Fullmetal Alchemist - Conqueror of Shambala (dvd-rip)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Fullmetal Alchemist - Conqueror of Shambala (dvd-rip)

Post by Roland » Sun Jan 29, 2006 4:34 pm

Fullmetal Alchemist - Conqueror of Shambala (H264_AC3)

Image

Alternate title : Gekijouban Hagane no Renkinjutsushi Shambala wo Yuku Mono / Fullmetal Alchemist: Conqueror of Shambala ( 劇場版 鋼の

Studio : BONES

Length : 1 Movie

Year : 2005

Genre : Adventure - Comedy - Drama - Shounen - Mystery - Science-Fiction

Synopsis :
This take place in Munich, Germany, 1923. Two years have passed since Edward Elric was dragged from his own world to ours, leaving behind his country, his friends and his younger brother, Alphonse. Stripped of his alchemical powers, he has been all this time researching rocketry together with Alphonse Heiderich, a young man with a lot of resemblances to his own brother, hoping to one day find a way back home. His efforts so far had proven fruitless, but when he hears that the Thule Society, an occultistic group strongly tied to the Nazi Party, discovered what could be a clue to the location of the legendary, mystical place called "Shambala", Edward's hopes get renewed. Meanwhile, in his own world, Alphonse Elric ventures deeper into the mysteries of alchemy in search for a way to reunite with his older brother....
===================================


Най-сетне двд-рип с хубаво качество :) Ще кача и версията на КАА, когато я пуснат, но и на тази версия всичко си й е на 6 :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Surfer
Scholar
Posts: 139
Joined: Tue Mar 08, 2005 12:15 pm
Location: Surf'in USSR
Contact:

Post by Surfer » Sun Jan 29, 2006 5:06 pm

куул почнах да го дърпам.сериалчето беше мега добро.
Не сме Декарти, Нютони не сме,
за нас науката е тъмен лес
от чудеса.
А сме нормални астрономи - да!
Ловим звезди по тъмни небеса...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jan 29, 2006 7:57 pm

абе не ми се спойли са, ма кат го изгледате ше си говорим за циганийки ;)
:ninja:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jan 30, 2006 8:25 am

За циганийки не знам, ма може да си говорим за пръсти и смукани такива ...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 30, 2006 10:19 am

Не бих казал, че е смукан от пръстите изобщо :) Но е тотално излишен и финалът му е тъпотия в стил Шрек 2 - "Айде да се прецакаме за ВТОРИ път, щото е по-чийзи"... Ако не беше продължение на ОНЗИ сериал, щеше да е даже страшно готин. Обаче така... само дето пак ми се догледаха сериите :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jan 30, 2006 12:20 pm

Е, че е хубав, спор няма. "Мека" сцените особено бяха мн забавни.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Jan 30, 2006 12:21 pm

Spoiler: show
Е барем малко се реваншираха на героите от серийте или поне на двойниците им ;р Скар и Лъст в ролята на Манго и Айшето ме грабна поне :twisted:
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 30, 2006 12:45 pm

Тва беше култово :) И камеото на химерите на Грийд, които бяха всичките руси арийци и помагаха на Алфонс Хайдрих :) Също някой забеляза ли, че пичът на панаира в началото, който купи циганката, беше лошият военен от сериала? :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jan 30, 2006 9:54 pm

Е, видях го, поразочаровах се. Сигурно съм подходила с твърде високи очаквания, знам ли. Не че филмът е лош - имаше няколко убийствени екшън сцени, хубави хрумвания за героите, качеството на файла освен всичко беше достатъчно добро, че да се израдвам на анимацията, НО
Spoiler: show
идеята за Хитлер, нацизма и т.н. ми беше твърде насила набутана в сюжета. Пъкленият план на 'лошотията' Екарт, която е странно никаква, да унищожи света отвъд, ми беше пресилен. Всъщност тук проблемът е в дължината. Един филм от било то и два часа не може да разгърне така добре сюжет, както един 50 епизодов сериал, например (поне в нашия случай). Ако не бях гледала сериала и не бях дотолкова потопена в атмосферта му, филмът може би щеше да успее да ме заплени повече. От друга страна, именно защото съм изгледала 50 епизода точно с тези герои и половин час с тях ми е интересен, дори и да седят и да си разглобяват аутомейлите :roll:.

Така че третирайки го като притурка на сериала филмът радва.

Всъщност от момента, в който наш'те момчета прее*аха Екарт на кораба рейтингът на филма падна застрашително ниско в моите очи. Тъкмо си мислех как ще пиша злобна критика ако Алфонс не беше излязъл от онази броня накрая :roll:. И все пак - много незадоволителен финал.

Обаче няколкото брутални сцени компенсират :P. Flame Alchemist is soooo fuckin' cool. Ед изглежда по-зрял и на свой ред е по-cool. Обаче, Ал... мале... :shock:...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 31, 2006 9:41 am

Да, но пък Алфонс от Земята беше пич отвсякъде.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Tue Jan 31, 2006 12:23 pm

Не знам, ама заради вашите приказки тука се зарибих и се каня най- после да догледам сериала...
Преди стигнах до 15 епизод и ми доскуча, ама като хвърлих едно око днес ми стори много интересничко :)
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Tue Jan 31, 2006 3:02 pm

мий,ше се пробвам и аз да го дръпна ама.....

edit:уау аз взех че успях да изтегля цял филм...иухууууу да живее бтк

ами кефи филмчето,нищо че не съм гледала сериала,като го гледам може и да преосмисля:)
Image

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Feb 04, 2006 2:14 pm

А за кво изобщо си гледала филм, който ти спойлва половината сериал, на който е директно продължение?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Mon Feb 06, 2006 9:21 am

щот мога:Pи щото ме кефят алчимистите:)
Image

inkheart
Paragon
Posts: 623
Joined: Tue Jul 27, 2004 5:38 pm

Post by inkheart » Sat Aug 05, 2006 4:51 pm

Сигурно ще ме разкъсате с парцалките, но можеше и повече. Просто нещо като, че ли липсваше. Всичко стана адски бързо, без някаква по-сериозна дълбочина както беше в сериалите. Много сцени изглеждат забързани и се чудиш "Как па ся стана така, че в в тоя гигантски град успя да ги види от самолета".
Също не ми харесаха и и историте с Хитлер и циганката и на моменти еврейщината. Отново някак си изтърканата до болка тематика за "лошите нацисти".
Също и финала, малко не беше много наред. Можеше да бъде много по-шокиращо и яко, ако братята не се бяха събрали, и за да няма хиляди още продължения да се окаже, че не могат да се съберат завинаги тоя път :). Но, не задължително трябваше да има Хепи Енд, та да могат американците да се кефят на готиния герой дето винаги побеждава. Както и каза Роланд "Хайде сега да се преебеме пак за по-весело" също не ме накефи.
Като цяло обаче финала на историята е добър.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests