Page 1 of 2
Брой 33: Момичето от Вондел Парк - Grandeisern
Posted: Wed Jan 25, 2006 11:22 pm
by Roland
Момичето от Вондел Парк - Grandeisern
Posted: Thu Jan 26, 2006 12:49 am
by Matrim
Понеже не ми се коментира всеки разказ на автора по-отделно тук ще си напиша общото мнение:
Споменах го и в другата тема, но все пак - Grandeisern, направо си хабиш таланта с тия гнусни и поне според мен напълно безсмислени разкази от типа на "Масата" и "Няма да повярваш какво видях в огледалото тази сутрин". Добре е да имаш разнообразни разкази, но това ми се вижда малко прекалено. "Некрофилски мечит" не е никак лош, само че е прекалено натуралистичен за моя вкус. Но пък "Момичето от Вондел Парк" и "Двуизмерното момиче" определно изкупват вината ти, ако мога така да се изразя. Браво и се надявам още такива разкази да напишеш!
Posted: Thu Jan 26, 2006 12:54 am
by JaimeLannister
И аз ще се опитам да си кажа мнението...
А то накратко е... Кефиш човек!
Ама много. Учудването ми е невероятно, но разказите за които гласувах включваха: "Момичето...", "Некрофилски мечти", "Масата" и вече не се сещам, ама май още един от твоите... И петият просто беше моя разказ, щото няма как...

Хм... Не ми се впуска в безмислени анализи...
Само ще попитам- намира ли се нейде нещо друго твое ?
Posted: Thu Jan 26, 2006 1:08 pm
by grandeisern
Благодаря за хубавите неща, които казахте! Некрофилски мечти между другото наскоро го преработих и вече е съвсем друг разказ!
Имам над 80 разказа в бюрото, така че ако някой му се чете да ми пише на лични!
Posted: Thu Jan 26, 2006 1:43 pm
by Roland
Хех, по-добре си ги пази, предстоят още конкурси

Posted: Thu Jan 26, 2006 2:11 pm
by Morgana
Ами хайде и аз да кажа 2 думи, макар да съм от онези, които дадоха мнение за почти всички разкази от конкурса, така че сега вече не остана какво ново да добавя. По-добра дискусия може да се получи, ако самите автори проявят инициатива и коментират нашите коментари.

Така де, към някои разкази имаше доста забележки, не си оставяйте магарето в калта, защите творбите си. Може би някои от нас не сме ги разбрали.
Сега конкретно за Момичето от Вондел Парк. Другите ти разкази веднага ги разпознах, но никога не съм си те представяла в такава светлина и изненадата ми беше огромна когато разбрах кой е автора на този разказ. Не съм крила пристрастието си към Момичето... и още когато излезе го обявих за най-добрия за мен. И все още е така. Много красив като история, издържан откъм стил и композиция. Да не изпадам сега в клишета, надявам се разбирате, че много го харесвам.
За Двуизмерното момиче също казах, че ми харесва. За паралелни светове ли става дума всъщност, каквато идея подхвърли Морвен, ако не ме лъже паметта? Или за илюзия?
И аз бих искала да прочета още твои разкази, но предпочитам тези от вида на Момичетата ... (2-измерни, паркови и т.н.

).
re
Posted: Thu Jan 26, 2006 7:40 pm
by grande
Паралелни светове! Не използвам сънища, символи и илюзии и бягам от тях-такъв е случая и с Вондел парк!
Наскоро преработих няколко неща и ще ги пусна в следващи издания на конкурса!
Posted: Thu Jan 26, 2006 11:55 pm
by Invisible Child
много силен. поздрав.
Posted: Fri Jan 27, 2006 10:12 am
by Morgana
А защо бягаш от сънища, илюзии, видения, халюцинации? На мен ми се струва много добър художествен похват, който дава огромни възможности, ако е читаво използван. Паралелни светове също е добре, но е твърде sci-fi. Умело вплетени, мистерия и sci-fi са изключително благодатни като територия на литературното поприще. Вземи Шамбльо на Мери Шели, примерно. Малко фантастика, малко еротика и чувственост, малко легенди – и ето ти 1 много добър разказ с уж хепи енд, който обаче оставя чувство на празнота.
В никакъв случай нямам намерение да те съветвам, аз съм само консуматор и не умея да пиша. Но въпреки това, смятам с твоята фантазия и литературен усет в разнородни категории би могъл да се възползваш успешно от похватите от които сега казваш, че бягаш.
Ако имаш преработени версии на Момичето от Вондел Парк и Двуизмерното момиче, бих се радвала да ги прочета, нали нямаш намерение да участваш пак с тях при 1 евентуален бъдещ конкурс.

Posted: Fri Jan 27, 2006 10:47 am
by Syber
Браво пич, разказа е много як наистина

Паралелни светове, а?

Аз си мислех че става дума за призрак общо взето

Posted: Fri Jan 27, 2006 11:47 am
by grande
Илюзии, видения, халюцинации-искам да са истински, затова съм ги пренесъл на база материално, тоест не ги ползвам за изграждане на напрежение а като метод за изобразяване на самото напрежение!
Във Вондел Парк наистина има призрак, само трябва всеки да си отговори за себе си кой е призрака, от друга страна пък може би няма призрак а паралелни светове и всичко е истинско! Всъщност искам всеки да го възприеме така както намери за добре! Фикцията няма тълкуване-това й е силата-всеки да проектира в себе си всичко така както е устроен да го възприеме!
Ако участвам пак в бъдещи издания на конкурса ще е с нови разкази!
Posted: Fri Jan 27, 2006 1:32 pm
by JaimeLannister
grande wrote: Във Вондел Парк наистина има призрак, само трябва всеки да си отговори за себе си кой е призрака, от друга страна пък може би няма призрак а паралелни светове и всичко е истинско! Всъщност искам всеки да го възприеме така както намери за добре! Фикцията няма тълкуване-това й е силата-всеки да проектира в себе си всичко така както е устроен да го възприеме!
!

Добро становище. Допада ми...
Ама понякога е любопитно да разберем какво авторът си е мислил докато е писал... Той как ги възприема нещата...
Posted: Sun Jan 29, 2006 4:39 pm
by Invisible Child
ха-ха
"какво е искал да каже авторът?"
боже мой.
Posted: Sun Jan 29, 2006 5:02 pm
by Jaar
Не какво е искал да каже авторът, а какви са били преживяванията му (духовни, мисловни...), докато е писал разказа.
Posted: Sun Jan 29, 2006 5:40 pm
by JaimeLannister
Invisible Child wrote:ха-ха
"какво е искал да каже авторът?"
боже мой.
Сиреч ?