Най добър opening/ending

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Най добър opening/ending

Post by Matrim » Tue Nov 01, 2005 6:54 pm

Заглавието на тeмата говори само по себе си, надявам се. По случай новия форум просто трябва да има нова темa за best/worst, това си е практически традиция. :P

OP:
Madlax
Cowboy Bebop
Chrono Crusade
.hack//SIGN
Witch Hunter Robin
Soukyuu no Fafner

ED
Cowboy Bebop
Gundam Seed ED1
.hack//SIGN
Last Exile
Soukyuu no Fafner
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 01, 2005 6:57 pm

Опънинги в този ред:

Hemisphere (RahXephon)
Shangri-la (Soukyuu no Fafner)
Re-Sublimity (Kannaduki no Miko)
Melissa (FMA Op. 1)
Ready Steady Go! (FMA Op. 2


Ендинги мразя :P

Само първият на FMA и този на Gankutsuou стават от квото съм гледал досега :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Tue Nov 01, 2005 8:35 pm

:P Аз оупънингите ги оценявам като хубав/по-малко хубав най-вече въз основа на музиката. Покрай Роланд и концепциите му за 'велик sequence' :P ги заглеждам и като видео (хубава или не чак толкова поредица от кадри). От друга страна човек не се откъсва лесно от старите си навици, а това важи в тройна сила за мен :roll: и аз все така поставям музиката на 1-во място.

Та, openings (само да уточня, че имам 1 любим и всички останали, които са ми харесали особено много; не подреждам по ред):

1. Soukyuu no Fafner

Wolf's Rain

Witch Hunter Robin

RahXephon

Melody of Oblivion

Haibane Renmei (това аниме има великолепен саундтрак като цяло);

Fullmetal Alchemist (1,2 and 4, абе и 3-тия ми харесва ама айде...);

Kannaduki no Miko

Текнолайз (песента е толкова в тон със сериала, че няма как да не се хареса);

Guu series (тотална гавра);

"Invoke" by T.M. Revolution Gundam Seed 1st OP

"Believe" by Nami Tamaki Gundam Seed 3rd OP (по-любим от двата)

"Ignited" by T.M. Revolution Gundam Destiny 1st OP

"Bokutachi no Yukue (Our Whereabouts)" by Hitomi Takahashi Gundam Destiny 3rd OP (най-любим от всички);


Endings:


Haibane Renmei

Fullmetal Alchemist 1st ending (по-любим ми е от всичките оупънинги на сериала бтв :D);

Soukyuu no Fafner

"Anna ni Isshodattanoni (Even Though We Were Together So Much)" by See-Saw Gundam Seed ED 1

"Reason" by Nami Tamaki Gundam Destiny ED 1 (любимият ми от всички);


Дълго стана, сигурно съм изпуснала нещо :P, ще ми простите...
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Tue Nov 01, 2005 8:58 pm

аз по принцип ненавиждам джей-поп,ама да видим какво ще измъдря като си гледам списъка.
басилиск-опенинга е приятен горе-долу
деарс-един от малкото лигави джейпопове,които ми допадат.
елфен лиид-опенинга беше цифра здрав,затварящото парче обаче смучеше маймунски топки направо...
евангелион-не знам какво толкова хората му харесват на отварящото парче,обаче затварящите бяха до едно много здрави-някви готини джазз-лайк такива :)
ексел сага-отварящото парче е здраво,главно заради озвучителките,които го изпълняват :)
фмпф-пак отварящото парче е горе-долу приятно,още един поносим джейпоп
графа-и отварящото и затварящото парче бяха страхотни направо,много им се радвам(:
гантз-колкото и зле да беше анимето,трябва да призная,че оп/ед бяха добри,и то много.особено опенинга,на джънгъл ми мязаше,ама аз много от тоя стил не разбирам
гитс сак 1&2-добри бяха парчетата,много при това.
гто-първия опенинг е велик направо,напук че тия ларк ен сиел(или както се казват там) са някви педали джей-рокъри.другите парчета също бяха доста зарибени.
калейдо стар-срам не срам,ще си призная-ендинга ме кефеше много,нищо че точно такава музика не понасям по принцип.
карекано-оп/ед са уникални просто(:
кидди грейд-затварящото парче беше много добро,до колкото помня
ласт екзайл-затварящото парче и сега от време на време си го пускам,а отварящото е направо глътка свеж въздух,мен ако питате.
мидори но хиби-ендинга ми харесваше,до колкото помня.мда,всъщтност ми харесваше адски много.
монстър-първия ендинг беше страшен,а по-нататък им изгубих бройката,защото гхп ги режеше като ги казваше на датаком.
пинг понг клуб-грхяхяхя,няма таква простотия,чесно
разефон-затварящите парчета са уникални
самурай чамплуу-ми факта,че съм си събрал целия ост и си го слушам буквално всеки ден май говори достатъчно.
скуул ръмбъл-затварящото парче беше доста сладурско(:
сел-още един саундтрак,които редовно си го преслушвам,барабар с оп/ед
шингетсутан тсукихиме-ъъъ,затварящото парче помня че беше здраво много,ама не съм много сигурен '_'
спиид графър-никога не съм си и помислял,че ще ми хареса нещо на дюран дюран.ама толкова съм ги и слушал де
технолайз-хендс даун!нищо,че гакт е баси мазния травестит.
тсукуйоми муун фейз-отварящото парче е адски сладурско,признавам си без бой.
улфс рейн-отварящото парче е мега-дразнещо с тва "СТРЕЕЙ!!!СТРЕЕЕЙ!!!!".добре,че има как да се пропусне,че сигурно щях да чупя клавиатурата.но пък затварящото парче е здраво много.
блъъд+-затварящото парче е зверско.и отварящото го бива,ама не е кой знае колко добро.


май е това.ако се сетя за някое друго ще добавя :)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Nov 01, 2005 9:28 pm

Не че нещо, но това един доста объркан списък, при това все пак темата е "Най-добри", а не "които някога някак са ви харесали"...

На самата тема
Openings:
Haibane Renmei
Gankutsuou
Serial Experiments Lain
RahXephon

Endings:
Wolf's Rain
Haibane Renmei
Cowboy Bebop
Last edited by Morwen on Tue Nov 01, 2005 9:42 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Tue Nov 01, 2005 9:36 pm

"които някога някак са ви харесали"
там е работата-останалите никак не са ми харесали просто 8-)
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Tue Nov 01, 2005 9:43 pm

Да, и аз говоря за това - темата е за музика, която много ти е харесала, а не за такава, която просто ти е харесала донякъде и не е като да не я харесваш въобще.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Tue Nov 01, 2005 9:51 pm

мммм...надушвам негативна енергия.:нинджа:
оттеглям се от полесражението :lol:
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1651
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Post by Mushu » Tue Nov 01, 2005 10:42 pm

Така, кефя се абсолютно и безрезервно и на опънингите и на ендингите на Gundam Seed/Gundam Seed Destiny(като изключим 2-3, ама то е направо нищо ;) ). Напоследък съм на вълна InuYasha(ако искате ме наречете лапе, не ми пука :) ), та от него също ме кефят всички песнички особено: Come/Namio Amuro, Fukai Mori и My will/Do As Infinity/. В интерес на истината и на Wolf's rain опънинга ме кефи, от време на време си го слушам и него :) На FMA вече забравих музиката, ама ще поправя това много скоро, обещавам :wink:

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Wed Nov 02, 2005 12:31 am

За мен любими оупънинги и ендинги са тези, които съм си гледала всеки път, а не съм превъртала :) И това са:

Оупънинги
най-много обичам първи, втори и трети оупънинг на Hunter X Hunter(Ohayou, Taiyou wa yo, Pray)
На Гуу ТВ-сериите оупънингът! Носи много весело настроение, много желание за танци, забавен и свеж е :)
Обожавам оупънинга на Wolf's rain (Stray), разкошен е :)
A little snow fairy Sugar - то е по една известна песничка (не знам дали така се казва точно - Sugar baby love), но е на японски, много ми допада :)
Naruto - Haruka Kanata
Tenjou Tenge - не му помня името, но е най-хубавото нещо в анимето, носи толкова боен дух! ~осу!
Къде без добрата стара Канди? Помня си го наизуст текста, много обичах да пея песента като малка :)

Ендинги
Първи ендинг на Hunter X Hunter (Kaze no uta)
На Juuni Kokki установих днес, че ми допада много ендингът (това ми е третото гледане на сериала вече :lol: )
Pita Ten, много лигавичко и много сладинко ендингче :)
Air master i Angel sanctuary - и двата ендинга са много добри, но тях точно не съм ги слушала много, хареса ми това, че са малко по-хард :)

А, да на Ексел обожавам и оупънинга, и ендинга, гениални са, вече изучавам как точно се лае :lol:
И след като изгледах Панда Копанда - още не мога да си избия малоумната песничка Панда Папанда Копанда, така че и тя влиза тук :)
Това е горе-долу :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 02, 2005 8:16 am

Да бе, Ексел, как можах да забравя, 1 точка за OP/ED :lol:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Wed Nov 02, 2005 8:58 am

Mmm, горе долу кат списъка на любимите анимета ;рр

Hellsing
Exel
Airmaster endinga
Gankotsu
Ranma 1/2 Първи сезон.
FMP
FMA
WH robin

абе доста са
:ninja:

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Nov 02, 2005 4:39 pm

Хелсинг и Берсерк:)
още мога да си ги изтананикам без проблем:)
а и ендинга на ангелиk layer starry sky май се казваше също мн ми хареса
Image

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Nov 03, 2005 6:33 pm

Ми какво да кажа, аз принципно опънингите и ендингите леко ги прескачам та да си гледам анимето, ма все пак ... мн се кефя на опънингите на Witch Hunter Robin, Blue Seed, Full Metal Alchemist (всичките) ... сигурно има и други, ма сега не се сещам :)

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Thu Nov 03, 2005 8:47 pm

Е то и аз само на 1-2 анимета опънинга и даже по-малко ендинги гледам от цялото аниме. Един път при първа серия ако ме грабне и после прескачам директно.
:ninja:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests