The Comics Topic

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun Mar 07, 2010 2:05 am

Гениално!
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Sun Mar 07, 2010 6:30 pm

http://www.bleedingcool.com/2010/03/07/ ... f-of-2010/

Днеска комиксите в Амазон са рядко евтини.
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Mar 07, 2010 9:58 pm

Интересно.

Ако не е грешка (неволна или нарочна, както коментират в линка) и се задържи положението още няколко дни, може да си взема някои неща, че бая хардкавъри (и дори омнибуси :shock: ) са на 15 долара или по-малко. Сега нямам пари, така че и да поръчам, ще задържат поръчката докато си заредя картата.

Благодаря, че сигнализира. :)


Макар че е твърде вероятно да е просто грешка и да разпратят и-мейли за анулиране на поръчките. Ама нищо не коства да се пробва. :mrgreen:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Sun Mar 07, 2010 11:03 pm

Мда, грешка е, и бива коригирана.
http://www.bleedingcool.com/forums/show ... eing-Fixed

Ама като гледам коментарите, доста хора са се шмугнали в пролуката и поне част от тях май ще си получат поръчките. :mrgreen:

ДОБАВЕНО: В CBR forums върви интересно обсъждане по въпроса, за който се вълнува.

http://forums.comicbookresources.com/sh ... p?t=311828

ДОБАВЕНО 2: Е, поръчах си от Амазон пет заглавия на приордър за по 15 долара парчето (при корична цена 35-40) и тях вече са длъжни да ми ги пратят на тази цена максимум. При това излизат в различни месеци, та бюджетът ми ще се натовари минимално. :D


ДОБАВЕНО 3: Обърнете внимание кои са бестселърите на Амазон в категория Книги в момента. :mrgreen:

http://www.amazon.com/gp/bestsellers/books/ref=sv_b_3

Всички комикси (все омнибуси и други луксозни издания, както виждате) допреди малко бяха на по 15 долара.

Мисля, че тази класация няма да остане дълго в този вид.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 09, 2010 5:02 am

И както се оказва, положението е било осрано не от Амазон, а от дистрибутора им Дайъмънд - затова и не са били засегнати комикси на ДиСи, които очевидно се разпространяват другояче.

Обяснение в едно изречение:
http://forums.comicbookresources.com/sh ... tcount=205

User avatar
Gunslinger
Warmage
Posts: 1201
Joined: Sat Nov 06, 2004 6:24 pm
Location: Midworld in the Middle

Post by Gunslinger » Tue Mar 09, 2010 11:34 am

A поръчките важат ли ти вкрайна сметка?
http://blogofidiots.wordpress.com/
http://tvseriesbg.com/
There they stood, ranged along the hillsides, metTo view the last of me, a living frame For one more picture! In a sheet of flame
I saw them and I knew them all. And yet Dauntless the slug-horn to my lips I set, And blew. 'Childe Roland to the Dark Tower came.'
X-Men Deadly Genesis е Decimation Tie In

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 09, 2010 2:59 pm

Gunslinger wrote:A поръчките важат ли ти вкрайна сметка?
Виж темата от CBR, която линкнах по-горе, хем и ти си регнат там. :wink:

В нея вече има отзиви, че на някои хора някои неща са започнали да пристигат или са на път, включително омнибуси.
Интересният момент е, че Амазон намалява поръчките на по една бройка от всяко заглавие - понеже някои хора са поръчвали омнибуси на едро (даже в темата има линк към един пич, който си обявява омнибус на Ф4 в ибей предварително, щото си го чакал на 28 март и май даже споменава за много бройки :lol: ). Така че не е чисто българска реакцията "айде на евтиното и да го препродадем скъпо после".

Логиката на Амазон очевидно е, че който си е поръчал по една бройка от заглавие явно го прави за себе си и му признават поръчката за по 15 долара на парче. А даже наглеците си получават по една бройка от всичко.

В това отношение браво на Амазон. Дайъмънд им го туриха квадратен, но като гледам излизат достойно от положението.

А за моите е рано да се каже, защото са на приордър и тепърва ще излизат в следващите месеци. Видях, че в сайта цените им са сменени към старите по-високи, но в моята поръчка ми е призната ниската цена - нормално, поръчката е пусната и си има фактура към нея с определена дата. Готиното е, че Амазон ми гарантира, че ако цената на приордърите падне още след като съм пуснал поръчката до момента на излизане на самото заглавие, ще важи най-ниската цена. Това на теория, де, едва ли тия неща, които поръчах ще слязат под 15 долара.

А взех само приордъри, защото нямах свободни пари (получих на следващия ден................). И сумите ще ми се отчисляват, когато тръгнат заглавията, демек има време. :D
I only placed pre-orders, because I have no spare money at the moment.

Amazing Spider-Man Ultimate Collection vol. 3 and 4
Exiles Ultimate Collection vol. 4 and 5
Ultimate Spider-Man vol. 11 HC


All priced at $14.99 and arriving in different months, so my budget will barely feel it.

And with Amazon Pre-Order Price Guarantee, they have the obligation to send me these books at this price maximum.

Life is good. :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 09, 2010 5:30 pm

Сега пак погледнах темата в CBR. По-късните поръчки за луксозни издания по 15 долара масово са гризнали дървото - Амазон е разпратил имейли за анулиране.

Та който пръв се е вредил явно. :P То бездруго няма някакви безчетни количества омнибуси и прочие хардкавъри на склад.

За приордърите обаче не би трябвало да важи, поради ценовата им гаранция за поръчани неизлезли заглавия. 8-)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 09, 2010 6:20 pm

http://forums.comicbookresources.com/sh ... p?t=312176

:drool: :drool: :drool:

Не се подвеждайте по заглавието, за комикси (и чат-пат фигурки) иде реч. :mrgreen:


Снимките, ееххх, снимките...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 09, 2010 8:13 pm

passer-by wrote:Сега пак погледнах темата в CBR. По-късните поръчки за луксозни издания по 15 долара масово са гризнали дървото - Амазон е разпратил имейли за анулиране.

Та който пръв се е вредил явно. :P То бездруго няма някакви безчетни количества омнибуси и прочие хардкавъри на склад.

За приордърите обаче не би трябвало да важи, поради ценовата им гаранция за поръчани неизлезли заглавия. 8-)
Явно обаче Амазон мисли другояче.

В акаунтите на сума ти клиенти (включително моя) просто са изтрити "неудобните" поръчки, които още не са били разпратени. Ей тъй, без обяснение. Което си е мощен прецедент, доколкото знам.

Изпратих им един и-мейл да питам това ли им е новата практика и да напомня, че може да не им е приятно, че съм поръчал пет неща на по 15 долара, но те са покрити от собствената им гаранция за цените при приордъри.

Е, и да не си ги получа, не ми е фатално. Ще си ги взема като излязат. :)

От Букдепозитори. :P



П.П. Иначе някои клиенти са получили извинителни и-мейли, че поръчките им били анулирани поради изчерпване на количествата. Само дето същите тези заглавия, дето уж са изчерпани, в повечето случаи си ги има в сайта - на старите високи цени, просто на отложено изпращане. Но ги има.
А за приордъри пък нямат и това оправдание - това са още неизлезли заглавия.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Mar 09, 2010 11:59 pm

Мдаааа, курец с циркулярен и-мейл - такъв са получили повечето клиенти на Амазон, и то даже някои с нормални поръчки на нормални цени. Секирата е била поголовна и безогледна - вероятно от определена дата и час нататък. :mrgreen:

Всъщност ги съжалявам. Не ми се ще да съм на мястото на редовите им служители сега. Впрочем Дайъмънд са уволнили трима свои служители в петък - малко преди компютърната грешка. Хммм, дали пък... :spite:
Hello,

Our records indicate you recently ordered
'Exiles Ultimate Collection Book 4 TPB
Exiles Ultimate Collection Book 5 TPB
Amazing Spider-Man By JMS Ultimate Collection Book 3 TPB
Amazing Spider-Man By JMS Ultimate Collection Book 4 TPB
Ultimate Spider-Man, Vol. 11'.


Unfortunately, due to a pricing error, we sold many more than expected. In fact, we completely sold out — we don't have any in stock right now, and we're not even sure if we'll be able to get more.

As a result, we've had to cancel your order. I realize this is disappointing news, and I'm so sorry for any inconvenience this causes.

You may want to check our website from time to time to see if this item is available. If anyone is selling it, you'll see a "More Buying Choices" box on the product detail page; if it's not available from any sellers, you might see an "Order it used" or "Alert me" link. "Order it used" allows you to place a pre-order for the item in case another seller lists the item for sale later. "Alert me" allows you to sign up so we can e-mail you when Amazon has stock available for purchase.

I'm sorry I don't have better news. We hope to see you again soon.
Комичното е, че всички тия заглавия бяха на приордър - демек, още не са отпечатани, а в Амазон вече били изчерпали наличните количества и не знаели дали някога ще имат пак. :lol:

А прословутата амазонска гаранция върху цените при предварителни поръчки? Няма такова нещо. Лапайте наред с другите, драги клиенте и не се оплаквайте с пълна уста, че не си спазваме собствените ангажименти. :lol:

Иначе "се надяваме скоро пак да се видим с вас". :rofl:

Бърза сметка показва, че с намалените цени щях да ги получа от Амазон за около 110 долара. А от букдепозиторито за около 135 долара - и то сегашните им цени може да намалеят след излизането на заглавията.

Та Амазон си спести 25 долара от мен, дето съм им поръчвал комикси и ДВД-та като щур през последните две години. Е, всъщност малко повече, защото цените им с таксите излизат малко по-високи от тези на БД-то, ама разликата е шепа долари на заглавие.
Браво на пичовете, с кеф да си ги харчат. :yay:

Добре че го има букдепозиторито. :D

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Wed Mar 10, 2010 3:38 pm

Ице, невероятно нагъл си, брате :mrgreen: :shock:

летс гет ит стрейт - ти плюеш по амазон, задето не са ти ъпдейтнали поръчката с по-ниска цена, която по-ниска цена е компютърна грешка, и те никога не са имали предвид да я слагат??? Ми ако компютърната грешка беше да ги свали до 1$? Как точно са длъжни Амазон да си спазят политиката на най-ниска цена (НЕ СТИГА, ЧЕ ИЗОБЩО СА ЕДИНСТВЕНИТЕ, КОИТО ПРАВЯТ НЕЩО ТАКОВА) за цена, която е бъг в системата?!!? А ти не само злорадстваше, че са се преебали, а сега са ти виновни, че все пак не са се преебали.

Е заклевам се :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Roamer
Ascendent
Posts: 4895
Joined: Wed Jan 03, 2007 5:25 pm
Location: Hier ist hier und jetzt ist jetzt doch jetzt ist jetzt schon nicht mehr da...
Contact:

Post by Roamer » Wed Mar 10, 2010 3:46 pm

В случая напълно подкрепям Жоро. Вчера вечерта прекалено много ми се спеше, за да мога да формулирам нещо такова, но... напълно го подкрепям. Ицо, маааалко се изхвърляш. ДА, ЗНАМ, че, формално погледнато, има някакъв резон, но в конкретния случай не е човечно и учтиво и, поне според мен, морално да ръмжиш за това, че си позволяват да анулират поръчки, които изобщо не би трябвало да си бил в състояние да направиш в нормални условия.

Добавено: Лошото е, че напълно съзнавам, че от хладната, да не кажа студена, гледна точка на стриктни договорни отношения има известен резон - от гледна точка на "Аз съм сключил договор с Амазон, те са допуснали грешка, за която аз не съм отговорен - аз се възползвам от услугите, които те ми предлагат по официални канали, а те нямат право да се отмятат". Лошото е, че напълно съзнавам, че вероятно ще има дори хора, които ще заведат дела срещу Амазон, което ще е много жалко.
Eric: I use my sword to detect good on it.
Ed: It's not good, Eric. It's a gazebo.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 10, 2010 8:46 pm

Значи, понеже вие май не сте чели няколко сайта по този въпрос пред последните дни, а преценявате ситуацията по това, което съм написал тук, уточнявам.

На мен по-скоро ми стана забавно от цялата ситуация и жал за редовите служители на Амазон и Дайъмънд - хем си го написах, хем и смайлита турих. Не знам как по-ясно да го кажа.

Освен това някои клиенти са си получили пратките за много по-голяма ценова разлика от моята, а други са звъняли по телефона и са си издействали възстановяване на поръчките.

Така че подходът не е "едно и също за всички", както виждате.

Това, което не ми допада, а и на доста други хора не им допада е, че поръчките тихомълком са изтрити от акаунтите и е последвал циркулярен и-мейл с еднакъв текст. Никой няма спомен досега да е правено такова нещо от Амазон. А на доста хора са им изтрити поръчки на нормални цени.




МОЯТ СЛУЧАЙ, тъй като благоволихте да ме критикувате за него е следният - пардон, че повтарям, но очевидно е нужно (Жоре, леко си се объркал с тия "ъпдейти", чети по-внимателно):

Поръчвам неизлезли заглавия. За тях Амазон гарантира, че обявената за тях цена в момента на поръчката е максимално високата, а може и допълнително да бъде намалена, ако падне преди датата на излизане на заглавията. Това си е техен ангажимент, който те са си поели към клиентите без някой да ги кара.

Освен това, както също вече казах и тук повтарям - разликата в парите конкретно за моята поръчка е няколко десетки долара. Не стотици като при поръчките за кашон омнибуси, някои от които са и изпратени.
Плюс това не е като да съм им от вчера клиент и да не съм похарчил няколко хиляди долара при тях за последните две години. С други думи - не съм някакъв мошеник, който за пръв път пуска поръчка и купува двуцифрено число омнибуси на сгрешената по-ниска цена.

Значи, когато Амазон печели от нас, всичко е точно, правилата се спазват. Когато обаче загуби от мен конкретно 20-30-40 долара - ебаси трагедията, анулираме поръчката. И то с циркулярното (и дълбоко невярно) оправдание, че им били изчерпани количествата и не знаели кога и дали пак ще имат. Това ми го казват за още неизлезли заглавия. А и повечето от тия дето са излезли не са изчерпани, бъдете спокойни.

Хем турях смайлита на почти всеки параграф, за да е пределно ясно, че ми е смешно, а не съм ядосан. Просто не знам какво повече да направя, щом пак има недоразумения и пак бивам погрешно обвинен, че съм бил реагирал така и онака.




Така че айде точно горката световна компания Амазон, дето има стабилни печалби всяко тримесечие от години да не я жалите, че изгубила няколко хиляди долара в цялата ситуация и да не ми казвате, че съм "невероятно нагъл", "плюя по Амазон" и "малко се изхвърлям" за това, че припомням собствената им гаранция върху цените на неизлезли заглавия.



Иначе както сте тръгнали, вземете да жалите и горката компания Майкрософт, че толкова й пиратстват продуктите разни невероятно нагли хора и стотинка не дават за тях.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Wed Mar 10, 2010 11:15 pm

Planetary

http://en.wikipedia.org/wiki/Planetary_(comics)

Завършена поредица в 27 епизода на Уорън Елис и Джон Касадей, които покрай нея печелят няколко награди Айснър.

Отлично показва любовта на Елис към научната част на научната фантастика и прави прекрасни позовавания на редица литературни и филмови жанрове, персонажи и похвати. А рисунките на Касадей са прекрасни, много по-добри от това, което показва в Астонишинг Екс-Мен.

Силно препоръчителна за фенове на научна фантастика и литературно-филмови аналогии и по-общо казано на качествени комикси. Например Симеон, Ян, Жоро, Емо, Рандъм, Торн и Пенчев на прима виста.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest