"Завръщането на Краля"

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Dark Wanderer
Scholar
Posts: 114
Joined: Sat Dec 20, 2003 9:35 pm

Post by Dark Wanderer » Wed Jan 14, 2004 9:55 pm

ще го гледам тия дни и като имем пред вид обичайно си противоположното на екипа мнение за филми, току виж пак съм се оказал "черната овца" :lol:
I'm just a stranger wandering alone into a land of shadows...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Jan 14, 2004 10:37 pm

Саурон: понеже не съм чела онзи форум, би ли написал по-подробно защо ти харесва филмът? Или някой да даде линк да се просветя относно вече изказаните мнения.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Jan 14, 2004 11:19 pm

Ghibli wrote: Или някой да даде линк да се просветя относно вече изказаните мнения.
http://workshop.headoff.com/forums/viewtopic.php?t=9445

Приготви се за много хвалби по адрес на филма. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 15, 2004 4:55 pm

Ама идея си нямаш колко точно прав си за последното, Саурон :Р
And you can't dance with a devil on your back...

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Thu Jan 15, 2004 9:57 pm

Last edited by turin on Tue Aug 31, 2004 6:24 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 15, 2004 11:29 pm

"Междувременно Амгъл докарва Фродо до Курбана..."
Без да съм изчела докрай темата, не се удържах да споделя това откровение :)

Едно мнение, което ми харесва:
Morgoth:
За сценария ще си позволя да цитирам едно мнение, с което съм напълно съгласен:
--------
...сценаристката обясняваше колко тъпо бил написан от Толкин епизода със Съвета на Елронд и ако тя била един редактор, щяла да хване червения химикал и да задраска целия епизод
Просто в този миг ми стана ясно защо във филма има всичко друго, но не и Толкин. Ами самият той просто липсва и в главите на сценаристите. С такива наистина едва ли нещо по-добро можеше да се направи.

много, ама много съществени неща, са оставени на заден план. Например за художници, дизайнери, дърводелци, моделиери и шивачи са взели големи светила, доказани в областта си и т.н., а за сценарист са взели една дама, която използва мотиви от книгата за да си напише собственото произведение върху нея, защото книгата, която филмират не и харесва достатъчно.

Аз лично бих оставила на заден план последните 150 чифта обувки на Арвен, за да взема някой по-кадърен сценарист. Смятам, че този филм остро се е нуждаел от такъв.
--------
Но все пак за филм става, не е по-лош сценарий от на Терминатор 3 примерно. Просто човек като е чел книгата няма как леко да не си каже "Ех, а ако бяхте разбрали защо Толкин го е написал така, а не както вие сте го направили и защо това е важно!", ама голяма работа.
И не мислете, че аз искам филм правен точно по книгата. Аз бих умрял от скука на такъв филм. Може би може дори да се напише прекрасен сценарий, който да е тотално различен (ако щеш, през погледа на лошите) и пак да е точен, с разбиране за важното и идейното и не с толкова набичен контраст в типажите.

Хех, въпреки, че не ме подразниха особено, сещам се за някои бисери, като например цитата на Арагорн от Рагнарок, много чело това момче :)

(край на цитата от Моргот)
(какъв е този цитат от Рагнарок, някой да знае?)

Саурон, ти кой си в онази тема, искам да знам :)

Моето мнение за филма е далеч от превъзнасянето, не можа да ме грабне освен в един-два момента. Има неща, които е можело да бъдат различни и щеше да бъде по-добре.
Last edited by Ghibli on Fri Jan 16, 2004 12:13 am, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

don't shoot

Post by neven_che » Fri Jan 16, 2004 12:10 am

Не знам дали е подходящо за първи пост да се хвърлям да приказвам на дълго и нашироко за моето си мнение, в смисъл ... нито ме познавате, нито нищо и ни в клин ни в ръкав да ви занимавам ...
И все пак ще си кажа, все отнякъде трябва да започна, нали?

На мен филмът ми хареса.
Гледах го на 26ти декември, утре вечер пак ще ида да го видя. Като го гледах тогава ми хареса - честно казано не мога да обясня защо. Знам колко не съвпада с книгата, знам колко е орязан (за това си мисля са виновни Двете Кули, който ми е най-малко любим от трите), изчетох още десетки причини поради които не би трябвало да харесвам "Завръщането" и въпреки това го харесвам. Изживяването да го видя заедно с удължените версии (които дотогава не бях гледала) на голям екран ... няма да го забравя цял живот.
Не знам, странно ми е, защото ако човек реши да бъде недоволен лесно може да намери от какво да бъде недоволен и в първите две части. Там обаче го имало "Духът" ...
Не знам, наистина.
Исках само да си кажа, че на мене филмът си ми хареса като филм. Като филм по книгата - също. Но то си е филм по книгата, не е самата книга. А и се съмнявам че скоро някой ще можа да постигне нещо по-добро скоро ... за въобще - не се наемам.
Ей това е.
А, и да кажа. Удълженото издание определено ще е ФИЛМЪТ ... както се оказа и за удълженото издание на Кулите.
мрън?

User avatar
traveller
Farmer
Posts: 55
Joined: Tue Jan 13, 2004 8:47 pm
Location: The Land of Bliss

Post by traveller » Fri Jan 16, 2004 12:12 am

Точно пък сцената с Корубана много яко са я "непресъздали както трябва". Надявах се ( понеже е една от най-култовите в книгата) поне там да е заложена повече на тръпката и по-малко на ефектите, обаче и тоя път си останах разочарован, поне малко по-зловещ да изглеждаше тоя паяк. :evil: Абе за мен и трите филма са си голяма излагация, може да ги хареса човек само ако отива на кино заради зрелището. Иначе турин е прав- наистина събудиха интереса покрай книгата за хората, които не са я чели ( много мои приятели ме помолиха да им я дам щом чуха за първия филм) и това за мен е най-добрата причина да ги има.
The Self-Perfected State

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sat Jan 17, 2004 12:19 am

Last edited by turin on Tue Aug 31, 2004 6:26 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jan 17, 2004 2:22 pm

а и не забравяйте, че това е филм не само за феновете, а и за широката публика; фактът че филмът успя да запали доста хора по Толкин е показателен, успяли са постигнат някакъв баланс, макар и крехък
Някак този аргумент особено не ме грабва. От една страна филмът не запали хората по Толкин, запали ги по някакво свободно съчинение по Толкин. Гледайки филма просто не придобиваш чуството на книгата, така че ако някой е харесал филма, въобще не е гаранция, че книгата няма да му се види боза.
Освен това биха могли да зарибят широката публика и ако направят любовен триъгълник между Леголас, Боромир и Галадриел, сложат чалга в саундтрака и куп други простотии, но не е идеята да се постига целта без оглед на средствата, нали?
пък в крайна сметка не задълбавайте в отделните детайли, погледнете филма като цяло, нека някой ми изброи кои важни моменти или идеи са били пропуснати, че да спорим смислено
Ами аз това ще го пиша и в ревюто по-нашироко, но някак образите са тотално орязани за сметка на Епичните Битки(за радост на широката публика, разбира се). Има донадени несъществуващи битки, но сума ти герои са представени с по две реплики, които обаче развяват като знамена (явно режисьорът е сметнал, че няма да се забележи орязването на цели глави, ако малки части от тях се изричат на фона на особено вълнуваща музика). Мери седи като кръпка в сценария, Денетор, Фарамир и Еовин седят като кръпки, а в книгата не е така. И разбира се, Арагорн банално награбва Арвен във финалната сцена.
Фродо, естествено, трябваше да се Задържи на Три Пръста на Ръба на Бездната® и прочие комерсилани издънки, които все пак май бяха малко повече във втората част.
Иначе и на мен ми хареса като филм. Много зрелищен, с много фантазия. Но не е Толкин, съжалявам.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jan 17, 2004 2:30 pm

Бе набий ме, Морви, ама като какво седи Еовин в книгата, ако не като кръпка? Че даже и като кръпка не седи, ако трябва да бъдем честни. Като Бога от Машината се явява и скъсява назгула с една глава, междувременно е загатното за Дълбоките й Несподелени Чувства, а това си е само един кърпеж и нищо повече. :Р
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Sat Jan 17, 2004 2:55 pm

Морви, в сравнение със средното ниво на малоумни промени "от книга към филм" типични за Холивуд, Властелинът е почти перфектен в това отношение. Е, имаше няколко големи глупости, но за над 9 часа си е почти нищо.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Jan 17, 2004 3:08 pm

Дем, ще ядем ний двамата с тебе бой, така ги виждам аз нещата!ImageImageImage
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Jan 17, 2004 3:10 pm

Тц, Марфи, в книгата момичето си има нещо като история, чуства, преживявания и т.н., пък били те и клиширани (както вероятно ще ревнат половин дузина съфорумци сега), а във филма идва, хвърля палав поглед на Арагорн, прерязва гърлото на назгула, убива Конника и за финал хвърля палав поглед и на Фарамир. Малко по-закърпено пада.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
neven_che
Farmer
Posts: 50
Joined: Thu Jan 08, 2004 11:09 am
Location: Varna, Bulgaria

Post by neven_che » Sat Jan 17, 2004 5:33 pm

И все пак дявол да го вземе това са само ДЕВЕТ часа за едн голяма книга с огромна предистория. Някои герои седят като кръпки, 'К ... какво да направят, въобще да ги махнат? Ако се гледат разширените издания нещата не седят така - Фарамир ми се струва си седи добре на мястото и изглежда доста по-логичен и с по-обосновани действия. Предполагам и с удължението на третата част и Еовин ще изглежда по-логична. Девет часа в никакъв случай не са достатъчни, да, нито дванайсет, нито повече ще са достатъчни за да се поправят някои изцепки, но все пак ... Demandred го я казал(а?) де, няма смисъл да продължавам да повтарям ...
мрън?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests