The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 27, 2010 5:41 pm

Gunslinger wrote:
passer-by wrote:Иначе след него Brand New Day и нататък са доста стабилни истории с кадърни сценаристи и художници в общия случай. Обаче Уан мор дей ме докара до почти физически гърчове.
Освен може би епизодът, в който доктор Стрейндж обяснява на Питър, че всеки си отива като му дойде времето и че той трябва да е до леля си в последните й мигове и да приеме смъртта й. Най-кадърно и смислено написаният епизод от четирите и единственият писан от - изненада! - Питър Дейвид. Не го казвам защото човекът ми е любимият комикс автор, а защото наистина това беше най-приемливият епизод в сториарка.
Que?Къв Peter David те гони.Той не е писал нищо от Оne More Day.
Уан Мор Дей е кросоувър на трите тогавашни поредици на Спайдърман. Една от тях е писаната от Питър Дейвид Френдли Нейбърхуд Спайдърман и последният й 24-и епизод е част от сториарка УМД.

Описанието на епизода с доктор Стрейндж не те ли ориентира? Или не си го чел?
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Apr 27, 2010 5:44 pm

passer-by wrote:
Gunslinger wrote:
passer-by wrote:Иначе след него Brand New Day и нататък са доста стабилни истории с кадърни сценаристи и художници в общия случай. Обаче Уан мор дей ме докара до почти физически гърчове.
Освен може би епизодът, в който доктор Стрейндж обяснява на Питър, че всеки си отива като му дойде времето и че той трябва да е до леля си в последните й мигове и да приеме смъртта й. Най-кадърно и смислено написаният епизод от четирите и единственият писан от - изненада! - Питър Дейвид. Не го казвам защото човекът ми е любимият комикс автор, а защото наистина това беше най-приемливият епизод в сториарка.
Que?Къв Peter David те гони.Той не е писал нищо от Оne More Day.
Уан Мор Дей е кросоувър на трите тогавашни поредици на Спайдърман. Една от тях е писаната от Питър Дейвид Френдли Нейбърхуд Спайдърман и последният й 24-и епизод е част от сториарка УМД.

Описанието на епизода с доктор Стрейндж не те ли ориентира? Или не си го чел?
Пич, всичките 4 части на One More Day са писани от JMS и Quesada.Или не си ги чел?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 27, 2010 6:05 pm

Чел съм четирите части в хардкавър. Понеже Дейвид поначало пишеше ФНС мислех, че и 24-и епизод е негов, ама сега видях, че Кесада е взел и него.

Е, по-добре така. Макар че това наистина беше най-смислената част от историята - остави леля си да умре ако й е време и приеми, че никой не е вечен.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun May 09, 2010 5:50 pm

Аз междувременно изчетох всичко, което JMS e писал в Amazing Spider-Man.Oпределено не ми хареса особено.Супер много нови и безинтересни злодей, след историята с спайдер-тотемите всичко станах някво супер рандом и както повечето мейнстрийм комикси, които JMS пише свършва супер никъде.
Spoiler: show
Image
Сега обаче почнах да чета Suicide Squad vol.1 на John Ostrander.Много добър шпионски комикс на DC, където злодеи са принудени да изпълнявай мисии за правителството.Deadshot e eбахти добре изградения персонаж.Благодарение на Deadshot комикса на Gage навремето бях почнал да чета всякви комикси на DC.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue May 11, 2010 8:58 am

Понаваксвам с Марвел нещица от моята си библиотека. Минах House of M: The incredible Hulk и хич не съм впечатлен. Силно се надявам Питър Дейвид да е не е смятан за толкова добър заради подобни лимитед серии. В общи линии напомних си защо Планет Хълк е единственото друго заглавие с Хълк, което притежавам...

Иначе чета двете ТПБ-та на Civil War: Front Line, навремето като четох Civil War ги скипнах. Еми пълни са с много самоцелен патос и изнасилена драма и някак си така и не можах да фийлна особено много за безмислеността на конфликта, за жертвите му и т.н. Довършвам ги на автоматик и после ще прочета Civill War: X-mEn Universe и повече едва ли някъде ще се занимавам с тоя ивент....

Като съм при майка ми си попочитвам Powers, който за разлика от горните две просто разбива. На 6то ТПБ съм и дотук сюжетите са толкова яки, че нямам думи. Бендис ат хис бест:) Ще пиша повече като ги довърша.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Tue May 11, 2010 9:26 am

Питър Дейвид е мега добър в Спайди и в своя си Х-фактор. И двете са некви порядъци по-качествени от Хълка.

Иначе нещо и на мен ми се дочете пак Марвел, може да наваксам с Х-мените като се прибера в Блумингтън. А тук имам Спайди...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue May 11, 2010 10:59 pm

Питър Дейвид е адски добър, особено ако не пише по принуда в кросоувъри или ивенти (както е в House of M: Hulk).
Всъщност двамата ми любими комикс автори са Питър Дейвид (3 заглавия в личния ми Топ 10) и Гарт Енис (2 заглавия).

От Питър Дейвид препоръчвам с две ръце Fallen Angel, Captain Marvel v.3 & 4 и X-Factor v.3 (т.е. настоящата версия) - в този ред. Също и неговия период в Incredible Hulk, особено мини-сериите Hulk: Future Imperfect и Hulk: The End.

От Гарт Енис - основно The Pro и The Boys. Също Preacher и неговите епизоди на Punisher (както в MAX линията, така и в Marvel Knights), особено мини-серията Punisher: The End.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 12, 2010 1:04 am

Ицо, аз все пак не е като да не съм чел комикси все пак :lol: Preacher съм го чел целия преди около 3 години например. The Boys също така но до 3тото ТПБ. На Питър дейвид бих тествал само Fallen Angel, но по-натам

Мерси за препоръките все пак. :wink:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed May 12, 2010 1:30 am

Те не са само за теб, просто използвах повода да рекламирам любими поредици. :mrgreen:

А Питър Дейвид каквото и да подхване, с малки изключения го прави адски добре, та не се ограничавай при неговите неща.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 12, 2010 9:17 am

X-Factor е една от най-яките Марвелски серии изобщо. С нема такъв хумор просто.
Strong Guy: "Hey, Layla. That's a thick book you're reading. Harry Potter?"
Layla: "Atlas Shrugged."
Strong Guy: "Yeah, there's a conversation killer. Is there anything that kid does that's normal, Jamie?"
Madrox: "I saw her eating cheerios and milk the other day for breakfast. Pretty normal."
Strong Guy: "That wasn't milk. That was yogurt mixed with evian water."
Madrox: "Oh, okay. Then, I guess not, no."
Madrox Dupe: “Good heavens, young lady. You look so serious. Like you have the weight of the world on your shoulders.”
Layla: “I do.”
Madrox Dupe: “How do you deal with that?”
Layla: “I shrug.”
Madrox: “Actually, it’s been in my experience that the bad guys are too insufferably pleased with themselves to lie. It’s the good guys you have to watch out for.”
Rictor: “Is this about you and a dupe doin’ the horizontal mambo with both Monet and Terry?”
Madrox: “Oh. And, uh...how did you..?”
Rictor: “I’m Rictor. I know stuff.”
Madrox Dupe: “I, my friend, am the world’s greatest detective.”
Madrox: “I thought that was Batman.”
Madrox Dupe: “Nope. Me. For starters, I don’t get off on having some kid in green shorts following me around. What’s up with that?”
Madrox: “Couldn’t say.”
Val Cooper: “You need to do something for me, Madrox.”
Madrox: “Does it involve saving a cheerleader?”
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6947
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Wed May 12, 2010 11:27 am

В понеделник на 82 годишна възраст е починал Frank Frazetta.
Феновете на Конан и на фентъзи арта, знаят за кого става дума.
RIP.
Spoiler: show
Image
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 12, 2010 11:57 am

Жалко, но е бил на годинки. Кориците му на Дарк Хорс Конан-а размазват много сериозно.

Аз дочетох Civil War: Front Line (две ТПб-та, общо 11 броя). Въпреки популисткия патос и прекомерната си дължина двата основни стори арка - Embedded (за двама журналисти, разследващи истинските причини за войната) и The Accused (за единствения оцелял от инцидента в Стамфорд - Speedball) - свършиха много, много яко. Накрая даже имаше лек рипоф на Уочмен с Тони Старк, който е умишлено е поинсценирал това-онова, за да обедини героите от двете страни. Въпреки всичко можеше да е 6 или дори 5 броя, а не 11 баси. Но трябва да се цоцат малоумните и това е, ако тези две ТПБ-та не бяха случайно в един пакет комикси, които си купих наведнъж едва ли бих ги боднал отделно.

Като цяло от ивентите на Марвел, които съм пропуснал последните две години мисля да се огранича само още с World War Hulk и то с основното ТПБ, Secret Invasion не ме влече, а Dark Reign/Siege просто не ми се коментира колко е олигофренско.

Довърпих също и 6то TPB на Powers. Еми жестоко е, тази поредица да имаше малко по-достъпен (не казвам добър) арт щеше да е абсолютният връх. Историите винаги започват като кримки и свършват по е баси омфг хакс начините....Освен това Бендис-версията на Justice League с обратния Робин, склерозиралия одъртял Супермен и т.н. просто мачкаше. Освен това винаги има някакви детайли в стори-арковете, които просто ме размазват - например мини 6-страничен комикс, направен от Бендис в 60-тарски стил, който е ужасно забавен.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 12, 2010 4:03 pm

За мен единственото, което наистина си струва от Civil War, е историята на Спайди, щото вместо да направят пойнтлес мини-серия, както с Х-мените примерни, те просто си цъкат броевете от съответните поредици и виждаш как му влияят на него събитията от ивента, вместо просто да си измислят някаква миниисторийка, колкото да го вържат. Специално един брой имаше (не от Amazing, а от другите две, ма не помня коя), където тормозеха Мери Джейн да го предаде. Зверски яко развито беше, и много красиво нарисувано. Тва беше може би най-разкошната Марвел двойка, която съм срещал, деба ;_; Как можаха да ги рибуутнат!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Wed May 12, 2010 5:15 pm

Мен най ме кефят битките между Кап и Айрън Мен, има доста здрави тупалки и е мн яко нарисувано и кефещо да им гледаш размазаните един от друг физиономии. Иначе като цяло не може да стъпи на малкия пръст на Къщата на М.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Wed May 12, 2010 6:15 pm

Аз се ентусиазирах да си ъпдейтна Спайди-познанията и захванах първия Brand New Day. Изкарах го до средата, т.е. първата история. Много приятна, без да е нещо гениално. В общи линии "villain of the month", въпреки че сигурно ще се появи по-нататък пак. Ще карам нататък.


Оф-топик: Ицо, уби ми желанието да гледам The Wire с тoя подпис :lol:
And you can't dance with a devil on your back...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest