Малко Меджик :)

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

Post Reply
User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Малко Меджик :)

Post by thunder » Sun Feb 08, 2004 10:44 pm

Днес бях на Team Sealed :) Препоръчвам на играещите тук да се пробват някой път - заслужава си. Който не знае - играе се като Sealed, но ти се дават малко повече карти и трябва да се сглобят 3-дека за всеки играч от отбора. За Sealed индивидуално се дават 1 tournament pack и 2-3 бустъра, а сега на Team отборите имат на разположение 2 pack-а и 4 бустъра. На пръв поглед играем с по-малко карти, но като цяло на имаш много по-големи възможности да си построиш свястно тесте. Ето и горе-долу какво се получи:

Иван - играч А и капитан на отбора игра със Зелено+артефакти
Вики - играч Б - игра с бяло тесте и червено за да трепе по чуждите животни, повечето equipment отиде при нея

Аз играх с черно/син дек с множество летящи гадини и елементи на афинити - Frogmite и Myr Enforcer-ите дойдоха при мен, черния removal - също :)

Игра се 4 кръга Swiss и после първите 4 отиват на полуфиналите, които представляват Team Rochester Draft

а за класирането - представихме се доста по-добре от очакваното :)

1 кръг - bye - служебна победа поради нечетен брой отбори, хехе :)

2 кръг - бихме 2:1 - Вики направо размаза нейния човек с 2:0, а с Иван играхме по 3 игри и двамата. Той падна, аз останах последен и бих :)

3 кръг - Този път Вики падна брутално 2:0, а ние с Иван пак играхме по 3 игри, Иван този път би, но за сметка на това аз, след победа в първата игра, паднах 2 пъти поред и загубихме (HeartSeeker на 4-ти ход е мноооого лошо нещо, как ги теглят тези карти всяка игра баси?).

4 кръг - бихме 2:1 - Аз бих с 2:1 докато другите още започваха 2-рата си игра :). Загубих втората игра заради много тъпа грешка, но третата си върнах, а и противника услужливо направи мълиган :) Иван би Скайуокър с 2:0 (втората игра Скай имаше големи проблеми с маната) Вики падна с 2:1 в мач без значение.

С 3:1 баланс бяхме еднолично 2-ри - единствените преди нас бяха тези, които ни биха в 3-ти кръг :)

на полуфинала се паднахме да драфт-ваме с отбора на магазина - за целия ни отбор това беше първи драфт и малко се поизложихме още на фаза драфт, после ни биха категорично с 3:0, а на финала пак биха победителя от другия полуфинал с 2:1 и спечелиха.

Та така си прекарах днес целия ден :) прибрах се вечерта точно 12 часа след като бях тръгнал сутринта : скапан, гладен, обаче доволен :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 09, 2004 9:15 am

Пълно куку. Кажи ся с кво играхте? Тва втория пререлийз на Даркстийл ли беше?
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Mon Feb 09, 2004 11:25 am

това беше 4-я и последен турнир от prerelease-a - преди него имаше 3 на поединично :)

ето и с какво играхме:

Иван обра зелените чудовища, имаше и немалко артефакти - примерно modular creatures. Имаше малко equipment (Viridian Longbow) и генерираше колосални количества мана за да си вкара дживотните максимално бързо :) Да не говорим за дзвера, който, когато атакува, ти дава counter на всеки атакуващ дзвер :)

Вики обра всички бели карти и всичкия equipment без Viridian LongBow-a, няколко пъти екипира Anuriok SteelShaper с Bonesplitter na 2-ри ход, което си беше на практика game-over за човека срещу нея. Имаше и червено за burn - най се открояваше един FireBall :)

Аз играх с предимно черно с малко синьо (имах 7 сини или изискващи синьо карти) и немалко артефакти: имах 4 голема (Dross Golem - affinity for Swamps, Pewter Golem - regenerate за 1В), FrogMite-ове, Myr Enforcer, да не забравяме за Джъджернаута и двете Wizard Replica :) за removal имах Тerror, Consume Spirit и 2 Wail of the Nim, които бяха абсолютното MVP на дека ми, заедно с DarkSteel Pendant :)

в Swiss-a аз игра последователно срещу 3 дека почти като моя :)
Първо играх срещу черно/червен с елементи на афинити, после срещу черно/син с елементи на афинити, а последно играх срещу червен с елементи на афинити :) Големите бяха навсякъде :) Мойта стратегия навсякъде беше една и съща - изкарвам много на брой creature-и, трепя по неговите, атакувам с летящите :) Малко повече от половината ми creature-ри летяха, което предизвика оплаквания от 2-ма от опонентите ми, след като им изкарах по 5 фъркащи и на двамата и регенериращ се голем по земята :) Wail of the Nim много помогна като трепеше техните и регенерираше моите :) Жалко че после на драфта не ми се падна нито една :( Във всичките игри имах много по-добра стартова позиция от другия и бързо му свалях живота, като игрите, които ми взеха почти винаги бяха на косъм - първия път ме биха с Consume Spirit за +бекрайност (върнах си го следващата игра аналогично, нямаше нужда, но беше гот), 2 пъти ме биха само благодарение на HeartSeeker-a, 1 път ме биха заради много тъпа грешка в игра, която печелех на следващия ход - забравих, че скапания червен голем от Миродин се помпа колкото си иска пъти за 2 мана и не го блокирах :(

на полуфинала след като Вики отвори първия бустър и се показа хубава бяла карта тя драфтваше предимно бяло, аз след нея взех черно и в общи линии играхме пак същото :) Срещу мен Whisper draft-ваше бяло с малко синьо, до него *Забравих му името* зелено + малко черно, Константин (Балрог) драфтваше червено-модулар артефакти, Иван драфтваше зелено с малко червено. Вики има щастието да отвори във 3-я си бустер готината котка, която ти позволява да си местиш equipment-a като instant :) aз, веднага след нея отворих Pristine Angel, който бях принуден на hatedraft-a, защото Whisper след мен draft-ваше бяло :) Whisper, да не вземе да остане по-назад отвори Sword Of Light and Shadow (и остана по-назад всъщност :)), а след него *Забравих му името* отвори Тринисфера, която никой преди мен не взе, а аз, поради липса на по-добра карта я гепих и нея :)
всъщност до 3-я бустър нямаше нито един свестен rare... За сметка на това след това се нагледахме :)

После ни сгазиха :)
Балрога ме затрупа с modular creatures, които аз възпирах успешно и контраатакувах, но той и двата пъти изтегли един creature, който за
sacrifice на артефакт слагаш counter върху него - така след като ме е оставил на 10 примерно си sacrifice-ваше повечето modular creatures за него и трупаше каунтъри, след това го sacrifice-ваше и него и слагаше 10 counter-a на този, който не блокирам... Аз в това време си теглех мана след мана...

2-рата игра правих мълиган, после пак теглих мана след мана, той пак си го изкара Онзи Гад TM и ме уби един ход преди аз да го убия :(

Вики и Иван паднаха и те с по 2:0, team spirit дет се вика :)

за награда ми останаха картите от драфта и картата на турнира :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Feb 09, 2004 5:45 pm

Картата на турнира е бозава :Р Но иначе хубаво, добре звучи. Модуларът явно ще е яко успешна механика, така като гледам...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Mon Feb 09, 2004 7:43 pm

Oho!Shield-a sucks otvsiakade!
Btw,thunder,vie li biaxte s bye:)))
Mislia.4e igraxte sre6tu nas poslednia kruk predi TOP4.
I ni bixte :twisted:
Mislia,4e dneska se vidiaxme pri Rijaviam sledobiad niakade.

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Mon Feb 09, 2004 7:47 pm

A,ma ti si me poznal,4ak sega se zagledax v post-a!
Btw,az niamax problemi s manata,az prosto niamax sled Reap and Sow-a:))))

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Feb 10, 2004 12:58 am

проблема на дългите постове - бързо ти писва да ги четеш :)

само едно още ме гложди - кой го измисли това име на вашия отбор? Заедно със "Сомбреро Брадърс" направо ни разбихте като ви чухме името :lol:

за непросветените - наш отбор се казваше "6*7", а този на Скай - "Веселите Магданозчета" (няма майтап :D)
Другите два отбора, с които играхме бяха "Damage on the stack" и "Last Word" - явно ни се редуваха по-сериозни с несериозни имена

и да, днес (т.е вече вчера) се видяхме при рижавия :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Feb 10, 2004 10:25 am

Сомбреро Брадърс имат искрените ми поздравления като едни от малкото хора с достатъчно добър вкус да оценят "Sheep in the big city". Не че ги знам кои са, де, ама името е оттам.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Tue Feb 10, 2004 7:06 pm

:lol:
Emi,vsi4ki biaxa edni takiva seriozni,DMGon the Stack,ta neka ima malko veselie v cialata rabota i taka se izliupixme.Taka sme igrali i predi i to dosta uspe6no!
A za imeto,emi az iskax da bude ne6to s MAGDANOZ4ETA,a mom4eto sre6tu,koeto ti igra,mu be6e veselo!

A kakve be6e,tova "6*7"? :D

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Feb 10, 2004 7:45 pm

Не трябва ли да е 6*9?
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
thunder
Forsaken
Posts: 3376
Joined: Wed Jan 21, 2004 2:18 pm
Location: София

Post by thunder » Tue Feb 10, 2004 11:14 pm

Вярно е, че бяхме единия от двата отбора със смесена полова принадлежност на играчите, също така е вярно, че Иван и Вики са гаджета, само че 6 и 9 заедно нямат нищо общо с това, което сме имали предвид, когато сме замисляли името :)

защо "6*7"? Ами 6*7=?

User avatar
Skywalker
Warmage
Posts: 1123
Joined: Tue Jan 20, 2004 10:42 am
Location: Sofia

Post by Skywalker » Wed Feb 11, 2004 2:40 pm

4uvstvam se mnogo tup,ne6to ne sxva6tam :oops:

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Wed Feb 11, 2004 3:11 pm

"Пътеводителят на галактическия стопаджия", Великият въпрос, 42= 6*7.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Tais
Jaghut Tyrant
Posts: 1815
Joined: Fri Jan 09, 2004 7:17 pm
Location: Някъде под светлината...

Post by Tais » Wed Feb 11, 2004 3:58 pm

Last edited by Tais on Mon Dec 13, 2004 9:47 pm, edited 1 time in total.
Tais - 80 lvl, human mage
Guild: Contaminated
Realm: Zenedar

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Wed Feb 11, 2004 7:35 pm

Ако не се лъжа, въпросът беше "Колко прави 6 по 9"... Какви са тия асоциации, дето ми ги приписваш, Тъндъре, а???
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests