Gintama

Банди върлуващи отакута... окапита... опосуми... така де, вашето next door аниме кътче
Post Reply
User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jan 22, 2012 6:43 am

Наваксах с Гинтамата. Добре върви - качеството си е като в първия сериал. Има спадове от време на време, някои аркове/епизоди са скучни, ма почти във всяка серия има по нещо яко.
От последните неща, които изгледах, ме кефнаха епизодите с погребението (него още от мангата си го бях харесала), със зимната ваканция на шогуна, с пияния Гинтоки, дето се предполагаше, че е преспал с половината женски и част от мъжкия каст, с хост клуба. Гъндам арка с Елизабет ми беше основно скучен, щото по принцип не си падам по Гъндам. За там забелязах, че Елизабет и Дарк Вейдър са озвучени от сеютата на архивраговете Амуро Рей и Чарлз Азнавур. Та тва беше симпатично.

Смениха се няколко ОП и ЕД. Тоя ЕД, в който бяха костюмирани всичките, беше много як! Новия ОП има някви много героични кадри на Шинсенгуми и някви нови персонажи с бели дрехи, които не сме виждали още. Та може би ни очаква нов мелодраматично-епичен арк? Може би дори по главната сюжетна линия с Киетай и Харусаме? Не сме имали такъв от бая време.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
alshu
Elder God
Posts: 5262
Joined: Tue Dec 21, 2010 12:21 pm

Post by alshu » Mon Jan 23, 2012 10:32 am

Гъндам арка с Елизабет ми беше основно скучен, щото по принцип не си падам по Гъндам.
Миии...аз дето харесвам някои от Gundam-ите също ми се видя скучен. Пародиите с темата, както и със Star Wars ми се видяха изнасилени.
Разните намигания към One Piece, Naruto и пр. също не звучаха, кой знае колко забавно...просто аркът си беше скука...колкото и пари да бяха налели в него.
Май най-якото нещо беше поредния каламбур на тема "Zura janai, Katsura da!".
The coffee had been steadily growing more and more execrable for the space of three weeks, till at last it had ceased to be coffee altogether and had assumed the nature of mere discolored water — so this person said. He said it was so weak that it was transparent an inch in depth around the edge of the cup. As he approached the table one morning he saw the transparent edge — by means of his extraordinary vision long before he got to his seat. He went back and complained in a high-handed way to Capt. Duncan. He said the coffee was disgraceful. The Captain showed his. It seemed tolerably good. The incipient mutineer was more outraged than ever, then, at what he denounced as the partiality shown the captain’s table over the other tables in the ship. He flourished back and got his cup and set it down triumphantly, and said:

“Just try that mixture once, Captain Duncan.”

He smelt it — tasted it — smiled benignantly — then said:

“It is inferior — for coffee — but it is pretty fair tea.”

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Mon Jan 23, 2012 11:00 am

Някой да си пази списък с най-яките епизоди на Гинтама? Например епизодите с Шо-чан, епизода в тоалетната, патриота, епизода в който предлагаха промени за анимето, епизодите с хардбойлд детектива и т.н.? Аз имах но някъде го изгубих.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Jan 24, 2012 8:50 am

Аз търся из нета, ако ми изтрябва някой конкретен епизод. В Уикипедия има списък с епизодите. А ако искам да видя кой епизод на коя манга глава съответства, ползвам ей тоя сайт:
http://www.yorozuyasoul.com/index.php

Има бая интересно инфо по него, но като цяло тепърва го развиват, та има още лебец да руча докато стане наистина як.

Новият епизод тъпееше, ма от следващия почва някъв Хижиката арк и аз нямам търпение...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Jan 28, 2012 1:18 pm

Image

Не е същото без звук ама пак е яко.
Spoiler: show

Image
Image

Image

Image
по-късно ще едитна с още

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sat Jan 28, 2012 6:31 pm

Заразих Александър пак като стратегически му пуснах миниаркчетата със ските и шогуна и тоя в който Гинтоки беше пиян. Сега вече се прибира от работа и сам си иска. :lol:
Снощи гледахме епизодите с ерогеймката. Довечера мисля да му пусна погребението...
Не знаеше коя е Цукио. Трябва да му пусна епизодите от предишния сезон с нея, че не ги е видял още...
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Sat Jan 28, 2012 11:14 pm

От погребението много се смях на репликата:
Spoiler: show
"Хиджиката-сан, не си ли малко стар за да се вълнуваш на погребение? Не се притеснявай и на теб ще ти направим погребение съвсем скоро."
Също епизодите, в които бяха хостове бяха яки. На първия в момента с хосткар се смях с глас, а и 2рия беше доста силен със всичките Джеки и драгонбол шеги, също и това, Toshi, are you ready, които пуснах като гифче.

Ето още няколко гифчета:
Spoiler: show
Image
Image
Image
Епизода с Патриота беше лудница!

Image
Image
Image
Image
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Sun Jan 29, 2012 12:25 am

Мен епизодите с хостовете ме кефнаха умерено. В смисъл, забавлявах се яко, ама сравнение с гениалната лудница в епизодите с дейтинг сима и с пияния Гинтоки, ми дойдоха по-невпечатляващи.

Бтв в хост миниаркчето голяма част от английските фрази са ебавка със Сенгоку Басара, където сеюто на Хижиката крещи същите глупости. И там дето Хижиката беше яхнал Кондо и го управляваше с някво вързано към главата му кормило - то също е от Сенгоку Басара. На Дате Масамуне конят е с такова кормило вместо юзди.

За мен баш ценният момент в хост епизодите бяха изпълненията на Сого - там като обясняваше, че му е хванал цаката на тва да е хост и после като обслужваше Са-чан. :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 07, 2012 7:35 pm

Ммм, Шинсенгуми аркчето е приятно засега. Развиват ни образа на Хижиката и аз имам смесени чувства към това, ма май се понаместват нещата. В последният епизод Сого беше твърде як. В следващият ще имаме масакричка, ако съдим по превюто. Нямам търпение! Искам Кондо да направи нещо героично и да срита нечий гъз - все пак им е шеф на тея при това неслучайно.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Mon Feb 13, 2012 8:17 pm

Хууууубаво бойче на Шинсенгуми в тоя епизод!
Добре, юркахте ме да наваксам с Гинтамата и сега сама ли да си го гледам? :lol:
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Strelok
Paragon
Posts: 508
Joined: Fri Nov 13, 2009 6:02 pm

Post by Strelok » Mon Feb 13, 2012 11:35 pm

Аз съм гледал всичко до сега, без последния епизод. Много се смях и даже няколко пъти връщах сцената с рап-битката. Също и гаврата с Бакуман беше яка.
Spoiler: show
Image

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Tue Feb 21, 2012 11:39 pm

Shinsengumi аркчето свърши. Виждала съм и доста по-яки неща в това аниме, определено. Тея от Маваригуми май ще ги гледаме и занапред - имат няква връзка с Киетай и Такасуги Шинске сякаш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
jkklouna
Commoner
Posts: 42
Joined: Wed Nov 25, 2009 10:58 pm

Post by jkklouna » Wed Feb 22, 2012 8:21 pm

Преди известно време гледах до 14-15 епизод, но не се зарибих. Ще ме посъветвате ли да пробвам отново? Да започна ли от някъде по-навътре?

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Post by Amelia » Wed Feb 22, 2012 8:57 pm

Абе то е малко особено аниме. На мен ми трябваха 20 епизода докато му свикна на майтапите и се зарибя, ама сега съм тотално обсебена и съм гледала някои епизоди по 5-6 пъти. Не знам какво да ти кажа, честно. Кселоса се опитва да го гледа и май е видял бая, ама не се е зарибил досега. Други веднага го прилапват. Пробвай пак, ако искаш. Като се привържеш към персонажите всяка простотия, която правят почва да ти става ценна.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
ProxyFantasy
Paragon
Posts: 615
Joined: Tue Jul 19, 2011 12:59 pm
Contact:

Post by ProxyFantasy » Thu Feb 23, 2012 9:40 pm

Единствения минус е, че няма сюжетна линия
Плюсовете обаче са безброй! Падах да се хиля от смях на места :Д

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest