Какъв форум е това?

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

zoro
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Thu Jan 12, 2006 4:44 pm

Какъв форум е това?

Post by zoro » Thu Jan 12, 2006 4:49 pm

То само честитене на курбани и кьорсофри... :D Де я фантастиката? :(

User avatar
Vankata
Paragon
Posts: 615
Joined: Fri Dec 17, 2004 4:39 pm

Post by Vankata » Thu Jan 12, 2006 4:58 pm

М-да, и на мен ми се струва малко прекалено за всеки рожден или имен ден, или някакъв друг повод, да се пуска отделна тема. Сега като погледна страницата на главния форум, около две трети от темите са честитки. Дали няма да е по-добре да се направи един sticky топик "ЧЕСТИТО", където да се разменят поздравления от всякакъв вид?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Jan 12, 2006 5:04 pm

Не?
:twisted:

Който иска да чете интересни теми, да пуска такива. :P
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Thu Jan 12, 2006 5:21 pm

Зоро има право според мен. Загърбихме Идеята и се отдадохме на глупости и спам (макар че темите за рожденни дни определено не са такива). :?
:shark:
Feel the summer!

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Thu Jan 12, 2006 5:38 pm

Amos Trask wrote:Зоро има право според мен. Загърбихме Идеята и се отдадохме на глупости и спам (макар че темите за рожденни дни определено не са такива). :?
ми главния форум малко страда от наличието на тематични форуми все пак :) А при толкова много потребители много от които се познават от доста време честитките са често явление. Да не говорим, че сега им е сезона на празниците във форума :)
Scalpel. Sponge. Magic Wand!

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Jan 12, 2006 5:45 pm

Фантастиката е във форумите за книги и филми? Все пак това е главният форум и не мисля, че точно темите за рождените дни са навредили някому.
А и първият и единственият ти пост в един форум да е критика към самия форум не прави добро впечатление, вярвай ми.
Last edited by Morwen on Thu Jan 12, 2006 8:18 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Jan 12, 2006 6:12 pm

Да, фанатстиката и фентъзито са в тематичните форуми. Главният форум е тва, което по други места се нарича "общи приказки". Честитките спадат точно към въпросните, още повече, че в момента просто имаше Коледа, НГ + три рождени дни в рамките на няма и седмица.
And you can't dance with a devil on your back...

zoro
Smallfolk
Posts: 3
Joined: Thu Jan 12, 2006 4:44 pm

Post by zoro » Sat Jan 14, 2006 9:47 am

То и в. Труд например отбелязва рождените и именните дни. Ама да сте видели цяла страница, отделена за това? Или две трети от броя? Ами обявете, че това местенце тук е за честитене и тия дето идват за вече обявеното ще ходим другаде. Или просто го правете, тогава поканите за купони няма да са две трети и няма да дразнят.
Идвам за е-изданието и ми прави впечатление, че доста се забави. И гледам, че последвното гласуване за разказите е точно преди серията от празници - 6 декември. Уж последното гласуване трябваше да е на 5 декември, а .... Погледнете и ссамите броеве. Май има някакво отбиване на номера. Има като че ли някакво изчерпване в екипа.
Аз съм потребител на продукта ви. Идвам за да ми е интересно. Но не мога да правя интересно. Има такива хора. И затова за първи път се появявам във форума; Инак го следя.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Jan 14, 2006 10:06 am

Да не взимаме нещата твърде насериозно ;) Списанието ти е харесало изначално, защото хората, които го правят, са тия, които са, а те са купонджии и си честитят празниците :P

За забавянето на броя и нещата по конкурса търпим сериозна критика, но иде вече скоро времето да се поправим ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Daggerstab
Arcanist
Posts: 860
Joined: Wed Feb 04, 2004 6:31 pm
Contact:

Post by Daggerstab » Sat Jan 14, 2006 11:49 am

И кога да го чакаме този нов брой? Щот конкуренцията гледам не спи ;-)
Дагърстаб. Точка.

Предупреждение: Имам лошия навик да споря. Освен това страдам от черен хумор и изблици на сарказъм.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 14, 2006 11:50 am

Еми не спи, ма и да спи, и да не спи - все тая 8-) Забавихме го брутално, щот сме несериозни, ма поне каквото правим, го правим със старание ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sat Jan 14, 2006 1:22 pm

Зоро: твоят пост ми прилича на това да влезеш в една къща на гости и да почнеш да правиш забележки на жената, че казала добро утро на мъжа си и децата си, а пък подът не бил съвсем огледално лъснат, а пък в закуската, която ти поднесли, палачинките не били с правилното вишнево сладко...

Нашите админи са твърде дипломатични хора, но поне аз мога като обикновен юзър да кажа, че когато с първия си пост в един форум кажеш на хората, че те дразнят добрите отношения помежду им, а с втория ги обвиниш, че не си вършат работата, това ще се възприеме като проява на невъзпитание и, меко казано, нахалство. Ти си "потребител" на това списание и го четеш именно заради тия тука хора и времето, което отделят измежду другите си задължения, за да го правят всеки път възможно по-добро. Критиката е хубаво нещо и не я отричаме, но не е това тонът, с който да се каже.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Jan 14, 2006 1:28 pm

@zoro:
За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог
за това е тази секция на форума. За останалото си има тематични.
Да, фанатстиката и фентъзито са в тематичните форуми. Главният форум е тва, което по други места се нарича "общи приказки". Честитките спадат точно към въпросните, още повече, че в момента просто имаше Коледа, НГ + три рождени дни в рамките на няма и седмица.
точно и ясно казано.





Що се отнася до изчерпване - ДА ИМА -- за 4 месеца излезлите книги се броят на пръстите на едната ми ръка. Нищо не можем да направим, когато издателствата ни заливат със СУДОКУ, бележници, записки, носни кърпички на Леонардо, Донатело, Микеланджело и Рафаело. Но като излезе наръчник за облекла от Шрьодер ти обещавам 3 странично ревю написано от мен.

Иначе добре дошъл...
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

Voland
E'lir
Posts: 188
Joined: Thu Dec 23, 2004 11:32 pm
Location: София

Post by Voland » Mon Jan 16, 2006 11:10 am

Според мен zoro има право - на първа страница всяка втора тема е "честитка" ( рождени дни, имени дни, Коледа, Нова година, студентски празник, православни празници,национални празници, първи сняг и т.н.) Явно ако се отвори нов раздел с такава насоченост, той ще бъде най-посещаваният.
Пък и теми от сорта на "От къде се белят бананите" с обем 11 стр. :shock: са леко смутителни ( въпросната тема вероятно е претърпяла сериозно развитие с времето, но аз лично се отказах на втора страница и претърпявайки сериозен психологически шок, оттогава си беля бананите от средата :wink: )
«– Вызываю на дуэль! – проорал кот… в лапах у него оказался браунинг.»

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Jan 16, 2006 11:25 am

Аз пак ще кажа - какво очаквате в общия форум, все пак? Отворете произволен форум с общи приказки, ще бъде същото. Ок, може да има и някоя тема за смисъла на живота, но истината е, че за разлика от спамерските теми, тези се изчерпват след едно обсъждане...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests