Предложения, разяснения и нядявам се дискусия

Пишете за оплаквания, въпроси и/или предложения по форума. Или недейте...

Moderator: Moridin

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Feb 26, 2004 7:07 pm

има си ICQ, има си ЛИЧНИ СЪОБЩЕНИЯ, има си IRC - ползвайте ги по предназначение

Какво от написаното тук не ти е ЯСНО?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Feb 26, 2004 7:12 pm

с вериги обкован - завинаги
затуй, че бе видял деня
на хиляди слепци
не можеше да бъде крал
и във света остана сам
със свойта вина
Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 10:48 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Feb 26, 2004 7:28 pm

днес явно ти е ден да се заяждаш, при това с най-невинен тон...света вода ненапита...
и понеже и на мен ми е криво, а и явно оставам упорито неразбран
да направим сеира за зяпачите пълен, а?

Всяка монета си има две страни, right? Харесва ли ти или не АЗ СЪМ ШИБАНОТО КОПЕЛЕ, което преценява кой прав и кой крив във случая!
Админа или модератор-а НЕ Е само един човек, има и други. Като не си доволна обръщаш се към тях в В ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ и те преценяват КОЙ ПРАВ, КОЙ КРИВ, КОЙ ЩЕ СИ ГО ОТНЕСЕ!

А АКО НЯКОЙ СИ МИСЛИ, ЧЕ ЩЕ ДЪРЖИ СМЕТКА ЗА ВСЯКО ДЕЙСТВИЕ НА МОДЕРАТОРИТЕ И АДМИНИТЕ Е В ГОЛЯМА ГРЕШКА!

ДЕМОКРАЦИЯТА Е ХУБАВО НЕЩО, СЛОБОДИЯТА ОБАЧЕ НЕ СМЯТАМ ДА ДОПУСКАМ!

ПОЗНАЙ ОТ ТРИ ПЪТИ КОЙ ЩЕ СИ ГО ОТНЕСЕ В СЛУЧАЯ, АКО НЕ ЗАПОЧНЕ ДА СЕ ДЪРЖИ КАТО ЗРЯЛ ЧОВЕК?
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Thu Feb 26, 2004 7:53 pm

Така, много ви моля не разводнявайте темата и обуздайте страстите. Изложил съм 2 конструктивни предложения и ви моля да ги обсъждаме тях.

Мор - ами на някоя среща ще поговорим по сериозно за допълнителните функции на форума и какъв искаме да бъде. Понеже явно нещо ще се пише нека всеки даде някакви предложения какво иска да бъде реализирано, като функции и т.н., лично аз на възможността да се виждат всички съобщения наведнъж отдавна и съм се наканил

За въпросите кой крив, кой прав модератор нега говорим наживо - в нета на всеки му е лесно да се прави на велик.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Thu Feb 26, 2004 9:00 pm

защо ли все за всичко съм виновен аз
няма да му мисля, а ще си живея
ще си щракам с пръсти
просто ей така

щракам си със пръсти,
пея си сега
...
щракам и танцувам,
добре ми е така
Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 10:49 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Feb 26, 2004 9:20 pm

"Админа или модератор-а НЕ Е само един човек, има и други. Като не си доволна обръщаш се към тях в В ЛИЧНО СЪОБЩЕНИЕ и те преценяват КОЙ ПРАВ, КОЙ КРИВ, КОЙ ЩЕ СИ ГО ОТНЕСЕ! "

Това тук, да поясня за неразбралите означава, ЧЕ КОЙТО Е ВИНОВЕН СИ ГО ОТНАСЯ....о каква изненада...ПУБЛИЧНО! Има си хора, които да наложат наказанието....

НЕ МОЖЕШ ДА СИ ПРЕДСТАВИШ, Аз, колко съм обиден от държанието ти....
НО ВСЪЩНОСТ на теб НЕ ТИ ПУКА, НАЛИ? ВСИЧКО е само с цел да БЪДЕ НАКАЗАН РОЛ, защото е постъпил, както е сметнал за правилно, но ТИ не си съгласна...
ЗАБЕЛЕЖИ в случая не коментирам, кой е прав, кой е крив - коментирам държанието ТИ, по отношение на МЕН

пускам ти едни примерни правила(на форума на GW), прочети ги, прочети и нашите, после си помисли за демокрацията:


1. Не обръщайте форума на чат. За тази цел си има ICQ, IRC и т.н. Ако сте пропуснали нещо, което искате да допълните, ползвайте възможността за редактиране на мненията ви. Ако имате да казвате нещо лично на някой, пращайте лични съобщения.

2. Недопустимо е да се отправят обиди, нецензурни изрази и нападки на лична основа към модераторите и администраторите на форума. При повече от един подобен случай се банва без предупреждение.

3. Решенията на модераторите и администраторите не се коментират с отваряне на нови теми. Последните подлежат на изтриване, а авторите им получават предупреждение.

4. Забранени са картинките в подписите.

5. Преди да отворите нова тема, ползвайте търсачката, за да проверите дали интересуващият ви въпрос вече не е бил коментиран. Така ще избегнете и заключването на темата поради дублиране.

6. Теми с неясно формулирани и откровено просташки заглавия се трият. По-значителна свобода за изява на нуждата ви да попростеете, ви е предоставена в секцията "Кенеф/WC".

7. Поствайте темите си в съответните раздели. Тема, постната в неподходящ раздел, ще бъде преместена.

8. Модераторите/Администраторите НЕ редактират мнения. Мнения, или теми, противоречащи на правилата, концепцията на форума и Интернет-етикета, ще бъдат заключвани или трити, като постналите ги ще бъдат уведомявани с лично съобщение.

9. Потребител, получил две предупреждения от модератор/администратор, при следващо нарушение ще бъде банван.

10. Списание "Gamers' Workshop" не носи отговорност за публикуваната от потребителите на форума информация.


Препоръка: Форумите не са бойно поле. Дръжте се така с останалите, както искате да се държат с вас.

Забележка: Горните правила подлежат на промяна при създали се обективни предпоставки, които го изискват.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Feb 26, 2004 9:26 pm

Значи, за предложенията...
1. Ся, малко са хората, които мразят повече от мен да четат латиница, обаче дребната латиница само ще ме дразни още повече. Понякога просто няма кирилица, а дори някой тъпоглавец нарочно да поства на инат на латиница, не можем да го баннем само зарди това, нали. Та сравнително най-адекватната опция ми се вижда забележката.
2. Аз съм за кошчето принципно.

Таис, истината е, че дори да зпочнем да разискваме определени неща във форума, властта е в админите. Може би би могло да има нещо като защитаване на интересите на мнозинството (макар че едва ли може да се каже кое точно е мнозинството), но в крайна сметка те решават. Да, ако те наистина са ужасно несоправедливи, ще си останат сами да си модерират форума. Както казах, мисля, че и двете страни имат вина и просто трябва да престанем. Защото нищо толкова не се е случило и спокойно може да не се повтаря.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 26, 2004 9:28 pm

Е, аз пък съм огорчен и обиден от теб например, Таис. Или поне бях, вече не ми пука изобщо. Някой те е обидил публично? Я се осъзнай, бе, изтрили са ти един пост. Казаха ти защо го трият, но ти пак реши, че нещо трябва да демонстрираш, за нещо трябва да се бориш. Не осъзна ли накрая, че на никого не му пука? На никого. Не му. Пука. Изобщо. За твоите напъни за правда, мир и любов. Не, никой не желае да затвори форума. Да, като гледам, нещата вървят накъм затваряне на форума за теб, но пък ти сигурно и ще напуснеш демонстративно преди това така и така. Искаме мир, свобода и всички да са наред. Наред. Наред. Ред без контрол няма, точно това е слободията. Контролът се осъществява от някой, така е винаги. И когато не си ти този някой, трябева да се съобразиш. Ако сметнеш, че той прекалява, можеш да реагираш, оплаквайки се. Можеш да го направиш културно и без да правиш публичен скандал, можеш и да протестираш публично. От това печели филанкишията само. Но знаеш ли какво, в крайна сметка? Това са админите и модераторката. Това е положението. Ако толкова не ти харесва, има и други форуми.
Но от един момент нататък вече няма значение какво е направено, а само кой, нали така? Щото Злият Рол® си е позволил да нападне беззащитните и нямащи никакви права юзъри. С какво? С молбата да пооставят чата настрана.
В другия топик бяха казани някои откровени лъжи, бяха ми приписани неща, направени от други, бяха дадени и примери, за които беше очевидно, че не са на място. Като онова на Турин за разговора ни за Блек Хоук Даун. Да, бяхме в един момент само двамата, но поне говорехме по темата. Което е ирелевантно всъщност. Важното е, че съм си позволил да направя нещо. Не, дори не да направя, да кажа. Забележка. О, защо не си толкова чувствителна към собствения си тон? Защо не се усещаш как вбесяваш всички със самоцелния си рев за правда? Да, всички. Да повторя пак? В.С.И.Ч.К.И. И на мен ми отиде всякакво желание да пиша. Алана също не пише ЗАРАДИ теб, защото не желае да има нещо общо с личността ти.
Никой не иска скандали. Но ти искаш, нали? Кеф ти е, приятно ти е да има дракане, да има тръпка, нали? Провокацийка малко, за скучното ни и разглезено ежедневие. Е, не става обаче. И да, когато търсиш на някого сметка за всяко негово действие, му пречиш да си върши работата. Когато го правиш за принципа, го дразниш повече. Когато го правиш арогантно - "Моля? Моридин, обяснение?", вече си просто противна и никой всъщност не обръща внимание имаш ли право, или не... За каква се мислиш всъщност? Защо Гибли можеше да ме пита в ЛС за какво е всичко, а ти трябва да се възправиш гордо в името на Форумната Правда® без изобщо да те касае случаят? И да пропищиш от админския МИ тормоз, защото... защото какво, всъщност? Изтрил съм ти един пост, в който и сама съзнаваше, а и хората, без да са ми споделяли постелите, нали, ти казаха, че е чисто разпалване на огън? Това ли ти беше големият проблем? Направи от нищото скандал, браво. Развали си отношенията с мен и Ян, показа и на Мор колко малко значи за теб всичко, което прави. Искам да ти задам само един въпрос - щастлива ли си? Доволна ли си от това, което направи? По-добре ли ти е сега, когато вместо някакво уважение отсреща, получаваш само презрение и едва сдържана нетърпимост? Какво реално спечели ти от всичко това? Сенки, мила моя, и прах.
Last edited by Roland on Thu Feb 26, 2004 9:46 pm, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Thu Feb 26, 2004 9:41 pm

BTW НЕКА ВСЕ ПАК ПОСТОВЕТЕ, КАТО ПО-ГОРНИТЕ ТРИ, ДА СА ПОСЛЕДНИТЕ

ДРАГЪН пусна топик-а с друга цел, нека се придържаме към нея
ЗА ОСТАНАЛОТО ICQ и ЛС
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 26, 2004 9:58 pm

По на Драгън писанията.

За "разясненията" няма да говоря, приемам ги като нападка срещу мен, естествено те вероятно не са, но съм в твърде кофти настроение, за да ми пука.

Що се отнася до предложенията, по точка едно смятам, че трябва да се помоли юзърите да пишат на кирилица винаги, когато могат. По-удобно е наистина и се свиква бързо. Естествено, че когато няма кирилица там, откъдето пишат, ще си пишат на латиница, но с обяснение. Смятам, че това е най-нормално и сравнително безболезнено.

По точка две обсъждане не смятам да има. Recycle Bin няма да има, защото е все тая, че триеш един пост, ако ще може всеки да го прочете на друго място просто. Постовете се трият, за да не се четат. Идеята не е всеки да е информиран за какво е скандалът, а да няма такъв. Сега, друг е въпросът, ако е някой монументален и забавен дебилизъм, който просто заслужава овековечаване. Общо правило не може да има, но за случаи като сегашния публичност няма да има, пък това го третирайте както ви пасва на цялостната концепция.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Clio
Moderator
Posts: 1076
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:43 am
Location: I am near, but away

Post by Clio » Thu Feb 26, 2004 10:20 pm

Аз също съм твърдо против съществуването на RB. Гореизложените причини са и моето мнение, лично при това, а не, както някои смятат, бутнати ми в устата като кокал на вярното кученце на Рол.

За кирилицата нямам какво да напиша, конструктивните ми предложения се отнасят най-много до прибавяне на точка в правилата или в имейла, който всеки получава при регистрация (ако е възможно, фкорс) с молба ако не е твърде сериозно възпрепятстван, да пише на кирилица.
Beauty is a luster which love bestows to guile the eye. Therefore it may be said that only when the brain is without love will the eye look and see no beauty.

The meaning of life is 'bucket'

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Feb 26, 2004 10:38 pm

Аз пък одобрявам Кошчето, мисля си, че би било полезно, не е зле да обсъдите този въпрос. Също си мисля, че не би било зле наистина да има поне още двама модератори, все пак физически невъзможно е на Али да виси постоянно в нета, а когато се зададе сесийно време админите просто не могат името си да кажат, камо ли да се грижат за форумната хигиена. В никакъв случай не се самопредлагам за модератор, много, ама много ви моля не го разбирайте така. Да не споменавам, че аз пък съвсем нямам време напоследък, така че съм най-лошият евентуален кандидат. Но инак идеята не е лоша. За кирилицата съм съгласна, че е неприложимо всички да пишат на нея, но ако верно може да се направи автоматично да превежда, би било чудесно.
ПС
Надявам се искрено напусналите да се върнат, тук са повечето им приятели все пак.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

turin
Adept
Posts: 241
Joined: Tue Jan 13, 2004 12:23 am
Location: нейде из облаците (купесто-дъждовни)

Post by turin » Fri Feb 27, 2004 1:01 am

Last edited by turin on Fri Sep 17, 2004 7:28 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Fri Feb 27, 2004 7:34 am

Мен ме интересува има ли начин да се направи както в ДЕ - най-отдолу на страницата да има празно поле, в което да се пишат постовете, а не да се натиска Post reply и да чакаш да ти се отвори каренцето?
Last edited by Kolibri on Fri Feb 27, 2004 9:55 pm, edited 1 time in total.
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Post by The Dragon » Fri Feb 27, 2004 9:45 am

Рол, не е нападка към теб, ако имам мнение относно пригодността ти за админ/модератор ще получиш ЛС от мен или ще ти го кажа очи в очи, няма да правя сеири. Това са моите виждания относно организацията на един форум, изразени от гледната точка на човек който просто знае какво е интернет, форум и общество.

1. Има физическата възможност да се направи така, че един текст да се пише на кирилица, дори и щайгата от която се пише да не е кирилизана - следователно молбата е безсмислена, а доколкото познавам и българите като племе ще е неефективна.

2. Явно доста от юзерите искат RB, което също може да се реализира автоматично - ако трима админи откажете - това си е тирания.

3. Може да се добви и възможност за бърз отговор.

4. Може да се добави и опция да се виждат всички отговори наведнъж

5. Деца разберета най-накрая, че титлите админ/модератор НЕ НОСЯТ ПРАВА, а ЗАДЪЛЖЕНИЯ и ОТГОВОРНОСТИ. И най-вече админите и модераторите трябва да имат авторитет, голяма част от който загубихте заради последните изцепки.

6. Имам предложения за нова организация на форума, защото тази очевиидно не е ефективна, но живот и здраве затова ще говорим когато се видим.

Мир вам.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests