Akira (dual audio)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 17, 2005 5:50 pm

Mkv-tata си искат повече ресурси и от .ogm ше знаеш. Върви си .mkv с Bsplayer-а без грешка тука ;). С яко направен енкодинг ако ще .хуи да пише накрая нема значение.

60% е при мене дръпнат, гледам някой само 200мб е изтеглил за са.
:ninja:

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Mon Oct 17, 2005 7:27 pm

Това аз ще да съм била. Направо като го гледам как се точи и ме заболява сърцето. :roll: Както съм споменала, живея в друг свят...
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Mon Oct 17, 2005 7:33 pm

Споко, аз и от двата съм с по 250МБ, но има добри хора, все ще сийдват :D.
Rolandе, пак ли ти спряха И-нета? :(
Last edited by Elayne on Mon Oct 17, 2005 10:39 pm, edited 1 time in total.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 17, 2005 10:33 pm

Не знам, сега като се прибрах, бях дискънектнат :( Но пак ги пуснах и двата торента (с Кики) да се сийдват...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Mon Oct 17, 2005 11:07 pm

след 2-3 часа ше го имам акирата да точат ;)
:ninja:

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Mon Oct 17, 2005 11:09 pm

Качи ми се веднага скоростта, след шест часа ще го имам, ама уж. През нощта машината трябва да се спира :/ и ъъъ... простете... :oops: този .ogm \OMG!\ формат с какво ъъъ... се отваря? :)
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Oct 17, 2005 11:13 pm

BS player, да речем.
Сигурно трябват и разни кодеци специални, знам ли, брат ми се занимава с тях на нашия комп. :D
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 17, 2005 11:22 pm

При мен БС-плейърът не ми позволява да му избирам аудиото, но медиа-плейър класик (от к-лайт кодека) си го върти перфектно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Oct 17, 2005 11:27 pm

Аз си направих нормални avi фалйове с японски звук само, за да си го гледам на ДВД плейъра филма, като дръпнах същата версия преди месеци...но при вторият файл се получи някакво разминаване м/у звука и картината леко, незнайно защо. Но ogg-a си е ОК.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Mon Oct 17, 2005 11:38 pm

Media Player Classic не го барвам и пари да ми пращат. Последните анимета, които седнах да гледам на него правеха невероятни проблеми.
Повечето неща се гледат безпроблемно на VLC Media Player от който съм бая доволен, да си призная.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Oct 17, 2005 11:50 pm

VLC-плейърът ми е с преебан звук на мен, не знам що :/

Иначе и моят МПКласик НИЩИЧКО не плейва без да забие... освен огм и мкв, които върти като пералня просто :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Tue Oct 18, 2005 12:26 pm

VLC и Media и player classic са ми най-добрите плейъри, като при VLC май не се налага да се инсталират разни специални кодеци за OGM и сие :) А освен това може да отваря и прецакани файлове, което си е голям плюс :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Oct 18, 2005 5:35 pm

Да, тва последното е вярно.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Rashugun
Merchant
Posts: 92
Joined: Mon Oct 17, 2011 1:21 pm

Post by Rashugun » Fri Feb 10, 2012 4:00 pm

Оная велика легендарност, дето всички я издигат в култ.

Доста пъти се опитвах да го изгледам целия филм, винаги го спирах някъде в началото, най-късно в средата. Но някой ден със сигурност ще го изгледам целия, та да може да си обосновавам отрицателността качествено.

Акира е олд-скуул аниме, и като по принцип нямам против сравнително олд-скуул аниметата, Акира е много олд скуул, а в тия анимета хората имат навика да са покъртително грозни, да кървят, да се деформират, издуват, да са в различни цветове и това без особен принос към сюжета. Който... Така де, не познавам, ама. Да. Но за времето, което гледах, не забелязах някакво смислие. Хората правеха някакви неща без много-много да схващаш защо така и защо не иначе. Персонажите бяха странни и почти невъзможни да ги гледам какво правят без да си казвам "what the hell"...

Та да, на няколко пъти фейлнах да открия дълбокия смисъл в Акира, като дори не го довърших нито веднъж. Някой ден трябва, определено.

П.С. последния пост е отпреди 7 години, йеа
Depending on your request, whether I will laugh or get angry, that will decide your lifespan, boy.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5252
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Fri Feb 10, 2012 4:31 pm

Rashugun
последния пост е отпреди 7 години
И няма нищо общо с Акира :lol: :lol: :lol: .

Сюжетът - бая сложен и многопластов е...ако му обърнеш истинско внимание (да на говорим за мангата, от която анимето е кратка извадка)...огромно количество герои, всеки със своята beck-story...терористи, delinquent-и, корумпирани политици, хора с трудно контролируеми psy способности, фашисти, религиозни екстремисти и пр. и пр.

За дизайна и анимациите - да страшно old school са (мен си ме кефят, защото имам голяма слабост по ретро арт)...ама то и самото аниме си е бая дърто.
Това трябва да се има в предвид при гледане.
Заглавието е бая ground breaking...но за времето си...малко не е справедливо да го мериш със съвременни аршини.

Ако вземеш и извадиш оригиналните идеи, както и да игнорираш овехтелите неща, ще видиш че Акира е фрашкано с толкова креативна енергия, колкото не може да откриеш в никое съвременно аниме.

Един технически въпрос.
С какво качество го гледаш? Подобно на The Castle of Cagliostro (и може би The Wings of Honneamise) - красотата на цветовите палитри и детайлите от beckground-а няма да си проличат освен ако не го гледаш на 1080p или поне 720p.
Това се филми предвидени за голям екран и разни дърти DivX-ки от VHS, лазерен диск или DVD може тотално да ти провалят впечатлението.
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests