За природата, стреса и докъде може да доведе човек бисептола

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Feb 18, 2004 11:02 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 10:40 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
termit
Jaghut Tyrant
Posts: 1758
Joined: Thu Jan 15, 2004 5:04 pm

Post by termit » Thu Feb 19, 2004 9:22 am

Най-доброто лекарство за стрес си е активната почивка. Като усетя, че почвам да превъртам в градски условия, зареждам раницата с ядене и дрехи и щипвам по планините за няколко дни (най-много до седмица... платеният отпуск уви не е безкраен :( ) След като се убия с ходене, се прибирам обратно и работата на компютъра си е направо кеф :wink: Хижата с огнището и кроткият планински алкохолизъм също не са лоши неща, особено ако си носиш повече мезе, а да комбинираш дневното ходене с вечерно запиване е просто най-доброто възможно изкарване :D .
Морето не го долюбвам особено като място за почивка, твърде много хора има по плажовете - все едно съм в града. Не съм ходил от две години и не ми липсва кой знае колко.
Elves dig rocket launchers.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Fri Feb 20, 2004 4:24 pm

Знам ли, според мен бягането от стреса не е непременно връщане към природата, просто бягство. Може да е в друг град, също толкова голям и забързан, стига да е различно. Макар че има нещо наистина различно и особено в самотата, когато всичко около теб е неовладяно от други хора. Някак сякаш можеш да усетиш и себе си, и природата по-ясно, с всичките си сетива... не знам как да го обясня, чуство е.
Що се отнася до кисненето на плажа (както и за произволна друга дейност, водеща се за приятна, дискотеките примерно:Р), ако не го чустваш като почивка и имаш по-добра концепция за прекарване на времето, естествено че ще ти е неприятно и няма да е бягане от стреса. Спомням си, че и мен едно време много ме дразнеше, че нашите настояват да се пека, след като аз просто исках да си изкарвам деня в морето.
Btw, прекарвала съм по две седмици в пещера без ток, телевизия и т.н., което всъщност беше много идейно и забавно, но по някое започват да липсват достиженията на цивилизацията и самата им липса е някаква форма на стрес. И с хората е така... мечтала съм да избягам някъде от всичко и всички, обаче не ми понася прекалената самота всъщност.
Рол, наистина имаше някакви проблеми с форума, на доста хора не им се отваряше.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Koruin
E'lir
Posts: 152
Joined: Fri Feb 13, 2004 11:17 am

Post by Koruin » Fri Feb 20, 2004 7:12 pm

Vsi4ko idva ot vazrastta. Kolkoto pove4e ostarqva6, tolkova pove4e ne ti se sedi v grada. A kakvo pre4i i na selo da si ima6 net iteleviziq, ako tolkova e va][no? :wink:

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Fri Feb 20, 2004 11:46 pm

И аз като Роланд искам да уточня, че това, което ме отблъсква от морето е безсмисленото висене по плажове(един ден на плажа:под чадъра-в морето-в кафето-пак под чадъра) и отвратителните навалици от глуповати туристи. Плуването донякъде компенсира гадното слънце, но като се замисля малко плажове наистина стават за добро плуване(което значи 3-4 километра поне на ден), така че предпочитам басейните. BTW, кои са любимите ви плажове по черноморието? Моят фаворит е Каваци-разкошна вода, страхотен пясък, а кафето е на 10 метра от водата :P
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Feb 21, 2004 5:01 pm

Аз имам мноу добри спомени от един плаж край Созопол, казва се Златна Рибка, ма съфорумците дет ходиха миналото лято, казаха, че не бил хубав. Което разбира се няма значение, той си беше монументално як и си ловях скариди по скаличките в прозрачната вода :)

Плажът е як, когато си дете, щото така и така не киснеш като идиот на някво слънце по цял ден. Освен това не е гот да гледаш само някакви билдъри около себе си. Няма хляб в тая работа :)
Но като цяло морето ми е много по-добра алтернатива от планината, аз по принцип твърде трудно се радвам на ходене, а хижа пред хотел пък съвсем трудно бих предпочел, освен ако не е нещо особено пасващо ми, макар че си има своето очарование естествено. Планината само ми внушава свежест и мощ, но морето ми е къде къде по-красиво и приятно.

Тва обаче е силно иррелевантно по отношение на оригиналната тема, ето защо да си кажа и по нея... от моя стрес отърване няма. Ся например покрай сесията бях в тривиален стрес от четене по цял ден и нерви, обаче малко ме боли за тоя стрес, с почти нищо не ми пречи, даже е хубаво, че има с какво да се занимавам.
Силно по-неприятен и невъзможен за избягване ми е стресът, който по същество представлява моя живот, разбира се. На една вечна граница между нерешителността да се поеме някакъв път, невъзможността да измисля как, и постоянното наблюдение какво се губи междувременно, докато се мотая. Просто покрай нормалното ми живеене винаги има една частичка отвратително чувстване, ама 24/7. Никога не мога да си намеря покой, постоянно подскачам, озъртам се, или когато не го правя, превъртам мисли на бързи обороти. Никаква почивка няма за мен и каквито и да е т.нар. 'почивки' по планини и намсикво само удължават агонията на нещата, които трябва да се свършат, ето защо изобщо не си почивам. Изобщо не мога да си почина. Крайно фрустриран съм :/

Това когато не съм весел и щастлив, де, ма дори и тогава ;)

Бтв и аз доста мразя да пътувам и да съм на непознати места. Въобще не бих излизал, ако не ме хващаха дивите отвреме-навреме. Дълбока квинтесенция на домошар съм си.
Мислели ли сте някога колко хубаво щеше да е ако можехме да общуваме не само с думи а и с усещания?
О, да! Винаги си мисля как хващам главата на някого с две ръце и му наливам всичките образи в главата си...
This is it. Ground zero.

User avatar
Icy Dawn
Merchant
Posts: 81
Joined: Wed Feb 18, 2004 8:17 pm
Location: lost in space

Post by Icy Dawn » Sat Feb 21, 2004 6:38 pm

Всъщност си мисля, че стресът се състои не в това да имаш да правиш много, а да не правиш достатъчно - абе, да си го кажем направо - за мене нещата стоят така: скука=стрес. Може би и затова покрай сесиите се изнервям толкова, защото трябва да си стоя у дома и да се занимавам само с учене, а това на моменти толкова дотяга... Дори и разходките не помагат, и това което ми липсва са главно хората. Като че ли единствено сред хора мога да релаксирам истински и да забравя всичките си мъки. И дори и да бих могла да отида някъде сама, дали на море или на планина пак няма да успея да се концентрирам върху себе си, а ще мисля за хората които съм оставила в града, ще мисля non stop и просто ще превъртя, а като че ли не това е била целта... Единственият ми способ за борба със стреса са като че ли моментите в които успявам поне за 5 минути да не мисля за нищо, просто да оставя света да си върви по своите пътища и да не ме закача. Осъзнавам че доста от това звучи доста противоречиво, но какво да се прави... в подобни моменти на човек наистина му е трудно да опише какво чувства само с думи - наистина би било хубаво ако можеш да обясниш нещо на някого просто с чувства и усещания...
"Във физиката броенето е като при дивите племена - едно, две, много..."

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Feb 21, 2004 8:44 pm

Moridin wrote: Тва обаче е силно иррелевантно по отношение на оригиналната тема, ето защо да си кажа и по нея... от моя стрес отърване няма. Ся например покрай сесията бях в тривиален стрес от четене по цял ден и нерви, обаче малко ме боли за тоя стрес, с почти нищо не ми пречи, даже е хубаво, че има с какво да се занимавам.
Силно по-неприятен и невъзможен за избягване ми е стресът, който по същество представлява моя живот, разбира се. На една вечна граница между нерешителността да се поеме някакъв път, невъзможността да измисля как, и постоянното наблюдение какво се губи междувременно, докато се мотая. Просто покрай нормалното ми живеене винаги има една частичка отвратително чувстване, ама 24/7. Никога не мога да си намеря покой, постоянно подскачам, озъртам се, или когато не го правя, превъртам мисли на бързи обороти. Никаква почивка няма за мен и каквито и да е т.нар. 'почивки' по планини и намсикво само удължават агонията на нещата, които трябва да се свършат, ето защо изобщо не си почивам. Изобщо не мога да си почина. Крайно фрустриран съм :/

Това когато не съм весел и щастлив, де, ма дори и тогава ;)
Мне, ти възприемаш живота си като нещо за вършене? Защо? В смисъл, знам, че е глупаво да ти обяснявам да се оставиш на течението, но защо не приемеш, че онова което те притеснява е нещото между другото... че истинското е чуството на свобода, а тревогата е това, което изпитваш в моментите между тях...
Не, много съм добра в съветите, които ми е невъзможно да изпълня...
Moridin wrote:Аз имам мноу добри спомени от един плаж край Созопол, казва се Златна Рибка, ма съфорумците дет ходиха миналото лято, казаха, че не бил хубав. Което разбира се няма значение, той си беше монументално як и си ловях скариди по скаличките в прозрачната вода :)
Ам, не е хубав верно(Гибли твърди, че случайно сме уцелили лош период), ма имаше страхотни миди, аз си заместих влизането в морето с ровене в пясъка...
Бтв, аз много се радвам на непознати места обикновено, макар че зависи от мястото все пак.

Може би вече съм питала, но случвало ли ви се е да усещате тревогата физически и без особена причина? Ей така внезапно започваш да се чустваш сякаш сърцето ти има мощност 250 коня и нещо те стяга отвътре...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Feb 21, 2004 8:51 pm

Понявга. Ама не ти разбрах мисълта. Кой говори за нещо за вършене и за течения? То по-оставен на течението от мене няма.
This is it. Ground zero.

User avatar
Moiraine
Paragon
Posts: 596
Joined: Sun Jan 11, 2004 5:01 am

Post by Moiraine » Sat Feb 21, 2004 8:55 pm

Ми не се чувствам особено стресирана от големия, лош град, мен си ме кефи. Лошо няма разбира се и малко разнообразие. Нямам много опит с ходене по планини, но и от малкото съм мнооооооооого доволна :) А морето си е просто класика, верно че кисненето по плажа в един моментлеко писва, ма след цяла година почивка си идва тъкмо на време, а то и аз не излизам много, много от водата, btw като един от въпросните съфорумци (споменати по-горе от Мор), мога да потвърдя Златна рибка беше отвратителна, но пък и ние бяхме след една гадна буря, та не знам така ли си е обикновенно. Иначе Созопол много си го уважавам, а във Варна примерно си струва за купона и приятелите да се отиде, а не заради самото море (ся Марфиетка и Колибри да не се сърдят).
*Missing someone isn`t about how long it`s been since you´ve seen them last or amount of time since you last talked. It`s about that very moment when you`re doing something and you wish that they were right there with you*

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Sat Feb 21, 2004 9:28 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 10:41 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Post by Random » Sat Feb 21, 2004 11:18 pm

Ама далеч не сте прави за Златна Рибка. Много хубав плаж си е-водата е кристална. Малко прекалено плитко е дъното, та те заболяват краката, докато стигнеш зона, годна за плуване, но т'ва е проблем само за мързеливите. Моят спомен за плажа е леко очернен от едно изненадващо нападение на рояк от хиляди мушици, дето за малко не ме изядоха, ама това си беше някаква масова атака(биологическо оръжие). Само дето златна рибка не намерих, а така си исках трите желания :( Пък за Созопол-който е ходил, знае-страхотен градец :)
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Feb 22, 2004 9:52 am

Марфиетка и Колибри са първите /вярвам, не греша като го казвам от името на двете ни/, които ще потвърдят, че варненските плажове са отвратителни. Точно затова народа тук като реши да плажува се изнася по курортите и не припарва до градските.

Edit: Иначе по темата: аз май съм от хората, който изпадат в тотален ужас при самото споменаване на спокоен живот сред природата. Обичам живота в големия град, обожавам денят ми да е зает с работа, работа и пак работа. Само когато действам на пълни обороти се чувствам истински жива. Спокойствието е хубаво нещо, не ще и дума, но само за 2-3 дена. Не повече. После започва адски да ме изнервя. Идеалната почивка за мен е да не се виждам с никой, много книги под ръка и време за спорт и сън. Тогава почивам пълноценно и ми стига по-малко от седмица за да презаредя батериите.
Не обичам планината, изобщо мразя да съм далече от морето, макар че и на плаж не обичам да ходя. Но за мен идеално прекарана вечер е да седнеш в някое капанче до плажа след адски горещ и тежък ден и просто да се наслаждаваш на звуците и гледката... ех, размечтах се, а лятото е толкова далече...
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Kolibri
Sorcerer
Posts: 366
Joined: Sat Dec 20, 2003 6:41 pm
Location: Varna

Post by Kolibri » Sun Feb 22, 2004 9:56 am

Леле, аз успях да постна! Май трябва да почерпя:Р Извинете за спама, но съм адски доволна:)
Ако падна, искам да знам, че съм скочила, а не, че някой ме е бутнал...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Sun Feb 22, 2004 6:14 pm

Аз да си кажа, че плажът на Златна рибка си е много хубав, и дори това, че е доста полегат, ми харесва. По-миналата година бях на Китен - изумих се колко чиста и спокойна беше водата, докато на север вече вилнееше вятърът и не ставаше много-много за плуване.

Мор - ще ми се нещо успокоително да ти кажа, но и аз не знам какво. Както го описваш, звучи доста гадно - непрекъснато да чувстваш напрежението... от какво, наистина? Предполагам, просто трябва да схванеш, че наистина си съвършена чайка и че настоящият момент е поне толкова важен, колкото миналото и бъдещето в главата ти :) (и мен ме бива да давам съвети, които не мога да приложа сама)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests