Забавности и компетентщини

Мръсните страсти – на сапун
Post Reply
User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 12:11 am

Trip wrote:Да си дойдем на думата - я ги дай тия твърдения, че ми стана интересно :) Вече помолих ЕксПешо да потърси в архива на Ефремовския форум, между другото, дано още да пази темата, в която говорихме.
Значи чакаме.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 12:14 am

Ама чакай, значи си базираш.... статията.... на неща, които не пазиш? И тия мои "твърдения" всъщност не ги помниш достатъчно добре, за да ги цитираш дори по памет? Хм, хм, хмм...

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Sat May 01, 2010 12:15 am

Оооп, сега и на градове ли почнахме да се засичаме :))
Туу, само с глупости напълнихте темата...
Пък и ако става дума, тук си има жури и то си има предпочитания, ако ще и Гьоте да беше пратил, не е гаранция, че на всеки ще му хареса или пък че всеки е задължен да е е чел ВСИЧКо..
Конкурсът се провежда на добра воля и никой на никого не е длъжен. Това че си имаш лични дрязки с Трип не е нужно да вълнува всички останали 1000, добре де 999 потребителя.
Сега бтв разбрах великия план за списъците - за да може да излезе разказа на Канети примерно на 45 място под чуждо име, и после ти да скочиш с "АХА!" и да посочиш злосторниците в лицето на журито, как видиш ли си ги метнал....
No, seriously? :roll:
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 12:17 am

Trip wrote:Ама чакай, значи си базираш.... статията.... на неща, които не пазиш? И тия мои "твърдения" всъщност не ги помниш достатъчно добре, за да ги цитираш дори по памет? Хм, хм, хмм...
Не - чакаме информация от ЕксПешо, за когото поне се предполага, че няма да седне да я натаманява.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 12:17 am

Работата е там, че аз си мислех, че нямам лични дрязги с този интересен индивид, и даже го бях забравил по едно време :lol:

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 12:21 am

Shin-Ra wrote: Сега бтв разбрах великия план за списъците - за да може да излезе разказа на Канети примерно на 45 място под чуждо име, и после ти да скочиш с "АХА!" и да посочиш злосторниците в лицето на журито, как видиш ли си ги метнал....
No, seriously? :roll:
Няма значение на кое място ще сложиш Канети. Вкусове - разни. В случая би трябвало да го дисквалифицираш - защото не отговаря на условията на конкурса. За тази цел обаче ще трябва да го познаеш. Това е смисълът.

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 12:22 am

Trip wrote:Работата е там, че аз си мислех, че нямам лични дрязги с този интересен индивид, и даже го бях забравил по едно време :lol:
Всъщност - и за теб ми напомниха. Нещата ги пратихме в последния момент. В случая не действах сам.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 12:23 am

Безкрайно ми е интересно колко хора ще се съгласят с логиката ти и колко ще й се присмеят, когато лъсне малко по-ясно.

Значи ВАЖНОТО за професионализма на едно жури е да може да познае разказ от известен писател. С други думи това КАКВО е чело журито определя способностите му, а не това КАК УМЕЕ да чете?

Едит: Честно, не ме вълнува дали си бил сам или с Ботевата чета :)

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Sat May 01, 2010 12:25 am

Няма смисъл. За чий ще пускаш разказ само за да бъде дисквалифициран? За да покажеш кой е компетентен и кой не? Земи ти да прочетеш дори и 100 разказа да видим дали изобщо ще ти хрумне да търсиш лъжливите. Това си абсолютно безумие... :neutral:
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

bsb
Paragon
Posts: 640
Joined: Sun Dec 06, 2009 7:33 pm

Post by bsb » Sat May 01, 2010 12:27 am

@Il_Dottore: С други думи, доказваш, че 1. журито не може да познае много известен разказ и 2. журито не си прави труда да потърси дали разказите са публикувани по-рано.
Добре, разбирам, че членовете на журито са не само некомпетентни, но и мързеливи.
Само че не разбирам какъв беше смисълът от цялата сложна предистория със списъците. Нали се сещаш, че ако почнете да се замеряте с доказателства - което не интересува никого, да повторя и аз едно мнение по-горе, - въпросният списък не значи нищо. Просто защото журито винаги може да се измъкне и да каже "да, има разказ с такова заглавие, обаче неговото съдържание е друго" и ти няма как да докажеш противното. Имейлите все още не са доказателство.

Все ми се струва, че трябва да има и по-прост начин да покажеш на всички желаещи участници в конкурса как не си заслужава да се хабят.

P.S. Дали наистина няма да е по-удачно последните няколко страници да се отделят от тази тема?

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Sat May 01, 2010 12:30 am

bsb wrote:@Il_Dottore: С други думи, доказваш, че 1. журито не може да познае много известен разказ и 2. журито не си прави труда да потърси дали разказите са публикувани по-рано.
Добре, разбирам, че членовете на журито са не само некомпетентни, но и мързеливи.
Само че не разбирам какъв беше смисълът от цялата сложна предистория със списъците. Нали се сещаш, че ако почнете да се замеряте с доказателства - което не интересува никого, да повторя и аз едно мнение по-горе, - въпросният списък не значи нищо. Просто защото журито винаги може да се измъкне и да каже "да, има разказ с такова заглавие, обаче неговото съдържание е друго" и ти няма как да докажеш противното. Имейлите все още не са доказателство.

Все ми се струва, че трябва да има и по-прост начин да покажеш на всички желаещи участници в конкурса как не си заслужава да се хабят.

да, примерно предварително да го вметнеш, вместо с тия сложни конспираторски планове. Малко ми звучи като бъзиците по телефона - събрали се учениците на пица-парти и дай да си уплътним времето с глупости...
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
Il_dottore
Merchant
Posts: 88
Joined: Sun Apr 04, 2010 7:50 pm

Post by Il_dottore » Sat May 01, 2010 12:30 am

Trip wrote:
Значи ВАЖНОТО за професионализма на едно жури е да може да познае разказ от известен писател. С други думи това КАКВО е чело журито определя способностите му, а не това КАК УМЕЕ да чете?
Сори, ама това умение да се чете не идва свише като просветлението на Буда. Става с четене. И тук идва въпросът: какво е чело журито?

До Shin-Ra: не ми отне много време. Канети го копнах от мрежата, другите два разказа си ги имах от по-рано. Темата написах за 20 минути. Като излязоха резултатите, я пооправих. Честно да си кажа - това висене във форума ей-сега ми отнема повече време. А и не обичам да вися по форуми.
Last edited by Il_dottore on Sat May 01, 2010 12:35 am, edited 1 time in total.

User avatar
Shin-Ra
Farmer
Posts: 60
Joined: Thu Apr 22, 2010 9:57 am
Location: Here and there
Contact:

Post by Shin-Ra » Sat May 01, 2010 12:31 am

Янво не и Канети :lol:
Being bad is not good enough.
Veni. Vidi. Vore.

User avatar
Trip
Moderator
Posts: 6353
Joined: Sat Dec 31, 2005 7:30 am
Contact:

Post by Trip » Sat May 01, 2010 12:32 am

Какво е чело журито ли? Сериозно ли искаш отговор на тоя въпрос?

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Sat May 01, 2010 12:32 am

Със сигурност е чело поне това, което е ревюирано в 65 броя на списанието. :wink:
Какво е чело журито ли? Сериозно ли искаш отговор на тоя въпрос?
Да, ама списък, ако може :lol:
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest