Стари, но златни анимации

Bamse! Pimpa! Ruxpin!
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Nov 19, 2005 9:20 am

Лелеее "Вълшебната корона" от кога го издирваам, само дет не можех да се сетя името. Трее поровя пак, че тогава баш края му изпуснах мамка му!


Еее смърфовете никой не споменава ;р

Ну пагади, зайчето с карираните уши.

Чебурашка - тва некой да знае от де мое се свали.
:ninja:

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Nov 19, 2005 9:42 am

бе аз ли се лъжа или имаше едно филмче.. Бискитите? :)

Както и още едно за някфо лисиче.. ма не му помня името.. :cry:
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Nov 19, 2005 10:10 am

Божке, смърфовете!!! Ма как можахме верно да ги забравим?! Аз съм им луда фенка, а любимият ми смърф е Сърдитко: "Мразя да мразя!"
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

zhivik
Archmage
Posts: 2252
Joined: Fri Jul 09, 2004 3:59 pm
Location: Off from the circus

Post by zhivik » Sat Nov 19, 2005 10:58 am

Да, и аз си мислех да спомена Смърфовете, ама вчера нещо бързах, това наистина беше култово сериалче, дори и поради неговата краткост (поне си спомням че навремето го даваха по "Добро утро" и аз го следях редовно).

Иначе беше споменато "Слончето Нели", което си го спомням не толкова заради самото филмче, а заради култовата кавър версия на заглавната песничка, изпълнена от Toy Dolls - това просто разбива от всякъде!!! :D

Спомних си и за Боско, това наистина беше прекрасно филмче, спомням си че историята ме беше доста захласнала, както и тъжния край ... Доста са ми мътни Градовете, ама със сигурност съм ги гледал навремето.

Говорейки за Сънчо, мисля че трябва да споменем великата класика "Джейми и вълшебното фенерче", това ми беше абсолютен фаворит! А, и още една класика, от която все още си пазя и книжките (или по-скоро комиксите) - Барбароните, това също ми беше легнало адски много на сърцето на времето :) Както и една друга класика, "Малката коала", беше много забавна австралийска анимация.

Последно, мъча се да се сетя за името на една пълнометражна анимация, но не мога да си спомня дали беше аниме или нещо френско (по-скоро второто). Сюжетът е фантастичен, действието се развиваше на една планета, където се въдеха разни гадни и големи насекоми, от типа на скакалци (макар че май ги наричаха стършели). Та историята беше за някакво семейство, където май бащата и майката умираха, а момчето им се мъчеше да се спаси, и от някаква орбитална станция един старец му помагаше. Накрая се оказваше, че въпросният старец и момчето са една и съща личност, просто имаше нещо като времеви парадокс. Някой да има някаква идея кое може да е филмчето? Сигурен съм, че не беше сериал ...
This signature is not yet rated

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 19, 2005 11:17 am

А, и още една класика, от която все още си пазя и книжките (или по-скоро комиксите) - Барбароните, това също ми беше легнало адски много на сърцето на времето
Барбароните са велики!!!!!!!!! И аз си пазя комиксите :)

Смърфовете също, ама не ги помня толкоз...

от Сънчотата имаше доста култови, аз си харесвах кученцето Пимпа, едно чешко, ако се не лъжа, филмче, ама не го помня много и него :)

Албер май вече бях малко голям :P
This is it. Ground zero.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sat Nov 19, 2005 11:31 am

Смърфете по едно време ги даваха по Cartoon-a та съм си ги припомнял :)

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Nov 19, 2005 11:39 am

И смърфовете и Пимпа си ги спомням добре и двете ги харесвах. Малката Коала също и Мечетата с нежни сърца (много рядко го хващах, не знам що).

Аз си записвах на касета повечето филмчета (особено пък дисниевите работи в неделя) и си спомням за едно, което много обичах, но така и не му знам името...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Nov 19, 2005 8:57 pm

я да видим...
от изброените съм гледала само Мариан Първата (и мноого я обичах, разбира се, макар да бях убедена, че е с руса коса..) и Костенурките (но съм била много малка и не помня нищо друго освен Мозъка..)
Малкото пони - разкошно филмче, покрай него и хубавата песничка с Тръгва детския влааак.. обичам го много, особено по-дългите епизоди..
А инак съм израсла с Том и Джери и Скуби ду, обожавах ги..
Както и с анимациите на Дисни (и сериалчетата, и пълнометражните) - Гумените мечета особено много тача :wink:
а не знам дали сте го гледали, но Тъмният Кристал беше страхоооотно филмче (и определено е от първия вид - тоест с кеф го гледах и миналата година), не е баш анимация, ами едни такива като кукли играят, много приятен сюжет има...
Грижовните мечета (това тука май го нарекохте Мечетата с нежни сърца, но аз като Грижовни ги знам) също ми харесва, макар да го гледах по-наскоро..
Никой не спомена американските анимации - Флаш Гордън - има доста интересен сюжет и приятна анимация, и Огън и лед - доста страшно за детско, но наистина интересно, някакво такова фентъзи тип с разхождащи се полуголи мадами.. а да не забравяме и готиният лош, един с дълга бяла коса, страааашен беше.. (не съм убедена, че е американско всъщност)
иии Астерикс и Обеликс, как може да не сте се сетили, франсетата все с нещо са допринесли все пак :lol:
Което ме посеща и за детските, които гледах последните години по Фокс Кидс - Принцеса Сиси, Котаракът Ийк, Тайните досиета на кучетата шпиони и тн.. много свежарски.. като се присетя за Гръмогущерите (така ли се казваха въпросните динозаври?) и ми става едно такова милно :)
Сандокааааан - два варианта имаше анимацията - с хора и с животни, но съм гледала само това с животните..където Тигърът на Малайзия си беше точно тигър :lol:
Ох, имам още в запас, но ме примързя да пиша повече...
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sat Nov 19, 2005 9:04 pm

Обожавала си Скуби Ду? Тази уникална бозица? :roll: :roll:

Може би не съм я гледал на подходящата възраст. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Nov 19, 2005 9:05 pm

дам, естествено, че е бозица, влиза без церемонене във филми втора категория, но все пак тогава да съм била на пет-шест годинки... простено да ми е :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Sat Nov 19, 2005 10:16 pm

zhivik wrote:
Последно, мъча се да се сетя за името на една пълнометражна анимация, но не мога да си спомня дали беше аниме или нещо френско (по-скоро второто). Сюжетът е фантастичен, действието се развиваше на една планета, където се въдеха разни гадни и големи насекоми, от типа на скакалци (макар че май ги наричаха стършели). Та историята беше за някакво семейство, където май бащата и майката умираха, а момчето им се мъчеше да се спаси, и от някаква орбитална станция един старец му помагаше. Накрая се оказваше, че въпросният старец и момчето са една и съща личност, просто имаше нещо като времеви парадокс. Някой да има някаква идея кое може да е филмчето? Сигурен съм, че не беше сериал ...

Господари на времето.. или нещо такова беше.. ако не се лъжа в същото това филмче имаше една сцена.. балимаму, не мога да се сетя... ама един същества се раждаха и се носеха право на горе или нещо такова.. и един човек обясняваше как се наричал тоя процес..
мдаа помня го.. :")
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 19, 2005 10:52 pm

Аз Флаш Гордън съм го гледал само игрален :lol:

Астерикс и Обеликс е разбира се най-гениалният комикс форевър енд евър, филмчетата по него също са мега хитри, но понеже е твърде интелигентно, не го броя много за детско :P

Гръмогущерите и Ийк беше забавничко, ама малко късно ми дойде :) За Скуби-ду.. ехм.. а Мечетата с нежни сърца наистина ги бяха кръстили Грижовни във второто им излъчване, а то и е по-близко до истината, щото са Care Bears, ама мен "с нежни сърца" ми е по-каваи 8-)

P.S.

Скачат тук, скачат тук и там, и там, и тук.. Кой ще ги сравни със някой друг... :P
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sat Nov 19, 2005 11:00 pm

айде цялата, за който не я помни

Нежни и ячки - мечета закачки
приказки странни те имат за вас
всичко умеят - говорят и пеят
смели мечоци живеят край наааас
Скачат в такт, скачат тук и там и там и тууук
кой ще ги сравни със някой друг, със някой някой друуг..
Скрити незнайни са техните тайни
за сила си пийват магическия сок
тъй тяхната слава расте, побеждава
те искат добро и ще правят доброоо
Скачат в такт, скачат тук и там и там и тууук
кой ще ги сравни със някой друг, със някой някой друг, ето ги те са
ТУУК!!

за ячки никак не съм сигурна, приемам алтернативни предложения :wink:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sat Nov 19, 2005 11:03 pm

А някой помни ли онова филмче с момичето на име Блондин, което Спасяваше Света от Някакво Голямо Зло? Аз имам само някакви смътни спомени, но всеки ден го чаках с френетично упование, доколкото помня...
Мор, много си в грешка с мечетата... първо, каваи са малките извънземни, и второ, скачат гумените такива:Р... Добре де, знам, спамя.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Nov 19, 2005 11:07 pm

Морви, тва явно некво древно за мен :P
И естествено, че скачат Гумените :P просто само за тях не написах нищо в поста и затова си заслужиха цитат :P А че спамиш...........

Сега се сетих за Mighty Mouse.. на помощ идвам ааааз...
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests