Какво слушате сега?

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6439
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Какво слушате сега?

Post by tigermaster » Wed Dec 21, 2022 2:58 pm

Ellysium - "Long Forgotten Dreams":

Звукът съвсем определено можеше - и трябваше - да е по-напомпан, но пък е български хеви/пауър метъл, което само по себе си радва. А и е приятно за слушане.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Jan 10, 2023 6:45 pm

Предполагам, че е едночленна китайска банда, вдъхновена от гръцката митология, барабар с азбуката, ама екшънът е на ниво.

Много жулена на жица има тука. Финалът на песента е лудница и как прелива в следващата песен в албума, където е само атмосфера и резанье. Много доволство.


User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by Yan » Tue Jan 10, 2023 7:09 pm

Nanowar of Steel започват годината ударно:

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Tue Jan 10, 2023 10:29 pm

Как ми е минало под радара тва...


User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Wed Jan 11, 2023 3:26 am



Не знам дали това е гениална простотия от типа на първите песни на Папи или не е. Това, че е планета убива донякъде идеята. И Ергенът също има най-слабата част от песента. Аръков се справя най-добре.

А това, в което Иво Аръков се превърна е едно от най-тъжните падения евър. Пичът е един от най-талантливите и органични актьори на бг сцената и кино/телевизията.

В момента е такава грешка, че малко хора знаят колко добър актьор е и че участваше в топ пиеси на Малък Градски и в най-добрата пиеса на Явор Гърдев, докато е студент, колко органично стои на екран, но естествено всички са предубедени към него, заради собствената му глупост и простотия и заради системата.

Малко хора знаят, че всъщност той е по-талантлив от Зомбори, но Зомбори е много по-умен от Аръков.

Сори за ранта, но се присетих.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Wed Jan 11, 2023 5:22 pm

Просто няма как да ви спестя тази реге-турбо фолк-рага еклектична боНба 8-), на която току що попаднах :




п.п. сякаш сме се наговорили с @Litz , но е егати случайността :mrgreen: .
Spoiler: show
слоч1аеност1!/!//?
Spoiler: show
немисла :rofl:
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Wed Jan 11, 2023 6:12 pm

качи е кво :heart: :heart: :heart:

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Thu Jan 12, 2023 2:17 pm

@penzata аз обожавам криндж неща. Песента ти ми напомня за "Между другото не съм ти приятел", което ми е любимото нещо на света.

А фитнесите реших, че е гениална, но щеше да бъде много по-добра като соло на Аръков. Аз винаги ще си остана негова фенка

:ninja:

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by penzata » Thu Jan 12, 2023 2:32 pm

Litz wrote:
Thu Jan 12, 2023 2:17 pm
Песента ти ...
Туй е криндж, не е моя песен :lol: .

Нитпикингът настрана, потато-томато, дай линк, де, тази "преателя" песен ми е непонятна, а и не излиза на гугле търсене.

Фитнисити е доста, доста абна песен. Дори и да не беше на планета, заигравката с "ласмаки-джасмаки" не е от най-остроумните.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4064
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Какво слушате сега?

Post by Litz » Thu Jan 12, 2023 2:59 pm

@penzata не бе аз знам че не е твоя, просто не ми се пишеше "Песента, която си постнал"



То не е баш песен, а пърформанс, който е гениален от до, най-вече, щото ме развеселява като някой ме ядоса. Но съм объркала заглавието на песента. Срам. :ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Thu Jan 12, 2023 3:18 pm

Litz wrote:
Thu Jan 12, 2023 2:59 pm
@penzata не бе аз знам че не е твоя, просто не ми се пишеше "Песента, която си постнал"



То не е баш песен, а пърформанс, който е гениален от до, най-вече, щото ме развеселява като някой ме ядоса. Но съм объркала заглавието на песента. Срам. :ninja:
то лирики, то бийтбокс, то прадъкшън валю, то поезия направо - :yay:

евала иначе, симпатяга е, за тегоба на жена ми не е като моите импровизации докато се мотам с прането да са нещо по-различно :ninja:

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Thu Jan 12, 2023 4:44 pm

Доста обещаващ бляк метълец


Shamajotsi
Sorcerer
Posts: 427
Joined: Sat Dec 30, 2006 9:01 pm

Re: Какво слушате сега?

Post by Shamajotsi » Thu Jan 12, 2023 4:46 pm

трубадур wrote:
Thu Jan 12, 2023 3:18 pm
евала иначе, симпатяга е, за тегоба на жена ми не е като моите импровизации докато се мотам с прането да са нещо по-различно :ninja:
Ама си имал смелостта да ги направиш на ЮТюб видео, нали? То в това се крие 50% от гения.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6912
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Какво слушате сега?

Post by Yan » Thu Jan 12, 2023 9:43 pm

Новото парче на Mono Inc. е много прилепчиво:




Kamelot-ското също не е лошо:

Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Какво слушате сега?

Post by трубадур » Sat Jan 14, 2023 12:13 pm

Да не отварям нова за тема за реално най-якото в музиката за 2022-ра, ласт.фм дойде на помощ да ми покаже какво най-много джагърих миналата година. И в топ 3 имам слипнот и дистърбд и съм мемето в момента

Image

ма освен тва в десетте си най-слушани имам машин хед, блайнд гардиън и feuerschwanz, зими тоя комерс баче.

Image

За първи път нямам чист дет метъл албум в най-много слушаните си неща от не знам кога, та явно омеквам, щото 2022 беше бая арна за дет метълеца. Едва на 19 имам immolation, което смятах, че ще ми е албум на годината, а блек метъл далече надоле с новия Dark Funeral, който беше доста як.

Image

Но да, най-доброто за мен си остана новото на Imperial Circus Dead Decadence, които доказват максимата за това, че няма значение какво правиш и колко се стараеш, има 5-годишно азиатче, което отдавна те е надминало.

Най-здравите и енергични метъл композиции цяла година. Албумът е над 70 минути и вътре са вкарали всичката музика ВЪВ ВСЯКА ЕДНА ПЕСЕН. Безапелационно най-впечатляващото вокално изпълнение на годината освен това. Този човек владее всичките стилове. От началната си минута до последната нота албумът е нонстоп клане без да писва. Размахът тук е на такова ниво, че просто няма сравнение. По-мелодични и епични са от коя да е епик метъл банда, с даже по-хубави чисти вокали, по-свирепи от всяка дет метъл група и по-бързо от де що има техничен дет метъл наоколо. Ако Archspire са доволни на 30 минутен стегнат албум, Imperial Circus Dead Decadence извадиха същото ама умножено по три, без да има компромис с качеството.


Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests