Гледано напоследък

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Jan 17, 2006 12:28 pm

Браги: за Лейн трябва да се насилиш да гледаш, струва си.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 17, 2006 12:42 pm

е не мога и тва си е.

Зема обче пак да си изгледам Baladoh-bardo Leeее :)
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jan 17, 2006 2:56 pm

Xellos wrote:Аз пък се опитах да гледам Lain и пак се отказах на 2-ри епизозод, което е напредък с 1 все пак.
Аз, бидейки тъп и упорит го изгледах Lain преди време, но така и не схванах какво му е чак толкова великото освен атмосферата.
А аз изгледах половината Хак Сайн и съм много доволен, да видим как ше продължи
Все така си върви протяжно, ако първата половина ти е допаднала вероятността и втората да не те разочарова е твърде голяма, IMO.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 17, 2006 3:12 pm

Ммм протяжно е леко да, но пък КЕФИ атмосферата таква точно. 2/3 от ост-то си е заслужило вечното място в листата на winampa ми :). Но пък трее се изгледат задължително после и twilight и luminality :). А иначе extras-ите има култови гаври от екипа им.
:ninja:

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Jan 17, 2006 3:14 pm

Аз не отричам, че атмосферата и музиката са страхотни (ако не бяха сигурно никога нямаше да догледам сериала ), но само това не стига.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jan 17, 2006 3:20 pm

Макaр че ако махнеха тъпите монстъри щеше да е далеч по ценно за мене.
В първия си пост за Гънгрейва умишлено се въздържах да не споменавам зомбитата, защото вероятно са донякъде спойлър. Всъщност май не са точно това, имайки предвид, че се появяват в първи епизод.

До едно време смятах, че са излишни, да, но от позицията на изгледала всички 26 епизода, т.е. запозната с 'пъзела' на историята до край, смятам, че си имат своята много важна роля в повествованието; в пълноценното изграждане на образа на Хари в частност.
Spoiler: show
Зомбитата са по-скоро символ, представят декадентството на неговата личност, крайното потъпкване на морала с идеята за бързо домогване на всяка цена до крайната цел. Без тях нямаше да ни бъде толкова ярко показано, че Хари престъпва всякакви граници, достига крайности, арогантно намесвайки се в територията на смъртта, където човек не би трябвало да се бърка.
В този ред на мисли зомбитата бяха необходими.

След поредния такъв пост с анализ на някой сериал от Елейн просто не мога да се въздържа да го кажа: много ме кефят, давай все така
Благодаря ти, Гиб :), но наистина смятам, че последното не се получи, не само, защото не съм целяла да пиша конкретно анализ (по-скоро винаги ми се е искало просто да споделя впечатления), а защото анимето е ужасно трудно за описване, именно за "казване на нещо". Все още твърдя, че е построено блестящо. Има си пикови моменти в доста епизоди, като цялостната градация се запазва до последния момент, до последния прекрасен епизод. Кадърът там беше страшно въздействащ - без излишен сантиментализъм, без мелодрама... наистина страшно силно бе.
Аз пък се опитах да гледам Lain и пак се отказах на 2-ри епизозод, което е напредък с 1 все пак.
Лейн не беше лошо, както Мат спомена - А Т М О С Ф Е Р А Т А! Дръпнах си го от Чизе с бг-съб, смятам да изпрожектирам на Лиликс :wink:. Всъщност струва си доста, но ти трябва подходящо настроение, търпение и една хубава тъмна НОЩ :P.

Рол, сподели като изгледаш Хак, че ми е любопитно. Не че ще ми повлияе на гледането - така и така съм го свалила, все ще го гледам някога...
Last edited by Elayne on Tue Jan 17, 2006 3:32 pm, edited 2 times in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 17, 2006 3:25 pm

Не говоря за зомбита, ма да не спойлим тука.
Spoiler: show
за бившите им другари говора особено тлъстия хеликоптер, ебати!
Е атмосферата на Lain я видех, идейна и яка е... за кратко. Ше видим по-натам са ми се гледа нещо разтоварващо. Зема FLCL пак да скивна.
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jan 17, 2006 3:28 pm

Спойлерче по Гънгрейва в отговор на Ксели ;), да не се чудите:
Spoiler: show
А, да, ами, виж сега, за това съм съгласна, но забележи кой е правил сериала --> много от екипа на Тригун. Там също залитаха по разни грозни чудовища, имайки десет пъти по-малко meaning отколкото тези в Гънгрейва. Говориш ми за ... хм, как бяха... Superiors, нали? Баладбърд Лий и онзи дебеличкия рус шпионин. Леко излишни бяха, ако и ефектни, но и грозни :lol: :lol: :lol:

На АнимеС са пуснали 1-вото ДВД на Самурай Чамплуу, нали му беше фен, що не дръпнеш и не гледаш пак?
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 17, 2006 9:32 pm

Spoiler: show
Ааа, не смей да го сравняваш с Trigun
Имам си го самурая на харда, ма 5-6 гледания му стигат за са. чак джд нема нужда ;)
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Jan 17, 2006 9:33 pm

Не ме е срам да си призная, че повече ми хареса от Тригун при всички положения :wink:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Tue Jan 17, 2006 9:45 pm

Спри се Котеее, не спомевай напразно името Тригънско. ;р
:ninja:

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Sat Jan 21, 2006 7:16 pm

Преди малко изгледах [img]http://info.datacom.bg/mishima_reika/My ... ess[1].jpg[/img], още съм в едно такова странно състояние, което не знам как да опиша, всъщност знам, но не мога да опиша :P ...анимето е страхотно, то това не е точната дума, нещо повече ....красиво, чувствено, прекрасно ...леле, колко щеше да е хубаво, ако си имах един Соуби под ръка, друго нищо нямаше да ми трябва, сериозно :lol:

Alexis, благодаря ти! Прекарах два приятни дни, преди да започнат неприятните (да се разбира сесията) :wink:

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Jan 21, 2006 8:51 pm

Ще направим човек от теб :), не ти или казах.

Защо си мислиш, че Соуби ми беше аватар за толкова дълго, макар сегашният ми да е дори по-сексуален :P :wink:. Ще ти дам да видиш и мангата. Както и някои други :mrgreen:

Аз пък подхванах Gundam Wing и съм убедена, че Gundam SEED не може да е толкова яои, дори да се старае. Един цял нов свят от yaoi fanfics & doujinshi отвори вратите си мен. :mrgreen: Ако има желаещи, мога да споделя :P
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Jan 21, 2006 9:07 pm

Alexis wrote:Ако има желаещи, мога да споделя :P
Hehe, wanna bet? :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Mon Jan 23, 2006 10:12 am

Изгледах Trigun,но за съжаление с доста отвратително качество :x
Абе накефи ме доста, но на места пацифизма на Ваш просто дразни :roll: За сметка на това финалната битка си беше брутална :twisted:
Изгледах и Bleach до 62-ри епизод
Spoiler: show
Айзен, просто къса гъз :mrgreen: Начина по който разкатава Ичиго и дружките му ме накара (почти) да цвиля от кеф :twisted:
Пълна хипноза, бате :D
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests