Laputa - Castle in the Sky (dual audio)

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Laputa - Castle in the Sky (dual audio)

Post by Roland » Sun Oct 16, 2005 10:47 am

http://torrents.animes-bg.com/details.p ... 9bf52b5177

Image

Топикът е оупън и за дискусии де, но аз още не съм го гледал :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Killua
Ascendent
Posts: 3815
Joined: Sat Jun 11, 2005 10:10 pm
Location: София

Post by Killua » Sun Oct 16, 2005 11:23 am

Интересно е дали Миязаки е знаел какво означава Лапута на испански, или е просто съвпадение (замъкът се казва Лапута, въпреки че обикновено го пропускат това от заглавието по обясними причини;р)
А иначе анимето ми е едно от най-нелюбимите на студио Гибли (да не кажа най-нелюбимото... май двете с Кики са някъде там в дъното на класацията).. Не знам що така не ме впечатли, отдавна съм го гледала, но просто.. както и Howl's moving castle не ме грабна много, явно на Миязаки не му върви със замъци в заглавието :lol: . Но не искам да кажа, че не ми е харесало, напротив - качествено аниме си е, по-добро от толкова други, но не успя да ми влезе в списъка с любими анимета, в който попада почти всяко аниме на студиото :)
shadow dance nikoga ne luje

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Sun Oct 16, 2005 11:38 pm

One look at this pic. Enough for me. :twisted:
:ninja:

User avatar
Elayne
Elder God
Posts: 6266
Joined: Fri Jan 23, 2004 9:15 pm

Post by Elayne » Wed Nov 23, 2005 6:47 pm

Май и този път се съгласявам с Килуа. Анимето ме подразни. Героите са си в стандартното клише - невинна героиня (with the same old female character design; тази ужасно прилича на Наушика, само цветът на косата и плитките в добавка са разлика), готов на всичко главен герой, за да я защити, без внезапната му отдаденост да е кой знае колко оправдана. Имаме си и лош, които у мен лично провокира само досада.

Историята от друга страна има много потенциал, но е толкова окепавазена в представянето си, че ме боли главата :? само като си помисля.

В общи линии не ми хареса.

Половината филм го изгледах с japanese audio stream-а, с гадни английски титри, в които се изписваха и всички звуци - пуфтения, потропвания, поскръцвания и т.н. Оказа се също, че на японския звук липсва музиката, затова догледах филма с английския дублаж. На него поне музика не липсваше...


Едит: АлДим май беше разправял, че Future Boy Conan има общо като сюжет с този филм. Сега си свалям сериала, та смятам да го видя, защото историята си заслужава като такава, стига да й бяха отделили повече време и внимание.
I dont care if it hurts
I want to have control
I want a perfect body
I want a perfect soul
I want you to notice
When Im not around

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests