Music Idol 2.0

Ми то името като че подсказва... търнокопи, хидродинамика и всякакви ортопедични приспособления...
User avatar
beliefcontrol
Paragon
Posts: 532
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:53 pm

Post by beliefcontrol » Wed Feb 27, 2008 10:39 pm

RRSunknown wrote:Тоя беше някъкъв футболен фен ЯВНО явил се заради бас
Абсолютно същото казах и аз на гледащите с мен в момента, в който тоя образ се появи.

Ако трябва да съм честен, то и аз май го пускам само да видя някой да се излага. По принцип не съм фен на опитите да се пеят максимално близо до оригинала известни и омръзнали на всички песни - ако беше някакъв конкурс за авторски неща, сигурно с по-голям интерес щях да го следя.

Журито е 50/50 - Фънки е леко прост, ама поне има понятие от мениджмънт в музиката, Вили е наясно с музикалните детайли. Тая Люси колко общо има с музика, не знам - участието в група-еднодневка от типа Spice Girls не е никаква заслуга. За фолк мацката нямам мнение.
Disillusion is common place.
Confusion, our fatal flaw.
Retribution, our sacred god.
Conclusion: There is no law.

User avatar
herairness
Jaghut Tyrant
Posts: 1983
Joined: Tue Oct 04, 2005 10:43 am
Location: varna

Post by herairness » Wed Feb 27, 2008 11:44 pm

Абе журито,та журито-по интересно е от предното:)А иначе който каза преди малко,че тия излезлите от бардака със самочувствие без почва трябва да се свалят на земята-за това е фънки :mrgreen: Иначе просто ме отчайват тези,съвсем ли няма таланти или дават само идиотите :shock:
Image

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 28, 2008 12:03 am

Споко , хора не разбрахте ли че така е направено предаването- в началото само шматките показват. Не забелязахте ли че показаха 6-7 човека как се радват с черченото листче но всъщност точно тях не показаха директно как са се представили.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Feb 28, 2008 12:10 am

Все пак Кен Лий тази вечер не бе детрониран. Имаше доста странни птици, имаше и хора, дето я караха на звукоподражателен английски, но Толивуди вудаудю няма скоро да бъде достигнат. Яд ме е, че хвалят само Одата за Химията (която всъщност е мноу яко парче), за оня пич Кен Лий дума не обелват. Но истинските фенове Знаем кой е истинският Мюзик Айдъл!

Толивуди вудаудю феревъ! :D
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 28, 2008 12:19 am

Мен ми хареса духовния наследник на Селин Дион с едната вежда :)

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Feb 28, 2008 7:49 am

Ако сте наблюдавали внимателно може да сте забелязали как този пехливанина/бореца от Бургас присъстваше полу-прикрито във фокуса на камерите още от началото на предаването като участниците влизаха по стълбите. Аз още оттогава започнах да се смея, но не очаквах, че ще играе толкова важна роля.

Иначе епизодите ги тегля от Арената всяка вечер. Не мога да свикна още с новото жури, ама е много весело и направо се изумявам какви типове се пръкват да кандидатстват, но най ми е интересно как всички си вярват, че непременно ще станат супер звезди, понякога ходят на кастингите с амбициозни майки и баби, а после реват и се мятат и не могат да повярват, че са ги отрязали. Пък дори и да ги пуснат, не осъзнават колко скоро пак ще ги върнат!
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Feb 28, 2008 12:18 pm

Двама мои познати са класирани за финалния кръг! Много се радвам! :D
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
Super M
Warmage
Posts: 1000
Joined: Wed Jan 11, 2006 10:25 pm
Location: Sofia/Bourgas
Contact:

Post by Super M » Thu Feb 28, 2008 1:12 pm

Кой кръг, Марфе? Заедно с последните 12? :shock:
Блог за хора, които не се примиряват с живота в сиво:
http://troshanov.wordpress.com

User avatar
passer-by
Elder God
Posts: 8280
Joined: Thu Sep 20, 2007 5:42 pm

Post by passer-by » Thu Feb 28, 2008 2:58 pm

Lannis wrote:
passer-by wrote: Но пък ако издържат на него, те ще издържат впоследствие на всякакви критики и язвително-подигравателни коментари, с каквито неминуемо се сблъскват повече или по-малко изпълнителите в шоубизнеса.

Един вид каляване. Ако са им слаби нервите, няма да издържат под светлината на прожекторите. 8-)
По тази логика е по-добре да го прилагат по отношение на самите избрани за music idol. На тях по-има шанс да им се налага да се сблъскват с трудностите в живота на шоубизнеса.

Освен това отношението е откровено злобно. Не намирам никакво оправдание в това да унизиш някого, особено пък публично. Това, че някой е излязъл да се излага, не те прави по-малко садист за това, че го смазваш. Видях и някакво интервю на въпросния Фънки - грозна работа. Именно то ме отказа от идеята въобще да гледам предаването. Имах обаче и "късмета", включвайки телевизора вчера, да попадна точно на предаването, при това в момент, когато Фънки разрева едно хлапе. Неща от рода на "това ги калява" са щуротии. Когато прегазиш някого публично, не го каляваш. Може завинаги да съсипеш умението му да се изявява по какъвто и да е начин (лошо), може да го озлобиш (лошо). Да заявиш, че някой, чиито останки се валят зад подиума, щял сега да почне да се изгражда като силен индивид, е простотия. А лудостта, ако понякога такъв е случаят, не се лекува със сарказъм.

добавено: май минах в крайност - не искам да обидя никого тук. Ама се дразня безумно на индивиди като въпросия Фънки и съчувствам още по-интензивно на тези, дето реват. :(
Понеже това май беше по мой адрес - спокойно, не ме обиждаш, каляваш ме. :lol:

За първия ти параграф - :yay: . Права си, не се бях сетил, че на отпадналите не им трябва каляване. Но пък щом това е версия 2.0 на предаването, вероятно всеки, който е решил да се яви за участие, горе-долу знае какво да очаква. Та всеки си преценява. :wink:
The Best of Mozart
https://www.youtube.com/watch?v=Rb0UmrCXxVA
Moridin wrote:Нещо хайпът във форума силно намаля :)

hellside
E'lir
Posts: 174
Joined: Mon May 14, 2007 2:51 pm
Location: Sofia
Contact:

Post by hellside » Thu Feb 28, 2008 4:46 pm

То тези дето са отпаднали да не мислите, че няма да се пробват другаде - в някой друг музикален формат, в някой конкурс, в някоя кръчма? По-агресивните тепърва ще се амбицират да се доказват пред себе си и света като неразбрани гении, по-кротките може и да се принудят да видят света в очите и да се ограничат до пеене в банята, а откровено лудите - е, тях не мога да ги предвидя :neutral:
За мен безпаметната според някои грубост на журито е оправдана и очаквана, който го е страх от мечки ( Фънкита ) не ходи в гората ( по кастинги ).
Ще ми хареса обаче и наистина ще се впечатля, ако някой който върнаха заради външен вид, се появи пак другата година както трябва вече в естетическо отношение - ще ми е доказателство, че някой все пак е с акъла си и си прави изводи от грешките. Засега май няма подобни индикации такова нещо да се случва, за съжаление :(

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 28, 2008 5:03 pm

Така си е, все пак предаването се казва "Music Idol" а не златния орфей или конкурс за народна песен. Записано е още в условията- има изисквания за години, външен вид, поведение и др.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Feb 28, 2008 6:22 pm

Е, аз пак казвам, че 140-килограмов мамут като Фънки не би трябвало да казва на когото и да било "Трябва да отслабнеш". Грозно е, и невъзпитано също така. И тази не е от слабичките, обаче това не и пречи да е истински музикален идол...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

User avatar
RRSunknown
Elder God
Posts: 9513
Joined: Thu Nov 01, 2007 9:54 am

Post by RRSunknown » Thu Feb 28, 2008 6:40 pm

леко бъркате понятията- точно този музикален идол се разбира като "ПОП" мюзик айдъл, не за рок идол, не за опера, не за народна песен , не за блус.
Фънки не се е явил за мюзик айдъл че да се гледа себе си, Фънки е жури- има огромна разлика- все едно да ми кажеш че Свен- Горан Ериксон няма право да казва на футболистите че не могат да бягат защото той е на 50 години и със сигурност не може да надбяга когото и да е. Или , да кажем че хората които присъждат Оскарите нямат право да дават акъли щото не са режисьори и т.н. схващате мисълта ми.

User avatar
Marfa
Moderator
Posts: 11241
Joined: Sat Dec 20, 2003 10:12 pm
Contact:

Post by Marfa » Thu Feb 28, 2008 6:53 pm

Super M, да сред дванайсетте! :D За девойчето особено ще ви карам всички да гласувате от десети, да сме живи и здрави дотогаз. Тя, мисля, е на петнайсет, казва се Шанел Еркин и е от Шумен, ма живее във Варна и е изключително талантливо същество. Ма а да не говоря предварително, че да не я урочасам, пу-пу-пу да не й е.

Иначе относно журито съм разделена, което не е обичайно, щот съм везна. Значи, от една страна са прави да приземяват разни ливудивудаутюта. От друга - излишната грубост не ми допада. От трета страна пък, конкурсът е Мюзик Айдъл и там ги карат да пеят всичко - и поп, и рок, и чалга, и опера, и джаз, и народна музика, че дори и музика на различните народи. Сега, естествено, че естетичният външен вид е плюс, но да отрежеш кандидат още преди да си го чул с предлога, че е дебел - не го разбирам. Че той може да е дебел и да пее така, че да тури и най-слабичката красиво изглеждаща кухоглава блондинка в джоба си. Прослушай човека, ако става - дай му шанс, а за допълнителен стимул го подложи и на диета за отслабване, щом си толкоз ербап.

Все пак миналогодишното жури с наглото поведение на оня селяндур с голата глава, с откровено смеещата се в лицата на хората Йорданка и с отвяната Глория "Пееш-на-полутонове" вдигна толкова високо летвата с непрофесионализъм, че Фънки ще има още доста да се пъне, за да ги стигне. Ма да видим де, време има.
This octopus! Let's give him boots, send him to North Korea!

Image<-Подробно описание на нещата, които ми образуват нерви :twisted:
Уук.

User avatar
tigermaster
Elder God
Posts: 6471
Joined: Wed Jun 14, 2006 11:39 am

Post by tigermaster » Thu Feb 28, 2008 7:06 pm

RRSunknown wrote:леко бъркате понятията- точно този музикален идол се разбира като "ПОП" мюзик айдъл, не за рок идол, не за опера, не за народна песен , не за блус.
Фънки не се е явил за мюзик айдъл че да се гледа себе си, Фънки е жури- има огромна разлика- все едно да ми кажеш че Свен- Горан Ериксон няма право да казва на футболистите че не могат да бягат защото той е на 50 години и със сигурност не може да надбяга когото и да е. Или , да кажем че хората които присъждат Оскарите нямат право да дават акъли щото не са режисьори и т.н. схващате мисълта ми.
Добре де, ти как би реагирал, ако два пъти по-тежък от теб динозавър ти каже, че си много дебел? Имай предвид, че динозавърът, когото обсъждаме, дори и в активните си певчески години е бил бая огромен. Друг е въпросът, че е всъщност немалка глупост да събереш в едно жури див метълист и чалга-певица.

Редакция:
От футбол разбирам по-малко, отколкото от тай-бокс, а от тай-бокс нищо не разбирам, затова и футболните метафори нямат голям ефект върху мен.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests