Гледано напоследък

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Dec 31, 2005 12:36 am

Не можах да устискам аз и си изтеглих Fullmetal Alchemist - The Conquerer of Shambala :mrgreen: Току-що го изгледахме и направо съм супер доволна :D И качеството никак не беше лошо, от тук го изтеглих, ако някой иска да го гледа и още не е видял, че го има там :lol: Така ми домъчня за сериалчето, ех, поне краят не ме разплака тоя път :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sat Dec 31, 2005 10:54 am

Бива качестовото да, а и филмчето си е добро. Даже почти перфектно. :twisted:
:ninja:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Thu Jan 05, 2006 11:54 pm

Чай да си кажа аз какво количество аниме изгледах напоследък:
Hikaru no Go - ех, разкошно е.. просто зарибява по играта (Го е японски шах за незнаещите). Верно си е типичен спортен шонен на принципа "Искам да стана по-силен, искам за бия единствения райвъл" и тн, имаше и десетина ненужни по мое мнение епизоди (все пак анимето е цели 75 епизода).. но пък за сметка на това е увличащо, интересно, напрегнато, с някои много чаровни персонажи (които порастват, уеу)
Neon Genesis Evangelion+End of Evangelion - разби ме анимето... много е силно, а не е като да не съм гледала разбиващи неща... просто е смазващо, ако го бях разбрала повечко, сигурно съвсем щеше да ме унищожи.. сдухва адски много обаче (а след него пък ревах на Кинг конг, което все пак беше освежаващо)
Shura no Toki - аниме за бойни изкуства без изполване на оръжие (или такъв е главният герой поне.. тоест те са няколко главни героя от един и същи род в различни епохи). На мен анимето ми хареса задоволително много, но пък докато го гледах, страдах от стомашни болки и едни от най-силните епизоди изкарах във виене, та за съжаление малко ми се поразми ефектът..
Trinity Blood - амииии... много е красиво и определено има атмосфера... но... Абел/Авел (или главният герой) е маааалко клиширан, даже доста (напомня на Ваш), че после към края съвсем ме препрати към Тригун.. да, нещо краят ме поядоса... Но поне като вамп е мнооого готив Авелчо
Kiddy Grade - леко и забавно аниме, хареса ми.. Има ужасно сладките Мерлин, Туидълди и Люмиер все пак, но за съжаление керъктър дивелъпмънт почти нямаше, доста епизоди минаха, докато почне основната интрига...
The Heroic Legend of Arislan - чудесно класическо аниме. Въпреки че историята не е нищо толкова оригинално, филмът ми дойде като приятен летен дъжд след тежката жега на нови анимета...(и ся както закучих на Еър...)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Fri Jan 06, 2006 8:08 am

А, ма ти целият ли Ar(i)slan си гледала, имам предвид - дълго време имаше само до 4-та част, а те са 6 ... та, ако си гледала 5 и 6, ако може да ми кажеш какво се случва накрая :oops:

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jan 06, 2006 10:39 am

Ммм, душици, откъде си намерихте Arislan?? Аз преди известно време го търсих къде ли не, ама така и не го открих.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Fri Jan 06, 2006 1:02 pm

От Ян :), разбира се. И да, целият е, Килуа ми го качва по два по два епизода на Чизе в своята директория. Който иска да си сваля оттам :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Fri Jan 06, 2006 1:43 pm

От Ян са, да, от него взех и всичко, което споменах в предния пост за гледано , но без Кидди Грейд :) Остана ми само да догледам Лодоса ОВА и Now and then, here and there :)
От Арислан засега са качени 1-ва и 2-ра част, аз само тях бях гледала от текното :)
После ще кача и останалите, а тия ще си заминат като Елейн алармира, че е свалила, тъй че дърпайте :wink:
Иначе първите две части са по над 50 минути, после има още две части от по 25 минути и още една част, състояща се от две части от по 25 минути - Age of Heroes се казва :)
Адресът, на който качвам, е - http://chise.ludost.net/upload/killua
А по темата - изгледах Air и все пак ми хареса - последните два епизода ми вдигнаха мнението за анимето доста, а и успяха да ме натъжат, може би преди това просто не съм била в настроение за такъв тип анимета (и все пак продължавам да се дразня на керъктър дизайна, на лигавостта на героините и липсата на герои :) )
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Fri Jan 06, 2006 1:50 pm

Пуснах си го, дано се изтегли скоро :) И мерси :P

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Sat Jan 07, 2006 12:02 am

Изтеглено е :) Свиркай като качиш и другите :wink:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sat Jan 07, 2006 12:03 am

И аз ги дръпнах вече, та като видиш това трий и катери нататък :P.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Jan 08, 2006 12:39 pm

Окс, изтрих 1 и 2, сега качвам 3 и 4, като са готови, ще едитна :wink:
а за да не е съвсем офтопик, сега гледам Лодос, но нещо запецнах на втори епизод... пуснах Now and then.., но нито анимацията ми хареса, нито ме грабна трейлърчето.. Май първо Лодос ще довърша, че по-интересно :)
едит: готови са :)
едит: качена и последната част :)
и пак едит: сега изпапах Гъндам сийд и много ми хареса :D Голяма е зарибявка, като от жените си се кефех най-много на Кагари (Лакус е наистина много сладка, но е твърде положителна и добричка), а от мъжете - Мю (или както там се казваше), както и Тигъра от пустинята, еха, страшни бяха :D Като се замисля, и Диа(р)ка също пич :wink:
Бтв Фрей в началото беше мега отвратителна, но пък някак после й свикнах и даже ми стана симпатична, добре я бяха докарали като персонаж, определено :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Jan 16, 2006 12:08 am

Днес догледах GUNGRAVE на Madhouse.

Наистина не мога да намеря точните думи, с които да кажа нещо за това аниме, нещо точно във всеки случай. Не знаех за какво става въпрос, когато го започвах, не знаех дори каква е жанровата му принадлежност. В ANN пише "Adventure, Drama, Science Fiction, Supernatural" и са прави, всичко е преплетено майсторски.

Първият епизод се оказа доста лъжовен, защото в следващите 16 нямаше нищо общо със случилото се в него. Оказа се, че сериалът е мафиотски, което хич не ми е по вкуса като тематика. Може да се каже, че си започнах с предубежденията от самото начало. Реших обаче да проявя инат, да загърбя престрелките и да си го изгледам чинно, така и така бях започнала.

И...

Не можеше да ме застреля по-брутално. Още твърдя, че тематиката не ми допада, не е моя тип и т.н., но за Бога, това е един от най-майсторски направените сериали, които съм гледала. Гениален е за жанра и сюжета си от началото до края. Перфектно е изрежисиран - точната доза ретроспекция, на точните места. Точните пикове в сюжета на точните места, в точната дозировка. Как пък нито веднъж не кривна в сантиментализъм и избозяване или в самоцелна жестокост. В този ред на мисли, наистина :arrow: респект към хората, на които се дължи този баланс в сериала. Няма излишъци.

Артът не можеше да е по-подходящ, на места единственото, което ми хрумваше бе 'красиво е'.

Музиката е доста странна, но както всичко останало в този сериал - по-добра не можеха да подберат, някак сериалът 'диша' благодарение на нея.

Въпреки тук-там sci-fi елементите, за мен това остава един силно реалистичен сериал. Именно в реализма на персонажите и отношенията между тях е най-големият му плюс.

And last but not least - колко се радвам, че видях един от най-бруталните и великолепни финални епизоди, които някога съм гледала. С точно толкова съвършен финал малко анимета могат да се похвалят.

Искаше ми се да мога да кажа още нещо, по-смислено, но ми липсват думите, за което съжалявам. Наистина заради този character development, тези така пълнокръвни герои си струва цялото гледане.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 17, 2006 11:37 am

След поредния такъв пост с анализ на някой сериал от Елейн просто не мога да се въздържа да го кажа: много ме кефят, давай все така :)
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 17, 2006 11:59 am

http://www.gungravedvd.com/

хехе, аз кат ти разпраиах че трее се изгледа целото ;). Макaр че ако махнеха тъпите монстъри щеше да е далеч по ценно за мене.

Аз пък се опитах да гледам Lain и пак се отказах на 2-ри епизозод, което е напредък с 1 все пак.
Last edited by Xellos on Tue Jan 17, 2006 12:05 pm, edited 1 time in total.
:ninja:

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Jan 17, 2006 12:04 pm

А аз изгледах половината Хак Сайн и съм много доволен, да видим как ше продължи :)
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests