Magic: The Gathering

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sat Jan 30, 2010 10:58 pm

Corwin wrote:Да се похваля, че и аз зацъках нещо - уж за проба само, ама се позарибих и хвърлих бая време тая седмица онлайн. Сглобих някъв нуубски синьо-бял дек с Allies и сега влизам 3-4 пъти на ден да ми пръскат мозъка. Супер гениална им е и играта, и бизнес модела... :))
пиши си онлайн ника - моя е kotsetoo
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 31, 2010 4:59 am

Никога ни мож ма накара да давам пари за онлайн карти :mrgreen:

Аз днес прекарах целия ден на Worldwake пререлийз. Беше ужасно яко - 58 човека в две големи стаи бяхме и не само не се сринах злокобно, ами всъщност бях 15-ти и получих 4 бустера (един Zendikar, три Worldwake). Много съм доволен, това като за мен си е ужасно добре всъщност. Изтеглих хубави сийлд карти, но след суопа получих хубави сийлд карти, от които всъщност ИСКАХ нещо и за кънстръктед (една Kalastria Highborn и eдин Nemesis Trap).

В крайна сметка играх черно-червено и ако се изключат горните две, другият ми уин-къндишън беше Dragonmaster Outcast, който ми спечели няколко игри. Изненадващо (за мен) Kalastria Highborn СЪЩО ми спечели няколко игри и ме накара да си мисля, че може би има реален кънстръктед хляб в нея, ако се направи нов дек, съставен почти изцяло от 1 и 2 мана вампири, където най-скъпото нещо да е Nighthawk или изритан Gatekeeper. В смисъл, момата наистина реже ЛОШО, ако имаш отворена мана. Така като я гледах на картинка преди, 2 лайф вампиризъм не ми се струваше нещо особено, но реално има сериозно значение, ако постоянно го бодеш с нещо друго. Speaking of which, Pulse Tracker боде ужасно ефективно - невероятна досада е в лимитед (аз с два в дека в няколко игри направих по около 14 демидж само с него), а в кънстръктед ми се струва като доста по-добра алтернатива на Ласератора.

Други наблюдения - в лимитед Nemesis Trap е бомба, а аз лично бих играл поне 2 мейндек и в кънстръктед моно-черно, предвид колко често ще се окажеш изправен срещу бяло... Corrupted Zendikon също е много як. За другите не знам, но с това правило, че земята ти не умира, ако бъде пречукана, а само ти се връща в ръката, всъщност ти е от ПОЛЗА от един момент нататък, ако ползваш landfall (което в лимитед в 80% от случаите без друго правиш).

Като цяло съм много доволен. Това ми е първият турнир, на който не осмуках цяла магистрала, успях да си направя наистина ХУБАВ дек и да бия като хората 4-2. Освен това от цялата работа съм напред с 2 x Kalastria Highborn, 1 x Abyssal Persecutor, 1 x Anowon, the Ruin Sage, 2 x Death's Shadow, които упорито вярвам, че ще бъдат плеябъл, 1 x Creeping Tar Pit, 1 x Raging Ravine и фойл Urge to Feed, който е твърде як като арт :) Speaking of which, новият Smoither e ТОЛКОВА НЕИСТОВО ВЕЛИК!!!


Та така....
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Sun Jan 31, 2010 9:22 am

онлайн е няколко пъти по-евтино бтв :) за тези, които ходим ходим на работа ни е трудно да играем в някой клуб, че няма кога това е добра алтернатива. Освен това не замества играта с истински карти, а по-скоро я допълва :)

Рол - успех на други релийс/пререлийс събития :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Jan 31, 2010 6:35 pm

Еми сигурно, но за мен просто по-голямата част от кефа е във физическата игра и притежаването на картите. Онлайн ми е... де да знам, безсмислено. Има куп други по-яки игри за онлайн цъкане, повечето от които не искат пари.

Как да е, мерси :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Feb 07, 2010 1:13 am

Днес на рилийза свърших трети. Много съм горд със себе си, но то и с тоя дек (моночерно с три шейда, три суомпуокъра, три дед рекънинга, МАЙНД СЛЪДЖ и още кво ли не) беше трудно да падна и в едната игра, дето загубих с 2:1... ^_^
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Corwin
Archmage
Posts: 2002
Joined: Fri Mar 26, 2004 3:41 pm
Location: Land of Supidity

Post by Corwin » Tue Feb 09, 2010 4:29 pm

Абе някой знае ли кога ще изкарат в мтгото то уорлдуейка?
I like rusty spoons....
I like to touch them...
It's almost orgasmic...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 23, 2010 5:45 am

Днес си спечелих първия турнир в живота :) Е, беше наш си, несанкциониран, но пак беше много готино. Четири кръга ги изжънах с вампирите. Kalastria Highborn е УБИЙСТВЕНО добра :shock:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Feb 23, 2010 9:48 am

Corwin wrote:Абе някой знае ли кога ще изкарат в мтгото то уорлдуейка?
бтв сега го виждам, но в петък започнаха пререлийс турнирите.

Рол - браво :) Скоро и други ще спечелиш ;) Пусни билд в бгмеджик форума
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 07, 2010 4:31 am

Гледам тая тема така и така се превърна в личния ми блог, поне да я използвам по предназначение...

Днес беше Worldwake Day - стандарт кънстръктед турнир с промо-награди от сета (не знам има ли такова нещо в България, тук го правят по веднъж за всеки едишън като излезе). Причиниха ми колосален анален погром тоя път. Първият ми мач беше мирър срещу вампири, които тъкмо бяха излезли от кежуъл-зоната и съответно логично избърсах пода с тях (понеже аз моите вампири си ги галя в леглото вече, толкова добре си ги познавам, постоянно ги туиквам и т.н.). После обаче ме надъниха срещу Джънд, който ме отвя, Ная, който също ме отвя, и бяло-син контрол, на който взех една игра, но като цяло беше по-добър от мен.

Извод на деня - Urge to Feed e НЕВЪОБРАЗИМО по-жалка от Smother. Не само, че не е безапелационен man-land removal, не само, че не убива неща като Knight of the Reliquary, но и постоянно се стискаш да не я играеш с напълно напразната надежда, че МОЖЕ и да тапнеш НЯКОГА си вампир за нея. За сметка на това Tectonic Edge мейнборд е the nuts срещу почти всичко, освен... ъъ... мен. Кофтито е, че не играя достатъчно и нямам достатъчно опит с противниковите декове, за да реагирам адекватно и да имам подходящия сайдборд срещу тях. То не, че и много има какво да се сайдбордва на вампирите точно де... Мисля да инвестирам време в това да се науча да си играя Джънда преди да е ротейтнал. Така и така го имам, така и така е най-могъщият дек в стандарт, поне да мога да го играя.

В крайна сметка обаче мисията за деня беше изпълнена, щото се оказах един от двамата извън топ 8, който получи на рандъм принцип промото - Каластрия Хайборн фойл. Не точно текстлес, а от ония гнусни хибриди, дето са с уголемен арт, който обхваща цялата карта, но в долната част пак го има принтнат текстът върху самата картинка. При все това обаче момата е ОЩЕ по-убийствена и я обожавам все повече и повече. Почна да се превръща в любимата ми карта в тоя дек след Найтхоука.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Sun Mar 07, 2010 10:05 am

Ще се научиш спокс, то не става веднага.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Post by Amikae » Sun Mar 07, 2010 1:13 pm

И аз на времето така се чувствах. Имах картите, но просто ми липсваше опита и ме разглобяваха систематично. :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 07, 2010 5:57 pm

Muad_Dib wrote:Ще се научиш спокс, то не става веднага.
Е то интересното в случая е, че ме помляха декове, които на предния турнир АЗ помлях с горе-долу сходен и дори малко по-куц билд от сегашния ми. А специално Джънд аз дори ИМАМ и съответно тоя дек го познавам и знам как действа. Но то пък срещу Джънд няма много какво да се сайдбордне принципно, твърде е... мощен :/
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 08, 2010 10:02 am

Аз по-горе не исках да те патронайзвам или да те дразня. Просто за да почнеш здраво да биеш на кънстръктед трябва да тестваш много (например онлайн тествай ако РЛ ти е трудно - безплатно е, само дето не помня сайта дори, не съм пипвал меджик от над година и нещо). И просто трябва да зазубриш определени отигравания наизуст. А най-важно е да търсиш след всяка игра собствените си грешки - вчера макар да са те били съм абс сигурен, че ако си помислиш хубаво за всяка игра ще си откриеш поне една-две грешки.

И освен това защо си започнал да играеш агро (мидрейндж в най-добрия случай)? Ти нали си беше контрол играч.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Mar 08, 2010 10:28 am

контрола сега смуче :)

освен това не е добра идея да се играе само едно нещо така или иначе ;)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Mar 08, 2010 11:09 am

Е естествено, че ще смуче, те осраха играта глобално все пак :lol: Бтв миналата седмица срещнах Калоян на Славейков при Васил и той каза, че в София играчите вече били толкова малко, че Натс щял да бъде без квалификации и покана получава САМО първият и освен това Уизардс не му отпускат никакви пари....Супер жалко

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot], RRSunknown and 18 guests