Най-дразнещи аниме герои

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Най-дразнещи аниме герои

Post by Matrim » Mon Jan 23, 2006 8:36 pm

Както, надявам се, е видно от заглавието на темата тук следва да се дискутират онези персонажи, които много ви се е искало да ударите с нещо много тежко, не защото са адски лоши (tm), а просто защото ви нервират и дразнят. Ето и някои от моите "любимци":

Арика (Mai-Otome). Безспорен фаворит, ако питате мен, тя е събрала накуп всичко дразнещо - детинско поведение, гибелна тъпота, ужасяващо дразнещ гласец, очички гледащи с интелект по-присъщ на безгръбначните. Освен това въплъщава в себе си и качествата на типичния клиширан главен герои - неясни родители, страхотни способности, които се проявяват без героинята да се напряга особено, всички я обичат, освен завистливите "лошковци". Die, bitch! :twisted: :evil: :evil:

Маргарет (Madlax) - фаворитката в категорията неадекватност (макар че Stellar от GSD също заслужава внимание в тва отношение). Запазената й марка са забележки, нямащи никаква връзка с разговора, а и отличаващи се с липса на смисъл. Също така запомнящ се е и зареяният й в празното пространство поглед.

Ал (Full Metal Alchemist). Не е особено дразнещ сам по себе си, но си заслужи позиция тук с навика си да оплесква нещата като вярва на всеки срещнат, вместо на хората на които би следвало да се доверява повече. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Jan 23, 2006 9:03 pm

Ми лично за мен най дразнещ е Шинджи от Евангелион. Мисля че няма нужда от повече коментар.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Jan 23, 2006 9:23 pm

Това е тема, която заслужава да се отчета в нея.

Трябва да призная, че след тежка борба между Shinn "arghhhh" Asuka от Gundam SEED Destiny и Арика от Маи-Отоме, последнта заслужи да заеме достойното първо място. И не защото блести с нещо наистина отличаващо я от другите, а защото започва като поредната абсолютно клиширана героиня, за да може бавно и постепенно да евоюлира до нещо досадно, дразнещо и тотално нетърпимо, което може да се гордее само с едно отличително качество, в което да е неоспоримо невероятна - способността си да лази по нервите на зрителя.

Не по-малко достойното второ място се присъжда на спеменатия вече герой от Дестини - Шин Асука. Момчето се отличава със забележителна липса на развитие на характера, невероятно постоянство в това да не знае кога да си държи езика зад зъбите, както и изключително богат речник и брилянтна артикулация, обобщаващи се във фразите "Arrrrghhhh", "Die!" и "Mayu". Е, не е ли заслужил не толкова почетното второ място :lol:

Маргарет от Мадлакс също успяваше да ме дразни със способността си винаги да е неадекватна и да не може да отговори логично дори на елементарен въпрос като интересно ли е предаването, което гледа по телевизията. Или забила поглед в обувките си да каже: "Ще вали" с глас, който и мъртвец би преценил като безличен и то, когато на небето няма дори и едно облаче. (Метеорологични познания на дипломиран специалист, работещ в НИМХ и правещ прогнозата за времето)

Флей от Gundam SEED е толкова назад в класацията поради една причина и тя е страшно добрият character development на героинята й, въпреки перманентните тикове и спазми в ръцете ми, които все подскачаха към екрана в желанието си да се обвият около нежната й шия и да стиснат докато изхрупат прешлените й.

Вероятно и други ще се сетя, но просто тези изскочиха в съзнанието ми от раз, а това означава, че просто изпъкват и напълно заслужават присъствието си в тази класация.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Jan 23, 2006 9:26 pm

Съгласен, Шинджи унтер алес! Следван плътно от Флей от Гъндам Сийд.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Jan 23, 2006 9:30 pm

Просто защото не си имал честта да се запознаеш с другите :)

Но пък и аз съм видяла само малко от Шинджи и също не мога да го оценя по достойнство.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jan 23, 2006 9:35 pm

Сигурно защото Алекс ме предупреди многократно, Флей и Шин така и не ми докараха пристъпи на ярост и желание да ги пратя за много хиляди години в някой много гаден ад, заедно със сценаристите, в чийто кратуни се пръкват подобни изчадия. :D Но определено имат място в тази класация.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon Jan 23, 2006 9:45 pm

А и не си имал честта да чакаш всеки следващ епизод с надеждата, че най-накрая нещо ще се случи, че Шин ще напредне.

Макар да признавам, че сега го преживяваш с Арика.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jan 23, 2006 9:49 pm

Alexis wrote:А и не си имал честта да чакаш всеки следващ епизод с надеждата, че най-накрая нещо ще се случи, че Шин ще напредне.

Макар да признавам, че сега го преживяваш с Арика.
Грешиш, отдавна вече не очаквам напредък от Арика. Макар че едно гласче все ми казва, че няма как да стане по-зле горката, винаги се оказва, че имало. :lol:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jan 23, 2006 10:06 pm

Не мога да ги подредя в класация, но ще ги изброя.

- Флей (Gundam Seed): Мисля, че за всички имали близък досег с въпросната героиня е ясно, че тя напълно си заслужава разгонения слон. Шизофренична кучка. Точка.

- Шихо (Mai-Hime): 'Onii-chan, onii-chan, onii-chan' до откат през ЦЕЛИЯ сериал я описва най-добре - малка тъпа лигла, която не лази, ми се тресе най-нагло върху нервите на зрителя.

- Chize (SaiKano): Клишето за 'Clumsy female character'. Не знае какво иска, носи на плещите си ужасната съдба на top military weapon, за което трябва да й бъде съчувствано и т.н. и т.н. Ако героите в това аниме не бяха такива кретени и акцентът не беше върху това ще спят ли или не, щеше да е супер. Финалът бтв е мега :).

- Ichize (Texhnolyze): Ми... той е никакъв. Три реплики на кръст за 22 епизода. Супер безличен. Разбира се има го моментът, в който вероятно аз просто нищо не разбирам, но в Текнолайз героЯТ за мен беше Оonishi.

- Shinn Asuka (Gundam Seed DESTINY): Алекс го е казала много добре, консолидирам се с нейното мнение.

- Stellar (Gundam Seed DESTINY): Тежката версия на Флей. На шизофренията й е било скучно и си е повикала другари. Стелар няма равна по неадекватност никъде, казвам ви.

- Юуна (Gundam Seed DESTINY): Мазен подлизурко с лилава коса, какво по-гадно :evil: :evil: :evil:.

- Shu (Now and then, Here and there): Яко дразнеща версия на типичния 'мамору' герой, който обаче идея си няма защо го прави, на всичкото отгоре е хипер, ултра, мега, гига жертвоготовен. Доста досадно същество в общи линии.



Дотук са това, не се сещам за друго. Даже се изненадвам от бая дългичкото ми списъче, имайки предвид, че рядко някой ме дразни достатъчно, че да си струва споменаването.


Мат, до преди 5 минути бях готова да насъскам домашния си полтъргайст срещу твоя котарак с идеята да ти останат трайни следи от котешки маникюр по ръцете и краката. Това заради Ал. Той е прекрасен, мил, добър и може да е наивен, но е далеч от дразнеш.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Mon Jan 23, 2006 10:13 pm

Мат, до преди 5 минути бях готова да насъскам домашния си полтъргайст срещу твоя котарак с идеята да ти останат трайни следи от котешки маникюр по ръцете и краката. Това заради Ал. Той е прекрасен, мил, добър и може да е наивен, но е далеч от дразнеш.
Няма смисъл, котаракът ми и без това всеки божи ден ме хапе и дращи, белези си имам достатъчно. :D А и като плюеш горката Шихо заради "они-чан", спомни си кой проглуши ушите на зрителите с вечното си "нии-сан". Май беше един такъв голям и метален и името му започваше с първата буква от азбуката. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jan 23, 2006 10:30 pm

Е няма място за сравнение. Шихо е със светлинни години по-зле - по-грозна дори от една тъпа броня :lol: и значително по-лепкава и досадна.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

boza_provider
Smallfolk
Posts: 1
Joined: Wed Apr 19, 2006 6:28 pm

Post by boza_provider » Fri Dec 29, 2006 7:20 pm

такаааа...
Започваме с Флей от гъндам сийд по неколкократно споменати вече причини-малоумна,шизофренична кучка.Намразих след 15 епизод.
Класацията продължава с една героиня от небезизвестното аниме Наруто,която се казва Сакура.На няколко пъти я окачествиха с думата hindrance,но това,което ме издразни най-много беше,че наруваше колко била слаба,а се зае да оправи тоя проблем много късно.междувременно всички от групата бяха поне два пъти на косъм от смъртта.
Продължаваме с Иноуе от Bleach,която е комплексирана,глупава к*рветина,дето е създадена за всичко друго,ама не и за бой.Неприятното в нея е,че има много готини сили,които не може да зползва и до пловината на потенциала им.Заради нея щяха да умират хора.
Ишида от същото аниме-харесва ми как се облича,но само толкова.На него силата му идва през 30-тина епизода.До тогава е пълен мизерник,обаче като стане време,показва голем resolve,Quincy pride и...пребива некой нещастник.Напоследък е още по-зле,сигурно щото са филъри...
После...нека бъде Шинджи от евангелиона.
не съм ги подреждал,така ми дойдоха.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Dec 29, 2006 8:14 pm

Ми аз така ии иначе изброените не смятам да гледам че да обсъждам героите. Имам навика от няколко епизода да дискардвам остатъка. Гледам неща дето със сигурност ме кефят, а не чакам до 15-ти епизод да видя дали аджеба ше стане нещо с неякой.

Шинджи рулз бе. Нема такъв катил просто. A как некой от вас инфидели не е споменал тачикомите се чудя още :mrgreen:

Хм, умерено не се кефа примерно на... аде де не се сещам. не мога da си насила организма да гледам нещо дет не ме кефи s някой чак толкоз явно.
:ninja:

User avatar
Darkling
Paragon
Posts: 592
Joined: Thu Aug 03, 2006 11:39 pm

Post by Darkling » Fri Dec 29, 2006 9:55 pm

- Каскя (Berserk) - тъпотия въплътена в тяло,с това постоянно "Грифису" не знам докъде ми дойде...

- Лайт (Death Note) - вече разбрахме че е Много Лош,може да ограничи малко злия смях..

-Ал (FMA) - много заблуден,прекалява чак.

Ichize (Texhnolyze): Ми... той е никакъв. Три реплики на кръст за 22 епизода. Супер безличен.
Ичизе кефи някакси.Като куче е :lol:
След няколко упражнения за разтягане взимам бърз душ и отивам във видеотеката, където връщам две касети взети под наем в понеделник - "Тя в мъжкия изправителен център" и "Двойно тяло", но всъщност пренаемам касетата с филма "Двойно тяло", защото искам тази вечер да го гледам още веднъж, въпреки че едва ли ще имам време да онанирам при сцената с умъртвяването на една жена с бормашина, тъй като в седем и половина имам среща с Кортни в "Кафе Люксембург".

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Dec 30, 2006 5:53 am

Xellos wrote: A как некой от вас инфидели не е споменал тачикомите се чудя още :mrgreen:
Мммммда. Изключително са отвратителни, наистина. И много, много нелепи.

Иначе има доста много персонажи, които ми бъркат в здравенцето и някой от тия дни ще постна тук едно списъче с имена на провинили се.
Само че Флей няма да я има там - тя доста ми хареса.
Шинджи и Ичизе пък са ми сред любимците.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests