Надценените филми

Филми, бре, филми... Джена Джеймсън, Трейси Лордс – we have them all!
User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 06, 2010 7:56 pm

Ghibli wrote:
Muad_Dib wrote:Аз искам само да напиша, че ако си напиша точно каквото ми е на сърцето в тая тема ще ме баннат от форума и най-вероятно ще се стигне до физически саморазправи, така че няма да го направя, защото обичам още да си говорим с АлДим, Амикае и РРС за игри.

Моля това мнение да не се трие като спам или заяждане, защото мисля, че се вижда, че не е нито едно от двете. Мисля, че всички знаете, че мога да се аргументирам при достатъчно желание и време. Просто искам да знаете защо няма да участвам.

Също така искам да се възхищавате на самоконтрола ми, защото на 7 пъти се спрях да напиша какво мисля за някои хора и вкусовете им :wink:
И аз така :roll:
При все яркото ми въображение, просто не мога да си представя пост на Гибли, който би довел до банването й от ШД (нямам предвид личните обстоятелства, а начина й на общуване). :mrgreen:

Гибли, кажи си, бе. :)

Коле, молиМ тА, намери желание и време. Тая тема без теб някак си...

Silver
Jaghut Tyrant
Posts: 1765
Joined: Fri Jul 18, 2008 2:17 am
Contact:

Post by Silver » Tue Apr 06, 2010 7:59 pm

Като ти гледам предпоследния пост дето наниза Гладиатора, Джурасика и Кръстника, и на мен ми се иска да кажа разни неща като за бан, ама то реално в тая тема почти няма нормален коментар. :lol:

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 06, 2010 8:00 pm

Е то самата тема си е такава като концепция. :mrgreen: Лични вкусове и прочие. Ама си трябва и такава - и то не само за филми.

За себе си заявявам, че няма да се впрягам на коментари за филмовите си вкусове (честна пионерска!), та ако някой иска да ме храни, да вади черпака и да се позабавляваме. :P


Ти значи си харесал Джурасика?! За кое, бе? Освен спецефектите с динозаврите.
А на Гладиатора кое точно му е върховното? Добър е, просто не толкова, колкото го изкарват според мен.
За Кръстника си казах, че имам алергия към фабулата (Сопрановите ме подсетиха) и изрично отбелязах, че филмово е пипнат. А и тия актьори на едно място...



Прочее, след като бидоха низвергнати и Аватара, и Хърт Локъра, може би трябваше Оскара да отиде при Копилетата. :lol: Аз нямаше да имам нищо против тоя вариант, впрочем.

User avatar
Ghibli
Elder God
Posts: 5774
Joined: Sat Dec 20, 2003 11:36 am
Location: not really here

Post by Ghibli » Tue Apr 06, 2010 8:08 pm

Айде и аз в кюпа, тогава :wink: С уточнението, че дотук видях оплюти повече от 5 филма, които страшно много харесвам, та който има някакви претенции към цитираните от мен, да се свърже с Гаро:


Гладиатор - при всичките си достойнства филмът има толкова идиотски сюжет, и то оставяйки липсата на историческа достоверност настрана, че направо мога да го сравня с чалгата - дъвка за масите.

Междузвездни войни - първите три. Разбирам, че са култ, обаче нещо чак толкова оправдаващо този култ не видях в тях.

Спасяването на редник Райън - и всъщност всичко щеше да бъде добре, ако не беше ужасяващо сладникавият и дидактичен финал...

Властелинът на пръстените - не защото предпочитам книгата, а защото това нещо не работеше в показания по кината вариант, та се налагаше всеки филм да има ДВД-издание с два часа отгоре, че да се навърже историята. Естествено, ако бяха поспестили от безсмислените баталии, щеше да има повече място за сюжета, но що пък.

Кръстникът - вярно добър е, но отново не разбирам защо е чак такъв култ.

Магнолия - като го гледах изобщо не ми хареса. Някой ден може да се навия да го гледам пак, да се опитам да разбера защо го хвалят толкова.
Last edited by Ghibli on Tue Apr 06, 2010 8:49 pm, edited 1 time in total.
PICARD: Now, are we progressing, Mister La Forge?
LAFORGE: About like you'd expect, sir.
PICARD: Splendid. Splendid. Carry on.

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 06, 2010 8:11 pm

Да, императорът дето слиза на арената да се бие с гладиатор е толкова драйфащо-холивудско, че ме е срам за Ридли Скот.


Само малоумията покрай самурайските изпълнения на Том Круз Нинджотрепачев и принизяването на японския император в Последния Самурай (модел Бронебоен) могат да се сравнят с това.
Last edited by passer-by on Tue Apr 06, 2010 8:16 pm, edited 1 time in total.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6474
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Tue Apr 06, 2010 8:15 pm

За Комод в седми клас съм учил, че наистина е обичал да излиза на гладиаторската арена. Бтв, ако филмът се развиваше в Хайборейската епоха, за мен вероятно щеше да има същата стойност, а и май би стоял по-добре там. Поне нямаше да има недоволствания от историческата недостоверност. :D
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 06, 2010 8:22 pm

Абе наистина е обичал, ама много удобно стана така пък. :mrgreen:

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 06, 2010 9:20 pm

Аз игнорвам, иначе ще се избием. Утре ще си ги кажем нещата евентуално:)

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 06, 2010 9:23 pm

Muad_Dib wrote:Аз игнорвам, иначе ще се избием. Утре ще си ги кажем нещата евентуално:)
Утре надали, ама пробвай в събота. :wink:

А и защо да се избиваме? Я колко тачени заглавия минаха под ножа вече (даже оригиналната трилогия на Стар Уорс...). Ти си кажи твоите, не е нужно да коментираш чуждите.


А, като стана дума - новата трилогия на Стар Уорс. :lol:
А някои тук старата плюят... В сравнение с новата тя е направо Оскарова, бе!
Last edited by passer-by on Tue Apr 06, 2010 9:27 pm, edited 1 time in total.

User avatar
Muad_Dib
Shadowdancer
Posts: 10972
Joined: Mon Oct 04, 2004 3:12 pm

Post by Muad_Dib » Tue Apr 06, 2010 9:26 pm

Ще драсна моите по-късно, няма да коментирам чуждите, че наистина ще е тежко:)

User avatar
Demandred
Moderator
Posts: 6266
Joined: Sun Jan 11, 2004 8:42 am
Contact:

Post by Demandred » Tue Apr 06, 2010 9:28 pm

Аз пък си харесвам Гладиатор. Вярно, не заслужаваше Оскар, но пък е в класи над поне 2-3 спечелили наградата напоследък. Историческата достоверност ми е през центъра лично на мен., както и сюжета като цяло в този тип филм. Визуално е прекрасен, и при все посредственият сюжет успява да постигне търсеното емоционално въздействие.
Sure your parents might think you're a failure
But no one's ever said: "First, let's kill all the tailors"
Don't be a lawyer!

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Apr 06, 2010 9:57 pm

Morwen wrote:Кажи сега за Ерин Брокович:)
Нещо тривиално, което можеше да бъде разказано за 1 час и 40 минути ми е разтеглено до малко над 2 часа (по мои скромни спомени), защото Содърбърг и Джулия Робъртс са приятели и той ТРЯБВА да я покаже как в продължение на 5 минути се кълчи на високи токчета из пустинята на фона на емаципираща (!) песен на Шерил Кроу....мииии, хубаво. После какво имаме: Джулия Робъртс в ужким най-добрата роля в кариерата си...хайде бе! Аз тая жена съм я гледала по интервюта и тук тя е просто себе си. Друго какво ни показва филма - може да сте кичозно облечена жена в САЩ, без капка образвование и грамотност, но като имате як бюст, ще преуспеете. Ми да, знаем го това. Друго? Тя има 3 деца и й е трудно да ги гледа, а аз трябва да я съжалявам, че е решила да ги изцвъка от 3 различни татковци. Разбирам мацката да беше на 15 и да я съжалявам, че й липсва жизнен опит, етц...разбирам да беше пробвала веднъж, но при 3 пъти ми е малко вповечко, щото реално нещо отзад в мозъка ми ми вика 'Реално, логично е да е на дъното при живота, който е водила'. В резултат - съчувствие към главната героиня = 0. Лошо. Също много не трая плоски опити за имитации на нормални 70-тарски филми, които да показват корпоративни лавирания и мачкания на обикновен човек, който в края потенциално катурва системата и е гроят на деня. Ся, тва върви при режисьор като Сидни Лъмет и с по-други сценаристи от рода на Пади Чайевски. От по-съвременните вариации на корпоративни теми намирам, че само Майкъл Мен го бива да пипа тематиката читаво. Което ме подсеща:

Michael Clayton -въплъщението за зверски надценяван филм от последните 10 години. В комбинация с на Клуни втория режисьорски опит Good Night, & Good Luck, чието операторсвто поне беше яко. (Макар че не мога да не призная, че Суинтън кърти мивки и всичко живо като коравата мацка).

@ passer-by:

Не съм убедена, че ID4 трябва да го броим за надценяван. Може и всеки жител на планетата земя да го е изгледал, ма лично аз досега не съм попадала на човек твърдящ, че филмът е як. :neutral:

Малко е неправилно да подхващам темата 'Гладиатор', тъй като си бях обещала и аз да не коментирам чужди избори, обаче само да се пробвам да хвърля малко светлина върху идеята относно култовия му статус и защо има своеобразна вълна, която го тачи. Значи, освен поради чисто сантиментални причини, Гладиатор за мен е особено ценен, тъй като: 1) върна на мода доста остарял и все пак забавен по чисто Холивудски жанр за добро или лошо. Не говоря за историческия филм като такъв, а по-скоро идеята, че псевдо-исторически екшън може да открие летния сезон мисля, че носи сериозна важност; 2) върна кариерата на Ридли Скот, който заслужаваше (също за добро или лошо) подобно завръщане. Не че е абсолютният режисьор, но нормалните му филми са достатъчно добри, за да ме накарат да се радвам, че си стъпи на краката; 3) самият проект на филма беше съпроводен с безброй много проблеми преди да започнат снимките (някои причинени от Мел Гибсън, бтв :neutral: ), но нито за секунда не беше планиран за Оскаров носител. Абсолютно. Беше замислен, изпълнен и оркестриран като средностатистически бокс-офис хит, да речем като Iron Man. Идеята, че впоследствие взе Оскар за най-добър филм беше извънредно радваща на онзи етап в конкретно онази година, тъй като филми правени за чисто забавление взимаха Оскар за най-добър филм твърде по-рядко и много по-трудно. Дори твърде по-рядко получаваха номинация. Мисълта ми е следната - ако Гладиатор не беше спечелил Оскар за филм, значителна част от по-гледаемите продукции, които през изминалите 10 години бяха номинирани, нямаше да видят подобно отличаване.

Относно Кроу и Оскара му за мъжка роля: Максимус на Кроу е...вече клише сам по себе си. Да, това не е роля, която демонстрира пълния му потенциал и да, твърдо играе по по-многопластов начин в The Insider и дузина други филми преди Гладиатор, но Максимус е в главата на всеки зрител, когато се спомене Ръсел Кроу. Той е запазена марка, емблема ако щеш. Подобен сорт образ се гради и постига извънредно трудно и аз супер се израдвах, че Академията реши да се спре поне веднъж (леко преувеличение, щото и друг път го е правила, но все пак е рядко) на такъв типаж. Максимус е като Джак Спероу, като Джокера, като Скитника на Чаплин...това са образи, които са по-скоро твърде опредметени вече, за да говорим за изпълнение и твърде доближаващи се до продукти като кока-кола. Пример: Джеймс Дийн в На Изток от Рая е в ПЪТИ по-добър отколкото е в Бунтовник без Кауза, но именно ролята му в Бунтовника е емблемата, с която е свързван. Нямам идея дали ми проследяваш мисълта, че малко заплетено стана с обясненията. Как да е, на Кроу в Гладиатор не е най-доброто изпълнение от годината, но награждаването му е прилично иновативно и беше някак свежарско, което се случва така рядко от Академията, че не може да се подмине според мен. :)
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 06, 2010 10:02 pm

Разбирам ти аргументите за Гладиатора в чисто обстоятелствен смисъл - твърде индиректни са, за да оправдаят култовия му статус според мен.

А Ръселовият Максимус да е чак на нивото на Деповия Джак Спароу, Леджъровия Джокер и Чаплиновия Скитник...................... Посмали малко, а? :mrgreen:
Поне с Брадпитовия Ахил да го беше сравнила, щях да те разбера. И нямам предвид това, че и двамата са в псевдоисторически филми, а нивото на актьорска игра.

За Деня на независимостта: боксофисът му е достатъчен повод да го сложа в масово харесваните филми, а и аз пък за разлика от теб съм попадал из форумите на доста мнения на хора, които яко му се кефят - същото важи за двата Трансформърса впрочем. Явно сме случили на различни категории кинофенове. :P

User avatar
Vivian
Forsaken
Posts: 2630
Joined: Thu Aug 07, 2008 3:25 pm
Location: Pandora

Post by Vivian » Tue Apr 06, 2010 10:19 pm

Наистина, какъв ужас, че си се натъквал на хора, които си падат по ID4 :shock: Първият Трансформърс беше частично сладък :oops:

А онова сравнение между Пит и Кроу е ...ужасно. Пит не внесе капчица емоция у мен и е една от най-оплюваните му и мразени роли, докато мога да те уверя, че на критикарско и учебникарско ниво Кроу е достатъчно ценен, та все пак бих го оставила до Деп. :) Пробвай някой път в разговор с хора от различни държави и виж като зачекнеш темата за Гладиатор колко някак радостно им става като се сетят за ролята му.
Абе да спориш с Вивиан за филми е като да ловиш пираня с патката си - нито много риба ще наловиш нито члена ти ще става за нещо след това .... --The Dragon

Напомнете ми да не споря с Вивиан. Лайк евър. -- Muad_Dib

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Tue Apr 06, 2010 10:22 pm

А Кроу пък мен не ме впечатли и определено не ме развълнува. Точно като Пит в "Троя".

Кроу посмъртно не бих го поставил до Деп.


И не съм се натъквал лично на въпросните хора, просто форумни изказвания мимоходом, нищо повече. :mrgreen:

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest