ИСФ ще продължи?

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Tue Mar 16, 2004 5:43 pm

И за мен "Огледален танц" е най-добрата от поредицата за Майлс, може би защото е по-дарк и не толкова весела ... :) И не е само тоя бездарник Майлс главния участник. Но е задължително да се прочетат всички преди нея за да се схване за какво иде реч. Другата която ме изкефи беше "Границите на безкрая" ... :)
В този ред на мисли наскоро попрочетох "Проклятието на Шалион" ... мдаа какво да се прави поотрасналия Майлс в Средновековието, бля.
"Оковния пръстен" поне беше нещо различно а не като това ... :)

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Tue Mar 16, 2004 6:06 pm

Хванете еретика и бързо ми подайте катрана и перата! :P
Тц, тц - да говориш така срещу Майлс и едновременно с това да си фен на поредицата за същият този Майлс...Странно, а?
И аз лично, някакси не забелязах "поотрасналият Майлс" в "Проклятието на Шалион" but maybe that's just me. :)
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Wed Mar 17, 2004 8:42 am

Виж сега не, че не харесвам книгите. Напротив Майлс ми е забавен, но ужасно дразнещ. Просто след 10-тата книга едно и също бая писва. Затова "Огледален танц" е малко като свеж полъх в цялата поредица, Марк е доста по не дразнещ персонаж от Майлс. Адмирирам идеята да се проследи емоционалното, умствено и социално израстване на Майлс, но в толкова много книги, айде нямаше нужда, позаприлича на WoT ... :)
А колкото до "проклятието на шалион" - ми Казарил е умен, храбър, всеотдаен, честен, стадащ от недъзи и по своему глупав ... същински поостарял Майлс ... :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed Mar 17, 2004 11:20 am

Не, Майлс и 30 книги ще са му малко, а баш сравнението с Колелото е малце неуместно, гивън, че при Бюджолд поне засега празно имаше само в "Цивилна кампания" и тя пак си кърти мивки отвсякъде :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Sat Mar 20, 2004 10:18 am

Рол, все пак не мога да се съглася с мнението ти, че Цивилна кампания е слаба.

Колкото до мнението на Миткохр, да се каже, че Майлс е един и същ във всички книги, означава, че докато е чел не е обърнал внимание на героите, Майлс е сред малкото герои, които се развиват. Бюджолд можеше много лесно да продължи да пише за кап. Нейсмит, вместо да направи Майлс непригоден за военна служба.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sat Mar 20, 2004 10:31 am

Не си ме разбрала, Алекс, за мен Цивилна Кампания е от най-добрите, просто трябва да признаеш, че е своеобразен пълнеж между останалите книги. Което не й пречи да кърти мивки естествено :)
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11240
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sat Mar 20, 2004 11:00 am

Ух, метнете ми някак една Сетаганда бе!!!! Искам:( Ма няма:( Що тука никой ги няма тия, а? Що?
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

klamer
Commoner
Posts: 25
Joined: Sun Feb 29, 2004 10:27 pm

Post by klamer » Sun Mar 21, 2004 7:59 pm

Аз лични мисля че Огледален танц е една от най-добрите книги в поредицата.
А совен това не мисля че поредицата е еднообразна има книги които са доста различни - "Етан от айтос".
klamer aka kilo_lamer

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6926
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sun Mar 21, 2004 11:38 pm

от Атос искаш да кажеш, райт, шот Айтос град в България
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Mon Mar 22, 2004 11:38 am

Alexis Виж какво съм писал ... :)
Адмирирам идеята да се проследи емоционалното, умствено и социално израстване на Майлс, но в толкова много книги, айде нямаше нужда, позаприлича на WoT ...
Къде видя да казвам, че Майлс не се развива - напротив за мен това е най-големия плюс на поредицата. Но просто много станаха книжките, прекалено много.

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu May 13, 2004 10:54 am

Аз лично смятам, че цялата Майлс-поредица, ако не е свършила, ще свърши в най-скоро време, и силно се надявам да е така. Позволете ми, преди да сте се хванали за ножове, саби, мечове, катани, ръжени, саи, катран и пера и пр. хладни, студени и други оръжия, да обясня.
Аз СЪМ фен на Майлс (фен съм, наистина, НЕ МА БИЙ БЕ) и като такъв предпочитам да запомня поредицата с добро и да си я препрочитам с кеф. Съгласете се, че тя, в общи линии, стигна до някакъв логичен завършек - до кулминация поне. Оттук нататък има много малко пътища да се развива, без да се изроди в някакво Колело на Ворбар Султана или някаква подобна... таковата. Майлс вече се ожени, сдоби се с деца, стана капитан, приключи (по собствено желание - малко като вица за котката, ядяща горчица, но все пак) с Дендарии, има си доживотна работа. Оттук нагоре - само императорския трон. Но съгласете се, че АКО стане, това ще е гавра с поредицата като цяло и с всичките й фенове в частност.
Аз пръв ще призная, че не съм надарен с писателски талант, но не виждам как би могла да продължи поредицата, без да се разводни като пенсионерски таратор.
Както и да е, поживем - увидим, както казват индийците, когато говорят на суахили.[/url]

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5265
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Post by Matrim » Thu May 13, 2004 11:10 am

Едно елементарно решение на този проблем би било да се пише за друг герой. Може и малко прикуълчета още да се добавят, аз например много ще се израдвам на още книги за майката на Майлс. В света на Бюджолд има още много хляб, аз съм твърдо за още книги от поредицата.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6265
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Thu May 13, 2004 12:09 pm

И аз искам книги за Корделия, тя ме радва дори повече от Майлс, затова и съм препрочел "Бараяр" около 1500 пъти.:P
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

Dilvish the Damned
Paragon
Posts: 642
Joined: Tue May 11, 2004 10:39 am

Post by Dilvish the Damned » Thu May 13, 2004 12:15 pm

Може и предистории, но ще е по-трудно, отколкото до сега. Не знам доколко знаете, но книгите въобще не са писани в хронологичен ред, а в някаква пълна мешавица.
А що се отнася до следващите, ами, може и да са за малките Воркосиганчета - току-виж след време четем за флотски адмирал Арал-Александър или може би флотски адмирал Корделия-Натали :-)

User avatar
mitkohr
E'lir
Posts: 195
Joined: Tue Jan 20, 2004 1:36 pm

Post by mitkohr » Thu May 13, 2004 2:45 pm

Dilvish the Damned wrote:......А що се отнася до следващите, ами, може и да са за малките Воркосиганчета - току-виж след време четем за флотски адмирал Арал-Александър или може би флотски адмирал Корделия-Натали :-)
Ето това имах предвид ... пълна мешавица, бля .... :(

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 21 guests