Makoto Shinkai OVAs Part 1 & 2

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Makoto Shinkai OVAs Part 1 & 2

Post by Roland » Fri Oct 28, 2005 5:34 pm

Makoto Shinkai OVAs

Kick-Ass Anime release

Director: Makoto Shinkai


Voices of a Distant Star

Image

Alternate Title: Hoshi no Koe ( ‚Щ‚µ‚М‚±‚¦ )

Year: 2002

Length: 1 OVA

Genre: Drama, Mecha, Romance, Science Fiction

Synopsis:
It\'s the year 2039, and Mars has been attacked by a race of aliens known as Tarsians. Uncovered in an ancient crater, humans uncovered a seemingly lifeless body - until it destroyed them all. With the ruins of Mariner Trench a testament to the power of the Tarsian race, humanity has no choice but to pursue them to the ends of the galaxy...

Noboru and Mikako, two very close students, have just finished their final exams. They had wished to go to the same high school together, and to be together for years to come... but war is tearing them apart. In her third year of high school, Mikako was chosen as a candidate for the advance party to Mars.

With each battle, Mikako is driven farther, and farther away from Noboru... but they grow apart only in time and distance. Even across the galaxy, and through a war, they find each other, and love...

Well this Anime is simply breathtaking, The Director Makoto Shinkai made this anime in 7 months on his 2 year old Imac.. This is short and (bitter) sweet at only one 25 min episode. The story is very well done and it doesn\'t need multiple episodes to convey the message. That love has no boundaries.


She and Her Cat

Image

Alternate Title: Kanojo to Kanojo no Neko

Year: 1999

Length: 1 OAV

Genre: Drama

Synopsis:
She and her cat is an animated short film by director Makoto Shinkai, of Hoshi no Koe (Voices of a Distant Star) fame. This short animation deals with the relationship of a cat and its owner from the catЃfs point of view. A quick romp through the daily life, and ups and downs to being a pet, Her and Her Cat would best be categorized as something that you might see at an animation festival that deals in quick five minute animated shorts. At the same time, by no means does this mean it should be overlooked.
Last edited by Roland on Mon Oct 31, 2005 6:45 pm, edited 1 time in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Oct 28, 2005 8:08 pm

Не съм гледала големия филм, но гледах She and her cat - гениално е, майсторски направен филм. Изпълни ме с носталгия.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 30, 2005 4:40 pm

Току що изгледах отново (този път по-внимателно откъм субтитри :P) 'She and her cat' и съм си все така силно впечатлена. Майсторски направено е, в малкото минути е синтезирана такава топлина. Черно-бялата анимация пък е страшно красива и въздействаща. Символиката в някои кадри също - това че лицето на главната героиня така и не беше показано, например.
Препоръчвам дори на нелюбителите на анимацията, мисля че много ще ви впечатли, има с какво :roll:.

Преслушах и саундтрака на Hoshi no Koe, много е приятен и мелодичен.

В кратце, върл фен съм му на Макото-сама :oops: :D.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Oct 30, 2005 5:00 pm

Ще те разочаровам, Дима, женен е :P
Иначе и аз определено съм му голяма фенка, прави чудесни филми..
Току-що изгледах и She and her cat, невероятно е :) Хареса ми освен обичайните неща (това, че е черно-бял, усещането, което оставя, началните няколко кадъра, в които картината беше на осезаеми точици, фактът, че не й показаха лицето..) самият контраст между начина, по който са нарисувани котките и всичко останало :) Гласът на котето също беше много приятен, мелодичен и галещ ухото
Филмът е страхотен :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 30, 2005 5:02 pm

Гласът на котката, както и този на Набору-кун от Хоши но кое, а сигурно и другаде нейде по трасето, е самият Макото-сан
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Oct 30, 2005 8:02 pm

Това, което дълбоко ме трогва както в овите, така и в "Отвъд облаците" е онова чувство на кънтяща самота, сякаш си сам в целия свят. Чувство за нещо изгубено, на част от самия теб, която е изгубена... или никога не я имало, но усещаш, че липсва. Според мен именно тази концентрирана емоция и атмосферата,която създава е най-силното във филмите му, а не сюжета или дори анимацията, макар в "Отвъд облаците" тя да е много добра, а в чернобелите да прилича повече на изкуство, отколкото на анимация...
Донякъде онова със хамстера е по-жизнерадостно и се отличава от останалите, но зад иронията с вдлъбнатия свят, който се оказва колелото на хамстера като че ли пак прозира същото чувство, макар и по-веселяшки интерпретирано.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Sun Oct 30, 2005 9:34 pm

Тъкмо изгледало She and Her Cat. Дълбоко впечатлено. Наистина.
Сега тегля останалото, но с тази скорост ^^ няма да е скоро :)
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 30, 2005 9:36 pm

По някое време утре ще кача и другите две ови, които ги няма за момента на бг-тракъра :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 30, 2005 9:48 pm

/me's waiting за хубавото качество на Other Worlds.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Ambartanen
Arcanist
Posts: 992
Joined: Mon Mar 15, 2004 6:45 pm

Post by Ambartanen » Sun Oct 30, 2005 10:01 pm

Преди малко изгледах She and her cat и Voices of a Distant Star и съм искрено впечатлен. Наистина са много красиви, чувството и атмосферата са изключително завладяващи.

За "Гласовете..."- сега като се замисля не виждам какво беше мястото на битките с мехи, но докато гледах си пасваха идеално и въобще не ми привличаха вниманието ненужно.

Единственото нещо, което ме подразни в двете ови бяха субтитрите. Като превод си бяха доста над средното ниво, но много бързо се сменяха, и често ми се налагаше да спирам, за да ги прочета нормално.

Сега слушам и ОСТ-то, което също е много хубаво.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 30, 2005 10:48 pm

Аз да си копирам там от разделения/преместен/разпарчетосан чат ;)

Other worlds - съвсем кратичка тетрадка от черно-бели сцени с красива музика и думи и по-точно красива е комбинацията от всичко това, много приятно пипнато..

She and her cat - малко по-дълга вариация на мотива с черно-белите сцени - тук го няма толкова ефектът на импресия, който го има при първата ОВА, но затова пък е по-сладко :) Горе-долу става дума за размислите на един котарак, влюбен в стопанката си, ама то само като да има някаква сюжетна рамка. Много забавно моментче с котката-girlfriend. Май най-много ме впечатлиха преплитащите се гласове на няколко места, хубав ефект, абе цялото е едно такова тъжно-сладко-щастливо... малко за радостта от живота

Egao - не толкова впечатляващо като останалите, но с един толкова безобразно kawai хамстер.... :P

Hoshi no Koe - ами сигурно някой вече е писал тук за него, ама нямам нерви да ровя назад - на мен безкрайно ми хареса :) Разказва се за двама ученици, момиче и момче, не твърде осъзнато влюбени, които се разделят, когато момичето заминава с космическата флота да гонят разни извънземни и започва да пише на момчето писма от телефона си, които с отдалечаването от Земята стигат все по-бавно. Анимацията на героите наистина малко позасмуква и особено от героинята има доста какво да се желае, но иначе е доста красиво и атмосферно. Не съм съгласен, че сюжетът му е в повече - накрая наистина стана малко твърде екшън, но размяната на писмата и как двамата герои преживяваха времето между писмата един без друг, беше много трогателно. Няколко много разчувстващи момента има :) The world is as far away as my cell can reach :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Oct 30, 2005 11:41 pm

Roland of Gilead wrote:Гласът на котката, както и този на Набору-кун от Хоши но кое, а сигурно и другаде нейде по трасето, е самият Макото-сан
за Хоши но Кое знаех (там жена му май беше другото сейюю), но не можах да го позная :)
много естествено звучи гласът му, той дали е професионалист, или? :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 31, 2005 10:10 am

Не, в единия Нютайп имам профил за него. Занимавал се е с гейм-дизайн и изобщо с компютърни графики. Просто човекът е интелигентен и одухотворен ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 31, 2005 6:44 pm

Makoto Shinkai OVAs Part 2


Director: Makoto Shinkai
------------------------------

Eago

Image

Alternate Title: Smile

Year: 2003

Length: 1 Episode

Genre: Musical

Synopsis: n/a


Other Worlds

Image

Alternate Title: Tooi Sekai

Year: 1999

Length: 1 Episode

Genre: Drama

Synopsis: n/a


Image

Beyond the Clouds OST

Beyond the Clouds Promos

Beyond the Clouds Wallpapers
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Oct 31, 2005 10:55 pm

Мда, да си ги дръпна вече малките :)
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests