Malazan Book of the Fallen, Part II

Литературни критики и възхвали. Всичко, което винаги сте искали да знаете за Даниел Стийл и Нора Робъртс, а ви е било срам да попитате :р
User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Mon Sep 27, 2010 4:34 pm

Interpreter wrote:Девета книга излиза на български на 11.10 т.г.
Някаква надежда за поредицата на Еселмонт за превод има ли?
Аз профилактично си питам... :D

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 27, 2010 5:55 pm

Еми Емо я наплю, без да я е чел, и Валери му се върза, та май едва ли :P :P :P

А иначе издаването й е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО, ако Бард уважават донякъде читателите си, понеже книгите от поредицата на Еселмонт директно влияят на ставащото в света на Малазана.

Дори препоръчвам да се почне с Кримсън Гарда, тъй като той е в актуалната хронология на малазанската поредица, а Нощта на ножовете да остане за по-натам.

Бтв бих я превел за по-малко от стандартните пари (и за по-дълго време), ако Валери има интерес :mrgreen:
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Sep 27, 2010 7:11 pm

Moridin wrote:Бтв бих я превел за по-малко от стандартните пари (и за по-дълго време), ако Валери има интерес :mrgreen:
В момента съм на вълна "Влад Талтош" главно и някои други неща, но ще говоря пак на шефовете. Сигурно ще довърша и 10-та, но щом на Еселмонт книгите са важни, значи трябва да се направят. Ще ти се обадя като дойде на дневен ред, би могъл да спретнеш една по-сериозна анотация междувременно и да ми я пратиш :wink:

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 27, 2010 7:18 pm

Какво точно да представлява въпросната?
This is it. Ground zero.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Mon Sep 27, 2010 8:28 pm

Нормално представяне, с повечко убедителна аргументация накрая защо проектът е необходим (и добър за издателството), не повече от 2 стр. Прати ми го на лс, ще се ангажирам да го препратя и да настоя да му обърнат внимание. Ако се приеме, останалото все ще се подреди някак.
Въпрос извън темата: Защо когато искам да вляза тук през "Модзила" ми отказва регистриране, докато през експлоръра нямам такъв проблем?

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Mon Sep 27, 2010 10:22 pm

Дадено. Ще го приготвя.
This is it. Ground zero.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Tue Sep 28, 2010 10:13 am

Оfftopic:
И аз го имам този проблем. На работа на XP не мога да логвам през Мозила, за сметка на експлорера с който нямам проблеми.
В къщи обаче съм с Уиндоус 7 и логвам през Мозила без грижи.
Моридин е слакнал леко :))

ПП: Мерси за дискусията по поредицата на Еселмонт, засега ми дава надежди.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Tue Sep 28, 2010 10:14 am

Писах лично, темата не е за това.
This is it. Ground zero.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Oct 23, 2010 11:02 am

Има обложка на Крипълд Года, както и ревю на втората книга на Еселмонт на сайта на Пат - НЕ ГО ЧЕТЕТЕ, ако не сте чели Кримсън гарда, има БЕЗПОДОБЕН спойлер (както може да се очаква де, но да призова за здрав разум).
This is it. Ground zero.

User avatar
Yan
Site Admin
Posts: 6943
Joined: Sat Dec 20, 2003 12:01 am
Location: Who cares...
Contact:

Post by Yan » Sat Oct 23, 2010 12:10 pm

Moridin wrote:Има обложка на Крипълд Года, както и ревю на втората книга на Еселмонт на сайта на Пат - НЕ ГО ЧЕТЕТЕ, ако не сте чели Кримсън гарда, има БЕЗПОДОБЕН спойлер (както може да се очаква де, но да призова за здрав разум).
Обложката я има и на нашите новини.
Правилата на бордгейминга:
1. Всички други неща, включително храна, дрехи, застраховка за колата и пари за обяд, представляват непредвидени разходи по отношение на това, което ви е необходимо за игрите.
2. Никога не пресмятайте общата стойност на това, което сте купили.
3. Ако искате нещо, значи ви е нужно.
4. Ако ви е нужно, значи трябва да го купите.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sat Oct 23, 2010 12:17 pm

Поради което и не съм дал друг линк ;)
This is it. Ground zero.

User avatar
Mother
Misting
Posts: 266
Joined: Fri Jul 06, 2007 9:32 am

Post by Mother » Thu Nov 04, 2010 11:10 am

Аз съм много доволен от "Прах от мечти". Като изключим огромното количество pov-ове книжката си беше съвсем на ниво. Почти нямаше страници които да съм чел с досада което ми се случваше в предишнит три тома. Чакам с нетърпение последната. Евалата на Ериксън че не само знае как се почва такава мащабна поредица, а като че ли има и точната идея как да я завърши.
ПП: И за Баргастите ми беше интересно, честно :)))
ПП2: Само на мойта ли накрая пише "Край на осмото сказание" вместо 9-то? Несъществена грешка но все пак :)

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Thu Nov 04, 2010 12:06 pm

Mother wrote:ПП2: Само на мойта ли накрая пише "Край на осмото сказание" вместо 9-то? Несъществена грешка но все пак :)
Хм, проверих на файла, както го пратих - при мен си е "деветото". Не знам как се е сбъркало, но този път лапсусът не е мой :)

User avatar
Bimbaldy
Commoner
Posts: 48
Joined: Sun Mar 25, 2007 4:13 am

Post by Bimbaldy » Tue Nov 23, 2010 3:20 pm

Някаква информация за това дали Бард са се навили да издават "Пурпурната гвардия" и другите неща на Еселмонт?

User avatar
Claymore
Ascendent
Posts: 4957
Joined: Sat Sep 12, 2009 9:55 pm

Post by Claymore » Sun Dec 19, 2010 12:32 am

Добре вече със сигурност ще си купя първата по Коледа заедно със Лъжите на Локи Ламора(вчера се реших след като прочетох пролога на английски,езика на пича е убийствен става ми жално като си помисля колко се е загубило в превода дори и преводача да е добър),.По-навътре в сериите превода оправя ли се?Питам защото днес четох откъс от сайта на БАРД и съм сигурен че дори и да не знаех че трябва да е Hood,все пак Гугла човек. :shock: И какво беше това Въсла не разбрах.

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 4 guests