Брой 33: Момичето от Вондел Парк - Grandeisern

Конкурсите за разкази на Shadowdance... хлебарки, дракони и смърфове...

Moderators: Trip, Random, Marfa

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Брой 33: Момичето от Вондел Парк - Grandeisern

Post by Roland » Wed Jan 25, 2006 11:22 pm

Момичето от Вондел Парк - Grandeisern
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Jan 26, 2006 12:49 am

Понеже не ми се коментира всеки разказ на автора по-отделно тук ще си напиша общото мнение:

Споменах го и в другата тема, но все пак - Grandeisern, направо си хабиш таланта с тия гнусни и поне според мен напълно безсмислени разкази от типа на "Масата" и "Няма да повярваш какво видях в огледалото тази сутрин". Добре е да имаш разнообразни разкази, но това ми се вижда малко прекалено. "Некрофилски мечит" не е никак лош, само че е прекалено натуралистичен за моя вкус. Но пък "Момичето от Вондел Парк" и "Двуизмерното момиче" определно изкупват вината ти, ако мога така да се изразя. Браво и се надявам още такива разкази да напишеш!
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Thu Jan 26, 2006 12:54 am

И аз ще се опитам да си кажа мнението...

А то накратко е... Кефиш човек!
Ама много. Учудването ми е невероятно, но разказите за които гласувах включваха: "Момичето...", "Некрофилски мечти", "Масата" и вече не се сещам, ама май още един от твоите... И петият просто беше моя разказ, щото няма как... :)
Хм... Не ми се впуска в безмислени анализи...
Само ще попитам- намира ли се нейде нещо друго твое ?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

grandeisern
Smallfolk
Posts: 10
Joined: Sat Oct 29, 2005 12:06 pm

Post by grandeisern » Thu Jan 26, 2006 1:08 pm

Благодаря за хубавите неща, които казахте! Некрофилски мечти между другото наскоро го преработих и вече е съвсем друг разказ!
Имам над 80 разказа в бюрото, така че ако някой му се чете да ми пише на лични!
In this battle we may all die.
But if we die,
the next generation will fight them too!
For as long as they must!
And eventually
one day
we shall succeed...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 26, 2006 1:43 pm

Хех, по-добре си ги пази, предстоят още конкурси ;)
And you can't dance with a devil on your back...

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Thu Jan 26, 2006 2:11 pm

Ами хайде и аз да кажа 2 думи, макар да съм от онези, които дадоха мнение за почти всички разкази от конкурса, така че сега вече не остана какво ново да добавя. По-добра дискусия може да се получи, ако самите автори проявят инициатива и коментират нашите коментари. :) Така де, към някои разкази имаше доста забележки, не си оставяйте магарето в калта, защите творбите си. Може би някои от нас не сме ги разбрали.

Сега конкретно за Момичето от Вондел Парк. Другите ти разкази веднага ги разпознах, но никога не съм си те представяла в такава светлина и изненадата ми беше огромна когато разбрах кой е автора на този разказ. Не съм крила пристрастието си към Момичето... и още когато излезе го обявих за най-добрия за мен. И все още е така. Много красив като история, издържан откъм стил и композиция. Да не изпадам сега в клишета, надявам се разбирате, че много го харесвам.
За Двуизмерното момиче също казах, че ми харесва. За паралелни светове ли става дума всъщност, каквато идея подхвърли Морвен, ако не ме лъже паметта? Или за илюзия?
И аз бих искала да прочета още твои разкази, но предпочитам тези от вида на Момичетата ... (2-измерни, паркови и т.н. :P ).
pulled out

grande

re

Post by grande » Thu Jan 26, 2006 7:40 pm

Паралелни светове! Не използвам сънища, символи и илюзии и бягам от тях-такъв е случая и с Вондел парк!
Наскоро преработих няколко неща и ще ги пусна в следващи издания на конкурса!

User avatar
Invisible Child
E'lir
Posts: 154
Joined: Tue Feb 17, 2004 4:08 pm
Location: Nothing's impossible
Contact:

Post by Invisible Child » Thu Jan 26, 2006 11:55 pm

много силен. поздрав.
I walk through the streets and memorize the city

Morgana
Paragon
Posts: 658
Joined: Sun Dec 19, 2004 7:34 pm

Post by Morgana » Fri Jan 27, 2006 10:12 am

А защо бягаш от сънища, илюзии, видения, халюцинации? На мен ми се струва много добър художествен похват, който дава огромни възможности, ако е читаво използван. Паралелни светове също е добре, но е твърде sci-fi. Умело вплетени, мистерия и sci-fi са изключително благодатни като територия на литературното поприще. Вземи Шамбльо на Мери Шели, примерно. Малко фантастика, малко еротика и чувственост, малко легенди – и ето ти 1 много добър разказ с уж хепи енд, който обаче оставя чувство на празнота.
В никакъв случай нямам намерение да те съветвам, аз съм само консуматор и не умея да пиша. Но въпреки това, смятам с твоята фантазия и литературен усет в разнородни категории би могъл да се възползваш успешно от похватите от които сега казваш, че бягаш.
Ако имаш преработени версии на Момичето от Вондел Парк и Двуизмерното момиче, бих се радвала да ги прочета, нали нямаш намерение да участваш пак с тях при 1 евентуален бъдещ конкурс. :)
pulled out

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Fri Jan 27, 2006 10:47 am

Браво пич, разказа е много як наистина :D Паралелни светове, а? :wink: Аз си мислех че става дума за призрак общо взето :P
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

grande

Post by grande » Fri Jan 27, 2006 11:47 am

Илюзии, видения, халюцинации-искам да са истински, затова съм ги пренесъл на база материално, тоест не ги ползвам за изграждане на напрежение а като метод за изобразяване на самото напрежение!
Във Вондел Парк наистина има призрак, само трябва всеки да си отговори за себе си кой е призрака, от друга страна пък може би няма призрак а паралелни светове и всичко е истинско! Всъщност искам всеки да го възприеме така както намери за добре! Фикцията няма тълкуване-това й е силата-всеки да проектира в себе си всичко така както е устроен да го възприеме!
Ако участвам пак в бъдещи издания на конкурса ще е с нови разкази!

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Jan 27, 2006 1:32 pm

grande wrote: Във Вондел Парк наистина има призрак, само трябва всеки да си отговори за себе си кой е призрака, от друга страна пък може би няма призрак а паралелни светове и всичко е истинско! Всъщност искам всеки да го възприеме така както намери за добре! Фикцията няма тълкуване-това й е силата-всеки да проектира в себе си всичко така както е устроен да го възприеме!
!
:)
Добро становище. Допада ми...
Ама понякога е любопитно да разберем какво авторът си е мислил докато е писал... Той как ги възприема нещата...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

User avatar
Invisible Child
E'lir
Posts: 154
Joined: Tue Feb 17, 2004 4:08 pm
Location: Nothing's impossible
Contact:

Post by Invisible Child » Sun Jan 29, 2006 4:39 pm

ха-ха

"какво е искал да каже авторът?"

боже мой.
I walk through the streets and memorize the city

User avatar
Jaar
Mistborn
Posts: 1273
Joined: Sun Mar 07, 2004 7:42 pm
Location: No earthly ships will ever bring him home again

Post by Jaar » Sun Jan 29, 2006 5:02 pm

Не какво е искал да каже авторът, а какви са били преживяванията му (духовни, мисловни...), докато е писал разказа.
But there never seems to be enough time
To do the things you want to do
Once you find them

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Sun Jan 29, 2006 5:40 pm

Invisible Child wrote:ха-ха

"какво е искал да каже авторът?"

боже мой.
Сиреч ?
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 27 guests