Гледано напоследък, част V

Мне, не е това, което си мислите... за архиви иде реч

Moderator: Moridin

Locked
User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by tigermaster » Fri Sep 23, 2016 12:42 am

"Premonition":
http://www.imdb.com/title/tt0477071/
Егати... Свръхестествен трилър със Сандра Бълок... Не знаех как съм го пропуснал. Вече съжалявам, че го гледах. Потресаващо тъп е, съжалявам.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Thu Oct 06, 2016 9:23 pm

X-Men: Apocalypse: след доста добрия за мен Days of future past очаквах тази нова част да е поне на нивото на предния, но се оказа доста...може би точната дума за мен е - равен.

Нищо необикновено, темпото беше нормално, развитието също, нямаше една сцена която да се извиси сред останалите, дори и тази с Бързака, онази от предния филм беше в пъти по-добре реализирана и отиграна. Главния злодей беше също равен, артикулацията му, маниерите - същите.

Явно и сценаристи и режисьор са решили да не правят нищо по-специално тук и са оставили нещата на течението, пък ще видим крайния резултат - подходили са малко мързеливо ми се струва и не са се опитали поне малко да надскочат постигнатото от предния филм в поредицата.

Не знам какво ще бъде евентуалното продължение, но се усеща как започват да изчерпват идеите и похватите - единствено се смях на камеото на Върколака и толкова. Всичко друго ми беше някак стерилно поднесено и без особени градации дори и на емоциите на главните участници.

5/10

Костенурките Нинджа 2 - малко по-добре от първия филм, но пак излишни 3D сцени навряни в лицето ми, въпреки това малко по-добре бяха структурирали сюжета и развитието му, а не разпокъсаната каша, която ми беше предложена в първия филм, този път Шрьодер/Шредър стоеше по-добре и като герой и като брънка в историята, а не швейцарското ножче на което го бяха направили предния път. Микеланджело е все така дразнещ, другите ми бяха малко безлични, но замазваха положението донякъде. Имаше леки моменти на смях, но нищо впечатляващо като обща визия и дори ефекти.

4/10

Денят на Бастилията - след като дъртия Лиъм Нийсън разнищи половин Париж, много други актьори реших да следват неговите стъпки в екшън насоката (накой по-добре, други направо зле), сега идва ред на Идрис Елба да покаже какво може в този вариант за агент на ЦРУ срещу терористи в сърцето на френската република баш на техния ден за независимост.

Някъде в кратинката се набърква и Роб Старк като джебчия с отлични способности и двамата неволно се обединяват срещу заплахата на терора. Като за екшън не беше лош, Идрис Елба показа доста добри умения пред камерата и си изпълни сцените с ръкопашни движения доста прилично, историята въпреки клишираността си беше поднесена доста динамично и не оставаше много скука по времетраенето. Накрая естествено добрите победиха, но не останах разочарован от видяното.

7/10

Final Fantasy XV: KIngsglaive - онзи ден го изгледах - визуално е нещо изключително, но ако бяха се постарали и сюжетно, не че беше слабо, но ми се струваше разпокъсан и неравен на доста места, докато напипа темпото и взе че свърши.

То е ясно, че са го направили като допълнение към играта, но можеха да отделят малко повече време и мисъл при съставянето на историята и основните положения в нея. На места ми изглеждаше претупан, според мен можеха още малко да разгърнат развитието на всичко и да направят по-добър филм. Онзи недолюбван от мнозина The Spirits Within (който аз намирам за много добър) показа интересен сюжет и по-добра съвкупност от отделни сцени, чиято кулминация беше и затрогваща и красиво направена.

Тук филма свърши в нищото почти, закачен на рехави нишки свързващи го с играта, има потенциал, но не са успели да го разгърнат изцяло, може би ако не бяха се концентрирали върху него като допълнение към Final Fantasy XV, а като самостоятелен филм от вселената щеше да бъде по-добре според мен. Но пак казвам, визуално ми изтекоха очите, въпреки че, на места имаше и по-слаби като качество елементи, но много време е отишло към лицевите анимации на героите и тяхната детайлност.

Със смесени чувства подхождам, но то и амалгамата на екрана беше с нееднородно качество - жалко за пропиляната възможност това да бъде един наистина запомнящ се филм от вселената на поредицата.

6/10

User avatar
Dr. Horrible
Forsaken
Posts: 2932
Joined: Wed Jul 22, 2009 8:53 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Dr. Horrible » Thu Oct 20, 2016 12:15 am

Опитах да гледам Суисайд Скуод и издържах един час... Ужасно беше. Изобщо нямаше изглед на цялостен филм, по-скоро ми приличаше на събрани отделни двуминутни сцени, без връзка и взаимосвързаност. Сцени, всяка от които спокойно би могла да бъде приличен бонус на блу-рей издание, ако въпросното издание съдържа още десетки други бонуси. С две думи - ужасно разпилян и разхвърлян. Дори Харли Куин не ми хареса, говореше като от 90-тарска анимация + някои допълнително насилени реплики, тип "На земята ли спиш?" - "Аз спя където си поискам с когото си поискам!".
И Джаред Лето, на когото принципно симпатизирам, остро имитираше, вместо да играе. Но поне не го показваха много.
But goddamn,
you got me in love again

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Thu Oct 20, 2016 2:54 pm

Тъй като съм на вълна Космос (с Тайсън, който значително се подобрява след първия епизод) вчера си цъкам Интерстелар. Ебаси колко е як тоя филм. Ако не беше Престиж сигурно щеше да ми е любимият филм на Ноланови.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Litz » Fri Oct 21, 2016 11:59 pm

Квото успях да изгледам от новото Rocky Horror Picture Show беше отвъд трагедията. Дори да игнорираме факта, че Лавърни и всички около нея бяха трагедия, песните и танците бяха супер зле, ма костюмите бяха под всяква критика. Смисъл Роки беше с
Spoiler: show
ДЪЛГИ и ШИРОКИ панталони дееба,
И всички бяха облечени/държаха се все едно, че са на литургия, а не участват в Роки Хорър.
Единственото яко нещо беше Адам Ламбърт, той беше разкошен и не разбирам, за чий сложиха Лавърни Кокс като Франк, като Ламбърт щеше да се получи много по-добре.

Някак си филм сниман 1975 да е в пъти по-разкрепостен и сексуален и шокиращ, а версията му от 2016 да е по-виргинална от Училищен Мюзикъл, не мерси.

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1953
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Thu Nov 03, 2016 2:53 pm

The Legend of Tarzan е гледаем (а Александър Скаарсгард е задължителен за гледане), но филмът щеше да е доста по-забавен , ако операторът не се извръщаше всеки път като се случва нещо по-насилствено на екран. Явно човекът се страхува от кръв. Представям си битката Tarzan vs Akut ако това беше филм на Снайдер. Това щеше да е филма на годината.
6.5/10
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
трубадур
Elder God
Posts: 5701
Joined: Sat Apr 07, 2007 4:33 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by трубадур » Fri Nov 04, 2016 11:49 am

Счетоводителят е филм за диема плюс от ранните ѝ години, само че с бюджет и А-листа актьори. Не е беузмна шитня като джон уик, но си е средна работа филме. Добре че нямаше наратор зад кадър, а всичко беше показано поне. Плюс - разочароващо НЕ кървав е. А има R рейтинг.

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by penzata » Fri Nov 04, 2016 12:35 pm

Captain Fantastic е великолепен филм и, имайки предвид, че историята за изолирано мини общество, можеше толкова лесно да залитне към клишираността и баналността, го прави още по-красив филм. На моменти героите вървяха по ръба на тази баналност и тъкмо, когато си мислиш, че ще пропаднат надолу, те изненадват. Изключително адекватно написани персонажи, изиграни по брилянтен начин от целия каст. Нямаше слаб актьор. Финно съчетание между хумор и драма. Това е ултимативният coming-of-age филм, обхващащ цяло едно поколение.

Killer Joe на Фридкин, е криминален-ноар-трилър с феноменален Макконъхи (докато го гледах, се замислих, колко адекватен избор би бил за Жокера). Страшно напрегнат филм, а една реплика на персонажа на Джуно Темпъл към този на Макконъхи: "Your eyes hurt", обобщава целия тон на филма. Джо е амбивалентен, харизматичен психопат с хирургическо присъствие и действия.

Swiss Army Man е филм, чиито множество пластове и алюзии, може да разкостиш от интерпретации, или пък, да се потопиш във визуалния му делириум, пропит от страхотна музика и монтаж, или пък някаква съвместимост между двете, но при всички случаи това е филм бижу. Ще те накара да преминеш през цялата палитра от емоции, които имаш и ще искаш, и имаш нужда, да го гледаш пак, и пак, и пак.

Popstar: Never Stop Never Stopping е перфектен mockumentary филм и чудесна брънка в творчеството на Lonely Island. Качествено направена дебилия на макс.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
TheGrimReaper
Sorcerer
Posts: 408
Joined: Fri Apr 13, 2018 1:15 am

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by TheGrimReaper » Fri Nov 04, 2016 11:17 pm

Star Trek: Beyond - добре се получи като за трети филм от новата поредица за капитан Кърк, Спок и останалите участници в пътуванията на Ентърпрайс. Дори и след смяната на режисьора, не се получиха някакви кой знае какви стойностни разминавания за мен, като този път може би хумора беше малко повече, но все пак Саймън Пег е действал над сценария със съответната вещина за comic timing.

Почти не разпознах Идрис Елба и София Бутела (Kingsman) в ролите им, но гримът им беше наистина на ниво и само след известно време взех да ги различавам на екрана. По-олекотен от сюжетни заигравания като че ли беше, следваше основната нишка на историята, като от време на време вкарваше намигвания към оригиналния cast на сериите и филмите, където Уилям Шатнър и Ленард Нимой бяха откривали нови цивилизации и места.

Екшън сцените бяха добре направени и съответно реализирани, все пак Джъстин Лин има опит с Бързи и Яростни, добре че тук не се е поблазнил да направи същото само че в космоса. Имаше някакъв баланс във всичко, дори и повторението на песента на Beastie Boys (Sabotage) не ме извади извън филма, а беше приятно допълнение към сцената на която звучеше. Не знам дали ще има още един от поредицата, но е твърде вероятно, макар и може би с други актьори, като на първо четене това успях да видя и отбележа, ще го гледам скоро пак, може да ми се промени оценката.

8/10

Jack Reacher 2 - от първия не помнех почти нищо (незнайно защо), но се колебаех между продължението и "Ад" застанал пред киноафиша и не зная що за филм се е получил по 4-та книга на Дан Браун, но втория Джак Ричър ми хареса - беше обран откъм екшън, имаше го но не заемаше по-голямата част от случващото се на екрана и всичко беше завъртяно около основното трио във филма - Джак, Коби Смълдърс(има някакво възбуждащо букаке излъчване в тая мацка, ако и да имаше малки цици) и девойчето, което стана мишена на лошите. Като цяло историята се завъртя между Джак Ричър, обвинен несправедливо майор (Коби) и натопена за нещо, което служи за параван на друго и едно уплашено момиче, което твърди, че Джак е баща ѝ.

Пак имаме конспирация, пак двете контрастни страни, но тук Джак Ричър е посмекчил малко арогантното си излъчване от първия филм (припомних си го снощи) и представи един по-стегнат образ, който успя даже да разчупи бронята си и да се отдаде на малко по-сантиментални нотки. Но леката романтика не намали удоволствието от самия филм, който добре комбинираше екшън и съспенс + щипка драма в цялата смес, където беше видно как Том Круз се движи в свои води и дава на героя си плътност и достоверност.

Усетих няколко полъха от азиатското кино с тупалки (особено към The Raid & Flashpoint) в бойните сцени, което ми докара усмивка на лицето, имаше едно внимателно Bourne vibe, но без тресяща камера, но пък от друга страна тук имаше много повече смях (поне за мен) от предния филм - не говоря за чисто комедийни моменти, а такива които вмъкнати в контекста на дадена сцена или развитие бяга отиграни по един забавен начин, предаден не толкова чрез дума, колкото чрез лицево движение или поглед. Не съжалих за прекараното време в залата и се надявам да има и още един филм от тази поредица.

9/10

User avatar
Matrim
Moderator
Posts: 5266
Joined: Mon Dec 22, 2003 10:58 pm
Location: Remedy Lane

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Matrim » Wed Nov 16, 2016 11:52 pm

Днес гледах Arrival и си изпълних квотата за ходене на кино за петилетката. :) Добра идея, добре заснет, добра актьорска игра, но пълен с тъпи холивудски клишета и пълнеж. Моменти от рода на "Ей, я преведи на мига тия две фрази извънземна реч, която чуваш за сефте" или факта, че в толкова важен проект точно един човек свърши цялата работа, а другите се чудеха какво точно го дирят в Монтана. Или Третата световна война, която аха-аха да започне защото по някаква причина в Китай вече няма цивилна власт и някакъв генерал е диктатор, което всички приемаха за съвсем в реда на нещата. Като гледам описанието из нета на разликите между оригиналния разказ и филама, разказът ми звучи дален по-интригуващо и ще взема да го прочета.
Ridcully: "A few twenty-mile runs and the Dean'd be a different man."
Bursar: "Well, yes. He'd be dead."
Ridcully: "He'd be healthy."
Bursar: "Yes, but still dead."

User avatar
Martix
Jaghut Tyrant
Posts: 1953
Joined: Mon Aug 21, 2006 12:44 pm
Location: selfmade plain

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Martix » Sun Nov 20, 2016 11:06 pm

Arrival - наистина не беше без клишета и изкуствен конфликт в лицето на лошите военни, но като си спомня какви неща хората простиха на Interstellar, Arrival е направо перфектен.
9/10

edit: черпя всички прочели този пост с по една виртуална бира, че ударих хилядарката и аз, деба не можах да мина трубадура :D
There are no rules! I'm gonna get you!

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Roland » Mon Nov 21, 2016 4:36 pm

Гледах Arrival и аз снощи. Великолепен филм. Сори,е използва базови разказвачески конвенции вместо турбо уникалния клише-фрий сюжет, но за мен това беше супер ефективно и нямам търпение да прочета разказа.

Много се радвам, че поне по една качествена не-екшън фантастика излиза всяка година.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Demandred » Mon Nov 21, 2016 4:50 pm

Само аз ли от целия форум съм чел новелата, по която е направен Arrival преди да се появи филма по нея? Сериозен пропуск, колеги, това си е една от модерните класики на жанра.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Moridin » Mon Nov 21, 2016 6:04 pm

Demandred wrote:Само аз ли от целия форум съм чел новелата, по която е направен Arrival преди да се появи филма по нея? Сериозен пропуск, колеги, това си е една от модерните класики на жанра.
Поне @Random, @Claymore_Fen47 и още някой я бяха чели, но може би друга тема в лит-форума? :)
This is it. Ground zero.

User avatar
Random
Ascendent
Posts: 4060
Joined: Thu Feb 05, 2004 12:18 am
Location: electromagnetic steamboat

Re: Гледано напоследък, Part V

Post by Random » Mon Nov 21, 2016 6:11 pm

С Емо даже я преподавахме миналия семестър :) Страхотна е, спор няма.
Random's 23 cents.
===
S.M.I.²L.E.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests