Beyond The Clouds (dvd-rip)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Beyond The Clouds (dvd-rip)

Post by Roland » Thu Oct 27, 2005 1:12 pm

Beyond The Clouds - The Place Promised in Our Early Days

Версията е на Anime Kraze :)

Image
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Местя тук всичко от темата с плямпотенето :P Само дано не съм бъгнал съществуващи постове... то ще си покаже :?

това надолу е моя пост, в отговор на този на Киллуа от гледаното напоследък:
Killua wrote:а преди малко изгледах и едно друго много красиво, много трогателно аниме - Beyond the clouds, наистина си заслужава, не е нито мудно, нито с недоразвита история, поне аз не усетих такива неща :)

За Beyond the Clouds, вярно си е :) - красиво и в емоционален, и в графичен смисъл - с невероятно въздействащи кадри иззад героите - едни игри на светлини, красота просто... Много мила атмосфера, за която доста спомага и музиката, де, това ми направи впечатление в началото на филма :) Все пак има какво да се пипне по сюжета, но така както е, постига един такъв ефект на недовършен щрих, сякаш съсредоточен на разни места в повече детайли, на други по-наедро... който сам по себе си въздейства... красиво е. Повече по ревюта, евентуално :P

И още малко ОВИ покрай филмчето

Other worlds - съвсем кратичка тетрадка от черно-бели сцени с красива музика и думи и по-точно красива е комбинацията от всичко това, много приятно пипнато..

She and her cat - малко по-дълга вариация на мотива с черно-белите сцени - тук го няма толкова ефектът на импресия, който го има при първата ОВА, но затова пък е по-сладко :) Горе-долу става дума за размислите на един котарак, влюбен в стопанката си, ама то само като да има някаква сюжетна рамка. Много забавно моментче с котката-girlfriend. Май най-много ме впечатлиха преплитащите се гласове на няколко места, хубав ефект, абе цялото е едно такова тъжно-сладко-щастливо... малко за радостта от живота

Egao - не толкова впечатляващо като останалите, но с един толкова безобразно kawai хамстер.... :P

Hoshi no Koe - ами сигурно някой вече е писал тук за него, ама нямам нерви да ровя назад - на мен безкрайно ми хареса :) Разказва се за двама ученици, момиче и момче, не твърде осъзнато влюбени, които се разделят, когато момичето заминава с космическата флота да гонят разни извънземни и започва да пише на момчето писма от телефона си, които с отдалечаването от Земята стигат все по-бавно. Анимацията на героите наистина малко позасмуква и особено от героинята има доста какво да се желае, но иначе е доста красиво и атмосферно. Не съм съгласен, че сюжетът му е в повече - накрая наистина стана малко твърде екшън, но размяната на писмата и как двамата герои преживяваха времето между писмата един без друг, беше много трогателно. Няколко много разчувстващи момента има :) The world is as far away as my cell can reach :)
Last edited by Moridin on Sun Oct 30, 2005 10:55 pm, edited 1 time in total.
This is it. Ground zero.

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Moridin wrote:Все пак има какво да се пипне по сюжета
Доста меко казано, аз поне имах чувството че половината сюжет се беше изгубил някъде по трасето. А че е красиво спор няма.
BTW, не знаех че си вече такъв anime freak. :P
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Ех, казал си го много точно за Beyond the Clouds, Жоро. На мен на второ гледане филмът ми се видя доста провлачен. Спомням си, че като го гледах първия път дългите 'contemplating the light and colors' сцени ми спираха дъха и неусетно някак времето минаваше. Иначе определено са могли да поработят още малко върху сюжета, да го позадълбочат, особено около
Spoiler: show
паралелните вселени, самата кула...
Но пък ако го бяха направили ефектът щеше да е различен, поне филмът нямаше да е в този си вид на великолепна импресия.

Hoshi no Koe ме впечатли много силно като история и въздействие.

She and her cat --> ето това е гениалното нещо :!:. Меко казано е, че съм очарована, ОВА-та е великолепна.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

ама вие и двамата си го казахте - просто за мен целта на филма е друга, не да ни развива супер сюжети, да ни обяснява кое как е и откъде е дошло.. филмът се фокусира основно на главните и второстепенни герои и техните взаимоотношения, на красивата анимация, на атмосферата.. мен никак не ме интересуваха
въпросните паралелни светове примерно, а кулата си имаше по-скоро символичен смисъл според мен
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Mен пък твърде много ме интересуваха тези паралелни светове. Все пак, като въобще нямаха намерение да дадат каквото и да е смислено обяснение за тях и да ги използват с някаква важна сюжетна цел малко не ми е ясно защо изобщо трябваше да се споменават.
Last edited by Matrim on Sun Oct 30, 2005 2:17 am, edited 1 time in total.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Мда, фокусът е различен, това е целено и е направено добре, просто изпитвах личен каприз да разбера повече около кулата, създаването й, функциите й, паралелните световете, някакъв по-мащабен поглед над ставащото в света. Но съзнавам съвсем ясно, че ако фокусът падаше върху сюжета, ефектът щеше да е друг, най-малкото нямаше така да 'застрелва' зрителя с атмосферата си емоционално :roll:. Мда, а е безкрааайно красиво и трогващо, нали нали?! :P
Все пак, като въобще нямаха намерение да дадат каквото и да е смислено обяснение за тях и да ги използват с някаква важна сюжетна цел малко не ми е ясно защо изобщо трябваше да се споменават.
It's a bit bothering, isn't it...
Ясно е, че го е ползвал за фон тоя сюжет, целта е била друга.
Last edited by Elayne on Sun Oct 30, 2005 2:20 am, edited 2 times in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Все пак, като въобще нямаха намерение да дадат каквото и да е смислено обяснение за тях и да ги използват с някаква важна сюжетна цел малко не ми е ясно защо изобщо трябваше да се споменават.
Аааа ами защото много красиво го вързаха със сънищата ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

за кулата - ами тя има символичен смисъл, който някак ще се загуби, ако тръгнем да я нищим..
явно с теб, Елейн, сме си просто на едно мнение :lol:
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

явно с теб, Елейн, сме си просто на едно мнение
С малката разлика :), че теб така поставен филмът те удовлетворява напълно, пък мен след финала нещо ме тормозеше по сюжета. Искаше ми се повече яснота, не знам за чий, при все, че и с романтична история на преден план филмът пак ми хареса много. Но се подразних, че историята за кулата/вселените я бяха оставили малко или много като фон.

Капризнича си :P :roll:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

ами имам идея, да пишем на Шинкай-сан, 100% има някакви логични обяснения, които нарочно не е сложил във филма и с радост ще сподели за фенове като нас ;р ;р ;р
или направо да изкара кратко филмче или книжка с разяснения по паралелните светове, кулата и нейния строител, така става ли? :P
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

:lol: За строителя си казаха във филма.
Spoiler: show
Дядото на главната спяща ;) героиня. И въобще обяснението, защо точно тя сънува, защо точно на нея й се случва, беше леко embarrassing - видиш ли, защото дядо й бил архитекта на кулата :?
Пък кой знае, другият му филм може да се фокусира точно върху разясняването на тези въпроси :P. Колко фенове ще могат да спят спокойно след това :wink:.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Elayne wrote::lol: За строителя си казаха във филма.
Spoiler: show
Дядото на главната спяща ;) героиня. И въобще обяснението, защо точно тя сънува, защо точно на нея й се случва, беше леко embarrassing - видиш ли, защото дядо й бил архитекта на кулата :?
Това обяснение и мен ме зашемети с (не)логичността си, значи явно е добро. :wink:
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

Колко фенове ще могат да спят спокойно след това
Или ще останат недоволни от обясненията и ще мрънкат още повече :wink:
This is it. Ground zero.

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Sun Oct 30, 2005 10:49 pm

:twisted: Мърън, мърън...

Gommen за спама, спирам.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests