Akira (dual audio)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Fri Feb 10, 2012 6:19 pm

За мен Акира си е визуален оргазъм - винаги ме е зашеметявал с визията си. Гледала съм го няколко пъти досега.

Артът е олдскуул, но това не ми е проблем - аз не понасям модерния конвейерен арт и търся някви по-неспецифични рисунъци поначало. Като оставим това, че е олдскуул, всичко останало е нарисувано на ръка, в страхотен детайл. Анимацията на движенията е убийствена - има една сцена с надбягване с мотори в началото, там може да се види добре за кво високо качество на анимацията иде реч. А визуалните изродщини към края вече отнасят зрителя.
Като оставим визията настрана, музиката също е страхотна - ОСТ си го въртим и къщи понякога.
Историята и персонажите не са някви убер гениални гениалности, но са съвсем задоволително развити и представени в рамките на филма - не съм чела мангата и не знам там как е. Сетингът ме кефи много с тая мрачна дистопия, където хомо хомини лупус ест.

Та тва са моите 5 цента по темата. Ние си го взехме на БД - страшно добре са го трансферирали. Червения цвят грее направо. Както каза алшу, това трябва да се гледа на достатъчно хубав рип.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests