Разни

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
Morwen
Shadowdancer
Posts: 13468
Joined: Sat Dec 20, 2003 1:20 am

Post by Morwen » Thu Feb 12, 2015 1:21 pm

Втф за последното...
I don't wanna die
But I ain't keen on living either

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Feb 12, 2015 1:22 pm

Едва ли ще флопне, обаче се е запътила с пълна скорост към топ 100 на най-ужасните филми според IMDb. Започна с оценка 4.7/10. Сега е с 3.3/10. Не очаквах да генерира чак пък толкова хейт, честно казано.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Feb 12, 2015 1:27 pm

Проблемът е, че ако Крисчън Грей не беше бял секси богаташ никой нямаше да го намира за секси и романтично. То супер много хора от бдсм кликата се възпротивиха против тоя филм, защото няма нищо общо с бдсм.
Иначе спорих с някакъв във фейсбук, който обясняваше, че ако се оставиш на 50 нюанса да те манипулира и си толкова тъп и това ти се случи в живота заслужаваш да умреш. То по същата логика ако пресичаш улицата и те сгазят си заслужаваш смъртта?

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Feb 12, 2015 1:44 pm

Попаднала си на някакъв идиот сигурно.
Друг е въпросът, че ако една жена направи съзнателния избор да остане с мъж, за когото знае, че действа така, явно не толкова си заслужава насилието, колкото си го търси.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Thu Feb 12, 2015 1:49 pm

О, темата за тираните и манипулаторите ми е любимата.
Лагер 1: Една жена с мозък няма да стои с такъв, ако има финансовата възможност да си тръгне.
Лагер 2: Това може да се случи на всеки!!!!1

Познайте аз от кой съм :mrgreen:
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Feb 12, 2015 4:49 pm

Всеки път като стане дума за 50 Shades of Rape и нещо в мен се обръща. Има толквоа много добре написани фенфикове, както и книги. Защо точно това скудоумно нещо, което е болезнено и сюжетно, и като литературно "качество" и като герои стан такъв хит тотално ми убягва. Тъжното е, че се очаква да е див хит в кината. И най-вероятно ще е... А дори избраните актьори не са особено секси или красиви.
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Thu Feb 12, 2015 6:20 pm

Мацката особено е крайно грозна с потресаваща нужда от зъболекар/зъботехник. А Джейми Дорнан прилича на вол в лице. Ма тоя пуст кавър на Crazy in Love e любов. И Рита Ора е фейл.

User avatar
Alexis
Forsaken
Posts: 2684
Joined: Sun Jan 11, 2004 4:57 am
Location: In front of the computer

Post by Alexis » Thu Feb 12, 2015 10:21 pm

Само да споделя, че случайно imdb ме светна, че се планира да се рибуутне и Шотладнския боец в близкото бъдеще. Като виден фен на първия филм и сериала, не знам дали да се радвам на възможността или да да треперя от ужас...
Hic locus est ubi mors gaudet succurrere vitae

Обичам си аватара!!

Die, Fanboys <- a blog for random anime bashing and raving

User avatar
penzata
Forsaken
Posts: 2891
Joined: Thu Dec 10, 2009 7:13 pm
Location: between the planescapes
Contact:

Post by penzata » Thu Feb 12, 2015 11:36 pm

Alexis wrote:Само да споделя, че случайно imdb ме светна, че се планира да се рибуутне и Шотладнския боец в близкото бъдеще. Като виден фен на първия филм и сериала, не знам дали да се радвам на възможността или да да треперя от ужас...
Дори и да успеят да създадат сценарий по-добър от първия филм, винаги ще им липсват Ламбер, Шон Конъри и великолепния "Kind of Magic" на Queen, без които ми е все тая дали ще рибуутват, ще е предистория или продължение.
The hardest battles are fought in the mind.

User avatar
Devoted of Slaanesh
Paragon
Posts: 740
Joined: Fri Jul 04, 2008 2:53 pm
Location: Austria

Post by Devoted of Slaanesh » Fri Feb 13, 2015 1:43 am

Добре бе, тия в Холивуд няма ли да се напънат да измислят нещо ново? Писна ми от скапани рециклажи.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 13, 2015 9:26 am

За пореден път ще заема непопулярната позиция. 50 шейдс ъф грей най-вероятно ще е ужасен, но съжденията тук са way out there.

Пичът е бял, богат, красив, силен и харизматичен. Well, guess what, this is who white chicks DO pretty quite often fall for in real life. И guess what, някои от тях наистина се възбуждат да бъдат въвличани в мрежа от риск, сляпо доверие и доминация. Което е доста различно от изнасилване.

Изобщо няма значение, че книгата е пълен боклук и мацката се подмокря само като Грей я погледне. Това си е проблем на незадоволения живот на авторката.

Няма и значение доколко вероятно скандално тъпият филм представя реалистично бдсм динамиката.

Просто цялата идиотщина, че филмът институционализира столкването и изнасилването и white supremacy, ми идва прекалено отгоре. Има си други филми дето да обясняват как малкото индийче от слъмовете на Бомбай си има душа и мозък също. За всеки по нещо баси.
This is it. Ground zero.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Feb 13, 2015 9:45 am

Той й нанася рани, за да не може да се пече на слънце и никой друг да не вижда тялото й. Вижда я за пръв път и се обсебва по нея, намира къде работи, къде живее, преслушва и телефона. Казва й какво ще яде, носи, кога ще тренира, кога и къде ще излиза, почва да я абюзва когато тя си буква полет, за да види семейството си. Разтваря й краката й и вади тампона и игнорира safe words, дори се разгневява, че ги ползва. Не е баш изнасилване, a abuse?

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Fri Feb 13, 2015 9:53 am

Издаде се, че си чела книгите, нещо, което човек е по-добре да не признава в прилично общество :mrgreen: Аз не съм ги чела, но чувствам как още малко и ще направя ново усилие да прескоча първите две страцици, за да видя за какво е целият шум.

А мацката как възприема тези постъпки? Приятни ли са й или са й неприятни? И ако са й неприятни, защо ги търпи?
Last edited by Ghibli on Fri Feb 13, 2015 10:10 am, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
Litz
Ascendent
Posts: 4076
Joined: Mon Aug 16, 2010 12:46 am

Post by Litz » Fri Feb 13, 2015 10:04 am

В бившия ми офис колежките ги четяха на глас.. А това с тампона го знам от Cracked. Аз книги в първо лице не мога да чета.
Мацката е невзрачна, девствена, поседствена студентка, която се чувства длъжна на пича, че я харесал. Тя не иска да му съмбисив, но той иска, но е каквото каже той. И на много моменти тя намира поведението му за проблематично, ма търпи щото е тъпа, невзрачна, посредтвена студентка, а той е мега секси милиардер?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Fri Feb 13, 2015 10:22 am

OK, that sucks :mrgreen:
This is it. Ground zero.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest