Евровизия 2009

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed May 13, 2009 12:29 pm

Португалия, Израел и Армения на финала за мен е необяснимо явление, поне ако се гласуваше за музика. В случая обаче, потвърждението, че не се гласува за песни, е налице.
До тук Турция, Финландия и Исландия ги виждам в челните места, що се отнася до музикалната страна на нещата.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Wed May 13, 2009 1:23 pm

То пък щото Турция самата музика... Три тона на кръст, дето се повтарят отегчително дълго време. Ма става за денсене ако не друго. Обаче Португалия... Аз лично не разбирам. :dunno:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Zee
Adept
Posts: 212
Joined: Mon May 05, 2008 9:13 pm
Location: Sofia

Post by Zee » Wed May 13, 2009 1:29 pm

Аз не мога да реша коя песен най ми хареса - исландската или малтийската, но и двете бих слушала отново с удоволствие. Арменките бяха много зрелищни с тия костюми и грим, а и добре си пяха жените, заслужиха си мястото.

- beliefcontrol, турската ще стигне до челните места и това няма нищо общо с музикалните й качества. При тия маанета, дето ги хвърляше девойката, едва ли някой я е чул как пее. Човек и без много въображение може да си представи как няколкото милиона гастарбайтери в Германия и други държави се хващат за телефоните, щом настане времето за гласуване.

Добавено: Като гледам турската и румънската, все повече се убеждавам, че трябва да пратим някоя сочна чалга догодина.

User avatar
Cruella
Commoner
Posts: 35
Joined: Thu May 07, 2009 2:34 am

Post by Cruella » Sun May 17, 2009 12:46 am

Направо ми писнА от цялото политическо гласуване на т. нар. "Музикален кОнкурс". Бивши сръбски републики гласуват за бивши сръбски републики, бившето СССР гласува за бивши републики на СССР. Сега пък безличната песен на Норвегия печели, защото вокалиста е беларусец, та цяло СССР и всички скандинавци са се юрнали да гласуват за тях. И тъй като си нямаме бивши републики (а и да имахме, не можем да си позволим да печелим - от къде пари за такова шоу и зала 1 на НДК ли ще използваме?), нямаме и шанс да спечелим изобщо някога. Не че ние падаме по-долу- Гърция винаги с 12 точки, независимо колко им е тъпа песента. Обезсмисля се целия конкурс така. Жал ми е за босненците, щата тяхната песен, няма какво да се лъжем, е най-добра.
Та се чудя вече, защо тоя шум около фалцета на Краси-то- ми то и Азис по бананова пола да пратим, се тая.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun May 17, 2009 6:00 am

Мне, ако пратим (пак де) Азис с полата определено ще съберем повече от 7 точки на полуфинала. Даже безумието на Кафе е имало повече точки от човека вълк.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 17, 2009 6:19 am

Мен пък много ми хареса норвежката песен, макар да чух само нея.

Някъде има ли ги всички накуп без да трябва да търся?
This is it. Ground zero.

User avatar
armageddon
Forsaken
Posts: 2936
Joined: Tue Jan 13, 2004 10:24 am

Post by armageddon » Sun May 17, 2009 7:08 am


User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 17, 2009 9:36 am

Малко коментари от мен по споменатите от вас песни:

исландската - доста ми е бозава, абсолютно рандъм уонаби-селиндионски поп

малтийската - същото, но с няколко нива по-нагоре като качество, слушаема е отвсякъде

чешката - гениално изпълнение! песента не ме трогна чак толкова, но мюзикълността беше много приятно разнообразие

босненската - много добра песен, но с няколко идеи по-невесела, отколкото трябваше

турската - абсолютна дупка и не виждам какви маанета могат да я спасят. по-безлична песен не съм чувал от Каффе насам

финландската - не е мой стил, но е вкарано доста повече умение и усилие в нея, да си признаем

арменската - страхотни гласове и страхотен външен вид, ако не друго

израелската - всъщност доста плътна и приятна песньовка, ако и някак силно безцелна

Ех, къде е Лорди сега :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

п.п. Норвежката си остава с порядък по-добра от всички изброени по-горе песни. Има си всичко баси - етно мотиви, цигулка, УБЕР ГОТИНИЯ пич (а и пее страхотно по моя преценка) и гениални танцьори.
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 17, 2009 9:55 am

И на мен ми хареса норвежката песен. Всъщност, вярно е, че събра скандинавски гласове, но за нея гласуваха и абсолютно несвързани с тоя район страни. Турция например (вместо да даде 12 за азерите)! Азърбайджан, дето традиционно си дават 12 точки за Турците, дори и те! Дори и от СФРЮ-тата получи средно по десет точки. Швейцарии, Франции, намсикви - и те гласуваха на воля за нея. Единствените, които бяха там, дето не трябваше да бъдат, бяха турчолята. Да беше хубава песента им, щях да го преглътна. Ама тая долнопробна боза с три тона на кръст?! Да бе! Обаче явно много са се наплодили из Европата и ясно се видя къде имат най-големите диаспори.

Всъщност, почти единствената страна, която даде големите точки само на откровените чалгии, беше за съжаление България. Азърбайджан, Турция и Гърция си взеха съотвенто 8, 10 и 12. Айде, за Гърция винаги гласуваме, защото по някаква причина много се дишаме с тях и очевидно дори и глухоняма футболна топка да изпратят, пак ще си вземат 12-те от нас, но на нас ни дай чалгията. Това е.

А норвежката песен е наистина хубава. Само съжалявам, че малтийската и хърватската останаха толкова назад, понеже и те ми харесаха. И много ме е яд, че чехите не се класираха за финал. :(
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Interpreter
Forsaken
Posts: 3462
Joined: Sun Aug 07, 2005 5:57 pm
Location: тук - там

Post by Interpreter » Sun May 17, 2009 10:03 am

Този белоруски норвежец си го пускам вече за пети път, много е приятен наистина :)

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 17, 2009 10:48 am

Въсщност, единствените песни, които тоя път си влизат директно в категорията Ужас, са нашта, руската и френската. Тая Патрисия Каас виеше като дърта овца, братче! И как изнасилваше микрофона, че чак тръпки ме побиват като се присетя. Рускинята пък какво искаше и за кво се бореше не ми стана ясно, ама пя по-фалшиво и от Човека-вълк. А май мернах записи на някакъв сърбин, който също плашеше гаргите, но той не и се видя чак толкова ужасен.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Moridin
Global Moderator
Posts: 19287
Joined: Fri Dec 19, 2003 10:21 pm
Location: On the other side
Contact:

Post by Moridin » Sun May 17, 2009 11:40 am

Аз одма тупкам и турската там. Напомня ми на песните които обикновено слушаме от англичаните и французите (тая година не знам как са) - демек абсолютно изчерпани недомислици, които дори не разбираш, че нещо се пее, ако не се замислиш над сигналите от слуховите си сензори
This is it. Ground zero.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 17, 2009 11:49 am

Прав си, Жорка. Туй "дум-дум секиджам" си е точно за тая среда. Баси и Елена Папаризу-уанаби-бозата. Англичаните обаче тая година се отстрамиха. Пратиха мацката, дето спечели техния Х-фактор, една хубава църна негрица, дето пя наистина много поносима балада. Даже по едно време в гласуването се движеше около 2-3 място, ма после налазиха турците и момата не успя да се задържи. А песента им наистина тоя път ставаше за чеп за зеле. Германците обаче и да ме убият не помня кво и как пяха, а уж гледах финала. :neutral:
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Roland
Site Admin
Posts: 30165
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:36 pm
Location: Chicago, IL
Contact:

Post by Roland » Sun May 17, 2009 12:13 pm

Аз току що научих, че имало Евровизия сега :mrgreen: Жоро ми пусна норвежката, много е сладка, слушам си я за трети път вече :) А и младежа с тия големи лешникови очи е само да го щипнеш по бузката и да му разрошиш косицата.

Установявам, бтв, че като не става дума за цикльорщини като техно и други подобни, а за поп или рок, МНОГО си падам по репетитивни ритми и хармонии...
And you can't dance with a devil on your back...

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Sun May 17, 2009 12:59 pm

То тоя момък бил спечелил норвежкия музкален идол :) Ми има защо! Голям е симпатяга наистина, а песничката ми става все по-любима. Тананикам си я от сума ти време :)
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests