Anime has gone too far >:(

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 10, 2005 4:10 pm

Напротив, в анимето ВСИЧКО се връзва.
И освен това, Амос, друже, гледал съм ВСИЧКИ LT & MM, пускани по Картуна, което практикли значи абс всичко, правено въобще по темата. За да не заревеш, гледал съм и по други места (Часът на Уорнър навремето, мисля, че и по Fox Kids даваха + маса пиратски касети и записи от разни други места), това, че не си купувам оригинални DVD-та, не виждам как ти дава право да мобясняваш колко АЗ съм гледал, не мислиш ли? Най-малкото не ми е ясно откъде ще знаеш.

Том и Джери Хлапаци беше БОКЛУК без никъв хумор в него, а съвременният *американски* хумор не става за Бъгс, щото вече има Зла Цензура®. Така че така или иначе Бъгс би си умрял в медиокрити, което и без друго става, доколкото не знам да има нови епизоди.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Tue May 10, 2005 4:35 pm

Роланд, друже, всички LT & MM пускани по Картууна, далеч не са ВСИЧКИ LT & MM, които общо са над 1000 (да, точно така, хиляда!). Колко черно-бели LT & MM си гледал, например? Сигурен съм, че си хванал десетки скучновати (по мое мнение!) филмчета с Роуд Рънър, Койота, Силвестър, Туити и Спиди Гонзалес от края на 50-те и началото на 60-те години. Само че Златната ера е през 30-те и 40-те. Да си чувал за Боско, Бъди, Снифълс, Фокси? Не си? А уж си гледал всички филмчета... :P
Историята на филмчетата на Уорнър е много интересна - сред тях има сума ти цензурирани, забранени за показ поради "политическа некоректност", несправедливо пренебрегвани само защото са черно-бели.

P.S. Доколкото пък аз знам, все още се правят класически епизоди, паралелно с простотии като Baby Looney Tunes.
:shark:
Feel the summer!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 10, 2005 8:04 pm

Amos Trask wrote:Роланд, друже, всички LT & MM пускани по Картууна, далеч не са ВСИЧКИ LT & MM, които общо са над 1000 (да, точно така, хиляда!). Колко черно-бели LT & MM си гледал, например? Сигурен съм, че си хванал десетки скучновати (по мое мнение!) филмчета с Роуд Рънър, Койота, Силвестър, Туити и Спиди Гонзалес от края на 50-те и началото на 60-те години. Само че Златната ера е през 30-те и 40-те. Да си чувал за Боско, Бъди, Снифълс, Фокси? Не си? А уж си гледал всички филмчета... :P
Мисля, че след като за втори път знаеш по-добре от мен какво съм гледал, няма много пойнт да продължавам да споря. Жив и здрав...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Ro#|#
Adept
Posts: 213
Joined: Mon Feb 21, 2005 1:53 pm
Location: Where Angels Dwell

Post by Ro#|# » Tue May 10, 2005 8:13 pm

На мен лично новите аниме (е не съм убеден дали са аниме, много от вас са по-навътре в жанра) варианти ми харесват повече. Но разбирам Amos и емоционалната му привързаност към оригинала.

По подобни причини бях възмутен от филма Tomb Raider. Не можах да приема, че жена от плът и кръв ще играе любимата ми Лара :oops:
Windhammer 2012 http://www.arborell.com/windhammer_prize.html
Гласувайте за българското... защото си заслужава!
http://www.arborell.com/datingawitch.pdf
http://www.arborell.com/hwarangandkumiho.pdf

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Wed May 11, 2005 12:03 am

Емоционална привързаност е точно казано. Да, на някои им пука...
:shark:
Feel the summer!

User avatar
neEd'Le
Sorcerer
Posts: 438
Joined: Wed Oct 06, 2004 11:57 pm
Location: пуофдиф

Post by neEd'Le » Wed May 11, 2005 12:53 am

join the yello...ahem,the dark side,amos.
feel the powah :lol:
И излитам в студения мрак,където порядъчни хора не летят.Тук има само дяволи и вещици, яхнали метли, и един Витя Суворов с неговия парашут.

User avatar
Drizzt Do`Urden
Jaghut Tyrant
Posts: 1829
Joined: Thu Jan 15, 2004 1:33 pm

Post by Drizzt Do`Urden » Thu May 12, 2005 8:34 pm

Ся, Amos, като има толкова много вече направени филмчета, значи можеш да ги гледаш достатъчно дълго без да ги научиш наизуст :Р
Така де, който иска да преправя старите анимационни герои, само да не ми пипат Дисни :Р
-You Said it yourself, Kain.. There Are only two sides to a coin..
-Apparently so. But suppose you throw a coin enough times... But suppose one day, it lands on its edge..

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri May 13, 2005 12:40 am

Нещо не те разбрах. :shock:
:shark:
Feel the summer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 13, 2005 10:47 am

Абе не виждам Амос защо е нарочил анимето за главен виновник в цялата работа, а не, примерно, очевидните виновници в случая - малоумните изпълнителните директори, продуценти и тям подобни в Warner, които явно са решили съвсем да съсипят Looney Tunes със разни полу свестни (като Tiny Toons и Animaniaks) през ставащи (Baby Looney Tunes и Pinky and the Brain) до откровено малоумни (обсъжданата в темата Loonatics) рейнкарнации на Bugs и компания, вместо да се финансират заснемането на нови серии в класическия формат. Единственето хубаво нещо от тея (лично според мен) е онова дето Бабата със менажерията си се се прави на дедектив.

Колкото до настоящето интелектуално говно (ще ме извините за израза) дори наличието на някаква версия на иначе симпатичната (ми) Лола Бъни не оправдава гледането му (дори и да имах телевизор, anyway).

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri May 13, 2005 12:27 pm

Абе не виждам що реши, че съм "нарочил анимето за виновник в цялата работа". :?: (Рол: Let's check the title, shall we? "Anime has gone too far >: (", was it not?) Анимето си е аниме, няма нищо общо с този тип анимация и не би трябвало да има. Точно това ми беше мисълта - че Уорнър се подиграват с историята си по този начин.
Иначе Tiny Toons, Animaniacs, Pinky and The Brain са си съвсем отделни, оригинални сериали и то доста успешни според мен, особено първите два. Baby LT са друга работа, стана вече дума за тях. Silvester & Tweety Misteries също не беше лошо сериалче, имаше го духа на оригиналните филмчета. А оригинални серии в класическия формат още се "финансират". :) Има доста такива, макар че специално по моя, френския Картун, нещо не щат да ги пускат. :(
Последният ти абзац е странен, но определено правилен. :D
:shark:
Feel the summer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 13, 2005 12:44 pm

Къде ги тея нови серии на това? Последното ново нещо беше няква полу анимационна- полу игрална измишлотина с мадамата от Дaрма и Грег.

Roland, специално за теб - съгласен съм че самото Tom & Jerry Kids (T&JK) беше чиста проба шитня, но 1) на фона на останалите продукции на HB от типа Kids (Scooby Doo Kids, Flinstone Kids, etc) трябва да отбележеш че беше малко по интересно. 2) ако не ме лъже паметта м/у T&JK шитните имаше готини серии със Друпи и някаква откачена катерица.

Впрочем точно пък Том и Джери не ми е от любимите анимации, бих гледал Ну Пагади или Пикси Дикси и мистър Джинкс вместо тях, ако ги въртяха. Или The Pink Panther! (Лелеее, колко се бях изкефил като ги завъртяха по Боомеранг или квото беше там преди време ...) За съжаления, много от класическите анимации вече не се въртят. Освен по разни български кабеларки. Българските кабеларки рулз!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Fri May 13, 2005 12:53 pm

Друпи да, аз говоря за самите Том и Джери Кидс. А за другото - въпрос на вкус. За мен Том и Джери от класическия и последвалия го период са абсолютният и недостижим връх в детската анимация въобще. След това и те като всичко друго деградираха.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri May 13, 2005 12:55 pm

Има ги новите серии, тва че не си ги гледал не значи, че не съществуват. Онова с Джена Елфман (Дарма) си е игрален филм и то нелош, на мене примерно ми хареса.
Българските кабеларки рулз? Take your pills! :P
:shark:
Feel the summer!

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri May 13, 2005 1:02 pm

Да, докторе, хапчета си ги взимам, точно както ми предписахте, на всеки 4 часа по едно зелено, на всеки 6 от синичките, на 12 от оранжевите ...

Не съм коментирал качествата на филма, не съм го гледал. Сега като се замисля те уж рекламираха преди години някакви уж нови серии, ама един Великия Властелин сигурно си знае кой и кога ги е правил.

User avatar
Amos Trask
Aes Sedai
Posts: 1606
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:41 am

Post by Amos Trask » Fri May 13, 2005 1:03 pm

Той и онези, които бдят. :D
:shark:
Feel the summer!

Who is online

Users browsing this forum: Majestic-12 [Bot] and 1 guest