Жегата:(

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Жегата:(

Post by Marfa » Mon Aug 21, 2006 12:26 pm

Е, хора, я споделете как изкарахте вчерашното чудо?! Тук във Варна официално беше 40 градуса, мерено при идеални условия, ама навън върху прегретия разтопен асфалт беше все едно си в добре загрята фурна :evil: Още не мога се даврандисам, много отвратно беше:( Аз лично оцелях някак с помощта на климатик и студена диня, днес уж щяло да се захлаждало (засега не се е), ма да видим.

А, и искам да споделя с вас покрусата си от хорската тъпотия: понеже имах работа и докъм един на обяд бях навън, като се прибирах видях сума ти народ, който тъкмо тръгваше на плажа. При над четирийсе градусова жега и пр.! Това е просто безобразие пък! :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Жегата:(

Post by Mushu » Mon Aug 21, 2006 12:36 pm

Marfa wrote:А, и искам да споделя с вас покрусата си от хорската тъпотия: понеже имах работа и докъм един на обяд бях навън, като се прибирах видях сума ти народ, който тъкмо тръгваше на плажа. При над четирийсе градусова жега и пр.! Това е просто безобразие пък! :neutral:
Точно този тип хора винаги са ме "кефели" :roll: Аз през лятото между 11ч и 18ч не си подавам даже носа навън, а те тръгнали на плаж :o Майко мила!
Иначе ние както винаги се крихме в къщи, за съжаление сме само с вентиклатор, нямаме климатик, съответно се спасявах като миех чинии и се къпах 3 или 4 пъти :wink:

User avatar
Theodelinda
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:11 am
Location: Always around

Post by Theodelinda » Mon Aug 21, 2006 12:47 pm

Мразя жега! Ама от дъното на душата си! Обаче за мой голям късмет ме сполетя няква много упорита и неприятна ангина и всякакви екстри като студени душове, вентилатори и климатици са ми строго забранени! Да не говорим за студени дини , сладоледи или студени напитки!!! Знаете ли какво ми беше :? А на всичкото отгоре и пътувах по обяд в най-голямата жега та и в задръстване попаднах! Хубавото е поне, че свалих някой и друг килограм покрай сауната навънка :lol: Ми гадно беше с две думи. И още е. Да видим-казаха че щяло да вали днес :roll:
Image

CREDENDO VIDES!

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon Aug 21, 2006 1:12 pm

Ами тук в София беше към 37 градуса ако не се лъжа. Аз лично се крих у нас, освен това нямам нито климатик, нито вентилатор :( Но пък явно все още ми беше останало доброто настроение от събота, когато кръстосвах Витоша, и то по-нависочко :) Освен това отново се убедих, че най-бързо се хваща тен в планината, за един следобед получих това, което го хващам за 2-3 дни на морския бряг :)

Едит: В тази връзка, ето тук най-добре е описано усещането от вчерашната жега :)

http://www.dnes.bg/article.php?id=26739

Красимира Хаджииванова кърти :)
This signature is not yet rated

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Mon Aug 21, 2006 1:37 pm

Много ми хареса и на мен:)

Но... Засега поне във Варна обещаното захлаждане го няма:? Преди малко ми се наложи да напусна климатичния си офис, а малко по-нагоре по улицата се разминах с Омар Шариф. На камила. Стигнах до логичното умозаключение, че просто жегата не ми понася и се писах превъртяла. Не попитах минаващите хора дали и те виждат Омар Шариф и камилата - едно, че не желаех да сигнализирам за състоянието си, второ, не съм убедена, че в центъра на Варна се въдят калахарски бушмени, та рекох, че и те ще да са плод на въображението ми. А и диня си нямам на работа! Лошо:(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Mon Aug 21, 2006 3:51 pm

Аз лично се спасих от жегата, като си направих една разходка до Черни връх. Поизгорях малко от слънцето, но това си е в реда на нещата. Иначе към 7.30 вечерта като слязох обратно в София, все едно се потопих в сауна :( - супер задух, жега и смрад. Преди да се добера до къщи обаче си взех една диня, и съответно изкарах вечерта с диня и климатик :D
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Mon Aug 21, 2006 4:31 pm

Аз пък нямах нито климатик, нито диня. И все още не мога да преценя - оцелях ли в жегата или само ми се струва, че още съм жива :roll:

Май съм жива... В офиса има климатик и светът изглежда твърде реално, за да са някакви гърчави последни секунди на халюцинации в неделния следобед.
Юда, егоист, луда и wow-холик :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20296
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 21, 2006 5:03 pm

Ми нося на жега, вчера доброволно си щъках в 3 часа по транспорта ей така от немане кво да праа. Е то на славейков що годе прохладно и подухва. Не ми пречи особено. А ся къф порой се готви тука кат гледам просто жална му майка на нета.
:ninja:

User avatar
Severina
Commoner
Posts: 29
Joined: Sat Feb 04, 2006 10:08 pm

Post by Severina » Mon Aug 21, 2006 5:19 pm

Сакън, сакън!
Не ща гръмотресканици - бачкам в ЛАН мрежа. :(
Иначе и жега не е хич добре, ама пък поне не ми звънят през 5 секунди. А и си имам климатик.
Image

User avatar
Regsa
Sorcerer
Posts: 444
Joined: Sun May 09, 2004 12:46 pm
Location: the Bird's cave

Post by Regsa » Mon Aug 21, 2006 6:11 pm

Аз така и не разбрах колко е било топло всъщност. Шефът ме прати за екскурзовод в Магура, че сме закъсали откъм водачи, а последната седмица има много желаещи да влязат в пещерата. Та като влязох в десет сутринта излязох чак в четири и половина следобед.
Имах две излизания за по 15-20 минути за по едно кафе и тоалетна, но бяха на десетина метра от входа. Не, че не ме удари веднага в главата температурната разлика, но то това там си е нормално. Става си и при по-ниски температури през лятото.
Чак вечерта, когато се прибрах баба ми се оплака, че в Белоградчик следобед стигнало до 39 градуса.
"Somewhere over the rainbow way up high
There's a land that I've heard of once in a lullaby..."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20296
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 21, 2006 7:00 pm

мдаа е ти цел ден с пуловерче там мое си седиш долу. Уф тая година не смогнах да стигна да вида Магурата ;(. С кола поне нема стане скоро тая работа.
:ninja:

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Aug 21, 2006 9:56 pm

Първо, искам да кажа, че държа на жега. Доколкото не издържам на студ и почвам да посинявам по краищата, за да не съм пълна лигла съм морално задължена да държа на жега. И аз държа. И в сауна, и на целодневен плаж, и в градския транспорт... Все на нещо трябва да издържам, в крайна сметка.
Обаче това вчерашното ме хвърли в къпинака. Или поне щеше, ако в къщи растяха къпини. Имам предвид в момента, в който тръгнех да ставам нещо ме сваляше с удар в главата обратно. Твърдят, че било собственото ми кръвно, макар че аз не очаквах подобно двуличие от него. Сигурно е вдигнало температура, затова се държи така.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20296
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Aug 21, 2006 9:57 pm

Мдаа, питаш ли го Ричо ;)
Spoiler: show
Image

Image
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Aug 21, 2006 11:16 pm

Аз вчера по жегата пътувах в скапания тесен, миризлив и почти безклиматиков автобус за София. Седях до проклетия парещ прозорец и перденцето не ме спасяваше от жешките лъчи на слънцето. Пристигнах в центъра в 15-16ч някъде... не се дишаше :?.

Докато бях във Виена също беше адска жега, а и се разхождах из града по цял ден, под слънцето, но някак не го усетих толкова ударно, колкото жегата в рейса и после в София.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Aug 22, 2006 8:30 am

на Красито искам да й кажа само-велком ту май уърлд;(че то във варна отдавна не останаха варненци ами се напълни с всякакви пришълци от монтана,лом,разград,плевен и къде ли още не:(не можеш вече да се разминеш от коли по улиците.иначе вчера аз чинно си седях под климатика в хотела на администрацията обаче той милия не сварва да изстуди,цял ден бачка и пак не можа да свали под 27 градуса.ама поне се спасих от анвънка,където като си подадях носа само все еднонещо тежко еднотоново сестоварваше отгоре ми или си пъхах гавата във фурната:(((а иначе снощи не валя ама имаше доста вятър и гръм и сега е страхотно хладничко навън(поне тук около златните де,за в града не знам)
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests