Death Note

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Jul 25, 2007 5:23 pm

Spoiler: show
С Миса не стана съвсем ясно какво се случи. Нямаше причини да се самоубие, защото нямаше откъде да знае, че Лайт умира. В мангата оцелява и оглавява някакъв култ към Кира.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jul 26, 2007 6:02 pm

Ми в анимето ми се чини по-логично. Най-малкото след всички истории с журналистката и явното дистанциране на Лайт, нещата за Миса явно са станали ясни.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Thu Jul 26, 2007 11:54 pm

Spoiler: show
Ыыыыы, дылбоко се сымнявам Миса да се самоубие, заради журналистката. По-скоро Ниыр може да й е обяснил колко го е закысал Лайт, щото нали я бяха задыржали при тях и я пуснаха преди да идат на срещата с него. Но и тогава - надали и се метнала отнякыде преди да провери как стоят нещата.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Thu Jul 26, 2007 11:58 pm

СПОЙЛЪРИ ДА ВИ..!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 27, 2007 12:35 am

Сори... :oops:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Jul 27, 2007 12:28 pm

Moridin wrote:СПОЙЛЪРИ ДА ВИ..!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Къв ти е проблемът, пате? Моето е абс неразбираемо, ако не си чел предните спойлери, а за Амелията все още не нося отговорност, та без "ви", ако може :)

В тая тема, прочее, вече само спойлери има ениуей, та няма много смисъл да я четеш, докато не изгледаш сериала...
Spoiler: show
Иначе, Амели, според мен в анимето накрая тя просто снапна. Дойде й твърде в много, осъзна един вид, че Лайт само я използва, и реши да си ходи. Не знам де, не съм го мислил много, просто в контекста на ендинга си се вписваше идеално. Сигурна ли си, че не му реагираш така само защото в мангата е иначе, а нея си чела първа?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Jul 27, 2007 2:19 pm

Еми по навик кликнах, а "ви"-то не се отнасяше за теб конкретно, а за всички изгледали сериала, ся това, че тоя път беше Амелия, не значи, че идния няма да е Мат или ти...
This is it. Ground zero.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Jul 27, 2007 5:47 pm

Мангата все още не съм я прочела до края - чакам да си я получа. А иначе просто не ми изглежда логично.
Spoiler: show
Миса винаги е знаела, че Лайт я използва. Тя все пак САМА настояваше да бъде използвана.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jul 28, 2007 10:47 am

Да, но
Spoiler: show
Тя смяташе, че той я обича наистина и затова и му беше изтривалка. Според мен накрая просто си даде сметка, че не само не я е обичал, но и никога няма да я обича...

Бтв, той мушна ли я поне веднъж?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jul 28, 2007 8:52 pm

Spoiler: show
Ми живееха заедно и си спомням една сцена, в която седяха на един фотьойл у тях си и Лайт я беше прегърнал през кръста, след което се обърна към нея и я целуна. Със сигурност я е мушкал - са мъж е, колкото и да е умен, и НЕ може да не я е изпецкал, при положение, че живеят заедно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Jul 29, 2007 2:19 pm

И аз го загледах и си кефи повече от мангата.Типичен шонен си е, но има някои много кефещи моменти (в първия епизод особено).Не липсват и големите абсурди де, като това с телевизора в пакета чипс :shock: А пък Лайт щеше да оунва тотално ако не вкарваше Зъл Смях всеки път като убие някого. :mnia:

* ОМФГ Злият Кикот на Лайт докато хапва чипс :arrow: трябва да се види :monkey:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jul 29, 2007 6:49 pm

Шонен е, но в никакъв случай не е типичен. :D
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Sun Jul 29, 2007 7:44 pm

Идеята е нетипична, реализацията - не.
Spoiler: show
В 15тия епизод действието съвсем се обърка.Първо Лайт беше решил да ползва Рем за да се отърве от Ел, но пък Ел му заяви че ако умре в следващите дни ченгетата ще се погрижат Лайт да го отнесе яко(Ок, някой ще ми обясни ли какви доказателства ще имат след смъртта на Ел за да обявят официално, че Лайт=Кира?Аз не намирам нито едно реално такова.).Тогава Лайт осъзна "безсилието си" и реши че няма как все пак да убие Ел.После пък се появи Миса и когато тя научи името на Ел, Лайт веднага Триумфира Злобно, решил че всичко е свършено и е победил.Как става тая работа,дали ще ползва Рем или Миса има ли значение?Нали ченгетата все ще имат "сигурни" доказателства че той е Кира?Пробойни колкото искаш.Типичен шонен :mrgreen:
Рол: НЕЩО ПРОТИВ БЕЗ СПОЙЛЕРИ ПРИМЕРНО? :roll: Пък даже не е и толкоз далеч от акъла...

Е, стават грешки .. А и както ти каза:
В тая тема, прочее, вече само спойлери има ениуей, та няма много смисъл да я четеш, докато не изгледаш сериала...
:mrgreen:
Spoiler: show
Абсурдът набъбва.Какъв беше смисълът Лайт да си трие паметта?За да заблуди гът фийлинга на Ел?Ебаси смъртоносния гът фийлинг. :x
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Mon Jul 30, 2007 11:46 am

Дарклинг, що не вземеш първо да го изгледаш и тогава да мрънкаш? :roll: Историята е навързана повече от добре, а посочените "пробойни" бих казал, че са предимно в твоя телевизор. Иначе че е шонен - с някои уговорки може да се каже. Но това се отнася по-скоро до облика на героите и т.н. Самата история и развитието й са доста извън нормата.

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Mon Jul 30, 2007 2:25 pm

AlDim wrote:Дарклинг, що не вземеш първо да го изгледаш и тогава да мрънкаш? :roll: Историята е навързана повече от добре, а посочените "пробойни" бих казал, че са предимно в твоя телевизор.
Бях чел мангата и чувствах че съм в правото си да коментирам.
Spoiler: show
Мда, изгледах го.Хубав си беше наистина, но минусите които споменах си остават - героите на моменти действат и разсъждават тотално нереалистично и на няколко пъти се случва въпреки големия си интелект да постъпват глупаво в ситуации, които не би трябвало да им представляват голям проблем.Отдават прекалено много време на размишления вместо да действат. / Лайт можеше да убие Ел когато си поиска и никой никога нямаше да докаже вината му /
Нито Ел с държанието си тип Шерлок Холмс/Джак Спароу, нито празноглавата Миса успяха дори за момент да ми напомнят на истински пълнокръвни хора.Лайт кефеше, но злият смях вече го споменах, а фалшивата личност, която си беше изградил гонеше рекорда за чийзинес.Баща му пък беше толкова железен и отдаден на *Справедливостта*, че засенчваше и Амелия на моменти / доверието му в Ел граничеше със сляпа вяра /:lol: Теру мачкаше :)
Църковният хор радваше най-много в целия сериал, а отварящите теми най-малко.

Плюсовете са доста.Като начало сериалът зарибява.Много.Самият факт, че изгледах 27 епизода за един ден казва достатъчно.След 25тия епизод, нелогичностите изведнъж престават и последните 12 епизода наистина са много силни.Краят е велик.

8.5/10

Mat: Сложих спойлър-таг за всеки случай, защото имаше леки спойлъри в поста.
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests