Играно напоследък

Всичко, което ви вълнува около голфа, бингото и стрип-покера...

Moderator: AlDim

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Fri Jun 27, 2008 12:09 pm

Изгледах видео ревюто на Alone in the Dark, е отказаха ме стабилно, контролът изглежда просто ГАДЕН

User avatar
AlDim
Elder God
Posts: 5885
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:49 pm

Post by AlDim » Sun Jun 29, 2008 10:52 pm

Днеска бая поиграх UT3 на бокса. Еми не е за конзола тая игра. Фънът е да речем с 20% по-малък, отколкото на PC заради не съвсем подходящия контрол с пад за игра с подобно темпо. Повечето оръжия са ок, но снайперите са абсолютно безполезни.
А и принципно е няколко идеи под мултито на Halo 3.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Mon Jun 30, 2008 1:09 am

Съжалявам да го чуя. Аз пък напук на де що има ревю ще си пробвам Хелбоя утре.

Днес поиграх на Цив: Революшънс, спечелих една игра с културна победа и ми писна страшно, не знам защо. А е толкова приятна...Не ми понасят тия тотално сендбокс игрички и това е, няма да разбера защо... :roll:

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Mon Jun 30, 2008 1:36 am

Muad_Dib wrote:Съжалявам да го чуя. Аз пък напук на де що има ревю ще си пробвам Хелбоя утре.

Днес поиграх на Цив: Революшънс, спечелих една игра с културна победа и ми писна страшно, не знам защо. А е толкова приятна...Не ми понасят тия тотално сендбокс игрички и това е, няма да разбера защо... :roll:
силата на Цив е мулти
иначе да цъкаш на лесна трудноср срещу малоумен комп няма смисъл,
иначе на мулти се вихри по сложна от на Травина дипломация.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Thu Jul 03, 2008 11:23 pm

Мда, значи опитах преди седмица някъде да сложа Beyond Good and Evil, ама за 64битови системи не става засега....При някои става с едни драйверчета, ама при мен не стана....явно не ми върви и няма да видя тази игра...или поне не скоро:)
Затова сложих S.T.A.L.K.E.R, че преди ми се омръзна(защото по традиция минавах всички quests, а те пък винаги едни и същи и се поватряха) и не я доиграх, ама сега я минах:) Доста добре завършва и с кеф изгледах после в нет-а другите възможни крайни видео клипове. Аз лично завърших като greedy...много пара бях събрал:)

Сега завърнах друг фаворит, който заради графиката преди спрях....сега вече няма причина да сече(няма начин), затова си сложих NWN2. Страшна е:) По-добра е от първата, което рядко се случва с такива игри. Напомня ми за добрия стар стил на Bioware:) Дано само да е длъжка...че четох някои негативни изказвания за дължината й.
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jul 03, 2008 11:24 pm

Morrowind wrote:Мда, значи опитах преди седмица някъде да сложа Beyond Good and Evil, ама за 64битови системи не става засега....При някои става с едни драйверчета, ама при мен не стана....явно не ми върви и няма да видя тази игра...или поне не скоро:)
Затова сложих S.T.A.L.K.E.R, че преди ми се омръзна(защото по традиция минавах всички quests, а те пък винаги едни и същи и се поватряха) и не я доиграх, ама сега я минах:) Доста добре завършва и с кеф изгледах после в нет-а другите възможни крайни видео клипове. Аз лично завърших като greedy...много пара бях събрал:)

Сега завърнах друг фаворит, който заради графиката преди спрях....сега вече няма причина да сече(няма начин), затова си сложих NWN2. Страшна е:) По-добра е от първата, което рядко се случва с такива игри. Напомня ми за добрия стар стил на Bioware:) Дано само да е длъжка...че четох някои негативни изказвания за дължината й.
експанда е просто задължителен.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Thu Jul 03, 2008 11:56 pm

Ми лично на мен оригиналния NWN2 ми се стори безкраен. Не задруго, ми щото load time-а ми при по големичките местности беше адски дълъг, пък щайгата ми не е чак толкова зле (вярно, може и повече рам, ма чак толкоз). А се сещаш че при поне 3/4 от куестовете ще ти се наложи да обикаляш между примерно 3те квартала на Невъруинтър като гламав, за Мулсантир от експанжъна да не говорим, лоудването беше още по безумно, но историята е в пъти по интересна (е като я сравним с бозиците от предишните 4 кампании). За сравнение Witcher и без пача не ми е лоудвала толкова продължително. А експанжъна в по кратичък, но доста по напомнящ на BG2 примерно, само внимавай че има вариант, в който ако не сложиш всички пачове както трябва, може да сбъгясаш оригиналната кампания (ако държиш да я минеш де).

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Fri Jul 04, 2008 1:26 am

А, сложил съм всичко аз:) Всичко за което има крак де:) Демек - предпоследната версия май:) Ама определено ме кефи и засега поне зарежда добре. Само трябваше да се примиря с x4 AA, че иначе нещо сбозява...говорят, че това ще го оправят, че е някакъв бъг, ама...до тогава ще карам с почти всичко на макс. В тия игри не графиката е важната;) А определно след тази ще ми дойде мерака за пре-пре-превъртане на Planscape или Bladurs(че TOB не ъсм го минал так ил иначе):)

А за NWN2 експанжъна нали не пречи, че ще го сложа след всички updates до момента? Принципно не би трябвало да пречи...ама четох, че с последните ъпдейти има промени и по експанда...
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Fri Jul 04, 2008 1:49 am

Ми да ти кажа честно, има проблеми с критичните за плота кътсцени от оригинала (примерно, не се задейства кътсцената в края на първите руини при мен, и това беше "благоприятен" вариант, представи си да се получи нещо подобно в средата или края на играта?) ако не се инсталира някъв пач преди експанда. После уж го оправиха, ма не знам. Ми най добре е да си инсталнеш експанда и полсе пак да пачнеш, или направо нов инстал - оригинал, експанд, пачваш.

Лично по моя вкус OC-то беше доволно дебилно и клиширано до немайкъде. Даже оригиналната кампания на предния NWN ми се струва по добра. Тази от Mask of the Betrayer е доста по добра, обаче е твърде кратка и soul eater-механиката ми лазеше по нервната система. Все още не съм се отказал изобщо от NWN2 щото чакам да хвърля едно око на Mysteries of Westgate (адвенчър пак, който май ще излезе след втория експанд), Purgatorio (първия от трилогия модули по Planescape) и наскоро обявеният втори експанд.

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Fri Jul 04, 2008 9:27 am

Ще чакаме двама:) А аз лично оригиналния NWN не го харесах(3 пъти съм се мъчил да го почвам, ама ми бе скука)...ама след такова продължение сигурно после пак ще опитам да го джитна:) Ако стане - ще е супер:) Засега обаче си имам занимавка:)
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Jul 10, 2008 8:03 pm

Аз разцъках час и половина на Саймън четворката- определено тая игра няма да я захвърля и ще си я довърша с кеф.

User avatar
F242
Sorcerer
Posts: 383
Joined: Sat Feb 11, 2006 6:34 pm

Post by F242 » Thu Jul 10, 2008 9:49 pm

Изиграх на XB360 една от игрите около които имаше големи очаквания, но получиха ( най-вече заради това, според мен) лоши ревюта.
"Clive Barker's Jericho"

Веднага отбелязвам две големи слабости:
- Къса - Аз не съм особено добър играч, но успях да я свърша за някъде около 6-7 часа. От друга страна това би могло да се тълкува и като предимство - първо ако преценяваш някоя игра като къса, това определено означава, че искаш още. Освен това при толкова много други заглавия, които чакат да бъдат изиграни или доиграни ( в момента, когато получих Джерико, вече имах и Alone in the Dark и Condemned 2 - те просто трябваше да изчакат), също не е зле.
- Разочароващ финал. Това бе отбелязано и в ревютата които прочетох. Всъщност след около ден-два си дадох сметка, че всъщност , освен като абсолютната слабост на финала има и относителна такава - самата игра е била дотолкова добра, че такъв финал просто не й отива. :)

Сега за положителните качества (естествено силно субективно):
- Играта има добра история - голяма част от нея се разкрива и с отключването на постижения - всъщност тук наградите са освен точки и досиета, които допълват историята на главните герои и злодеи. Диалозите между героите не ме оставиха да скучая нито за момент.
- Графично, въпреки това, което прочетох за "взета евтина машина на безценица и некадърно построяване на нивата" - играта е страшно красива ( във всякакъв смисъл) и определено мога да кажа, че в последните 10 години (произволно определен период) няма horror филм, който може да я конкурира. И това е във времето, когато и киното разполага със CGI и с всякакви възможности за специални ефекти.
- Звукът и музиката - отлични - основната тема - много красива, другата не дразни в никакъв случай.

Сравнението с „Undying”
- И двете игри ги изиграх докрай – „ на един дъх” и без такъв :D ;
- И двете ги играх малко след първоначалния хайп и хейт. Първата – защото тогава нямах достатъчно силен компютър, а втората защото точно тогава имаше прекалено много добри заглавия и ми беше трудно да реша, коя ще бъде първата ми игра за Xbox – 360.
- Вместо набор от различни магии или оръжия при Jericho имаме превключване към различните членове :D ; на екипа (team members)
- Ghost Bullet e също толкова кефещо и ново, колкото беше “Bullet Time” в Макс Пейн

P.S.
- Държа да отбележа, че съм почитател на Клайв Баркър като писател, драматург, режисьор или каквото реши да прави в изкуството. Първата му книга, която си купих случайно беше Imajica – тогава не знаех нищо за човека създал това прекрасно фентъзи, естествено след като я прочетеш не може да не изпиташ някакви подозрения, но въпреки всички спекулации със сексуалността му, не мисля че някой от всички нас хетеросексуалните би се срамувал от това, че харесва и обича приказките на Оскар Уайлд и не би признал, че те са му помогнали да бъде някакси по-добър с хората.. Но за съжаление КБ не е познат, или пък е представен много ограничено, на българите на собствения им език.
А Клайв Баркър е някаква ренесансова личност – в смисъл, че прави много изкуства едновременно, и може би в игрите, които носят неговото име ( не само защото се продава добре) намира, някакво обединение на всички изкуства които го интересуват – кино, литература и изобразително изкуство.
- Това беше играта, заради която отложих изиграването на Condemned 2 – само споделянето в един друг форум :D , че ми харесва, беше повод да ми бъде направен психологически и физически портрет, с който се забавлявах от сърце. Представям си какво би се получило ако знаеха и за Jericho :D

User avatar
Morrowind
Adept
Posts: 228
Joined: Fri Jun 06, 2008 9:42 pm

Post by Morrowind » Fri Jul 18, 2008 10:36 pm

Я да питам игралите NWN2 - Mask of The Betrayer как ви се стори...че аз съм към края на акт 2, но скуката ме наляга ме наляга много сериозно. NWN2 е страшна, ама този expansion нещо не ме радва толкова.
www.branev.blogspot.com - моят блог
http://fortumo.bg/ - SMS услуги за 5 минути

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Fri Jul 18, 2008 10:54 pm

Morrowind wrote:Я да питам игралите NWN2 - Mask of The Betrayer как ви се стори...че аз съм към края на акт 2, но скуката ме наляга ме наляга много сериозно. NWN2 е страшна, ама този expansion нещо не ме радва толкова.
При нас е точно обратното- NWN2- е страшно тъпа, експанда е перфектен.

User avatar
Grumpi
Sorcerer
Posts: 394
Joined: Thu Jul 29, 2004 1:11 am
Location: Sigil

Post by Grumpi » Fri Jul 18, 2008 11:07 pm

Mask of the Betrayer е това, което трябваше да бъде NWN2.
Image

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest