Upcoming Movies

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Mon Sep 10, 2007 7:50 pm

shayhiri wrote: Кралството го чакам отдавна и се надявам на нещо по-сериозно. Но дори просто да демонизира Ал Кайда (сякаш има накъде :roll: ), пак ще е забележителен, защото никой друг филм не смее. :mrgreen:
Не си падам хич по тематиката, но...... гледах го. Покъртителен е. Не зная какво друго да кажа, освен, че ще го гледам пак, като го субтитрираме, защото арабските фрази трябваше да ги хващам по подразбиране. Btw, не е разтоварващ, не го препоръчвам за забавление

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Mon Sep 10, 2007 8:04 pm

Какво имаш предвид? Нещо като Сириана? Кажи малко по-ясно, моля, че наистина много ме вълнува темата. :)
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Tue Sep 11, 2007 4:58 pm

"Заразно зло" тройката ще е жесток!Гледах му трейлъра. :thumbsup: Излиза декември по кината,мисля.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Sep 11, 2007 5:18 pm

Излиза още другата седмица и наистина е жесток. :mrgreen: Кога ше дойде до у нас е друг въпрос. :roll:
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 11, 2007 5:57 pm

Би ли спрял да даваш мнения за филми, които не си гледал? В смисл, наистина. Спри. Завинаги.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Sep 11, 2007 6:05 pm

От мнение до ревю има разлика нали?

Мнението може да се основава и на трейлър, както моето и на Зари в случая.
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Tue Sep 11, 2007 6:23 pm

Всичко, което можеш да кажеш въз основа само на трейлъра, е "и наистина изглежда, че ще е жесток", или "и наистина по всичко личи, че ще е жесток". Не можеш да дадеш твърдо мнение за целия филм, преди да имаш каквато и да е информация за целия филм.

И ако сега ще извъртиш пак и ще кажеш "ама аз четох ревюта на други хора на други места, и то точно на хора, чиито ревюта съм чел и преди и вкусовете им съвпадат достатъчно с моя, че да мога да им вярвам, и те казаха, че филмът е жесток" - пак не можеш да кажеш, че филмът е жесток - пак всичко, което можеш да кажеш, е "по всичко личи и тези и тези хора казват, че филмът е жесток".

Мдам. Елементарни упражнения по логика и граматика. Честно казано, не очаквах да ми се наложи точно в този форум да обяснявам това. Наистина не очаквах.

Добавено: Да не говорим пък за основната причина, поради която не трябва да правиш това, особено ако искаш хората да вземат мнението ти предвид, и то с положителни конотации - по този начин създаваш впечатление, че имаш основания да кажеш това, и за човек, който преглежда темата набързо, не става ясно, че всъщност нямаш.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Sep 11, 2007 6:27 pm

Смешни ставате. ОК, оттук-нататък ще се изразявам така както вие ми казвате. Ако някой от вас обаче се изрази в разрез с договореното и аз обърна внимание в/ху това, той/тя подлежи на модериране. Дийл?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6461
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Sep 11, 2007 8:27 pm

Досега никога не съм си представял, че Джет Ли и Натали Портман ще снимат филм заедно, ама...
http://imdb.com/title/tt0432355/
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Sep 11, 2007 8:54 pm

shayhiri wrote:Смешни ставате. ОК, оттук-нататък ще се изразявам така както вие ми казвате. Ако някой от вас обаче се изрази в разрез с договореното и аз обърна внимание в/ху това, той/тя подлежи на модериране. Дийл?
Не е въпросът да се изразяваш както иска Х или У, а да се изразяваш правилно и смислово коректно. "Филмът е еди-какъв-си" означава само, единствено и безапелационно, че ти имаш впечатления от първо лице от него, т.е. гледал си го целия. Ти нямаш. В такъв случай не ми предлагай сделки, а почни да се държиш на годините си, вместо като оувърхайпнат пубер.

И си спестявай определенията от подобен род. Точно ти рядко си в позицията да ги даваш.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Sep 11, 2007 9:02 pm

Важното е на колко се чувстваш. Иначе се разбрахме, няма да съм аз първият, който ще се изрази "некоректно".
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
ifadriana
Mistborn
Posts: 1344
Joined: Tue Jul 03, 2007 7:06 pm

Post by ifadriana » Tue Sep 11, 2007 9:34 pm

shayhiri wrote:Какво имаш предвид? Нещо като Сириана? Кажи малко по-ясно, моля, че наистина много ме вълнува темата. :)
Трудно ми е да ти кажа какво ме впечатли в Кралството без груби спойлери. Ще споделя само, че днес получихме стратеджи документа за него (мейджърите подготвят напътствия по отношение на маркетинговите стратегии за почти всеки филм - позициониране, медийни стратегии, таргети и т.н.; друг е въпросът, че те са общи и невинаги приложими за всички страни) и във въпросния документ като основна медия за филма беше посочен самият филм, т.е. в студиото смятат, че е трудно да разкажеш за Кралството с таглайн, постер или ТВ спот и настояват за скрийнинги и превюта, с които да се предизвика уърд ъф маут.

Както и да е, когато дойде време за медиа скрийнинга, сигурна съм, че Роланд ще сподели тук впечатленията си честно и директно :wink:

User avatar
shayhiri
Elder God
Posts: 6111
Joined: Mon Dec 20, 2004 7:15 pm

Post by shayhiri » Tue Sep 11, 2007 9:42 pm

Е, супер. Затова значи и трите трейлъра рисуваха абсолютно различна картина на филма. Само да не оплетат пак конците на маркетинга. :?
passer-by wrote:А, сетих се. Гледайте "Големият Стан". В programata.bg беше злостно оплют, ама трейлърът ми допадна, рекох да рискувам и го гледах оня ден. Доста приятна комедийка. Напомни ми на оная другата с Адам Сандлър и затворническия футбол, но в по-добър вариант.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Sep 11, 2007 9:49 pm

За тоя ли става на въпрос?
http://www.imdb.com/title/tt0431197/
:ninja:

User avatar
zari
Sorcerer
Posts: 426
Joined: Sun Feb 04, 2007 9:11 pm

Post by zari » Tue Sep 11, 2007 9:52 pm

Roamer wrote:Всичко, което можеш да кажеш въз основа само на трейлъра, е "и наистина изглежда, че ще е жесток", или "и наистина по всичко личи, че ще е жесток". Не можеш да дадеш твърдо мнение за целия филм, преди да имаш каквато и да е информация за целия филм.

И ако сега ще извъртиш пак и ще кажеш "ама аз четох ревюта на други хора на други места, и то точно на хора, чиито ревюта съм чел и преди и вкусовете им съвпадат достатъчно с моя, че да мога да им вярвам, и те казаха, че филмът е жесток" - пак не можеш да кажеш, че филмът е жесток - пак всичко, което можеш да кажеш, е "по всичко личи и тези и тези хора казват, че филмът е жесток".

Мдам. Елементарни упражнения по логика и граматика. Честно казано, не очаквах да ми се наложи точно в този форум да обяснявам това. Наистина не очаквах.
Хора,наистина ставате досадни:)Какво сте се заяли с двама ни,нз.Ро,ако наистина си седнал да правиш забележки за изказванията в "този форум" едва ли Алекс е човекът,с когото е удачно да започнеш.Но както и да е.И защо да не се изказваме кой филм според нас ще е жесток и кой не?No hard feelings,though.Просто ми се стори леко смешно:)
Last edited by zari on Tue Sep 11, 2007 9:59 pm, edited 1 time in total.
-You might have a point here,mate.But I can't give it up..Do you wanna know why?
-Why??
-..Meet me in the pub in two minutes.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests