отново пускам изтрития ми вече топик с оплакване срещу Рол!!

Пишете за оплаквания, въпроси и/или предложения по форума. Или недейте...

Moderator: Moridin

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

отново пускам изтрития ми вече топик с оплакване срещу Рол!!

Post by Tais » Wed Feb 25, 2004 2:36 pm

явно днес е ден за пействане!
Роланд, спри да доказваш админския си произвол, като ми триеш топика, който забележи е и на правилното си място! ще го поствам отново и отново, докато някой наистина не вземе отношение по същество!
***
Държа да отбележа, че Роланд отново превишава правата си, триейки всичко що не му харесва! В топика "Предстоящи филми", във форума за филми ми бяха изтрити три поста без обяснение, като за втория админа Роланд се опитва да говори от мое име за това, което съм искала да кажа в изтрития пост, вместо да остави лично да го прочетете! След като два пъти пейст-нах изтрития си пост и той още два пъти бе изтрит, а темата - локната, се питам - с какво право и поради кое нарушено правило ми се изтриват постовете?
в изтривания си пост давах предложение, това, дето е офф-топик да се прехвърли в тази тема, за да не се разводнява темата за предстоящите филми, но явно админът, твърде зает в упорството си да трие наред всичко що е от Таис, някак е пропуснал да го забележи и смело прилагайки принципа "ей, сега ще ви покажа у кого е ножа", заключи темата (леко неадекватно решение ми се види)...

Тъй като държа постовете ми да се четат, защото не ги пиша за себе си, пействам изтрития си пост отново!


офф-топик:
Роланд, не Парламента ми е изтрил поста и аз продължавам да настоявам за обяснение от този, който го е направил, а след, като това не си ти, моля, не се обаждай, когато не те питат...
и още нещо Роланд... ще те замоля да не определяш така авторитетно интелектуалното ниво на пишещите - ти ако държиш да си към някаква група на "средно-интелигентни със западащ интелект на моменти", то аз си държа на високата интелигентност, че и документ си имам за нея...

Клио, след като толкова ще се държи на стила на изразяване, бъдете и вие тогава прецизни - или си изказвайте личното мнение, или когато правите някаква админска интервенция, уточнявайте в нещо от рода на "ние, админите, по волята Божия (наша си, на-кой-му-пука чия и т.н - по ваш избор), силно недолюбваме стила на еди-кой-си форумен простосмъртен, поради което му се отправя предупреждение да се поправя скорострелно, че мноооо ни кефи да триеме, особено, кат не сме в настроение"...
въведете и в правилата, че при пост от рода се изисква от аудиторията да зарови глави в земята в молитва да се пресвети името на админа, че инак ще да следва затриване на постове, неколкократно напомняне "колко много ме дразниш, младежо/девойко", псевдо-любезно показване на вратата, затриване на акаунта или както там се нарича бана...
а поста ти от 12:33 часа си е направо пример, като по учебник, за админски произвол...

ин-топик:
Калиостро, откъде намери музиката?? дай да я чуем!
Дедо Джон, това цитатче, дето си го постнал, доста циничничко ми звучи :)
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Wed Feb 25, 2004 3:09 pm

Аз го казах и в онази тема, може би ще се повтарям, но... Нещата не са толкова черни. Имате някакви различия, обаче от тях успявате да направите невероятно заплетена полувоенна ситуация.
Таис, мисля, че в топика ти има над какво да се замисли човек и какво да обсъди. Обаче част от него е просто огорчението и яда ти от админите, облечени в много сарказъм. И някак пак заораваме в старата тема "коректни ли са ни админите". В смисъл, точно тези и т.н. Което пак навлиза в някакви лични взаимоотношения, на които не им е тук мястото.
За мен триенето на поста беше грешка. Както и пускането му. И ако се заровим още малко в темата, ще се удавим в грешки. За какво ставаше дума първоначално, някой спомня ли си? И как се стигна до тук?
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Feb 25, 2004 3:09 pm

Сега. Вчера опитах да въдворя малце ред, но винаги ше се намери някой палав субект, който мило да катурне нещата с главата нагоре.

Ще бъда много кратък. И надявам се много ясен. Искам нещо изключително просто. Да не се правят скандали от нищо. Изобщо да не се правят скандали. Чухте ли бре! НИКВИ ПРОКЛЕТИ СКАНДАЛИ! Искам абсолютна тишина. Да помислим дружно и да се сетим откъде този път започна всичко. Пак Рол? Hell yeah! С монументално престъпното си деяние да *напомни*, че *може би* би било добре темата да не се превръща в остроумен *чат*. Джийз! Едвам, дет се вика, му е изсъхнала кръвта по ножа след това жестоко и просто нечовешко злодейство и жертвата се оказва жива, че и го предава на полицията на общата морална съвест.

Сега. Просто стига глупости. Просто. Моля. Стига. Глупости.

Защо бяха изтрити няколкото поста на Таис и Брагир? Лично съм ги изтрил, защото наливаха масло в огъня. ОСНОВНАТА задача на администрацията е да не допуска наливането на никакви масла в никакви огньове. Кое свободно изразено мнение сме нарушили тук? Че Таис харесва стила на Дедо Джон! Прекрасно! Чудесно! Вземете се още утре, ОБАЧЕ идва същественият момент, че както той сам учтиво обясни веднага след това, Рол нямаше предвид ТОЗИ стила на Дедо ви Джон. С което коментарът на Таис става иррелевантен. Достатъчна причина ли е това да се изтрие? Не, разбира се. Обаче той пък подбужда и скандали. Достатъчна причина ли е ТОВА да се изтрие. О, и още как! НЕ СЕ ТОЛЕРИРАТ никакви разпалвания на скандали, особено от едното нищо. НИКАКВИ.

Защо Роланд говори от името на целокупното форумно братство, че чатът между двама бил неприятна работа? За който не е наясно защо, смея да го насоча към една тема малко по-надолу в този топик, където се обяснява идеята ни за админска система, защо, какво и как. Аз нямам намерение да повтарям ен пъти на брой защо админът ще е този, който ще решава кое е лошо и кое е добро. Защото някой трябва да решава. Има ли кой освен админа? Няма. Как гарантираме, че админът избира правилно? Вярваме му! Я да видим сега, от 60те регистрирани потребители на този форум кой освен нашият скъп дует Миткохр/Калиостро (момчета, какво сега, чакаме скандалче, че да се включим пак ли? и от един компютър като гледам... вълнуващо) и самият Дедо Джон се почувстваха онеправдани?
Вижте сега. Какво има да си играем на шикалки и какво има да се правим на ударени, не разбирам? Изключително е просто. Някои хора имат по-висок толеранс към разводняване на темата, някои по-нисък. Работа на админа е да движи за всички. ЕСТЕСТВЕНО тези с по-висок толеранс по някак очевиден математически закон не ги бърка чак толкоз съобразяването с тези с по-нисък, за разлика от обратното. Доста е просто. Не, УЖАСНО е просто. До момента, в който нещата станат толкова ограничени в полза на ниските толерантности, че на високите им става толкоз тясно, че боли. Е, мамка му, кой го стигна тоя момент, а? Я да си каже. Я ръчичка на сърцето и да си признаете верно ли толкоз ви заболя като взехте под внимание молбата на Рол да не се обръща темата на чат? Някой ви отряза крилата, да не би? Натири ви в клетка, наби ви с камшик и ви сложи табелки "Роби" на врата? Ае бе!

И между другото, омръзна ми, ама съвсем сериозно, да си търси някой повод да се заяжда с Рол. Знам, че е адски лесно. Тънкият момент е, че това, че един човек е арогантен, не значи, че не говори истини. И моля, вместо да си намирате думички, за които да се заяждате, вместо да се правите на дръж ми шапката и да плямпате колко нахално било еди какво си, вместо да го карате по тая изключително приятна лесна и героична релса, ПО ДЯВОЛИТЕ ПОГЛЕДНЕТЕ НЕЩАТА В ОЧИТЕ, ЗАСРАМЕТЕ СИ И МЛЪКНЕТЕ! Колко изключително гаменоидно е да се възползваш за дребни спорчета от арогантния характер на някого, като му буташ изпуснати думички в очите. Ако ще водим сериозен спор, ще водим. Ако ще се лигавим и ще се заяждаме, няма да се лигавим и да се заяждаме, а ще се трием.

Така че, ако обичате, мир, спокойствие и най-вече тишина. Просто ЩЕ се трият постове, разпалващи скандали. Няма как. ТОВА е положението. И не искам да слушам, че не било по правилата. Правилата съм ги писал аз и за секундички ще ви ги разтълкувам така, че да Е по правилата. Бъдете сигурни.

Искаме всички да са добре. Наистина. Сериозно. Вземете го предвид. След като сте го взели предвид, е очевидно, че няма повече да се заяждате. Ако още се заяждате, значи не сте го взели предвид. Някой да не схвана? Да си обели един банан и да ходи да спи някъде. Ае ся.
This is it. Ground zero.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Feb 25, 2004 5:58 pm

ами Морви, аз помня за какво е и щях да цитирам точните думи, но постовете вече са затрити... и да, наистина бях афектирана, но не зная кой не би бил на мое място, като гледа как безцеремонно му се трие без обяснение поста, включително и топика с оплакване в създадения и за това форум...

Моридине, чудесно е желанието ти да няма скандали... всички ни изтощават скандалите, само дето явно няма друга алтернатива за реакция, особено и след като не виждам как да става това в поста ти тука...
чета ти поста и недоумявам как успя да изкараш ОТНОВО Роланд света вода ненапита... то затова се иска талант и да - пълно заслепение към грешките на приятеля до себе си... ами ако продължаваш с това поведение, той няма да спира да греши, съответно - няма как да се избегнат и скандалите...
казваш, че моят пост наливал "масло в огъня" и затова бил изтрит наред с този на Браги... ще ти опресня паметта - моя пост бе ЕДИНСТВЕНИЯТ изтрит - на Браги поста си стоеше... но не това ми бе мисълта... да, може би си прав, че по някъкъв незнайно какъв за мен начин (но за теб явно има такъв) поста ми е наливал "масло в огъня", но пропускаш основното - не Таис бе тази, която ЗАПАЛИ ОГЪНЯ, Моридин!! а кой? ах, каква изненада! самият Роланд! отново!
но това някак много удобно го пропусна, нали?
казваш, "ще вярвате на админите си"... хубаво, да ви вярваме... никакви грижи нямате, ако ни показвате с поведението си, че може да ви се има доверие... след всичко показано до момента, открито ви казвам, че спрямо Роланд, лично за мен доверието е в голям дефицит... особено, след като вече трябва да си съхранявам всеки пост, защото не мога да зная в какво настроение ще е г-н Админът и дали няма да го позабърше профилактично, защото с нещо не го кефи... но това няма как да се избегне, нали? защото няма как да избягаме от себе си...

"И между другото, омръзна ми, ама съвсем сериозно, да си търси някой повод да се заяжда с Рол."
те това вече е наистина прекалено... съзнаваш ли го? как така все излиза, че всеки търси повод да се заяде с Роланд... ами грешите - май пак се връщаме на онова, че всъщност по една случайност Роланд е този, който започва нещата, ама нали този факт го пропускаме... защото "молбата на Роланд", не бе никаква молба - бе понесена по изключително арогантен и ироничен начин, а това е обидно и веднага те кара да минаваш в защита, да реагираш ...

в тази връзка едно конструктивно предложение (като ще си и коментираме стиловете, защото много добре си спомням оригиналния пост на Роланд преди едит-а и изтриването му) - нека, когато админ прави на някого забележка да не напада със сарказъм и ирония порицавания, ако наистина държи на форумния мир и не иска да му се реагира на забележките... ако се вслушате в това, най-малкото ще ограничите в значителна степен скандалите...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Feb 25, 2004 6:19 pm

Постът ми не цели дискусии, Таис, а просто излага нещата, както са и ще бъдат. По конструктивното ти предложение се работи така и така, вярвам.
This is it. Ground zero.

User avatar
Lubimetz13
Mistborn
Posts: 1307
Joined: Sun Feb 01, 2004 1:37 pm
Location: Sofia, BUL / Baltimore, MD

Post by Lubimetz13 » Wed Feb 25, 2004 8:19 pm

Аз пък в темата "Предстоящи филми" не го видях Големия Огън с Маслото, дето ви грее всички. Просто Праотеца Йон си лафеше с чадото, и изведнъж се оказа, че постът на Таис ( който аз го хванах, може би минути преди да отлети за Обетования сървър ) е изтрит. К`ъв пост, к`ви пет лева, ще попита неориентираният, и ще е напълно прав. Защото аз си мисля, че той беше само предтекст. Някои ще ме обвинят в предубеденост, но не е така. Това май не е първият път, когато Таис се оплаква от смирения си пастир. Нито първият, в който смиреният пастир обяснява на Таис, как я очаква триене. Това всъщност е стар конфликт между "пастира" и Таис, останал нерешен, и избухнал отново. Но той може( или поне можеше ) да бъде решен безкръвно, без Роланд или Таис да бъдат дескридитирани или човъркани ( да, познахте, това си е чиста проба нахалство от моя страна ) пред очите на всички. Защото това не е спор между форумен администратор и форумен юзър, а спор между човек и човек, защото проблемът е ( може би ) личен, и като такъв не изисква толкова обществена гласност или финтове и хинтове на форумната политика и форумните политици. Щото тях просто не ги бърка. Да, Моридин го бърка ( и това оправдава рязката му реакция ), като е приятел на Роланд, а не защото е колега на админа, което и него го лишава от правото да бъде Админ, а му дава далеч по-слабата, но свободна позиция на Човек. Е, не можах да го кажа по-заплетено, наистина не можах, съжалявам. " И още в резюме" - този спор не засяга мен, нито някой друг, а само Таис, Роланд и хората, които те пожелаят. Той може да бъде решен между тях, без външна намеса, или изцепки модел "Аз мога да правя каквото си искам, затова ще се навра тука, и без ни най-малка представа от проблема, ще го реша, щото съм Бог" - те просто не помагат. Добре, аз правя същото в момента, но нямам нищо против да ми бъде направена забележка, стига някой да разбере какво искам да кажа. Не Админи и Юзъри. Хора и Хора. Те се познават. И трябва да си решат проблема сами, но с отговорността, че в противен случай всички ще страдат. А сега - клането може да започва. Май ще колят мен...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Feb 25, 2004 8:27 pm

Не, никой няма да те коли, споко :) Но грешиш. За две неща. Първо, аз претендирам убедено, че не съм бил в нито един момент от Каква Поредна Футболна Драма®-та в ролята на човек. Като админ пуснах онзи пост, после го поправих не от страх пред Праведния Гняв на Морала®, а защото видях, че ще бъда разбран накриво. При все това едитът ми беше пренебрегнат и пак стана скандал. Да, Таис реагира в ролята си на човек, който ми има зъб, само че за мен този случай вече е приключил със се контактите ми с нея.
Грешиш още за намесата на Моридин. Да, той ми е адски близък приятел и именно в ролята си на такъв не ми забива ножа в гърба, подкрепяйки ме при всички възможни случаи, а прави всичко възможно да ми показва кога греша и да ми помага. И vice versa, ако се наложи. Горният му пост си е написан в ролята на Админ, който просто мисли това, което е написал. Естествено, можеш и да не ми вярваш, но пък всеки има за какво дан е вярва на някого, нали? ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Feb 25, 2004 8:36 pm

Любимец, гепи! :lol:
рядко нещо да ме накара така да се смея с глас, както твоят пост :lol:
сигурно наистина така изглеждат нещата отстрани, но не мога да си представя по-забавен начин някой да ги поднесе в резюме :P
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Feb 25, 2004 8:55 pm

Таис, според мен съвсем правилно са ти изтрили поста, защото почти целия е безсмислено и грубо заяждане с админите. Не мисля, че админите трябва да обясняват всеки път в подробности защо са изтрили поста на еди кой си(от което следва и че такива теми са напълно безсмислени и даже вредни за мен). Явно е било защото са нарушени правилата на форума, както ги разбира съотвения админ, понеже обективност тук трудно може да има. Това, че Рол и Таис явно са в конфликт, не значи, че Рол е изтрил поста само заради някакво предубеждение към Таис.

Първият пост на Рол в онази тема, от който почна всичко също беше съвсем нормален и точен за мен - темата наистина беше заприличала на чат.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Wed Feb 25, 2004 9:04 pm

Такаааа, започваме отзад напред, като мементо малко :) Още не съм прочел всички писания, но всичко по реда си /обратния де/...

Сега изграждам и патентовам първата в света форумна RAID система с двойно предназначение !!! Основните ползи от нея са:

1. Предпазване на ценна информация от развилнели се админи, изгубили всякакво чувство за мярка.
2. Действа и като обикновен RAaaaaaID ! :D

Така че ето и мирър на пост, който скоро ще бъде изтрит:
Язе написах :
Ето едно цитатче, което изрових по ин-топик темата "The Passion of The Christ":

... Ако сам не съм си полезен, кой ще ми е от полза?
Ако съм полезен единствено на себе си, за какво съм аз ? И ако не сега, кога ? ...

Много интересна мисъл, староеврейска е май ! Ако това е основна движеща сила в сценария, очакват ни само положителни неща !!!
Ало, модераторите, админите, къде спите ? Не виждате ли страховитото и злокобно заяждане от страна на деда ви Джон ? Това въобще го няма като tagline във филма, а е насочено директно към този, отговорен за развалянето на дискусията. Но може би, въпреки свръх-естествените му интелектуални способности, въпреки спиритичната връзка с отвъдното, и ясна визия за бъдещето, това скрито послание му е убегнало ? Жалко. Сега трябва аз да се самоцензурирам. Срамота, господа и дами deus ex mahini, срамота.

Така че, умолявам ви, изтрийте пасажа гласящ:

Ако съм полезен единствено на себе си, за какво съм аз ?

И бъдете бдителни !!! Тоталното замиране и изсушаване на форума е в опасност !!! Враговете му бродят озверели ден и нощ, опитвайки се да подкопаят идилията на безличното съществувание ! Във Вас ми е надеждата да изградитеедин форум, изчистен от всичко различно и цветно, форум без лице . Keep up the good work !!! :D
Къде ми е виаграта ?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 25, 2004 9:08 pm

Дедо, не мисля, че заяжданията са това, от което форумът има нужда. Очевидно няма да вземеш думите ми предвид, но все пак го казвам. Добре, умен си, имаш чувство за хумор, имаш стил, само че за доброто съжителство тук е нужно да не ни биеш.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Feb 25, 2004 9:21 pm

така ли, Дем?
ами то е много лесно така да се говори, след като затриха всичко, за да се види контекста, нали? а и това бе един от ТРИТЕ ми изтрити поста... уверявам те, че другите два бяха доста сдържани... но ти и това няма как да видиш, нали? и след това тенденциозно и последователно триене на мои постове, нали не очакваш да ги галя с перо?
това, което е факт е, че поста не бе ни "безсмислен", ни достатъчно "груб" - виж, това го отчитам за грешка... явно нищо не е достатъчно, за да разберат админите, че трябва да действат, като админи...
и да, дължат ми обяснение за затритите без следа мои постове, въпреки, че с нищо не нарушаваха писаните от самите тях правила!
и ДА, постът на Роланд БЕ ироничен - на теб може да ти се струва нормален, защото наш Рол и без това така си говори, но фактът си е факт...

"Това, че Рол и Таис явно са в конфликт, не значи, че Рол е изтрил поста само заради някакво предубеждение към Таис."
о, милост! анкета ли да пусна, за да ВИЖДАТЕ, докато ГЛЕДАТЕ?
Роланд триеше поста ми отново и отново в пристъп на безсилен гняв и чист инат! Роланд изтри топика ми в този форум с оплакване срещу поведението му, вероятно отново поради същите причини... непростимо поведение за админ... той затова и локна темата - още по-неадекватно! но за това се говори вече на дълго и на широко...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Feb 25, 2004 9:33 pm

Знаех си, че не трябва да се замесвам в това...

Просто ти казвам, Таис, че и аз да бях админ, и аз бих ти изтрил веднага поста. Независимо от контекста и т.н. Сега дали Роланд го е направил защото иска да ти прави напук и те мрази, не бих могъл да знам, но за мен цитираният ти тук пост е съвсем правилно изтрит, защото е тотално в разрез с форумните правила. Другите ти изтрити постове не съм ги виждал и не мога да коментирам. Но гледам Мор е написал, че той ги е изтрил, затова не виждам защо пак Рол ти е виновен.

Съгласен съм, че постът на Рол от който започна всичко е ироничен - но това лошо ли е? На мен ми се струва добър метод за ненатрапчива покана да са спре чата. По-добре ли е да напише "Веднага спрете чата или ще ви трия до дупка! Няма да повтарям!" или нещо такова?
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Feb 25, 2004 9:57 pm

и как да не е лошо, Дем? на тебе приятно ли ще ти е да те иронизират, като едновременно с това ти правят забележка? да не говорим, че последната така бе формулирана, че бе необходим едит + два поста отгоре за доизясняването й какво, ама наистина какво е искал да каже с нея...
и не бе "ненатрапчива покана" за спиране на чата... бе иронично мнение колко не го кефи стила на Дедо Джон, та да си вземел бележка... после последваха поясненията за чат, спам или каквото там, дето в оригиналния пост и следа нямаше от тях... а после последва и онова - видите ли уж сте средно-интелигентни, ама не досатъчно, че да подразберете скритите ми мисли в това дето исках да кажа с поста си...
и да, по-добре щеше да напише именно това, дето си написал - кратко и ясно!
а за това, че и ти би изтрил поста ми, щото "е тотално в разрез с форумните правила", бъди така добър да ми посочиш с кои точно правила е в толкова тотален разрез...?
за изтритите ми постове - първия бе изтрит от Моридин (пак казвам - въпреки, че не нарушаваше правилата на форума), другите два - от Роланд, единият, от които - неколкократно...
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Dedo John
Merchant
Posts: 97
Joined: Sun Feb 08, 2004 4:03 pm

Post by Dedo John » Wed Feb 25, 2004 10:23 pm

Хронология на една дискусия

/подзаглавие: Когато фактите говорят и админите мълчат/

пиеса в неопределен брой части

жанр: трагикомедия

участвуват: един дедка, Турин, Роланд, Тайс и още много знайни и незнайни нископлатени актьори на свободна практика

Завесата се отваря, погледа ни е заслепен от ярко, кръгло, червено слънце. Сигурно сме в Япония, помислих си аз. Следва бърза сцена, включваща заминаване, пристигане, бой, кютек, целувка, смърт и скъсване на договор.

Влиза изкукал дедка, още познат кат Джон:

-
"Този филм ми хареса още първия път, когато се казваше "Танцуващият с вълци".

комика Дейвид Спейд

по кратка и вярна рецензия за един филм отдавна не бях чувал ... муахахахаха
След което сцената притъмнява, но вместо очаквания мрачен образ, пред нас се появява приятен младеж, носещ името Турин. Той поглежда с насмешка стареца и усмихвайки се казва:

-
ех, Dedo John, дълго време се чудих откъде го изкопа тоз цитат, ама днес си забърсах новото Мтел-ревю или както там го наричат (доста прилично списанийце, пък и безплатно го раздават дори на не-абонати като мен), та там видях тая реплика

значи на оня всичкочел пицоядец, дето го е писал ревюто за Самурая, ще му споделя някои неща:
- актьорът се казва Ватанабе, а не Уатанабе, японските имена се спелуват не точно както английските, а ако гореспоменатия получи Оскар за поддържаща роля, аз ще бъде един много по-щастлив човек
- Ванила Скай за мен е връх в творчеството на Том Круз, но както се казва: мълния никога не удря два пъти на едно и също място, а и ролята му в Самурая съвсем не е слаба
- едно нежно докосване или открадната целувка могат да бъдат доста по-въздействащи от 10-минутно въргаляне в сеното; зарадвах се изключително на стилизираното представяне на любовта, най-малкото: имаше повече време за битките
- епитетите по адрес на Смело сърце ме караха с глас да се смея, ами двата филма са си в една и съща категория: а именно историческа епопея, това че Смело сърце просто беше пръв му гарантира торбата Оскари, дето завлече

- и малко офф: връщам си думите назад за печатните грешки в този брой на Shadowdance: в Мтел-ревюто просто ми се насълзиха очите от очевадни грешки през ред

та така, деденце, не мой ме блъска друг път по главата с цитати, пробутвани от мобилен оператор

Таис: петък, 13-ти, може и хубаво да завърши, благодаря за линка, тегля
Следва хора на старците от 6-ти дом за възрастни хора, който изпява химна на заведението "Много сме, млади сме"

Всеки на мястото на дедо джон би се обидил, но той весело се присъедини към хора, запявайки известната ария "Лумбаго мое ненагледно"

Изтъркулват се неусетно няколко дни...


Дедо Джон се задава от полето, подсвирквайки си :

Ех чедо, чедо... Туринчо ли са казваше ?

Вие младите сте много интересни. Гледам сте и напред с технологиите. Язе съм проз и не разбирам от GMSми и мобифони. Еее има една песничка на Милко Калайджиев много убава. Кат я слушам се ми са иска и язе да имам таквоз нещо : ГСМ, ама нали съм на село и там само са обаждаме от пощата !

Язе използвам по-остарели начини на набиране на информация : интернето го уважавам най-много ! Ето ти линка, откъдето съм почерпил горната информация :

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Ca ... sb=5&part=

Но това е ясно- прибързал си с изводите...

Мен ми е интересно как надъхано се е впусна в анализ на списанието, което мнозина/включая и аз / очевидно не са чели. Малко като тез дет си говорят сами стана. Ама млад си, ще се научиш !

Като се абстрахираш от младежката си избухливост, не може да не признаеш, че цитата е смешен! И е леко незряло да оценяваш цитат по това, къде е публикуван. Позабавлявай се докато си млад, вместо да се впускаш в нелеката задача да се самоубеждаваш, че филма е шедьовър, а ти си deus ex mahina !
Настана вечер, мрачни сенки танцуват по сцената, въздухът се сгъстил до толкова, че може да се реже с нож. Но ето, някаква светлина !!!

И пак неочакван обрат ! Вместо Турин с кървава брадва, носейки на поднос главата на дедо Джон, публиката вижда пак Турин , но весел и жизнерадостен да се запътва към къщата на дедката.

Следва приятелска дискусия:

Турин: -
Dedo, честно, разби ме

не съм се смял от много време на нещо писано във форум, но на теб ти свалям шапка

приеми искрените ми извинения, ама тоя дето е писал статията в Мтел ревюто верно е рядък дебил

а кмета при вас поне няма ли служебен ГСМ? нямам предвид гориво-смазочни материали де можеш да го помолиш да ти даде на заем списанието, статията е с големи букви писана, сигурно ще успееш да я прочетеш
Дедо Джон: -
Тез дни съм поръчал на щерката да ми го донисе туй списанийце на Мтела, та да го прегледам и язе. Тъй както ми го описваш, доста интиресно ми са вижда !

А кмето е с мобифон още, у наше село нема обфат ГеСеМeто, мноо сми нагоре у чукарите !
Двамата стават и си стискат ръцете, разбрали че въпреки разликата в годините, въпреки първоначалното неразбирателство, те имат нещо да си кажат. Двама силни и зрели мъже, имащи потенциал да променят света. Преодолели афекта и самолюбието си.

Всичко щеше да прикючи с хепи енд, но тогава пиесата нямаше да бъде драма-трагикомедия, нали ?

Оркестъра свири тревожни трели, една отчаяна цигулка се опитва да се откъсне от ятото, но бързо бива приземена от диригента... :D

За лош късмет, разговора между Турин и Дедо Джон бе подслушван от съседкото хлапе, Роландчо , което много искало да се намеси. Направило го абсолютно неадекватно за ситуацията. Не издържало, отворило вратата и се провикнало:

- Знам ви аз, залагате капани ! Ще се лее кръв тук ! Престъпници ! Помоооооощ! Помогнете ! Убиват толерантността ! Анатема ! Нискоинтелигентна пасмина ! Аз съм Бог Роланд ! Имам право да трия, изтривам и подменям /дрехите си :D / ! Мащайте се оттука ! / цитирам по памет, защото по стар КГБ-истки почин, досиетата бяха изтрити/

Турин и Дедо / и не само те/ се спогледаха изумени ! :shock:
Хлапето очевидно имаше развинтена фантазия и болезнени спомени, които го тормозеха непрекъснато. В селото се носеше мълва, но никой не знаеше точно какво има в главата му...

Тогава дедо Джон се опита да го успокой като започва кулинарен разговор, знаейки слабостта на Роландчо към похапването:
Каквиз капане бре, младеж? Язе само за зайци капане слагам, но добре че ма подсети да си ги провера !!! Жив да си !

И само за последно ша ва замола да ми отговорите на следния въпрос:

Кои са тези "околните", и кои са онези "на никого" ? Дали не си говорите в 3то лице като Ицака и Негово Кукумицинско Величество дедо Мони Мадридски ?

Ехх. Младите днес сте толкоз забързани, сериозни и строги. Загубили сте чувството си за хумор... Не беше така едно време на седенките !

Извинети за глупавия ми въпрос, породен най-вероятно от старческата ми деменция, но само ми кажете рецептата, та пак да си я запиша. Аз си спомням нешо подобно но не се притеснявайте да ме поправите, ако греша:

Значи за да стане вкусна една дискусия, и е необходимо:

1. Щипка "по темата", но да не е прекалено.
2. Малко хумор.
3. На ситно нарязан /по възможност богат/ речник
4. След това се добавя мъъничко информация
5. След това смесваме до постигане на пъстроцветна амалгама
6. Запичаме в умерена фурна, докато се получи златиста коричка.

Сервира се топла с чаша вино. /Язе имам много добро в мазата/ ! :D

Смятам че добавянето на още съставки по изпор само би способствало за подобряване вкуса на ястието !

Но я си представете, че то се състои само от точка 1: "по темата".
Извинете, но ястието ша заприлича на ланшните чирози, дет съм ги качнал на дворо !!! :D

Та и язе призовавам да има щипка тема в дискусиите, но опасността да ги изсушим и превърнем в сухи и безплътни, ме притеснява доста повече.

Сбрали сме се средно-интелегентни орица тук, така че мисля можем да се самоконтролираме без самоцелната намеса на deus e mahina, в лицето на Roland. :D
Момченцето зарея поглед, оставяйки впечатлението че слуша, и напусна сцената...

Това отвори кутията на Пандора....

Следва хор на марионетките от трето действие на операта " Комсомолски срещи", соло изпълнение на леки арийки под надслов " Искаме мир" и т.н.

Тук прекъсваме прякото предаване от театър "Сълза и Смях", поради опасността, породена от развилнялата се публика, замеряща актьорите с домати.

Очаквайте продължението, наречено "Догвил, или създаването самодоволно затворено общество" !!! :D
Къде ми е виаграта ?

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests