WoT 12 - The Gathering Storm

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
Post Reply
User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Nov 02, 2009 6:00 am

На кого може да е дадена?
This is it. Ground zero.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Mon Nov 02, 2009 6:06 am

На Русинов или на Краси очевидно. Все пак вторият вече Е превеждал някои поредици, почнати от Русинов, така че въпросът си е валиден.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Nov 02, 2009 6:09 am

е не вярвам валерий да зареже баш колелото, с което проби ;р
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Nov 02, 2009 7:49 am

Ако знаех нещо по въпроса, щях да уведомя просветената общественост :lol:
Бих искал да продължа работата по нея, естествено, но зависи от много неща. В момента работя по 9 том на "Малазан" и по малко върху стария проект "Зимиамвия", тъй че ако ми я възложат, другото ще трябва да се замрази временно. Възможно е и да се възложи на Краси или друг колега, зависи от приоритетите, така че място за сръдни или ревност тук няма. Току що пратих запитване и чакам отговор, ако Краси знае нещо, да каже :wink:
"Не вярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."
- Йежи Лец, "Невчесани мисли"

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Nov 02, 2009 7:53 am

Може би най-логичното е да се даде на който от двамата е по-свободен в момента. :idea:

За да няма забавяния с нея или с някоя друга, както се спомена. :wink:

Още повече, че тук става дума за превод на друг автор (макар и в същата вселена), та съображението кой е превеждал Джордан не би трябвало да е определящо. :)
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Nov 02, 2009 9:23 am

Да си кажа честно, мене тоя въпрос доста ме мъчи. Свикнал съм с превода на Русинов и никак не ми се ще някой друг да превежда тази, пък макар и да я е писал не Джордан, а Сандерсън. Въобще като почитател на Малазана и Колелото много ще съм доволен (както и други надявам се) ако той си преведе и двете книги. Заслужава си забавянето на едната от двете според мен.

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Nov 02, 2009 11:47 am

Не знам, аз довършвам Фийст в момента. При което теоретично ще остана свободен, но не съм сигурен, че ми се хваща поредица в такъв краен стадий. Във всички случаи е по-добре Валерий да си я довърши. Аз си стискам палци за останалите неща на Сандерсън, които уж също се запланувани :)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Nov 02, 2009 11:49 am

Да, ама Валери каза, че е зает, а ти сега казваш, че се освобождаваш. :wink:

Още повече, че ако сега се запознаеш с начина на писане на Сандерсън, ще можеш по-леко да продължиш с другите му, лично негови си книги, ако ти ги възложат, както се надяваш.
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Beric
Paragon
Posts: 616
Joined: Wed Jan 21, 2004 6:16 pm
Location: 1st and goal

Post by Beric » Mon Nov 02, 2009 11:57 am

Бе не знам, гадно си е по принцип. Досега два пъти ми се е случвало. С Кевин Андерсън беше сравнително леко, щот имаше само четири книги преди моята и бяха относително тънки. При Фийст пък, съм чел по-старите, и трябваше само да опресня със "Сребърния ястреб". Макар че, във всички случаи съм бъркал разни имена и места, защото не разполагам с цялата поредица, да се ровя за всяко нещо.

Ама с Джордан би било голям зор щото го спрях още на шеста, което са си сигурно към 4000 страници за наваксване.

Като цяло е кофти да се мъчат чужди поредици.

Представям си какво й е било на колежката, която подхвана "Споделящия нож". Сигурно бая е попсувала на моите простотии :)

Това са съвсем свободни размисли, де. Нямам никаква идея на кого и кога ще го дадат.

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Mon Nov 02, 2009 12:13 pm

Защо не правите някакви списъци в помощ на другарчето, което ще ви наследи? Нещо като речник с имена на места хора, специфични термини. Едва ли ще са чак толкова много, а може да спести адски много работа на следващия преводач.
Last edited by Morwen on Mon Nov 02, 2009 12:21 pm, edited 1 time in total.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Mon Nov 02, 2009 12:20 pm

Пък и даже на настоящия. Ако човек превежда дълги поредици, за него самия ще е по-практично да има такива имена под ръка, за да не ги обърка между една книга и някоя от следващите. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

petri4kov
Farmer
Posts: 53
Joined: Thu Mar 13, 2008 8:26 pm

Post by petri4kov » Mon Nov 02, 2009 6:19 pm

Да се похваля че и моята броика дойде днес. Направо експресно бързо- поръчах я миналият четвъртък и трябва да се има в предвид че живея на гъза на географията. Бих започнал веднага да чета, но за мое голямо съжаление трябва да решавам задачи по математика :cry:

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Mon Nov 02, 2009 7:47 pm

Имам всички книги на български език и чакам следващите. Свикнала съм с преводите на Валерий Русинов и през годините съм се питала дали всъщност се наслаждавам на словото на Джордън или на Русинов. И като казвам наслаждавам, имам предвид, че съм човек, който не е прескочил нито ред от 12-те излезли досега книги. Запознала съм се съвестно с всяка плочка в банята на Елейн и трудностите в обучението на лични слугини, проследила съм всяко невнимателно трепване на ресните на айезседайски шал, всяка фигура от бродерията по дрехите на първостепенни, второстепенни.... четиринайсетстепенни герои.

И ако мнението на такива читатели като мен значи нещо за издателството и самия преводач, то е: Не ми харесва идеята за смяна на преводача, колкото и добър приемник да му намерите. Нека Валерий Русинов си довърши поредицата!

.

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Mon Nov 02, 2009 8:22 pm

БТВ, при американското издание има доста дефектни копия (най-често срещаното оплакване е, че една от печатните коли липства, а друга се повтаря 2 пъти), дори Амазон временно са спрели да го продават докато се изясни проблема. Затова ако ще поръчвайте, взимайте английското - там и корицата е в пъти по-добра. ;)
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

petri4kov
Farmer
Posts: 53
Joined: Thu Mar 13, 2008 8:26 pm

Post by petri4kov » Mon Nov 02, 2009 10:44 pm

Какво всъщност означава печатни коли? Питам за да знам за какво да проверявам моето издание...

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests