Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Wed Jan 06, 2016 10:23 am

Roland wrote:РАзликата между гей и педераст е, че едното е неутрална думичка, а другото е просташки примитивизъм. А състояние на гъза са повечето мнения на Драгъна :suck:
И така да е, поне мненията ми са си мои собствени :)
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 10:32 am

Сигурен съм, че си вярваш, да.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Wed Jan 06, 2016 10:37 am

Roland wrote:Сигурен съм, че си вярваш, да.
Прави ни двама.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 11:04 am

Ok, let's dance.


Не ми е ясно защо си се самозаблудил, че способността да четеш на английски и да отвориш браузър с Free Republic не те прави абсолютен mouthpiece на неандерталския балкански манталитет. Всяка глупост, която родиш онлайн - тук или по постовете ми във фейсбук - е някакъв трета употреба напън да се докараш колко си свободмислещ и как "на тебе тия не ти минават", щото "им знаеш номерата". Парадирането с това колко не ти пука за тоя и за оня, и за тая или оная кауза, не те правят нито по-умен, нито по-свободен от мен. Правят те просто по-груб.


Разликата помежду ни не е, че аз съм се кънвъртнал към Ес Джей Войнството и видиш ли съм част от ПиСи зомби ордата, пък ти имаш джедайските сетива да устоиш и да запазиш могъщото си свободомислие. Разликата е, че докато ти си (недо)създаваш мненийцата за комплексни световни проблеми от интернет и патологичната нужда някой да не си помисли, че имаш морален компас или си способен на човешка топлота, аз живея в тази среда, тия събития се случват около мен и тези хора - които ти с толкова долнопробно грандомански апломб вкарваш в разни гнусни елементарни категории - са ми приятели, чийто живот се случва пред очите ми.


Ако беше роден в Америка, щеше да си типичният либертарианец, който обаче ще гласува за Тръмп въпреки привидното знание какъв олигофрен е оня, за да покажеш на всички около себе си колко си edgy and untamable. Хората като теб са предвидими до последното изречение, но си въобразяваш, че понеже сте по-малко на брой, това не ви прави по калъп? Аз може да съм също толкова предвидим и често досаден, но поне живея със знанието, че чувството ми за идентичност не се базира на отрицание на половината човешка раса и нуждата да ме ненавиждат, а на съпричастност и желание за подкрепа.


Ама какво ли друго можем да очакваме от човек, който е в състояние да каже за жена, която е в собствената му компания, че лицето й щяло да изглежда по-добре, ако някой го треснел с тухла...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Wed Jan 06, 2016 12:41 pm

Free Republic даже не знаех, че съществува.

Да - не ми пука за хората. Не е парадиране. Никога не ми е, няма и да бъде. Имам документирани случаи от 2-3 клас. IT-тата не ни бива с емпатията. We are born this way:P What can we do?

Всъщност се кънвъртна и то много лошо - когато излезе от клозета имаше една година в която всъщност беше готин. И след това дегенерира когато стана активист. Това което виждам на фийда ти е индокринираност, медия филтриран балон - нещата които шерваш са по малко от 10% от нямави reputable sources - рядко се вижда NYTimes, Guardian или подобно - винаги са някакви fringe неща (еквивалентни на въпросния Free Republic I guess). А най жалкото е, че дори не си гражданин на щатите - докато не станеш - вътрешната им политика си е техен проблем - ако не ти харесва, махай се. Да живееш там не ти е право, а привилегия която ти е дадена. Ти си от хората които ще отидат и в саудитска арабия и ще се оплакват от религиозността там. Аз поне се меся защото ми е забавно, въпреки, че знам, че е нередно.

А за новия ти анти гън крусейд който си го поел - това пък е игра в която нямаш никакъв stake. И не само това но - много бързаш да отнемаш чужди права след като твойте хора си взеха техните. А откъдето и да го погледнем gun rights са по добре защитени от правата на гейовете в конституцията, дори и при рестриктивно четене. (не че gay marriage е лошо нещо). Да конституцията на САЩ трябва да се промени и втората поправка да се оправи, прецизира или махне. Но в момента е в книгите. Изпаднал си в дива партизанщина - подкрепяш нещо само защото онези другите подкрепят друго. Идеологията може да ти е различна - но методите са ти същите като на републиканците. В момента си като онези от конгреса които мразят fillibuster-a само когато са в опозиция.

Но не съм роден в щатите и затова не съм libertarian - всъщност подкрепям адски много неща които ще припознаеш като свои. Но не подкрепрям крякащите fringe елементи на тези каузи към които за жалост вече принадлежиш. И като цяло подкрепям политики които са основани на факти и има доказателства, че работят.

Но както и да е ... продължавай в същия дух. Радвай се когато нашите печелят огъвайки правилата. Подкрепяй прецеденти които ще се използват и от хора които не са нашите след 5 години за да наранят нещо за което ти цениш. Кратковременната печалба винаги е по ценна от дългосрочното правилно функциониране на системата.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amikae » Wed Jan 06, 2016 1:01 pm

Аз само да вмъкна, че NYTimes и TheGuardian са не по-малко индоктринирани медии. SJW-та натискат отдавна там, както и в Wikipedia.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 3:07 pm

The Dragon wrote:Всъщност се кънвъртна и то много лошо - когато излезе от клозета имаше една година в която всъщност беше готин. И след това дегенерира когато стана активист. Това което виждам на фийда ти е индокринираност, медия филтриран балон - нещата които шерваш са по малко от 10% от нямави reputable sources - рядко се вижда NYTimes, Guardian или подобно - винаги са някакви fringe неща (еквивалентни на въпросния Free Republic I guess).
1. Първата година беше междинен период на опипване на почвата и себеопознаване. You may want to look into that btw.
2. Стената ми не е резултат на всичко, което чета, а на това, което ми се появява във фийда. Да не говорим, че масивна част от информираността ми идва от комуникация с реалните хора, с които тези работи се случват. #blacklivesmatter на теб ти е позьорско лигавене, но на мен са ми приятели, чиито познати биват разстрелвани по улиците от полицията, или бесени в килиите и представени като самоубийство. Няма линкове за personal experience.
The Dragon wrote:А най жалкото е, че дори не си гражданин на щатите - докато не станеш - вътрешната им политика си е техен проблем - ако не ти харесва, махай се. Да живееш там не ти е право, а привилегия която ти е дадена. Ти си от хората които ще отидат и в саудитска арабия и ще се оплакват от религиозността там. Аз поне се меся защото ми е забавно, въпреки, че знам, че е нередно.
Последната простотия дори няма да я коментирам. Но това, че не съм гражданин, не променя факта, че живея там, по същия начин, по който живеят там стотици хиляди, и вероятно милиони други имигранти в една или друга степен на натурализиране. Плащам данъци в тази държава, законите й важат и за мен, съответно имам правото да ги коментирам. Да не говорим колко наивно е да ми обясняваш, че вътрешната политика на страната, в която живея вече близо десетилетие, не била мой проблем. ВТФ изобщо?
The Dragon wrote:А за новия ти анти гън крусейд който си го поел - това пък е игра в която нямаш никакъв stake. И не само това но - много бързаш да отнемаш чужди права след като твойте хора си взеха техните. А откъдето и да го погледнем gun rights са по добре защитени от правата на гейовете в конституцията, дори и при рестриктивно четене. (не че gay marriage е лошо нещо). Да конституцията на САЩ трябва да се промени и втората поправка да се оправи, прецизира или махне. Но в момента е в книгите.


1. Това, че нямам никакъв стейк, е някъде топ 3 на най-големите глупости, които си писал в живота си, а конкуренцията там е безмилостна. При положение, че във всеки момент някой неуравновесен "патриот" или хлапе с психични проблеми може да почне да стреля в супера, където пазарувам, да ми обясняваш, че контролът на оръжията в Америка не ме касае, еле па живеейки в мегаполис, е някак почти дебилно.
2. Коментарът за правата е толкова смехотворен false equivalency, че дори не мога да му се издразня убедително. Това като пушачите, дето се възмущават, че им отнемали правото да си пушат на топло в заведенията. Пич, когато твоите "права" директно застрашават живота ми и има десетилетия брутална статистика, която демонстрира ярко и неоспоримо, че същите водят до десетки хиляди смърти годишно, които могат да се избегнат, ако Joe Redneck си извади пистолета от задника и седне да помисли за момент, да ми правиш сравнения с гей браковете (които бтв вече има достатъчно пък статистика, която демонстрира, че са икономически бууст), е някакво такова... незряло. Ничии права не искам да махам, искам да живея в държава, в която рискът да бъдеш застрелян на улицата безпричинно не е 10,000 пъти по-висок от този в коя да е друга западна държава. И преди пак да ми обясниш, че не съм гражданин - на път съм, пък слава богу и достатъчно истински граждани има, които искат същото.
The Dragon wrote:Изпаднал си в дива партизанщина - подкрепяш нещо само защото онези другите подкрепят друго. Идеологията може да ти е различна - но методите са ти същите като на републиканците. В момента си като онези от конгреса които мразят fillibuster-a само когато са в опозиция.
И двамата знаем, че това не е вярно и че не можеш ЕДИН пример да ми дадеш. Чудя се що го каза изобщо...
The Dragon wrote:Но както и да е ... продължавай в същия дух. Радвай се когато нашите печелят огъвайки правилата. Подкрепяй прецеденти които ще се използват и от хора които не са нашите след 5 години за да наранят нещо за което ти цениш. Кратковременната печалба винаги е по ценна от дългосрочното правилно функциониране на системата.
Какво, за бога, знаеш ти за правилното функциониране на американската система? Информацията ти дори втора ръка не е, ВЕДНЪЖ не си казал нещо, което да демонстрира реално познаване на политическия и социален живот в тая държава. Всичко са някакви уан-лайнъри и биене в гърдите колко не ти пука. Но то това е и проблемът де:
The Dragon wrote:Да - не ми пука за хората. Не е парадиране. Никога не ми е, няма и да бъде.
Точно парадиране е. Някакво постоянно плямпотене единствено от твоя гледна точка, сякаш баналният ти субективизъм не рефлектира върху хората около теб. Някакво плитко схващане, че грубост = "being real", а ако някой те обвини в грубост = те са свръхчувствителни. За теб всичко е някаква забавна академичност и се дразниш, че има хора, на които реално им пука.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Demandred » Wed Jan 06, 2016 5:00 pm

Amikae wrote:Аз само да вмъкна, че NYTimes и TheGuardian са не по-малко индоктринирани медии. SJW-та натискат отдавна там, както и в Wikipedia.
Reddit is this way ----->
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6947
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Yan » Wed Jan 06, 2016 8:34 pm

Иначе ей това ни е държавата...

Да, срам ме е... :(
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 8:57 pm

Yan wrote:Иначе ей това ни е държавата...

Да, срам ме е... :(
Бе радвай се, че тукашното е само смешно... Църквата в България е беззъба.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by passer-by » Wed Jan 06, 2016 9:01 pm

Ами да, в САЩ президентът встъпва в длъжност като полага клетва върху Библията. Същото правят и свидетелите в съдебни дела. Нехристияните в САЩ да го духат, пък не е като да няма (около 30 процента от населението според уикито).
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Roland » Wed Jan 06, 2016 9:56 pm

Е това все пак е (противоконституционен) обичай, а не закон. Ако поискаш, можеш да се кълнеш и в други работи.
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Wed Jan 06, 2016 10:54 pm

Да, тук имаш опцията да не се кълнеш в Библията, както ни беше обяснено в няква книжка като полагахме клетвата за гражданство. Ние не се заклехме с ръка на Библията. И в съда можеш да настояваш, че си атеист и не желаеш да се кълнеш в религиозни символи. Твое право е. Тогава трябва да ползваш друга дума (confirm вместо swear или нещо от сорта). Но из нета пишеше, че така в разните по-религиозни общности привличаш негативно внимание към себе си и jury-то може да не ти вземе приказките насериозно. :lol:

А иначе мен дълбоко не ме притеснява попското религиозно малоумие, щото то религиозното малоумие им е в длъжностната характеристика на тея лица. Притеснява ме това, че премиера на секулярна европейска държава в 21ви век е способен на следните изречения: "Ръси, попе, там, за да изгоним дявола" и "И тях ги наръси, защото и там има някакъв таласъм сигурно".

Което мисля, че притеснява и Ян. Църквата по тоя начин спира да е беззъба. Като светските лица почнат да й помагат.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Wed Jan 06, 2016 11:49 pm

Мен това с поповете не ме шокира, никак.

Вижте Пеевски и купуването на Техномаркет ми дойде лееееееекинко в повече, просто щото вече магазините в България се превърнаха като няква игра, където непрекъснато трябва да избягваш някой, за да не спонсорираш злото, нали :neutral:

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Thu Jan 07, 2016 12:02 am

Litz wrote:Мен това с поповете не ме шокира, никак.

Вижте Пеевски и купуването на Техномаркет ми дойде лееееееекинко в повече, просто щото вече магазините в България се превърнаха като няква игра, където непрекъснато трябва да избягваш някой, за да не спонсорираш злото, нали :neutral:
ebay + gabco. problem solved.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 0 guests