За Gundam

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 29, 2005 7:59 pm

ПроблемЪТ е, че не обсъждате сериала, а изписахте няколко поста на тема "колко е зъл 34 епизод и как хапе" без нищо друго да има в тях. Ся, ако го обсъждахте, нп, нали, ама вие нищо такова не правите...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Nov 29, 2005 8:48 pm

Коментарът ми за епизода може да не беше подробен и изчерпателен, но си беше на място.
Spoiler: show
Как да не избухне човек, след като Шин, изпаднал в поредния си цикъл на тъпота, успява да схване ситуацията по възможно най-изгодния за него начин (и най-тъпия, разбира се) и да наръга Фрийдъм?

Наистина не разбирам с какво шизофренията на Стелар го привличаше толкова.

Освен това глупостите с напредването на епизодите стават все повече и повече. Атрун през целия сериал просто не е Атрун - колебае се, чуди се и се мае какво да прави, какво да мисли. Съжалявам, но е доста дразнещ. Добре, че след 40ти еп. като че ли най-после реши какво иска. Впрочем 39 и 40 ме израдваха, ако и да имаше прекалено много патетизъм :P и патриотизъм :P.

Послушах съвета на Алексис и пропускам всички оупънинги и ендинги след 1-вите и не съм успяла да се спойлна. Страх ме е обаче като гледам финалния кадър на 4-тия оупънинг, че Шин, който така яко ми залази по нервите, ще смени фронта... Не може ли някой да го нарита хубаво? :(

Нещо дребно: не ви ли се струва, че меките в Дестини стават все по-кичозни и по-кичозни... Баси, тъкмо когато някое свръх-ултра-мега мощно оръжие бива унищожено, отникъде се появява ново, по-силно, по-мощно и по-...шарено. Най-вече визирам розовите пеперудени крила на Дестини и златото на Акацуки (бтв Алексис да ме светне какво значи думата :P ).
Още нещо, понеже попадам на поредния рекап епизод, исках да полюбопитства какво е общото мнение за подобни епизоди? Аз нямам против тях стига да не ми режат набраната инерция в динамиката на епизодите и стига. разбира се, да са добре направени. Дотук в сериала имаше няколко такива епизода и само един наистина ми хареса (два, след последния, който видях).

От друга страна не ми се иска да мисля, че тези епизоди са просто пълнеж, тъй като и те струват пари. Та?
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 29, 2005 9:20 pm

Естествено, че са тъп и излишен пълнеж. Не броя такива като 15-ти на Сийд, който не е рикап, а разяснение на вселената, говоря за простотии ала 4-те от Wolf's Rain. Както видяхме от FMA, човек може данаправи перфектен сериал от 50 епизода без НИТО един рикап.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Nov 29, 2005 11:45 pm

Аз наскоро гледах първия си рикап евър и не ми се стори толкоз зле, интересен беше, но все пак си е излишен :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 30, 2005 12:14 am

Ами, откъм storylinе са излишни (освен в малкото случаи, когато представят някои важни детайли по сюжета), но пък ако са добре направени са удоволствие да се гледат. Проблем е обаче, когато са твърде много и на твърде често.

От друга страна не мога да си обясня, защо се отпускат пари за recap episodes, вместо същите средства да бъдат ползползвани за нови кадри или повече качество на вече съществуващи. Например - специално в Сийд и Дестини има кадри, които се повтарят. Същевременно има един куп рекап епизоди, които са излишни, ако и да са хубави. В Дестини дотук са поне 5 :/...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Nov 30, 2005 12:40 am

Mен силно ме съмнява тези рекап епизоди да струват толкова скъпо след като все пак се състоят почти само от вече показвани кадри. А за смисълa биха могли да се произнесат само специалистите по маркетинг, но едно просто обяснение е, че все пак трябва да се създадат определен брой епизоди на сезон, които е по-добре да са 26, отколкото да речем 23.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 30, 2005 12:47 am

E, aз не съм казала, че са тооолкова скъпи, всъщност представа нямам колко точно :). Просто се чудех, защо вместо да правят тях не се стараят да си оправят вече наличните кадри и да поразнообразят повтарящите се.

BTW, догледах Дестини. Има много нещо, което дразни, но пак доставя удоволствие.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 30, 2005 9:15 am

Moridin wrote:Аз наскоро гледах първия си рикап евър и не ми се стори толкоз зле, интересен беше, но все пак си е излишен :)
Ше те издразни, като си набрал инерция от 10 епизода меле и точно преди кулминацията ти чучнат два рикапа :twisted:
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 30, 2005 11:57 am

Два? Тва кой сериал? :shock:
И наистина супер дразни като ти прекъснат ентусиазма :cry:...
Spoiler: show
Alexis, ще ми интересно да чуя твоето мнение по въпроса: от Дестини за разбира, че Крюзе и Дълиндал са били дружки и са обменяли идеи, споделяли са възгледи и т.н. Само че целите им са коренно различни, доколкото разбирам. Докато Крюзе иска да заличи хората от лицето на вселената :P, Дълиндал иска да защити човечеството, превръщайки генетично всички в добре организирани и подредени 'пчелички'. Т.е. единия иска да унищожи всичко, другия точно обратното. Та въпросът е: къде е блял Дълиндал, докато в Сийд Крюзе почти не реализира болните си въжделения? :roll:

Освен това все още ми трябва рязяснение за двойната игра на Дълиндал в Дестини. Плановете на Destroy gundams на лап-топа му - вероятно ги е получил от Джибрил, но защо? После забиването на нож в гърба (поне аз така го разбрах) на Логос... После така и не стана ясно каква е била целта зад откраднатите Гая, Абис и Хаос от Армъри 1 и то от Екстендети, разработени от ЕАФ...

Фактически той е играл на два фронта, с каква цел? Да провокира война, която да насочи в изгодна за него посока? Та колко пъти рискува живота на Талия, която уж му е била любима...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Dec 06, 2005 2:27 am

Tоку що догледах Gundam Seed Destiny и честно казано, трудно се намира толкова зле направено продължение. Сюжетът ту се влачи супер бавно и изведнъж за епизод-два стават събития колкото в десет предишни. А дупките в него са достатъчно големи не кит, а направо всички китове на света вкупом да минат през тях. :D Освен Дълиндал, нито един от новите герои не може да стъпи на малкото пръстче на тези Seed, а някои от тях са си направо ултимативно дразнещи - някой спомена ли Шин (Ratman). А краят е толкова жалък, че направо и този на Avenger като че ли е по-сполучлив, нищо че въпросният сериал свършва по средата. :P
Spoiler: show
Неща, които сериозно ме издразниха:

- Съживяването на Му плюс съществуването на Рей, който се явяваше Клузе version 2.0. Винаги съм се чудел какъв е смисълът да се убиват герои ако след това те биват съживявани по супер нелеп начин. За Му дори не си направиха труда да скалъпят обяснение как по дяволите е оцелял след експлозията, която го "уби".
- Tъпотата на Кагали и Атрун в първите две трети от сериала. Plot induced stupidity in its purest form. А Кагали трябва вече да се изучава като класически пример на съсипване на персонаж.
- Разходките на Минерва по картата, които в повечето случаи бяха по някакви тотално изсмукани от пръстите поводи
- EAF бяха просто боксова круша и така не ми стана ясно защо до края поддържаха Джибрил, който постоянно се дънеше.
- Neo Genesis и новото супероръжие на EAF - е, то бива да копираш сам себе си, но това просто изби рибата... Му отново спря изстрел, който щеше да унищожи Архангел с меката си, абе въобще да живее оригиналността. :roll:
- Безкрайните рекапи и флашбаци. Не разбрах защо трябваше да видим как в миналото имало бунтове и хората тръгнали да избиват координатори около 234 пъти. Горките хора толкова пъти ги показаха как умират, че направо тъжно ми стана за тях. :) За смъртта на семейството на Шин да не говорим.
- Трагикомично беше как всички изведнъж повярваха, че ЛОГОС са виновни за всичко, след изявление на лидера на врага. Все едно американците да се обърнат срещу Рузвелт след изявление на Хитлер, че американският президент участва в еврейски заговор за разпалване на война.
- Шин
- Стелар
- Ръшнатия финал, Кира с едно изречение накара Рей да застине и спокойно го простреля. Май е трябвало да стане дипломат това момче. А най-веселото е, че Рей и оживя, че и се обърна срещу Дълиндал. В този момент ме обхвана пристъп на истеричен смях (сигурно заради невероятния драматизъм). А от нашите хора никой не умря, само от паничките, които се убиват с по един изстрел, но на кой му пука за тях?
- Вярно, че трябваше някакъв повод за подновяване на войната, но все ми се струва, че тя избухна твърде нагласено и всички се настроиха за война прекалено бързо.

Не ме разбирайте погрешно, сериалът не е скучен. Но просто като се замислиш, дори и съвсем за кратко, се усещаш, че нещата съвсем не се връзват и сюжетът е доволно абсурден. Забелязал съм, че един от признаците за качествен филм или книгa е, че не се занимавам да търся нелогичностите на сюжета, а и да ги намеря не ми дреме особено. Но при Destiny те просто изпъкват, особено след първата третина, която е прилична. Но поне музиката е страхотна. :lol: Утре може да измисля и още малко плюсове, засега толкова от мен.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Dec 06, 2005 8:01 am

Хех, написал си го, радвам се, аз предпочетох да си затрая, щото списъкът щеше да е по-дълъг и от твоя. И въобще къде изпусна Юуна, пред него и Шин бледнее направо. Иначе за всичко си прав... Атрун не е Атрун 3/4 от сериала, Кагали така и не се оправя имам чувството. Аз продължавам да възприемам Дестини като някакъв бонус ОВА към Сийд, а като такава ме израдва, нали съм фен уж :P . Иначе не мога да го взема сериозно просто :roll:.

А музиката поне до средата не е нищо особено в сравнение с тази в Сийд, но към края има страшно хубави попадения - все пак две нови песни на Танака Рие :P :P :P! И ме е яд, че 3-тия саундтрак не е излязъл, там трябва да е хубавата част от музиката :cry:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Tue Dec 06, 2005 8:08 am

Ъъъ, какво имаш предвид под не е излязъл :roll: , аз имам 3-ти ОСТ на Destiny :?

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Dec 06, 2005 8:09 am

Ъм, аз имам само два и като си говорих с Алексис тя казваше, че следващият щял да излезе пролетта някъде, най-много да не съм я разбрала :roll:. Може пък да ми е говорила за Suit 8 с песничките на Meer/Lacus (въпреки, че тях си ги дръпнах от фенсайт на Лакус).
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Tue Dec 06, 2005 8:15 am

Амии, Destiny засега има 3 ОСТ-та, и 3-те са излезнали, обаче се говори, че трябва да има и 4-ти, ако съдим по SEED, а иначе Сюит CD# 8 Meer x Lacus също си излезе отдавна, предстои излизането на # 9, за който разбрах, че ще е посветен на Athrun и # 10, за който още нищо не се знае.
А вероятно Alexis ти е говорила за симфоничния ОСТ на Destiny, знам ли :roll:

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Tue Dec 06, 2005 8:41 am

Мислех, че тя визира четвъртия, а не третия саундтрак, но както и да е явно не съм доразбрала... Симфоничният излиза на 16.12.05, а Атрун сюта на 25.01.06

Колкото до някои други моменти обсъдени в по-горните постове. За всекли случай:
Spoiler: show
Jona за мен си беше комична фигура и до края си остана такава. Смъртта му беше дори повече от комична.
Иначе, аз мога да изброя още 3 страници със списък от неща, в които Дестини се дъни тотално и все пак си остава забавен и има един-два добри момента, които оправдават съсществуването му.
По точки относно:
Му - една от най-красивитеи впечатляващи жертви в аниме, която просто беше подиграна с това завръщане, че и с повторното спиране на позитронно оръжие по абсолютно идентичен начин, само за да не умре и на зрителите да бъдат пробутани 3-4 кадъра с "обяснение", как де*а неговата мама, е оцелял.
Атрун и Кагали - не стига, че се държаха като лоботомирани през периода 13-36 епизоди (с малки проблясъци в светлината на умсвената дейност, които уви са недостатъчни), като все пак Атрун е по-добре от Кагали, ами на всичкото отгоре, патката-сценаристка накрая реши, че те не били двойка, ами само war comrades, с което затвърди всеобщата омраза на де що фен на Гъндам Сийд има по този свят. Дори яои-фенките като мен в сериала твърдо поддържаха АсуКага.
Разходките на Минерва уви са часто от по-голяма болка, а именно липсата на сюжет (господи, до еп 39 нямаше дори опрадание за сюжет, а след това си беше именно оправдание). Докато в Сийд Архангел трябваше да бъде доставен в Аляска, то тук Минерва само блуждаеше, като муха с тежък алкохолизъм.
EAF бяха така дегрейднати, че просто да го заболи човек, дори паничките имат повече боен дух, отколкото техните пилоти. Цялото поведение на EAF, целеше да покаже, колко е тъпа американската политика (като имаше намеци за инвазията им в Ирак, но това е друга тема), обаче показа, колко всъщност е тъпа сцераристката, което ние още към 16 еп започнахме да подозираме, но тя явно е държала да предостави необорими доказателства. УСПЯ! Нареди се в почетното "свято място на тъпите съсипвачи на неща, които можеше да са доста по-добри" редом с другата феноменално заслужила такова почетно отличие - а именно Хариет.
Neo Genesis - беше толкова тъпо изпълнение, че чак вдлъбнато, но моят личен фаворит е унищожаването на чуждото оръжие (четете Реквием) така, че то да се използва после в борба с/у тези, които са го създали. Talk about stupidity.
Безкрайните рекапи и флашбаци са неоспоримо толкова много (кой друг сериал може да се похвали с отделен от номерацията на сериите еп, специално за рекап), че ако всички вкупом се орежат, ще останат чисто не повече от 20 еп нов сюжет (добре де преувеличавам, може да са 21)
ЛОГОС - това беше не само трагикомично, но и патетично. Още един пирон в ковчега на Сийд.
Шин - кажи му Шин и повече не го обиждай, това е моята политика за определяне на нетърпими герои за в бъдеще. Момчето започва супер и девоюлира до Флей на стероиди.
Стеллар - Флей беше омразна и досадна, но поне имаше някакво развитие, Стелар е статична, патетична и досадна, човек дори не може да я намрази. (затова пък наистина подхожда на Шин до писъци и драскане по черната дъска с нокти)
Финалът - в 2 епизода нещо, което трябваше да е в 5. А финалното минаване на Рей на страната на "добрите" с думите "Kare no... ashita..." (неговото... утре /по-литературно - бъдеще/) просто убиха всичко детско в мен. Той беше най-върлият застъпник за идеите на дълиндал и хоп в последния еп, секунди преди финала вдигна пищова и го застреля.
Поводът за войната беше същия (кражба на меки - то това май е някаква форма на спорта, колкото меки се изкрадоха за 100 серии...), но по-некадърно обяснен. И ако човек не е чел интервютата на Фукуда, които "дообясняват" сюжета, съвсем би се зачудил това за чий им беше.
Ама разпокъсано изложение изпрасках, но нямам време за подробности, трябва да бягам на упражнения.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests