Final Fantasy VII: Advent Children - Мнения

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Aerith
E'lir
Posts: 193
Joined: Thu Oct 06, 2005 8:54 pm
Location: in her PROTOPLASM
Contact:

Post by Aerith » Thu Oct 06, 2005 10:09 pm

Не ме разбирайте погрешно, харесва си ми ОСТ-то, щом в нещо има пръст Uematsu, то моменталически ми става любимо, но все още като ги сравнявам с ОСТ-то на играта, ами ... второто ! :D

Syberian, ще ти ги пратя на пощата, ако искаш, или кажи къде ?

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Thu Oct 06, 2005 10:48 pm

На пощата, но не тази, която ми е в профила, понеже гМейл нещо ми прави проблеми с даунлоудването... syberian@silvernkey.net :)
И благодаря предварително :)
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

User avatar
Xellos
Moderator
Posts: 20295
Joined: Fri Apr 02, 2004 10:08 pm

Post by Xellos » Fri Oct 07, 2005 1:19 am

бе докопах си мидитата ама баш тва victory fanfare ми го няма. :(

http://www.ffshrine.org/ff7/ff7_midi.php
:ninja:

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Tue Oct 11, 2005 8:38 am

Въпрос: на някой дали му хрумна да види какво има след финалните надписи? Защото след End Credits има още една песен в саундтрака ;) или... просто затворихте плеъра? :D
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 01, 2005 9:54 am

Такаааа, айде ся и Рольо да се изкаже, след като НАЙ-сетне изгледа и той филма, нищо, че отдавна не е актуален и на никой вече не му пука :)

Значи, вие може би не сте играли FFVII, но сте гледали филма и смятате, че имате право на мнение? Не, нямате. Може пък да сте попрочели за историята на FFVII (евентуално дори от Хрониките, писани от същия тоя Рольо) и да смятате, че имате право на мнение. Не, сори, все така нямате.

Това, прочее, изобщо не е филм. Това е after-stage ОВА (за да цитирам Гъндамския жаргон) - допълнително второ "финалче" на играта, колкото да се изкефим НИЕ, игралите я, на още час и половина със старите герои. Не казвам, че който не е играл и превъртал FFVII няма да разбере филма, но убедено твърдя, че НИКОЙ, който не е преживял всички часове на играта заедно с Клауд и компания, не е способен истински да го почувства и оцени. Защото той е нещо много повече от екшънче и дори именно това, че самата му структура е като на ОВА, а не пълнометражен филм, допринася за "след кредитите на играта" усещането, което носи.

Що се отнася до Last Order, тя обяснява не филма, а играта, при това един ДОСТА късен момент от нея, и носи интересно инфо за игралите я.

Извод - и двете "ОВИ" - Advent Children и Last Order няма НИКАКЪВ смисъл да се гледат от хора, неиграли играта, освен ако не ги вълнуват само екшънът и анимацията. Независимо колко добре сте запознати със сюжета и героите, те просто не са за вас :)

Едит: Понеже стана мазало покрай тоя пост, искам да обясня, че той не е нито менторски, нито снизходителен, нито нападателен. Искрено вярвам, че филмът може да бъде и харесан, и разбран от хора, неиграли играта, но не и да бъде наистина възприет по начина, по който е замислян от създателите му. Той си е един голям фен-сървиз и това е в основата на поста ми, а не "нямате право на мнение", тази част си беше шегичка, ако и явно твърде груба, за да бъде усетена като такава.

За което се извинявам :)
Last edited by Roland on Tue Nov 01, 2005 4:14 pm, edited 2 times in total.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5767
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Nov 01, 2005 10:44 am

Е, мисля, че си се увлякъл малко с тия твърдения. Все пак след известно количество прочетени истории и теории за играта и двата филма могат да се гледат без проблеми с разбирането. Освен това се издават за широката публика - доколко сполучливо е това без обяснения е друг въпрос.

Не съвсем по темата: каква е всъщност разликата в структурата между OVA и пълнометражен филм? Аз поне ги смятам за една форма.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 01, 2005 11:07 am

Roland of Gilead wrote:Не казвам, че който не е играл и превъртал FFVII няма да разбере филма, но убедено твърдя, че НИКОЙ, който не е преживял всички часове на играта заедно с Клауд и компания, не е способен истински да го почувства и оцени.
Разликата? Нямам идея, като цяло говоря за усещането си от филма. Той не е продължение на играта, а довършителен щрих по нея. Не е самостоятелно произведение, а бонус към FFVII и аз именно това визирах в случая под ОВА. Затова дадох и пример с After Stage.

И не, не се издават за широката публика. Издават се за широката група фенове на FFVII. Истината е, че в Япония тя щеше да е национален спорт, ако имаше мулти, а другата истина е, че същата тази игра спечели популярността на PSOne в Америка и Европа. Да издадеш филм СПЕЦИАЛНО за феновете й е почти толкова лишено от рискове, колкото да издадеш филм САМО за фенове на футбола примерно...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Tue Nov 01, 2005 11:20 am

@Ghibli - ОВА-та обикновенно е по-кратка (но не задължително), а и съкращението е Original Video Animation / Original Animated Video и се използва за нещо, което излиза директно на видео или ДВД.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue Nov 01, 2005 4:14 pm

Понеже стана мазало покрай тоя пост, искам да обясня, че той не е нито менторски, нито снизходителен, нито нападателен. Искрено вярвам, че филмът може да бъде и харесан, и разбран от хора, неиграли играта, но не и да бъде наистина възприет по начина, по който е замислян от създателите му. Той си е един голям фен-сървиз и това е в основата на поста ми, а не "нямате право на мнение", тази част си беше шегичка, ако и явно твърде груба, за да бъде усетена като такава.

За което се извинявам :) А проблем вече няма ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 10:55 am

Final Fantasy: Last Order [KAA]

Много качествен рилийз, ако някой все пак го вълнува...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Nov 02, 2005 4:33 pm

добре де,аз като непросветена го гледах и фанах нещо тук там.сега ще гледам и ОВА-та да видим може да ми се доизясни.ама Рол не си прав че не трява го гледаме ако не сме играли,пак е впечатляващо:))(и тряваше поровя малко повече за инфо пък:P)
друг question имам аз-колко са всъшност ФФ???и имали някакъв ред в които да се играят/гледат???.и имали изобщо нещо общо пък щях онова другот ФФ филмче дето излезе малко по-отавдна.благодаря за търпението към непросветените о ваши фантазейшества...
Image

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Nov 02, 2005 5:57 pm

Ами игрите са 12 (десетата е две части), като последната още не е излязла. Първите са грозни аркадки, последните са визуални феерии. Твърди се, че всички са много story-driven :) С изключение на FFX и FFX-2 игрите нямат нищо общо една с друга (освен едни животинки, които ги имало във всички), в различни светове са и просто са под едно маркетингово заглавие, под което са и филмите.

FF The Spirits Within няма нищо общо с нито една от игрите, а FF Advent Children е развитие на историята от FF 7.
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 6:07 pm

Дам, да допълня и аз - игрите са 12 рпг-та, ако броим неизлязлата 12 и НЕ броим онлайн-рпг-то 11 (както каза Мор, 10 си има продължение, зовящо се 10-2). Отделно има няколко ролеви стратегии и други такива подобни.

Филмите са само 2 - Spirits Within, който е красив и тъп и няма нищо от ФФ-духа (дори, за бога, се развива на Земята :roll: ) и Адвент Чилдрън, който добавя малко щрихи към ФФ7. Отделно има няколко ови - Legend of the Crystals, която даже май имам (в 4 части е), но не съм гледал, Last Order, която НИЩО не обяснява, що се отнася до филма, но е интересно инфо за игралите играта, както и сигурно още нещо, за което не знам. И последно, има един сериал - FF Unlimited, за който до момента добра дума не съм чул и не възнамерявам да го гледам.

От всички тия безбройни заглавия всички са в различен свят, с различни герои и нямащи нищо общо, освен името и част от създателите си, както и няколко намигащи елементи като ездитното... ъъ... пиле... Чокобо, някои от магиите, като Левиатан, Шива и Ифрит примерно, и други такива фонови дреболии.
Изключенията от това правило са 4:

Advent Children - продължение на FF VII.
Last Order - пак така.
FF XII - ще се развива в света на FF Tactics (стратегийка от близкото минало)
FF X-2 - споменатото вече многократно ЕДИНСТВЕНО реално самостоятелно и пълноценно продължение във FF-историята (доколкото Адвентът е добавка, а не реално продължение). В случая - на FF X.

Бтв, игрите стават стори-дривън чак към 5-та част. Преди това са си просто култови и основополагащи пионери за жанра на японското РПГ, което, както всеки, сблъсквал се с него, ще потвърди, няма нищичко общо със западното ;)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Syberian
Misting
Posts: 338
Joined: Mon Sep 19, 2005 9:47 pm
Location: Logos Naki World
Contact:

Post by Syberian » Wed Nov 02, 2005 9:11 pm

Аз искам да изразя мнение, че The Spirits Within изобщо не е тъп, пък! =) Също, не е вярно че няма общо с игрите - има доста общо със Седмицата (не като действие, а като идея). Който не го вижда това - too bad. :evil:
You tell me love - tell me where the stars sleep
Tell me why your eyes weep, I really want to know

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Nov 02, 2005 9:23 pm

Отхвърля се :twisted: Нищичко общо няма със седмицата дори като идея, никакво ФФ чувство няма в него.
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests