Гласовете ви чувам или anime voiceacting

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Гласовете ви чувам или anime voiceacting

Post by Matrim » Sat Jan 28, 2006 8:09 pm

Да, знам че заглавието на темата трудно можеше да е по-тъпо. :)За хората, които не са се справили с декодирането на въпросното наименование все пак трябва да се поясни, че в тази тема ще се занимаваме с екзистенциалния софистично-иронично-фантастичен елемент в творчеството на Христо Калчев...споко, просто проверявам дали не сте заспали докато ми четете глупостите. Anyway, просто ме интересува до каква степен се интересувате от това кой аниме герой от кого бива озвучаван? Защото аз се улавям, че все по-често като почна да гледам някой сериал, още докато съм на първите епизоди отивам и се осведомявам за по-интересните герои и техните озвучаващи актьори (ANN.com rulez). Всеки луд с номера си, дето се вика. :lol:
А за да спазим традицията ще почна тема с малко изброяване на някои любими seiyuu-та.

Kotono Mistuishi - Mireille (Noir), Excel (Excel Saga), Murrue Ramius (Gundam Seed)

Toshihiko Seki - Rau (Gundam Seed), Reito (Mai-HiME) and last but not least - Legato (Trigun) ;)

Mamiko Noto - Yukino (Mai-HiME/Mai-Otome), Nina (Monster), Shimako (Maria-sama ga Miteru)

Takehito Koyasu - Ilpalazzo (Excel Saga), Mu La Flaga (Gundam Seed), Kuroyanagi (Yakitate Japan)

Megumi Hayashibara - Faye Valentine (Cowboy Bebop), Haruka Urashima (Love Hina),

Edit: Добавени линкове.
Last edited by Matrim on Sun Jan 29, 2006 1:02 am, edited 1 time in total.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 28, 2006 9:19 pm

Дам, хубава тема :) Иначе, със сигурност изпускайки някой важен, това са тия, за които се сещам от раз:

Houko Kuwashima - Yumura Kirika (Noir), Quon Kisaragi (RahXephon), Rose (Fullmetal Alchemist), Margaret (Madlax), Flay Allster/Natarle Badgiruel (Gundam Seed), Stella Lussier (Gundam Seed Destiny) и къде ли не още. И да, знам, че половината от тия роли са на отвратителни кучки, обаче гласът й е приказен и самата тя е хубавка (чек линка) :)

Jouji Nakata - Alucard (Hellsing/Hellsing OVA), Spooky Electric (Boogiepop Phantom), Folken (Escaflowne), The Count of Monte Cristo/Edmon Dantes (Gankutsuou), Jin Kunugi (RahXephon) и отново на сто други места. Гласът® в анимето просто, абсолютен култ :) Само който не е гледал Хелсинг, не е съгласен :)

Maaya Sakamoto:
Озвучава: Mishima Reika (RahXephon), Aura (.hack//Sign), Hitomi (Escaflowne), Aeris (Final Fantasy VII: Advent Children), Motoko Kusanagi (young) (Ghost in the Shell), Lunamaria Hawke/Mayu Asuka (Gundam Seed Destiny), Hamona (Wolf's Rain).

Пее: The Vision of Escaflowne - theme song (OP), Escaflowne - the Movie - theme song (ED), RahXephon (TV, OVA) - theme songs (OP), RahXephon: Pluralitas Concentio - theme song (ED), Wolf's Rain (TV, OVA) - theme song (ED).
Отново великолепен глас, а след тоя списък от страхотни песни и герои мисля, че няма нужда да добавям повече :)

Има и други разни, ма тия са по-мащабните.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Jan 28, 2006 9:51 pm

Флей и Кирика са озвучавани от един и същи човек? I was so NOT aware of that... :shock: За кучки не знам, но явно има талант да озвуава леко (или по-тежко:)) неорентирани героини.
Ти и линкове даже си сложил :lol:

Ако ще смятаме и пеенето бих добавил:

Rie Tanaka - Lacus Clyne (Gundam Seed), но много повече ме впечатли като Suigintou в Rozen Maiden. Тъмната страна май повече й подхожда. :)

Yuuka Nanri - Henrietta (Gunslinger Girl), Nao (Mai-HiME/Otome). Вокалистка на FictionJunction YUUKA.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Jan 28, 2006 9:56 pm

И аз да се отчета по темата. В началото, когато запонах с анимето, единственото, което ме вълнуваше, беше качеството на анимацията и историята. С времето станах по-претенциозна. Започнах да се вълнувам от развитието и многопластовостта на героите, от музиката и разбира се в определен момент и от озвучаването на героите.
Сред любимците ми, без конкретен ред са:

Мъже:
Ishida Akira - Athrun Zala (Gundam SEED),
Toshihiko Seki - Rau (Gundam SEED), Riki (Ai no Kusabi), Duo Maxwell (Gundam Wing)
Tomokazou Seki - Yzak Yule (Gindam SEED), Souske Sagara (FMP!, FMP? Fumoffu, FMP;TSR), Tate Yuuishi (Mai-HiME), Kyo Sohma (Fruits Basket)
Katsuyuki Honishi - Soubi Аgatsuma (Loveless), Sergay Wang (Mai-Otome)

Жени:

Yui Horie - Honda Tohru (Fruits Basket)
Rie Tanaka - Suigintou (Rozen Maiden), Lacus Clyne (Gundam SEED)
Sanae Kobayashi - Madlax (Madlax), Akira Okuzaki (Mai-HiME), Kanon Memphis (Soukyuu no Fafner), Reika (Sousei no Aquarion)


Факт е, че някак жените по не са ме грабнали досега. Странно е, че Маая Сакамото, която ми допада като певица, не ме е впечатлила особено като сею (може да е заради Mayu Asuka, но се съмнявам ;)). От друга страна, Танака Рие, която като певица ме радва по-малко от Маая, ми е по-любима като сею.

ЕДИТ: И аз добавих линкове :)
Last edited by Alexis on Sat Jan 28, 2006 10:16 pm, edited 1 time in total.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Jan 28, 2006 10:02 pm

Хич не съм им обърнала внимание, но Танака Рие като Лакус е прекрасна :P.

Taка де, сигурно е хубаво да кажа нещо повече, но мозъкът ми е като тримесечно ягодово желе оставено на слънце, та ме извинете. Всъщност наистина не съм се интересувала от сеютата. Просто гласът на героя е до такава степен е част от него, че вероятно харесвайки персонажа, харесвам и гласа, съвсем естествено като че ли.

Бтв, Toshiyuki MORIKAWA (Sephiroth, a и Суитенгу от Спийд Графър) rocks.
Last edited by Elayne on Sat Jan 28, 2006 10:19 pm, edited 4 times in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Jan 28, 2006 10:05 pm

Tanakа Rie като Lacus е добра, но като Suigintou е просто страхотна, аз затова написах първо тази й роля. Аз едва след като постнах, видях, че Мат я е добавил към своя списък. Напълно заслужено при това :)
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Jan 28, 2006 10:10 pm

Още не съм имала удоволствието да гледам Rozen Maiden, но скоро ще. Всъщност първо трябва да си го сваля :oops: :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 28, 2006 10:10 pm

Мат, не съм сложил Маая Сакамото заради пеенето, а просто защото я намирам за страхотна като сею. Пеенето съм го включил просто заради известните заглавия.

Алекс, ще ми позволиш леко недоверие, гивън че си изброила почти само любимите си герои, нали? :mrgreen: И да беше сложила повече примери, много ми говори на мене нещо Соуби, баси.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Jan 28, 2006 10:24 pm

Позволявам ти каквито си искаш коментари :), но трябва да ти кажа, че Сергей от Маи-Отоме е в най-добрия случай дразнещ; не Лакус ми е любимката от Сийд, а Кагали; Кира щеше да е включен, ако това беше критерий; Ай но Кусаби, не ми е сред любимите анимета (което не е причина да не смятам, че сеютата и на Рики, и на Иясон си свършиха добре работата).
Да не продължавам, че Тате от Май-Химе също е досадник, а от момчетата във Фрутс Баскет предпочитам Хару, Момиджи и Юки (в този ред).
Няма да обяснявам, колко ми е любим Мадлакс, защото нещата съвсем ще се объркат.

Но признавам, че освен качествата им като сею, оценявам гласовете и като сексапил. Не можеш да ме обвиняваш за това :roll:. А в това отношение изброените от мен имат страхотно сексапилни и въздействащи гласове (ако и да са малко женствени в някои моменти, но не и Соуби). 8-)
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 28, 2006 10:46 pm

Точно па Атрун е толкова далеч от сексапил, колкото изобщо му е възможно. Абс тривия кат глас е, неразличим от десетки други. Ма да ти имам критериите де...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Jan 29, 2006 12:45 am

Roland of Gilead wrote:Мат, не съм сложил Маая Сакамото заради пеенето, а просто защото я намирам за страхотна като сею. Пеенето съм го включил просто заради известните заглавия.
E, и аз не сложих последните само задето пеят, макар че май прoсто си търсех оправдание да добавя още без да изглежда прекалено, но май не съм успял. :P

Tomokazou Seki - Yzak Yule (Gindam SEED), Souske Sagara (FMP!, FMP? Fumoffu, FMP;TSR), Tate Yuuishi (Mai-HiME), Kyo Sohma (Fruits Basket)
Чист срам e, че човек който е озвучавал трима толкова интересни герои е бил и гласът на Тате. Обаче възмездието го е настигнало като не са го взели в Отоме, защото разказал малко от финала на HiME преди да излезе последния епизод. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Sun Jan 29, 2006 1:46 am

леле земи си тия два часа ровене....0_о

Akiko YAJIMA-Haydée(Gankutsuou)
Jouji NAKATA-Alukard(Hellsing),Edmon Dantes(Gankutsuou)
Atsuko TANAKA-Motoko(GitS)
Romi PAKU-Maki(Air Master),Temari(Naruto),Ed Elric(FMA)
Yuji UEDA-Morita(H&C-култ,култ),Sanosuke(Rurouni Kenshin)
Haruko MOMOI-Komugi(NWK,SoulTaker)
Kazuya NAKAI-Mugen(Samurai Champloo),Karasu(Noein)
Kouichi YAMADERA-Spike(CB),Togusa(GitS),Romaya-senpai(H&C special),Jubei(Ninja Scroll)
Yuko MIYAMURA-Casca9Berserk),Asuka(NGE),NieA(NieA Under 7)
Kotono MITSUISHI-Misato(NGE),Excel(Excel Saga),Ebichu(Oruchuban Ebichu)
Megumi HAYASHIBARA-Faye(Cowboy Bebop),Ella(Shadow Skill),Lina(Slayers),Megumi(TnK)
Junko IWAO-Mima(perfect Blue),Tomoe(Rurouni Kenshin Trust and Betrayal)
Kishô TANIYAMA-Seiji(Midori no Hibi),Takeya(DearS)
Satsuki YUKINO-Chidori(FMP series),Saki(Genshiken),Kagome(Inuyasha),Tanabe(Planetes),Nenene(R.O.D.)
Tomokazu SEKI-Souske(FMP series),Andrea Сavalcanti(Gankutsuou),Murai(GTO),Kaishounachi(Oruchuban Ebichu),Pierrot(Yakitate!Japan)
Wataru TAKAGI-Onizuka(GTO),Aoki(Hajime no Ippo),Shinsaku Takasugi9RK:Trust and Betrayal)
Fumiko ORIKASA-Fuyutsuki(GTO),Rukia(Bleach),Seres Victoria(Hellsing),Chise(Saikano)
Sanae KOBAYASHI-Ogin(100 Sotries),Sara(Macross Zero)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sun Jan 29, 2006 8:27 am

Симеоне, ако и да имаш слух на музикант, ти не си способен да разпознаеш скексапила в един мъж, дори ако лично ти се представи, поклони ти се и ти подаде ръка за поздрав :lol:. Без извинение и без да имам за цел да те засегна.

Иначе, както добре ти е известно, всеки има право на мнение и аз няма да променя моето, само за да се съобразя с твоето. :wink:
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Sun Jan 29, 2006 8:15 pm

Akira Ishida - абс. неразличим :lol: , но това е защото той е просто невероятен сею ...дам, аз поне не можах да го различа в нито един от героите, които е озвучавал ...ако и като Athrun да е много приятен (затова съм съгласна, че Алексис го е взела за сексапилен, просто е страшно близко :P ), то като Gaara of the desert от Наруто е груб и стряскащ ...да не говорим, че и като Chrno ми е доста по-различен, а и като Xellos от Slayers прави добра роля ...ааа, да последното нещо, което гледах с него е Saiyuki, там вече го различих, малко наподобяваше на Athrun :P :lol:
Roland of Gilead wrote:И да беше сложила повече примери, много ми говори на мене нещо Соуби, баси.
Ми да беше го гледал, да разбереш за какво става въпрос ...шегувам се :mrgreen: ...значи определено, ако ще си говорим за сексапилни гласове няма как да не добавя Toshiyuki Morikawa като: Sephitoth (ФФ7); Iwaki от Haru wo Daiteita, където освен озвучител се явява и прекрасен певец :P , Jounouchi (Yu-Gi-Oh!), Tatsumi (Yami no Matsuei); Аoki (X) - поне тези са, които аз съм гледала!!

Sho Hayami - Др.Мураки (Yami no Matsuei) 8-) ,Nicholas D. Wolfwood (Тригун)

Katsayuki Konishi - Амидамару (Shaman King), Соуби (Loveless), Тооя (Ayashi no Ceres) и в трите роли е невероятно сексапилен :mrgreen:
Last edited by Aerith on Sun Jan 29, 2006 9:00 pm, edited 2 times in total.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Jan 29, 2006 8:55 pm

Алекси я пасни останалот оот дет си резнала аватара кат картинка ;р

Image

Jouji Nakata - Alucard (Hellsing/Hellsing OVA), Spooky Electric (Boogiepop Phantom), Folken (Escaflowne), The Count of Monte Cristo/Edmon Dantes (Gankutsuou), Jin Kunugi (RahXephon) и отново на сто други места. Гласът® в анимето просто, абсолютен култ :) Само който не е гледал Хелсинг, не е съгласен :)

Тамън получих multiple оргазъм гледайки залъгалката за овата на хелсинг и фактЪ че гласовете са си същите както в старите серии е едно от нещата дет ако беха сменили немаше да я пипна с 3-метров прът.

ГЛАСЪТ! Сред 100-те места -
Gungrave (TV) as Rad,
Slayers Next (TV) as Maryuo Gaav, Yakitate!! Japan (TV) as Gran Kaiser. муахахах за тва последното.


Megumi HAYASHIBARA-Faye(Cowboy Bebop), Ella(Shadow Skill), Lina(Slayers), Megumi(TnK)

Tomoko Kaneda as Renge Inui (Airmaster) Bonta-kun (Fumoffu)

Hiroki Takahashi as Hisoka (HunterXhunter)

трее изрова кой озвучава tachikom-ите само
... а Sakiko TAMAGAWA
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 15 guests