Сериали

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Sun May 07, 2006 9:54 pm

E da, ama pi6e "& drugi seriali...."
Ni6to de, kato 6te razvodnjavame temi....

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon May 08, 2006 3:36 am

Тва за О.С. го чух днес няколко пъти ;). Съзнавам, че не е най-интелигентният от моя страна избор за сериал, но ми се беше пригледало нещо не sci-fi/action or something. Първият сезон беше супер, зарибява.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Borizmeiko
Misting
Posts: 296
Joined: Tue Jun 01, 2004 12:34 am

Post by Borizmeiko » Mon May 08, 2006 7:10 am

Elayne wrote:Първият сезон беше супер, зарибява.
Това ти е грешката. (хехе) С извнение, ама тези са сериали тип "WB" т.е прават ги за американ теенеидж гърли. Романс, драма, етц. И са Сценарирани много!! Поне 10 подобни сериали се въртят по американската кабеларка (знам от опит). Мога само да те посъветвам да се откажеш докато е още рано. (И вземи да гледаш Prison Break както си му е реда)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon May 08, 2006 11:30 am

След 'Приятели', на който съм гледала някои епизоди рандъм по телевизията, О.С. ми е първият сериал в горе-долу същия жанр. Така че няма как да ми е писнало още, а и вече почти съм изгледала всичко, което е заснето от него, така че няма и място за отказване. Prison Break-ът ще го подхвана по-нататък, имам го.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon May 08, 2006 12:23 pm

Абе аз не бих сравнил O.C. с "Приятели", все пак второто си е повече или по-малко sitcom, докъто първото е просто тийнеджърски сериал. Но си права, първият сезон е зарибяващ, поне в първата си половина. Но тъй като обикновено не си бях вкъщи когато го излъчваха, спрях да го гледам, а на последък прекалено много почна да ми прилича на "Дързост и красота" ... Изобщо, този модел едва ли ще отпадне, тъй като хората в САЩ явно искат да гледат лични драми на млади и богати хора, така че колкото по-сапунесто, толкова по-добре. Все пак, предполагам, че когато го додрапат до трети сезон, и на теб ще ти омръзне, тъй като явно това е печелившата търговска формула.

Иначе и други сериали почнаха да ги разводняват, дори и Prison Break, където според мен само последните 2-3 епизода са на нивото на първите 13, а непосредствено след паузата, епизодите не бяха нищо особено. Същото става и с 24 (актуален пети сезон в момента), като се надявам, за доброто на целия сериал, да няма шести сезон. Между другото, подобно мнение изразява и Кийфър Съдърланд, в интервю за Rolling Stone (рядко откровено, между другото, който се интересува, може да погледне тук).

То и Lost нещо почна да доскучава напоследък, добре че най-накрая решиха да продължат с историята, така че нещо може и да се случи реално. Обаче ако продължават със същото темпо, мисля че третият сезон на това нещо ще е последният, който гледам. Точно затова и неща като Sleeper Cell или Rome почнаха да изпъкват, защото са завършени, и не могат да се разтеглят до безкрайност.
This signature is not yet rated

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Mon May 08, 2006 4:17 pm

Първият сезон на OC много ми хареса. Обаче от 2-рия съм повече от разочарована, направо спрях да го гледам.
Обичам да гледам сериали, но да не са много дълги, примерно 2 сезона по 22-24 серии е ОК, повече от това просто ми омръзва, с 1 изкл. Сега гледам Prison Break и Lost. PB ми харесва повече, очаквам в 2-ри сезон да стане наистина напрегнато, когато ще започне манхънт-а. Дано кастнат и правилните актьори в ролите на преследващите агенти.
От останалите сериали, които гледам, най-много си обичам CSI:Las Vegas. Другите спин-оф-и не можаха да ме зарибят.
pulled out

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Mon May 08, 2006 4:29 pm

Имам чувството в случая с CSI, че е до това, колко си време си гледала съответните spin-offs. Спомням си, че в началото Маями никак не ми харесваше, но след това постепенно ми влезе под кожата - абсолютно същото и с Ню Йорк, а сега като че ли ми е любимо. Спомням си за случая с един приятел, който беше почнал да гледа Маями, без да гледа нищо друго, след което Лас Вегас (сиреч оригиналът) не му допадна особено. Но нещо напоследък почнах да им губя бройката, постоянно излиза нов сезон за някой от трите града, и на мен ми стана твърде много, май.
This signature is not yet rated

Hijo de la Luna
Paragon
Posts: 521
Joined: Fri Mar 31, 2006 2:49 pm

Post by Hijo de la Luna » Mon May 08, 2006 8:31 pm

На CSI и аз му изпуснах края как се вика - вече почнах да ги бъркам градовете и героите. Lost-а също не ми е интересен напоследък. Посточнно преливат от пусто в празно и нищо съществено не се случва. Prison Break още не съм го почнал, но щом казвате, че е толкова добър ще му хвърля едно око. Може пък да ми хареса :wink: Но това ще стане след като изгледам Ghost Hunters и Doctor Who
Gone for good

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Tue May 09, 2006 8:02 am

Хм, като става думи за сериали, аз адски много се изкефих на The Inside (Проникване), койо наскоро врътнаха по телевизията. Адска атмосфера, мога да кажа че това е първия сериал на тема ФБР и т.н разследвания, който наистина ми е харесал от първият сезон на Профайлър насам.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue May 09, 2006 7:46 pm

да,и на мен ми напомня на профаилър леко а и на места си е доста брутален като серията с дебелака дето ядеше анорексички примерно:))))
Image

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue May 09, 2006 7:56 pm

Това не го ли дават по AXN, с Кайл Маклоклън? Ще взема да му хвърля едно око, то и на мен ми липсва сериал като Profiler в първите два сезона (които всъщност винаги са били излъчвани наведнъж у нас, разделителната линия е в два епизода, където гонеха едно момиче, падащо си по всякакви екзотични гадинки - паяци, скорпиони и от сорта).
This signature is not yet rated

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue May 09, 2006 8:04 pm

не,по ахн е друг сериала,там оправдават грешно осъдени:)
Image

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Tue May 09, 2006 8:27 pm

The Inside го даваха по Нова до миналия понеделник, тогава беше последната серия на 1-ви сезон. Но сериалът засега е спрян. На мен не ми хареса особено, гледах само 3-4 серии.

zhivik, опитах се да си харесам и спин-оф-ите на CSI:Las Vegas, но не се получи. Някак нямат атмосферата, задружността на отбора и излъчването на Грисъм от оригинала. Хорейшо Кейн, какво име само, е единствения когото помня от Маями, а Гари Синийз и Мелина Канакаридис са достатъчно добре известни артисти, но не ми се вписват в образите. Макар че, Ню Йорк го гледам отвреме на време по AXN. Друг интересен сериал по този канал е Rescue me, харесва ми. :)

Prison Break стана много напечен в 21-ва серия. Следващия понеделник свършва сезона. Ако и тогава има същия прилив на адреналин, супер, какъв по-хубав завършек за 1 сезон.
pulled out

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Tue May 09, 2006 8:40 pm

herairness wrote:не,по ахн е друг сериала,там оправдават грешно осъдени:)
Да, сетих се, с Питър Койот като главния в екипа, нали? Гледах един епизод, където някакъв побъркан горски рейнджър отвличаше семейства - беше доста шашав, признавам. Ами да, добре изглеждаше, лошото е, че нещо не се заглеждам често в Нова ТВ, ама явно е трябвало :) Всъщност по AXN би трябвало да дават Criminal Minds, чувал съм че го хвалят доста, пак е нещо подобно на The Inside или Profiler, доколкото разбрах.
This signature is not yet rated

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Wed May 10, 2006 12:05 am

Всъщноста даваха последната, 13та серия, на единственият сезон на The Inside. А серията с рейнджъра определено я намирам за култова.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests