За Gundam

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Dec 06, 2005 11:32 am

Хм, не очаквах да си чак толкова съгласна с мен. :)
Spoiler: show
Много ясно, че Атрун и Кагали са просто бойни другари, ти не знаеш ли традицията войниците да си разменят пръстени? [/sarcasm]

Йона така и не успя да ме издразни сериозно, защото просто излъчваше немощ на талази и беше явно, че няма да е трудно да бъде надхитрен, когато все пак мозъкът на Кагали се върнеше от дългата си почивка.

Какви ти намеци за инвазията в Ирак, то направо на политическа пропаганда биеше на моменти. :) ORB a.k.a. Япония гордо отстоява независимостта си срещу големият лош войнолюбец EAF a.k.a. USA, после се опълчи и на Лошия Диктатор (tm) Дълиндал по метода сам срещу всички.

Колкото до флашбаците, проблемът не е в количеството, а в начина на използване. В Noir има още повече, само че там те наистина вкарват интересни детайли и помагат за изграждане на атмосферата. В Дестини след важен разговор размишленията на героите кажи-речи винаги са показани с флашбаци, при все че 90% от зрителите могат и без това да се сетят за какво си мисли героят.

Но може би най-големият проблем е развитието на героите. Не само, че от новите герои само Рей и Дълиндал въобще могат да се похвалят с такова, а и старите герои или си остават едни и същи в целия сериал, или направо деволюират. Шин трябва да получи някаква награда за герой с най-малко развитие за единица екранно време в историята на киното. :) 50 епизода си остана все същото дебилче.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Dec 06, 2005 2:28 pm

Хм, ами както и да си кривя душата сте прави, съгласна :P. Но терминът 'паничките' изби кокошките отвсякъде - колко точно само :lol: :lol: :lol:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Dec 28, 2005 5:28 pm

Не сте написали и един ред за Gundam Seed Destiny Final Plus OVA-та, защо така?

Определено си заслужаваше да я видя, поне ми мина разочарованието от хипер претупания финал на сериала. Тук е поудължено, има кадри от след големите събития.
Spoiler: show
Много сълзливи ми се видяха кадрите около memorial stone-а накрая. Цялото това сдобряване, ревове и т.н. Колко ужасни бяха кадрите със Стелар, нямам думи, наистина тази не я трая.

Подразни ме включването на Атрун в сцената в Месия накрая. Алекс ми обясни теоретично, защо би трябвало да е там, но беше толкова нагласено и изглеждаше супер натъкмено и неоправдано присъствието му. Той влезе и... излезе :P.

Много дразнещи намеци за Мейрин и Атрун, доста си играят с нервите на зрителите с тези кадри...
Оупънингът ми хареса много, особено сцените с Кира/Лакус. Напоследък съм фен на Вестиж, а тук звучеше съвсем подходящо, някак носталгично. Хареса ми музикалното оформление на последните 5-6 минути, от Fields of Hope до ендинга включително.

Битките в ОВА-та изглеждаха доста по-добре, по-детайлни. Е, хаосът си е налице, имайки предвид колко души точно се бият, но все пак имаше повече яснота, повече напрежение.

Като цяло съм сравнително доволна, доколкото бих могла да съм с тази развръзка от идеологическа гледна точка. За бога, говореха си толкова отвлечено през цялото време, общи приказки за живота, бъдещето, вселената, бла бла бла... Това май е Гъндам Сийд синдром, нямам нищо против, но не са особено конкретни :P .
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Dec 28, 2005 5:39 pm

Ами какво да кажа, малко по-добре е от предишния край, но то и някой аматьор да бяха натоварили да създаде по-читав финал от онзи, сигурно щеше да се справи. :)
Spoiler: show
Исках да видя повече за последиците от битката и развитието на ZAFT и EAF, а не само нов 50-ти епизод. А че Атрун се разходи до Месия, само за да запише присъствие е ясно. ;)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Dec 28, 2005 7:07 pm

Копирам си поста в аниме.лудост с леки допълнения и изменения, които обаче мисля да не публикувам в Държавен Вестник.

Е моя милост току-що изгледа Gundam SEED DESTINY FINAL PLUS, и мога да кажа, че съм в общи линии доволна. И понеже не искам да спойлна някого инцидентно, слагам цялото си мнение в цитат в бяло, спойлъри не липсват, предупредени сте:
Spoiler: show
Първо за тези, които не знаят какво е това - това е пренаписан 50-ти е с няколко променени и добавени сцени с битки плюс 'какво стана след това'.
От гледна точка на битките - много по-спокойна битка с повече детайли и определено ми хареса повече. Вижда се по-добре как действат не само Кира, Атрун, Шин и Рей, но и доста добавени сцени с Minerva и Archangel, повече grunts, както и малко damage на единия DOM и на MS-а на Деарка (без жертви).
Хубавото е, че имаше малко повече битка м/у Кира и Шин.
Като впечатление от героите - Шин има повече керъктър дивелъпмънт в този еп отколкото във всички досегашни и почти успява да се издигне в очите ми.
Атрун отиде заедно с Кира в Месая (както си личи и от кадрите които постанх още снощи). добре де верно си е почти разходка, но YAOI-почитателката в мен трепна от загриженото му 'Кира' :). Всички знаем коя е голямата истинска любов на Атрун и че жените са само за заблуда на противника. А е с Кагали, защото това е най-близкото до Кира, с което разполага, поне докато не му се обясни и не се разберат и вземат.
Има Атрун х Мейрин намеци и почти нищо за АсуКага, което ме побърква.
Кира и Шин най-накрая са представени един на друг и Шин се оцъкля като разбира, че младежът, когото някога срещна при мемориалния паметник е бил прословутият непобедим пилот на Freedom. Кира му казва, че 'дори цветята да бъдат смачкани, те (хората) винаги ще садят нови', при което Шин ревна. Шин прояви наченки на раумна мисъл, още по време на битката си с Атрун и най-вече след като Реквием беше взривен.
Има готини добавки за образа на Дълиндал. Особено спомените му за разговорите му с Рау.
Разочарованията ми са свързани със значително по-слабите voice-acting, и background music, на някои места, най-неприятно ми беше с променената музика на фона на спомените на Луна за Атрун преди да се сбият и той да я помете.
ОР беше на фона на Vestige и не беше лош, макар сикуънса да куцаше на някои (доста) места. В ED пък нямаше и един кадър с Шин, с което окончателно беше показано колко точно той не е главен герой. Но това не ми се коментира. Състоеше се предимно от запомнящи се и любими на много хора сцени от SEED.
Анимацията на новите сцени е с асно доловимо по-ниско качество и това очевидно дразни. Но пък предвид, че основният екип по това време трябва да е работил в/у Fafner -RIGHT OF LEFT- OVA-та, това е обяснимо. Надявам се тя да е добре нарисувана.
Общо впечатление. Определено това е значително по-добро от прибързания и доста дискусионен финал, който ни предложиха преди 3 месеца, но въпреки това не може да спаси DESTINY от съдбата на провалило се продължение с неадекватен сценарий и още по неадекватен и неуточнен главен герой.
И все пак е повече от приличен подарък за Коледа, като исключим липсата на АсуКага, но пък голата сцена в ОР, където позират Кира и Лакус, е повече от интригуваща, нищо че той е е отзад и май я предпочита the gay way, както се изразиха из някои форуми.
За справка погледнете
Image
Толкова от мен.
Мога само да добавя, че в блога на AUEG и в малките обяви на MOON PHASE се появи инфо, че вероятно скоро официално ще се потвърди 3-та част на SEED, но това засега НЕ е официално потвърждение, макар въпросните източници да не са някоя 'партенка' и обикновено да се оказват прави, ако се появи потвърждение, своевременно ще напиша тук.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Thu Dec 29, 2005 9:25 pm

Мм, изгледахме го, изгледахме го :mrgreen: Коментари: за мен новото беше само на края на епизода, иначе действително са вкарали малко повече детайли, но като цяло впечатленията са просто за мнооого разтеглен 50-ти епизод. Обаче фенът в мен се изкефи, че може да гледа пак SEED :oops: Вече имам чувството, че дори и още по-голяма боза да направят, пак ще ми хареса/това хич не звучи добре :roll: /. Музиката си ме кефеше както винаги, онези разлюляни пъпеши не разбрах защо са ги бутнали в OP, ама нейсе :roll:
Алексис, ще чакаме с нетърпение, ей!

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Dec 29, 2005 10:17 pm

Обаче фенът в мен се изкефи, че може да гледа пак SEED :oops: Вече имам чувството, че дори и още по-голяма боза да направят, пак ще ми хареса

Колко точно само, аз се чувствам по същия начин :?.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Dec 29, 2005 10:35 pm

И аз съм така и си го признавам откровено. И понеже няма засега SEED си задоволявам жаждата с fanfics.
Иначе, за пъпешите какво да се каже, всички ОР на SEED и Destiny бяха 'еротични', но този изтрепа рибата и е направо ако не 18+, то поне 16+. То не бяха Кира и Лакус, то не бяха 'пъпешите' на Мurrue. Направо уникум :)
Сега чакаме потвърждение за евентуалната трета част и аз от една страна искам да е с Кира и Атрун, защото си ги обичам, а от друга се боя, че вече няма какво да ги правят и че това би закопало сериала преди да е започнал.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu Dec 29, 2005 10:47 pm

Elayne wrote:
Обаче фенът в мен се изкефи, че може да гледа пак SEED :oops: Вече имам чувството, че дори и още по-голяма боза да направят, пак ще ми хареса

Колко точно само, аз се чувствам по същия начин :?.
Гадно ли ви е? :P

Ами аз мисля, че и тъпа да е третата част дано поне да мога се посмея като я гледам както стана с Destiny.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Thu Dec 29, 2005 10:52 pm

Все пак се надявам да измислят нещо, с което да компенсират провала на Дестини, макар че при тази мисъл ме напушва смях и в главата ми изниква фразата: 'Ех, мечти, мечти...' :?.

Бих искала да видя пак Кира, Атрун, Лакус и Кагали, но би било най-добре ако не ги намесват в нови предълги и сложни събития. По-скоро като ОВИ такива идеи биха пожънали някакъв успех.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Thu Feb 02, 2006 1:02 pm

Gundam Seed rgb artbook

Страшен е артът, но предупреждавам, че спойли зловещо сериала, така че или гледайте на свой риск, или не гледайте повече от първите 5-6 картинки, или просто гледайте да сте гледали сериала. Яко гледане падна, хехе :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 06, 2006 8:49 pm

[Spoon] Gundam Seed Destiny (dvd-rip) 1-20

Image

Studio : Sunrise Studios

Length : 50 Episodes

Year : 2004

Genre : Action - Drama - Science-Fiction

Synopsis :
The year is Cosmic Era 71. During the critical stage of the war between the Earth Alliance and ZAFT, the EA high commands made the decision to invade the neutral nation, Orb. During their attack on Orb, a young civilian, Shinn Asuka, loses his parents and younger sister right before his eyes. Filled with grief and sorrow, and realizing that he needs to get stronger, Shinn leaves Earth for PLANT and decides to join ZAFT.

Two years have passed. The war has since ended, and the Junius Treaty, signed between the EA and ZAFT, made significant provisions to avoid any future wars between the two fractions. Weapons of both sides are being scrapped due to a quota on mobile suits and a ban on nuclear and Mirage Colloid weapons. ZAFT is now managed by a moderate council headed by Gilbert Dullindal, who wishes for peace between Naturals and Coordinators at last.

Shinn Asuka meanwhile is now an elite pilot for ZAFT serving under Dullindal. During a visit from new Orb Union leader Cagalli Yula Athha, the base Shinn and Dullindal are on is attacked by an unknown enemy. Three of ZAFT's new mobile suit protoypes are stolen, and they proceed to wreak havoc on the base. To defend the base from this enemy, Shinn pilots the new Impulse Gundam. And he can only wonder why people would want to once again bring the grief that is war.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Fri Feb 10, 2006 10:51 am

Мм, намерих малка част от Gundam SEED мангата, т.е. chapter 1а, 1b и 2 ...но за първите 2 линковете вече бяха expired (страшен късмет, няма що!!), ма поне линка за chapter 2 работи, ако някой иска да види как изглежда мангата, ето:

*Click!*

EDIT:
Също така и част от Gundam SEED X Astray мангата.

*Click!*

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 14, 2006 10:17 pm

Изгледах го и аз Уинг със се филма и определено съм страшно доволен. Не, че си няма дефекти, обаче ме израдва много, а за разнообразие Endless Waltz си е изцяло на нивото на сериала.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Mon May 08, 2006 7:30 am

Gunota wrote:Gundam SEED goes theatrical UPDATED
Rumors on 2ch said to be from the Sony Music Anime Fes' 06 are that it was announced that there'll be a Gundam SEED movie.

It is known, through a radio commercial for this month's Newtype, that the magazine has "big Gundam SEED news" though early issues don't appear to have come out yet to confirm what exactly that news is.

Edit: Sunrise confirms the rumors, stating this will be the first completely original Gundam feature film since Gundam F91 came out 15 years ago. Mitsuo Fukuda will be the director (Защо Боже, защо, пощадете ни).

Update 2: Based on people who attended the Anime Fes, Shinn Asuka, Cagalli Yula Atha, Lacus Clyne, Athrun Zara, and Kira Yamato were featured with narration "their path takes us.." to a screen officially announcing the theatrical production. TM Revolution apparently topped off the event by saying "See ya at the movies" to the crowd.
Взето от тук! Сега ще чакам и това. Дано е оригинален филм, продължение на Destiny, а не някакъв сбит преразказ с елементи на автоцитиране и stock footage, на които Фукуда е цар.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests