Лицемерието

Мръсните страсти – на сапун
User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6925
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Лицемерието

Post by Yan » Thu Feb 16, 2006 10:45 pm

Мдаам, ако има нещо, което мноооооого да мразя, повече от военните комисии даже, това е лицемерието.
Къса ми нервите просто.

Гледаш го човека един такъв хрисим, миличък, и после го засичаш на друго място да се прави на голямата работа. Непровокирано при това.

Какво да ги правиш комплексите, явно трябва да избият някъде - за предпочитане, на място където не си с шефски права, щото иначе добрия, хрисим човечец ще вземе да пострада.

Такива хора едно време бях заплашил с бан, но не си струва.

Die suckers :)

Това е всичко, което мога да кажа. По-голямо наказание от това, което сте, просто не мога да Ви измисля...

П.С. Съжалявам за изблика, нещо безсънието явно си казва думата

П.П.С. Отворен съм за всякакви мнения по въпроса :D
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 16, 2006 10:48 pm

Да, наистина е много жалко, но някои хора се чувстват значими само когато светят с нечия отразена светлина... Пък била тя и лайняна. По-лесно е да оплюеш някого, когато приятелчетата ти го плюят и той не може да им отвърне, отколкото да вземеш собствена позиция...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Feb 16, 2006 11:25 pm

Мдам, за някои животът е играене на роли. И така загубват себе си. И няма какво да намериш в тях, дори да търсиш. Жалко. И за тях, и за хората, които се спъват в тях по пътя си.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Thu Feb 16, 2006 11:36 pm

Може би аз нещо недоразбрах, но това, за което и двамата говорите, не е точно лицемерие. В случая на Ян е, както сам казваш, избиване на комплекси.
Но по принцип не бих нарекъл един човек лицемер, ако е различен в различно обкръжение. На мнение съм, че човек има различни лица, като всяко от тях отразява част от неговото истинско "аз". И в различни ситуации/различни компании той несъзнателно сменя лицата си.

Рол пък говори за нещо, което аз наричам "стадност" - когато човек няма собствена индивидуалност (или няма смелостта д я има), сливайки се с друг човек или хора. А да отправяш обвинения като поредния глас от стадото е най-лесно, защото оставаш незабелязан и се чувстваш силен и предпазен от ответната реакция.

Лицемерен е човек, който стои насреща ти с мазна усмивка и те залива с талази приветливост и доброта, а зад гърба ти разгласява точно обратното си отношение към теб.
Имал съм си раобта с лицемерни хора и за съжаление установих, че най-подходящият метод е да им се отвърне със същото. Поне в ситуацията, в която се намирах. Докато в един момент просто деликатно (за околните) показах как стоят нещата. Неприятна изненада за някои, бих казал.

В крайна сметка за добро или лошо, обществото ни е така устроено, че е необходима известна доза лицемерие в някои случаи. Защото абсолютната откровеност в работния екип, с гаджето/приятеля на мой приятел и други подобни ситуации, не е най-подходяща. И не мисля, че повечето хора осъзнаваме това лицемерие, или просто не го приемаме като такова, а по-скоро като компромис.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Feb 16, 2006 11:49 pm

Общо взето Рол и Ян говорят за човек, който в лицето ти се усмихва, а в друга компания му е кеф да се присъединява към нея, когато компанията те псува. Да, няма човек, който никога да не е правил нещо подобно, както и повечето банални човешки грешки. Но, както съм казвала досадно голям брой пъти, всичко си има степени.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Fri Feb 17, 2006 12:00 am

А, не свързах двата поста. :roll:

Всичко си има степени, разбира се. Може би компромисът с някой човек е първата степен на лицемерието, знам ли.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 10:01 am

Хехе военната комисия е уникално тъпо нещо кат се има предвид че не са даже и военни повечето от тия. Заголи! :P

Човещина мдаа, но от друда страна бързо може да прецениш след кат ти поразмине обидата че си се отървал бързо от някой лицемер. Аз кат завършил прекрасна школа в тая област живейки с котило роднини дет лицемерието им е първо правило в живота честно казано го "подминавам" /бан бе бан!/ с идеята че кой квот сам си направи никой друг не може да му го направи. Дразнещото е каква лиса на далновидност и вроден наивитет има у другите понякога да видят що за говедо е някой преди да са си изпатили. "справ. бардското гейче". Та ше има ли имена?
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Feb 17, 2006 10:05 am

Е, ама кому са нужни имена, тук нали е мир и всеобща любов :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 10:08 am

:monkey: една маймуна показва повече от 1000 думи ;р.
Бе глождят ме некви неща мисли.
:ninja:

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Fri Feb 17, 2006 10:58 am

Иде реч за темата в рпгбг.нет?
Или?
Колкото до лицемерието, трова е по-скоро нагаждачество.

Иначе, гузен, негонен бяга, но:
Роланд, много, много криво е това, което става на форума на рпгбг.нет.
Въобще не съм съглсна с начина, по който започнаха тези заяждания и подмятания. Че повечето рпг-ейци са опаки, кисели и склонни към заяждане си е факт, но и вие им се вързахте като за световното.
П.П. Стоя си зад всяка дума, която казах там и бих ги повторила отново. Допада ми анимето, но не съм дива фенка и няма да се извинявам за мнението си.
Благодаря.
Image

User avatar
Theodelinda
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:11 am
Location: Always around

Post by Theodelinda » Fri Feb 17, 2006 11:14 am

Jaar, по-добре не бих го казала, съгласна съм с всяка дума. Но какво прави човек, когато се оказва предаден от собствените си приятели? Приятели, за които влизаш в огъня, а те се оказват не лицемери, а нещо, за което няма дума на български!!! Аз може и да се окажа с огромна "лиса на далновидност и вроден наивитет", но не би ли трябвало, човек да стои зад приятелите си, да им прощава грешките / всички сме хора, все пак!/ и да им се доверява? То иначе му се губи смисъла. Обаче когато бъдеш предаден точно от тези, за които даваш всичко, боли дори повече от любовно разочарование! Поне при мен е така :(

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 11:24 am

Ми не е приятно, ма в крайна сметка ти си чист пред себе си. Независимо кой е насреща. И да, хората не заслужават доверие, и все пак не се учиме особено бързо да се пазим. Малко разум и повечко интуиция ;). Мда, бе полза никва, пък и не може да изтребиш всички уви. На фона на възможните простотии тва най-горното е неква имулсивна драматизация за мене. Слагайте поне некви тагове де да роним сълзи или ръкопляскаме да е пълен цирка :)


"How woul'd you know if you are happy or sad without a mask?"
(Валънтайн - Mirror Mask)
Last edited by Xellos on Fri Feb 17, 2006 11:30 am, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Eneya
Misting
Posts: 266
Joined: Wed Sep 28, 2005 11:19 am
Location: Някъде из облаците
Contact:

Post by Eneya » Fri Feb 17, 2006 11:29 am

Аз се връщам към рпгбг.нет.
В момента им правите беплатно шоу, а те само ви нахъсват и после се смеят на връзването ви, така че пишете по едно абстрахирано мнение плътно по темата и зарежте случая, ок?
Image

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Feb 17, 2006 11:30 am

Е то оня форум е пословичен с това ;). Не виждам причина да се оплаква тоя дет рита гнездо на оси нехайно :)
:ninja:

User avatar
Theodelinda
Scholar
Posts: 108
Joined: Thu Feb 16, 2006 11:11 am
Location: Always around

Post by Theodelinda » Fri Feb 17, 2006 11:34 am

Аз дори не знам за какво става въпрос! :lol: Говоря принципно за личния си опит. И за приятелството най-вече! То е малко в страни от темата, но мисля, че има общо. Все пак човека е стадно животно, колкото и понякога да не ни се иска, и има нужда от приятели. И когато те се проявят като 'няма такива лицемери!!!' тогава става страшно в душицата ми, милата! :shock:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests