За Gundam

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

За Gundam

Post by Syber » Wed Nov 02, 2005 1:07 pm

Та и аз като върл аниме фен (фръцкaщо се смаили:-)) ми се щеше да изгледам Gundam seed, щото бях чел приятни отзиви за него, обаче останах леко шокиран като разбрах че има един куп Gundam - Gundam 079, Gundam X, Gundam wing и т.н и естествено се хванах за главата :? Всичките са по 40-50 епизода :roll: Пък и един куп филми и ОВАима... Някои гледал ли е всичките? Имат ли тясна връзка помежду си? Ако може да ме снабдите с някакви линкове ще е перфектно :wink:
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Wed Nov 02, 2005 1:13 pm

нещо обърка раздела, вече си има аниме раздел :wink:
http://chise.ludost.net/Anime/
тук има някои от Гъндамите, като и 08 МС Тийм е от поредицата :)
Ами някои са свързани, с продължения, други си разказват отделна история... Бая са си :roll: Но при всички случаи става дума за войната между Земя и колонии.. нещо от сорта..
ето ти да си ги видиш всичките - http://animenewsnetwork.com/encyclopedi ... php?list=G
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Syber
Sorcerer
Posts: 440
Joined: Sun Oct 10, 2004 4:02 am
Location: BG, засега

Post by Syber » Wed Nov 02, 2005 1:17 pm

Sorry, не видях че вече си имаме аниме форум :roll:
Life is an illusion, death - just reflexion, heaven is a dream, only hell lies within...
_________________
- Happy people do not wear watch, you know:-)
Kinga
- Well I guess I'm not a very happy person... I'll remove it right away:-)))
Me

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 1:20 pm

Преместих топика където му е мястото.

Иначе Сийд можеш да го гледаш с чиста съвест, единственото нещо, свързано с него, са си неговите ови (наред със спин-офа Астрей) и продължението му - втори сезон Дестини. Сийд си има самостоятелна вселена и т.н., годините там се броят по C.E. - Cosmic Era

Други сериали, които можеш да гледаш отделно с прилежащите им филми/ови са, да речем, Гъндам Уинг (A.C. - After Colony) и Гъндам Х (A.W. - After War). Мисля, че и Търн А Гъндам е по този начин.

Сериалите, които ТРЯБВА да гледаш в точната хронология (обикновено изписана в самото име на сериала) са тези, които са в U.C. - Universal Century. Мисля, че всички си имат съответната U.C. година, в която се развива действието, написана в името - оригиналният Мобайл Сют Гъндам е в U.C. 0079, после има разни в 0080, 0083 и т.н.

Предполагам, че линковете от Килуа ще са ти достатъчно подробни.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Nov 02, 2005 1:23 pm

Очаквайте скорошно включване от някои наистина големи фенове на Gundam, и по конкретно на Gundam Seed, с подробни напъствия и съвети... :D 8-)

Аз лично съм гледал само Gundam Seed, който май се води най-популярния, и ми хареса, и не бих казал, че забелязах нужда да си гледал останалите Гъндами.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 1:25 pm

Ето какво открих на харда си, сейвнато бог знае откъде:
Universal Century
Mobile Suit Gundam
Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team
Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket
Mobile Suit Gundam 0083: Stardust Memory
Mobile Suit Z Gundam
Mobile Suit Gundam ZZ
Mobile Suit Gundam: Char's Counterattack
Mobile Suit Gundam F91
Mobile Suit V Gundam

Future Century
Mobile Fighter G Gundam

After Colony
New Mobile Report Gundam Wing
New Mobile Report Gundam Wing: Endless Waltz

After War
After War Gundam X

Correct Century
Turn A Gundam

Cosmic Era
Mobile Suit Gundam SEED
Mobile Suit Gundam SEED DESTINY
Мисля, че са подредени по хронология на събитията (конкретно тези от U.C., другите очеизбодно са). Впрочем, всичко извън U.C. се слага под общия знаменател A.U. - Alternative Universe.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 1:27 pm

Demandred wrote:Очаквайте скорошно включване от някои наистина големи фенове на Gundam, и по конкретно на Gundam Seed, с подробни напъствия и съвети... :D 8-)

Аз лично съм гледал само Gundam Seed, който май се води най-популярния, и ми хареса, и не бих казал, че забелязах нужда да си гледал останалите Гъндами.
Сийд е най-популярният и по квото съм виждал със сигурност е най-красив, но според хардкор фенове не и най-добрият. най-добри се водят тия:

The 08th MS Team
0080: War in the Pocket
Z Gundam
Gundam Wing
After War: Gundam X

Гъндам Уинг съм загледал сега и бих казал, че доста ме радва на първи 4 епизода, доста по-малко "напудрен" е от Сийд, но пък и многократно по-грозен. Освен това главните герои са 5 момченца. Някакси не е да не са оправдани Шонен-Ай фенфликовете ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Wed Nov 02, 2005 2:11 pm

shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Nov 02, 2005 3:57 pm

Мда, да се включи Gundam SEED/Destiny "голямата фенка". ;)

SEED е добър за зарибяване, защото има страхотна анимация и доста добър сюжет. Интересен баланс м/у action/mecha/romance/soap opera.
Препоръчвам ти го, но не очаквай вселенската мъдрост да заструи от екрана.
Не знам доколко си фен на меката, но ти препоръчвам да изгледаш поне 5-6 епизода, преди да решиш дали това е товят тип аниме или не, защото в началото, ако не си запознат с вселената и нямаш някой, който да ти пообясни нещата, може малко да се пообъркаш. Обяснение на някои неща има чак в 15 еп., макар в еп 1 да има включено обяснение от страна на фенсъсбърите, но няма гаранция, че ще попаднеш именно на този рилийз. Е винаги и тук може да питаш, има кой да ти отговори, но не забравяй да слагаш спойлър тагове, че някои (Роланд) не са гледали анимето и ако им го оспойлиш, може да ти налетят. :roll:

Другите не съм гледала, но аз по принцип съм претенциозна по отношение на анимацията, та за мен това е голяма спънка, но мисля да изгледам някой ден Gundam Wing, макар и да е по малко странни причини.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Wed Nov 02, 2005 4:01 pm

Поради пристъп на скука реших да почета малко Gundam форума на animesuki.com и тан постоянно има изявления като "Seed копира сюжета на еди-кой си друг Gundam", "тоя герой пък е копие на оня герой от не знам кой си Gundam". :wink: И всички псуват Seed Destiny, от който съм гледал само 11 епизода, които ми се виждат доста добри. Но пък не мога да си представя да седна да ги изгледам всичките Гъндами.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 4:19 pm

Seed не знам кой копита, но Дестини крадял от Зета май. Иначе аз пък не знам някой изобщо да е бил доволен от Дестини, особено феновете на самия Сийд...

Алекс, знам ти причините за Уинг... you... sick... woman. Но не е като да няма материал за фенфикове де ;)
Особено Куатре къв е женственичък, миличкият, и как се сваля на не-му-помня-името... Но пък засега най ме кефи като герой.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Wed Nov 02, 2005 7:10 pm

Trowa, ако помня правилно :twisted:
И наистина за Дестини се говори, чее крал от Зета, а и не само, но какво да се прави. Колкото до харесването. Удивително е, че толкова хора го плюят (вкл и анимесуки), а гледаха всеки еп и чакаха да се появи из нета като истерици. Не, че и аз не бях така. Но аз си признавам, че от чисто емоцианална гледана точка хареах сериала. Друго е, че от критична, мога да изсипя един тон критики, всички напълно заслужени. И все пак ми хареса.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 7:22 pm

Виж ся, истината е, че когато 50 епизода си се кефил на едни герои, после ше им се кефиш, ако ще и против волята си, дори да ги набутат в месарница, където 50 епизода да продават замразени пилета :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Wed Nov 02, 2005 11:25 pm

Така, така ... я да се включи и другата "голяма фенка" :roll:

Определено съм изгледала доста от Гъндамите и още толкова не съм :lol: , но и аз мисля, че най-зарибяващ е Сийд, ако си решил да гледаш Гъндам почни от него .... аз обаче не почнах от Сийд, а от 0080:War in the Pocket, и може да се каже,че това беше Гъндама, който ме зариби.

А иначе лично според мен Сийд нищо от никъде не копира, просто са събрали най-добрите неща от предишните Гъндами в един нов, понеже, доста от Mobile Suit-овете, както и някои от героите, и предметите и наименования и т.н. от старите сериали тук ще ги видим в една нова светлина :D И понеже именно това ми беше интересно, кое нещо от къде точно идва и затова изгледах и най-най-първия Гъндам - то това се води сериал, обаче в бг-пространството не съм го срещала, но в датата мисля, че имаше филма (който е от три части, ако се не лъжа).
Колкото до Дестини (като изключим 45-и епизод :x ) съм доволна от другите, все пак можеха и доста по-зле да го направят :lol:

Като заключение да си призная, че всички Гъндами, които съм гледала, без Уинг са ми допаднали, въпреки и малко грозноватата след Сийд/Дестини анимация.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 07, 2005 9:33 am

А аз съм сега на 19-ти епизод на Уинг и адски много му се кефя :) Само не съм разконспирирал още всички цифри в имената, но и това ще стане :lol:

Единствените двама герои, които не мога да понасям, са Лейди Юне и Дуо, като първата откак разви шизофренично-пацифистичната си персона, взе да се ядва, но тоя мазен гей с гнусната му плитка просто... аргх!

Иначе Куатре забозя твърде много и си прехвърлих симпатиите върху Трова. Хем ми импонира перчемът му, а и е акробат все пак...
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests