Гледано напоследък

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Nov 08, 2005 9:28 am

Ебе едно от първите анимета дет съм гледал тва, не се бех разглезил още, ма де да знам трее му фарла още едно око, мое и да фана нещо за мене там. Но пък Фрутс баксета са си го гледам с кеф?
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue Nov 08, 2005 12:58 pm

странна реакция относно ревюто, Рол :P
добре че ние поне четем ревюта, та има кой твоите да прочете :wink:
да четеш ревюта не значи да си съставяш мнението от тях, а просто да видиш обоснованото мнение на "спецовете". Аз това ревю го прочетох преди няколко дни за пръв път, а е факт, че Наушика винаги много ми е харесвала (беше ми едно от първите анимета, факт, но не затова толкова я обичам, всъщност когато преди половин година я гледах за втори път, тогава установих колко много ми харесва и как ми е на трето място след Спиритид и Тоторо). Ревюто го сложих като "доказателство" (което Ленчето се опита да обори :P ), щото мене ми е трудно да се изразявам читаво относно любими неща :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 08, 2005 12:59 pm

Ми аз именно това коментирам. За мен едно ревю не е доказателство за нищо, освен ако писалият го не е някакъв конкретен авторитет в моите очи. И съответно избягвам да използвам такива неща в спор, щото нямат тежест.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Nov 10, 2005 10:43 am

Приключихме с InuYasha :lol: Само филмите останаха :) Сега сме на вълна Bleach - голям смях пада :lol:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu Nov 10, 2005 11:06 am

еха, Инуяша си е постижение, аз филмите бтв не ги изгледах, само третия (щото е със Сешшоомару мноо ясно), май няма и да ги видя скоро, въпреки че само ми се метлеят по диска..
а Блийч го зарязах към 40-ти епизод, щото стандартните шонени вече не са ми особено интересни (а и ме изнасилиха да гледам толкова, не е като да е било по желание)
аз още дъвча Каре Каното и Ранма 1/2, поне второто скоро нема го свърша :?
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Thu Nov 10, 2005 11:51 am

Кареши Кано-то е много готино, жалко че няма втори сезон, иде ми да ги хвана тия от Гайнакс и не знам тогава :twisted:

Иначе аз се мъча с Ai Yori Aoshi, че и Enishi даже :lol:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Nov 11, 2005 5:37 pm

Току що свърших 24-ти последен епизод на Speed Grapher - една от тазгодишните Gonzo studio productions.

Да ви кажа, започнах сериала без никакви очаквания, нямах и впечатления от него (от един единствен епизод, изгледан преди месеци, не се добива кой знае каква представа). Може би затова бях така силно впечатлена като го започнах (хех, горките Гибли и Килуа, само за това им говорех вчера и онзи ден :P ). Подейства ми като наркотик, след всеки епизод исках още и още, а най-лошото беше, че всеки следващ бе по-интересен от предишния.

Определено силната страна на Speed Grapher, за мен, е сюжета. Третира сериозни теми по изключително интригуващ начин. Историята предлага множество разкрития, умело 'разположени' в епизодите, така че действието все пак да върви стегнато и да не отегчава.

Действието се развива в свят управляван изключително и само от парите. Показано ни е как с достатъчно количество пари може да се купи всичко - най-съкровеното желание, власт и разбира се, човешки живот. В това декадентско общество отрасва и живее главната героиня - Кагура, дъщеря на собственичката на най-могъщата финансова корпорация (група) в Япония. По стечение на обстоятелствата тя се среща със Сайга - бивш военен фотограф, който й обещава свобода. Умишлено няма да уточнявам за какво точно става дума, защото би било спойлерско :roll:. Но дори при главните герои опозицията богати/бедни е налице.

Разнообразието на персонажите беше плюс за мен, всички бяха различни и всеки убедителен по своему. Единствено главната героиня започва да дразни от един момент нататък с инфантилността си и безграничното си доверие в Сайга. Но не се оплаквам, тя трябва да е такава. Намерих и втория си любим злодей от аниме (след Дарсия-сама :roll:) - Suitengu-sama. Много силно магнетичен герой, със супер як character design, още по-страхотно ability и разбира се трогваща лична история. Но не бих ви издала повече за него, ще ви убия цялото удоволствие.

Анимацията не беше лоша, но не беше и впечатляваща, по мое мнение. Виждала съм доста по-сполучлива в сериали на Gonzo studio. В много моменти е силно натуралистична и брутална. Анимето е изпъстрено с доста еротика и перверзии, според мен с цел повече реалистичност и подпомагане на rotten атмосферата сред high-life-a.

Интересно е и че до 12-ти епизод почти всеки opening съдържа различни кадри в конкретен момент. Като музика първият opening не ме впечатли кой знае колко (сега виждам, че е Duran Duran, какво да направим, не ми хареса), но като кадри беше много добър. От въпросния 12-ти епизод нагоре, opening-ът е съвсем различен, също толкова хубав като 1-вия и не се променя до финала. За сметка на това първият ендинг е може би най-отвратителният в историята на анимето, по-тъпо нещо не бях слушала. Иначе за музиката на сериала не мога да кажа кой знае какво - има няколко бавни пиано теми, които са доста хубави, но иначе нищо друго не ми грабна ухото (изключвайки Бетовен, който се чува тук-там).

И това, което вероятно би заинтересувало хората, които са гледали и други сериали на Gonzo studio е 'What about the final?'. След като Ян ме предупреди да си имам едно на ум, смея да твърдя, че финалът ми се видя добър. Не беше прибързан, не беше и неоправдано мрачен или бляскав. Доста премерен финал в общи линии. Но имайки предвид, че съм човекът, който смята финалът на Wolf's Rain за гениален, е ваш проблемът доколко ще ми се доверите :P. Та най-доброто решение е да изгледате Speed Grapher сами, определено си заслужава гледането 100% :D.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Nov 17, 2005 3:31 pm

Аз пък зяпах напоследък Crno Crusade. И се оказа изненадващо яко аниме в интерес на истината.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Nov 17, 2005 3:40 pm

Въх, пък ний да не сме предполагали ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Nov 17, 2005 5:54 pm

:) Йе, гледах егати бруталния 13-ти епизод на Гъндам Сийд. Продължавам нататък, става интересно.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Nov 17, 2005 6:44 pm

armageddon wrote:Аз пък зяпах напоследък Crno Crusade. И се оказа изненадващо яко аниме в интерес на истината.
Чак пък толкова яко... Честно казано, изгледах го главно заради Сатела.:) Добре де, преувеличавам, но сериалът не ми се стори особено велик.

Иначе аз гледам Yakitate Japan. Отдавна не ми беше попадало нещо толкова съсипващо смешно. 8-)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Nov 18, 2005 8:59 am

Матриме, какво стана с тебе?! Отиде си и последният противник на анимето в този форум... :twisted:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Nov 18, 2005 9:09 am

Yakitate rulz, тамън са свалих 44-ти. Верно позабозя и явно са сменили художниците с някви по-евтини ма пак си е простотия ;). Japan #1
:ninja:

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Nov 18, 2005 9:20 am

Roland of Gilead wrote:Въх, пък ний да не сме предполагали ;)
За вий не знам, ма аз лично не предполагах ...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri Nov 18, 2005 11:56 am

Не питаш значи, а тряяяябва 8-)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 19 guests