Beyond The Clouds (dvd-rip)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Е те, че казаха, че й е дядо, казаха..и какво? няма логика тя да ги получава, дори като негова внучка, може да й е сложил във вратлето някакъв приемник, де да знам.. ето колко глупаво ще стане, ако тръгнем да разясняваме как томно дядото я е направил специална.. или и двамата са били с митохлориди в кръвта;р (тия вещества по джедаите дет са, не знам дали точно така се казваха;р) :)
е, дано за такива като вас, мърморковци, да направи.. на хора като мен, които и с малко се задоволяват, това е напълно достатъчно и нямат да гледат разясненията, които да убият магията :P

едит: бавно пиша, късно постнах, това е в отговор на поста със спойлера на Елейн, че Жоро се оплаква, че изглеждал и той от мърморковците :lol: е това не си ли е точно мърморене неговото? :P :P

Мор: :lol:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

На мен идеята с паралелните светове и кулата също щеше да ми е много недовършена ако преди това не бях гледала и останалите му неща. От тях някак си ти става ясно, че на човека не му пука чак толкова за паралелните светове, битките със злите извънземни цивилизации или нещо друго, а просто за самотата и силните душевни връзки. И да, сигурно можеше да е по-логично и по-добре обяснено, но може би именно изключително неясно обяснените реалности оставят едно такова впечатление като размазаните бои в картината на импресионист. Без които тя нямаше да импресионизъм, нали...
И вярно, ако това може да се премести в темата на Рол...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

на човека не му пука чак толкова за паралелните светове, битките със злите извънземни цивилизации или нещо друго, а просто за самотата и силните душевни връзки
Добре де, тогава как така се случва, че докато гледаш Hoshi no Koe хич и не ти и идва на ум да задаваш въпроси за какво точно се случва (т.е. кви са тия извънземни, как така точно нея натовариха на меката, как така не успяват да намерят пътя обратно към Земята... бла бла бла), защото си удавен от предния план, емоционалния и той ти е напълно достатъчен, а в Beyond the clouds все пак въпросът почти се натрапва след финала? Може би режисьорът наистина е по-силен в по-кратките форми :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Това не го оспорвам.
Бтв, все пак въпросът "какви са тия извънземни" винаги е бил риторичен за създателите на всякакви филми... :lol: :twisted:
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Хошито мен ме дразни с излишната си сюжетност, вместо да центрира върху изживяванията на героите. Много роботи, много шарения. Бийонд буди наистина въпрос-два с края си и по-скоро с леката му ръшнатост. Някак темпото се сменя твърде рязко в последните 10 минути и ако бяха вместо десет примерно двадесет, щеше всичко да е на 6. Изобщо, не сюжетът е проблемен, а темпото му в края, поне за мен. Филмът е великолепен, впрочем, мен лично не ми остана нещо неясно,
Spoiler: show
а конкретно онова за дядото, внучката и съня аз лично точно с медихлорините си го обясних, ако трябва да цитирам Килуа. Той е виждал и е създал кулата. Тя също вижда и несъзнателно я контролира.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Mon Oct 31, 2005 4:34 pm

Както каза Ян: the subject of this guy's movies is love. Това е всичко. Гениално, какво повече да кажа. Всъщност той прави един и същ филм като усещане. Падащият дъжд, тишината, в която звучат мислите, небето с невероятните чисти и ярки облаци... Прекрасно преживяване.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
JaimeLannister
Forsaken
Posts: 3103
Joined: Mon Apr 05, 2004 7:31 pm
Location: Лясковец - София

Post by JaimeLannister » Fri Nov 18, 2005 10:15 am

Вчера го изгледах...
Атмосфера- да. Това определено го имаше и определено ми хареса...
Но филмът като цяло не успя да ме впечтли. Някак не ме грабна. Стори ми се като че ли някак непълен. Не знам защо е така (може би просто твърде бързо ми притичваха субтитрите)...
"Основната и крайна цел на живота е смъртта и той винаги я постига." Зигмунд Фройд

"PRESENT IS THE TIME INCLUDING ALL TIMES
EACH SECOND IS ETERNITY AS ETERNITY IS NOW
AND NOW IS FOREVER..."

Курвите идват и си отиват, Star craft остава!

Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests