Тоя път най-добра сцена...

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Mar 14, 2004 1:51 am

Cowboy Bebop ep.5 Fallen Angels -краят на епизода или по-точно краят на битката между Спайк и Вишъс, когато Вишъс блъска Спайк през прозореца на катедралата, а Спайк успява да хвърли граната - всичко това на фона на невероятната музика на Йоко Кано...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Sun Mar 14, 2004 2:23 am

Last edited by turin on Wed Sep 22, 2004 4:40 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sun Mar 14, 2004 8:30 am

Сцената от "Апокалипсис Сега" -Хеликоптерите и музиката The Ride Of The Valkyries
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Sun Mar 14, 2004 1:39 pm

Сцената от Cowboy Bebop, когато Спайк пада през прозореца и успява, падайки, да пусне граната; и всичко става забавено, а музиката се връзва перфектно
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Mar 14, 2004 3:29 pm

Clio wrote:Сцената от Cowboy Bebop, когато Спайк пада през прозореца и успява, падайки, да пусне граната; и всичко става забавено, а музиката се връзва перфектно
Е те и аз за тва говоря малко по-горе, де... :lol:
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Silenius
Merchant
Posts: 75
Joined: Sun Dec 21, 2003 9:44 pm
Location: Руси;)
Contact:

Post by Silenius » Mon Mar 15, 2004 11:27 pm

Кхъм, извинявам се че чак сега се включвам да поправя една смислова грешка, която допуснах в предишния си пост по темата.

Та изречението
Положението със "Сибирският бръснар" е подобно на "Герой", въпреки че филмът на Михалков не заслужава такова сравнение.
има неприятната функция да се чете по няколко начина в зависимост от това кой какво отношение има към съответните филми.

Но да изясня това, което, доста неуспешно бих добавил, се опитвах да кажа по-горе:oops:. А то е:

Колкото и да считам "Герой" за един великолепен, различен и вълнуващ филм, то не може да се опре и на малкият пръст на филма на Михалков. "Сибирският бръснар" е най-силният филм който съм гледал досега. Единствено моята инатеста чувствителност ме възпира да кажа, че това е и любимият ми филм. Някак си не мога да се определя с него. В скоби: единственият, който почти успя да ме накара да ревна(това е голямо постижене за 10 години въздаржание :wink: ) Туй от мен.
Либийци: Кадри и специалисти на световно равнище, много търсени по целия свят и предпочитани пред всички други. Но като патриоти те отказват да се продадат като Марадона, дори за по 1000 долара на час.

Муамар Кадафи

User avatar
Lannis
Aes Sedai
Posts: 1681
Joined: Mon Mar 22, 2004 1:36 pm

Post by Lannis » Wed Mar 24, 2004 6:09 pm

"Before the rain" на Манчевски !!!!!!!! Малко ми е трудно да отделя сцена във филма - той целият си е уникално съчетание, между идея, реализация и музика (вече споменах братята македонци от "Анастасия" в друг форум). Може би сцените с убийството на албанското момиче и на Александър. Да не говорим каква мания е да слушаш македонците - то и това си придава чар на филма:

"- Ацо, ке пукам!
- Пукай, бе браточед, пукай"

"Ке ти я отрежат некаде главата, па после ке плачиш"

И ми се иска да отбележа битката с вараврите от "Гладиатор". Аз не си падам по батални сцени - нито на филм, нито на книга. Но това ми се видя изпипано - заради динамиката и МУЗИКАТА! И ми хареса.

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Thu Mar 25, 2004 11:34 am

"Monty Pyton's The Meaning of life" - началната сцена се казва " Бунтът на счетоводителите. счетитата се разбунтуват и сградата, в която работят, отплува като кораб и взема на абордаж ласкав небостъргач. Сега като го чета - звучи тъпичко, но сцената наистина е велика.

User avatar
Samail
Sorcerer
Posts: 436
Joined: Fri Mar 19, 2004 4:48 pm
Location: Монреал, Канада

Post by Samail » Thu Mar 25, 2004 5:14 pm

Най-добра сцена, така ли...мога да изброя много, но да каейм примерно сцената в Двете Кули, когато Гандалф пристигна с Рохамирите. Неше наистина велико, ей заради тази сцена филмът ми стана любимият от трите части.
8-)
"Който ни освободи, той ще ни зароби" - Васил Левски
Живот на високи обороти

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Mar 25, 2004 8:30 pm

Underworld, битката в метрото.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Mar 25, 2004 9:50 pm

Най-добра сцена, така ли...мога да изброя много, но да каейм примерно сцената в Двете Кули, когато Гандалф пристигна с Рохамирите. Неше наистина велико, ей заради тази сцена филмът ми стана любимият от трите части.
Заради сцени като тази филмът ми стана най-нелюбимият от трите. То бива екшън, бива, ама 78% ми е много в екранизация по Толкин...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu Mar 25, 2004 9:53 pm

Ми сцената накрая като измъчваха Уилям Уолис от Смело сърце също ми хареса като се замисля. Пък от властелина ми хареса също и the breaking of the fellowsip.
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Mar 25, 2004 10:00 pm

Мне, темата все пак беше за истински впечатляващи ви сцени, не за всяка срещната, която ви е грабнала окото...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Mar 25, 2004 10:56 pm

Ха, сетих се! Не е сцена, а кадър, но отговаря на изискванията :)
В "Интервю с вампир", когато малката Клодия се превръща във вампир. Камерата се завърта около неподвижното й лице със застиналото изражение на смъртта, което постепенно се успокоява, докато косите й се превръщат в онзи прелестен водопад от златни къдрици, кожата избледнява, а зъбите чаровно се издължават. Обичам го този момент.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Mar 26, 2004 9:46 am

Мда, тази е много яка верно :) Само правилна музика си няма за фон, ама никой не е съвършен...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests