Абсурдистан: Възраждането

За коментари и излияния от всякакъв род, число, спрежение и залог

Moderator: Moridin

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sat Oct 31, 2015 2:09 am

Бе както казах съмнявам се хората, които хейтват Хелоун да могат да ти изброят 5 будители. А това да разваляш живота на децата заради това.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Sun Nov 01, 2015 2:24 pm

http://kostadin.eu/2015/11/01/%D1%83%D1 ... %B8%D0%B5/

Ето поредното идиотско писание на тема Хелоуин с хиляди правописни грешки вътре. Това да забраняваш на децата да празнуват тоя празник си е неадекватщина. Не може да кажеш, че в Хелоуин няма смисъл.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Sun Nov 01, 2015 2:30 pm

Нещо голяма емоция вкарвате в този хелоуин -аз даже не разбрах, че някой празнува - напълно нормален ден с беше вчера.

User avatar
Mushu
Aes Sedai
Posts: 1652
Joined: Tue Apr 13, 2004 11:39 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Mushu » Sun Nov 01, 2015 6:22 pm

За мен е абсурден тоя празник, в смисъл да се празнува при нас... Децата ми ходят на партита, но нито са тръгнали по улиците за бонбони, нито в къщи идва някой да звъни за такива. И не си мислете, че чета лекции по патриотизъм в къщи, в никакъв случай. Но просто не смятам за нужно да празнувам всеки празник, който нашуми... Достатъчно празници и поводи за празнуване си имаме, мисля аз ;)

User avatar
The Dragon
Elder God
Posts: 9054
Joined: Wed Jan 14, 2004 9:03 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by The Dragon » Mon Nov 02, 2015 3:11 am

Mushu wrote:За мен е абсурден тоя празник, в смисъл да се празнува при нас... Децата ми ходят на партита, но нито са тръгнали по улиците за бонбони, нито в къщи идва някой да звъни за такива. И не си мислете, че чета лекции по патриотизъм в къщи, в никакъв случай. Но просто не смятам за нужно да празнувам всеки празник, който нашуми... Достатъчно празници и поводи за празнуване си имаме, мисля аз ;)
Fair enough. С тази разлика че хелоуин си е фън. Не е като да сме тръгнали да правим барбекюта на 4-ти юли.
The sinking of the Titanic was a miracle to the lobsters in the ship's kitchen.

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Mon Nov 02, 2015 8:52 am

Хелоуин е доста интернационална работа и е забавен за всякакви възрасти. Навремето го отбелязвахме с моите приятели-метъли на по бира. Сега познатите ми аниме маниаци го ползват като още една причина да косплейнат нещо. Това, че е станал популярен и сред малките деца го разбрах от хелоуинските снимки на всичките ми съученички дето произведоха чавета в последните 5-6 години. В София явно се празнува доста. В другите градове - ненам.

Иначе аз съм на мнение, че колкото повече поводи за празник има, толкова по-добре. И всеки да си избира кво да празнува. Хелоуин специално няма никаква империалистична или религиозна пропаганда в него. И да е имало вече е изчезнала и сега хората просто искат да се забавляват. Нема лошо.

За мен абсурдът е това, че пречел на Деня на народните будители и че обезценявал българските празници. Сори, обаче българските празници сме си ги обезценили сами и Хелоуин изобщо не ни е виновен за това.

Иначе идеята децата да се обличат като будители и да изиграват случки от живота им на 1ви ноември доста яка. Това е доста по-забавен начин да се отбележи тоя празник от скучните тържествени слова на тоя и оня по телевизора. И със сигурност децата ще научат повече за историята ни.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Mon Nov 02, 2015 9:09 am

А има организирани партита по моловете в Габрово - малките деца ги водят на тях да играят, но иситнското празнуване масово с обикаляне за бонбони не съществува.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Mon Nov 02, 2015 10:07 am

Amelia, аз нямам критика към самата идея, а към статията и това да казваш на едни деца, че в Хелоуин няма смисъл и че празнувайки го си слагаш окови и ставаш роб на щатите едва ли не. Според мен тия два празника не си пречат един на друг по никакъв начин, само дето Хелоуин по природа си е по-активен празник, а първи по-пасивен, при който няма кво толкова да направиш, за да докажеш, че го празнуваш.

Поне според мен е много по-добре да си наясно с делото на будителите, а не просто да се биеш в гърдите и да обясняваш как не празнуваш Хелоуин в почит към будителите!?

User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Morwen » Mon Nov 02, 2015 11:36 am

Вижте, авторът има статия озаглавена "Стреляйте момчета, зад вас е България" по повод на убития имигрант, в която твърди, че страната е била нападната от групата имигранти. Аз мисля, че от там нататък неговите писания стават просто някакво бълнуване на очевиден маниак.
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Demandred » Wed Nov 04, 2015 4:21 pm

"Във всички училища в страната вече звучи българската песен за Детска Евровизия 2015 вместо традиционния училищен звънец."

Това обяви пресцентърът на Министерството на образованието и науката. Идеята е част от съвместна кампания с Българската национална телевизия за подготовката за предстоящия музикален конкурс, на който България ще е домакин тази година.

Песента "Цветът на надеждата", в изпълнение на Габриела Йорданова от Русе и Иван Стоянов от Бургас, ще бъде "специалният поздрав към българските ученици от днес до края на месец ноември", пише ведомството.
http://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/20 ... ishtata_s/
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Amelia
Moderator
Posts: 12921
Joined: Mon Aug 30, 2004 9:49 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amelia » Wed Nov 04, 2015 4:58 pm

Е, МОН най-сетне измисли начин да накара учениците да НЕ ИСКАТ да свърши учебния час и да дойде междучасието.

Песента си я пуснах и е доста тъпа. ДеЦката планета беше по-добре сякаш.
My Anime List , My Manga List

Oui. Je suis garbage.

Amikae
Ascendent
Posts: 4199
Joined: Thu Aug 07, 2008 12:07 pm

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Amikae » Wed Nov 04, 2015 5:58 pm

Аз гледам, че противните куки им се е разминало да гризнат дръвцето, но няма проблем. И това е по-добре от нищо. Следващата стъпка е да съкратят около половината от тях.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9514
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by RRSunknown » Thu Nov 05, 2015 2:56 pm

Още не им се е разминало - и не забравяйте, че имаме и армия която ако се наложи може да наложи ред. Това е една от основните и функции при такива "особенни" обстоятелства в случай, че полицията се разбунтува.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Thu Nov 05, 2015 4:24 pm

ЩЕ БЪДЕ ДЕЦКА ПЛАНЕТААААААААА! имаше и по-адекватно видео, което не е снимано от три годишно с телефон от преди 20 години. И Крисия поне тогава беше сладка?

Тая песен е като някаква лоша естрада баси. Толкоз ли не може нещо лигаво и зарибяващо бе?

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Re: Абсурдистан: Възраждането

Post by Litz » Fri Nov 06, 2015 3:11 pm

http://m.offnews.bg/news/Novini_2/BHK-o ... 87308.html

БХК са ми по-абсурдни от Волен и Атака бе. Как ще номинираш УБИЕЦ за Човек на годината и после ще имаш наглостта да пишеш оправдания.

Тия са някво ново ниво.

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot] and 0 guests